Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) Zolás

Zolás
(őstag)

Ezt szegény AMD meglátja és a kardjába dől. Pedig nekik drukkolok.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2) Tomate

Tomate
(veterán)

Sniper Elit megvadul... Egy biztos vevője már van az intelnek. (csak el ne érje őt is a megszorítás)

Zolás: Nem akkora érvágás. Úgy sem a High-End kategória a húzóág... Nem sokan tudnak kiadni ennyi pénzt egy prociért.

[ Szerkesztve ]

+36304906443

(#3) Sárpac

Sárpac
(nagyúr)

Hát igen a core i5 behozatala és a core i7 a felsőkatba sorolása az "olcsóbb" típusaok megvonásával szvsz marhanagy hüyleség. Az tuti Quadról core i5re váltani szinte semmit nem hoz míg core i7ben legalább van némi előny a 3csatornás memvezérlők miatt.Emiatt sem a core i5nek sem a core i7nek nem lesz piaca hacsak le nem viszik az i5 árát jóval a quadok alá.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4) g@bo

g@bo
(veterán)

dejó

egyelőre örülök, hogy az elavulófélben lévő lga775 lapomba egy q9550 is aranyáron van. :U

(#5) FireKeeper válasza Tomate (#2) üzenetére

FireKeeper
(veterán)

azért ehhez molnarka007-nek is lesz pár szava.
én nem értem az intel stratégiáját, de már nem is akarom. AMD-nél össze-vissza kompatibilitás van, intelnél meg eljutunk nemsokára arra szintre hogy az ugyanolyan nevűek közül sem jó mindegyik egy alaplapba. :W

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Discord: https://discord.gg/sKnPVmH || #WeAreBosch

(#6) Tomate válasza FireKeeper (#5) üzenetére

Tomate
(veterán)

Nem hiszem. Ő szimplán láma. Annyi pénze nem lenne. Sniper Elite viszont nem sz@rral gurigázik.

+36304906443

(#7) _Oscar válasza Zolás (#1) üzenetére

_Oscar
(aktív tag)

Nem biztos, hogy a kardjába fog dőlni az AMD, hanem "kiszivárogtatják" az infót, hogy a PhenomII X4 procikból kis szerencsével X6-ot lehet bűvölni :DD

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#8) gfefe

gfefe
(őstag)

Ez most olyan mint az ati és az nvidia párharca kb a szememben...

az nvidia kiadta a bivaly erős gtx2xx sorozatot amivel tarolt a felsőházban ám kinek van pénze arra így a jóárasított és modernebb atikat veszi a nép... mi több az ati\amd meg is erősödik szépen így és már van megfelelő ellenfél a felsőházban is...

na most kb így lesz szerintem az intel amd ügyben is... hiába bitang erős az intel ha megfizethetetlen... ellenben egy nagyon jó teljesítményü 710 es 3 magos procit potom pénzért meg lehet kapni....

na de nem baj... az árak majd esnek az amd meg végre megerősödik :)
végül megint csak mi nyerünk felhasználók ;] :DDD

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#9) Oliverda

Oliverda
(félisten)

Intel: még idén megérkezhet az első hatmagos asztali processzor... az AMD-től. :)

Nekik most egyszerűbb dolguk van ha még idén hat magos procit akarnak desktop-ra.

"A termék várhatóan 135 W-os TDP fogyasztással rendelkezik majd, ami elsőre nem hangzik rosszul,"

Mi hangzana rosszul? A 160W? :D

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#10) atti_2010 válasza Zolás (#1) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

Mitől dől a kardjába? Attól hogy az i7 drága és nem veszi senki, vagy attól hogy a 4 magos procik is feleslegek a 6-ról nem is beszelve.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) nixx-21 válasza _Oscar (#7) üzenetére

nixx-21
(senior tag)

:DDD :DDD :DDD :C :C :DDD :DDD :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#12) _Oscar válasza FireKeeper (#5) üzenetére

_Oscar
(aktív tag)

Intelnél is megvan az össze-vissza kompatibilítás. Az LGA775 procikból nem mindegyik megy minden LGA775-ös lapban.

Oliverda: Arra én is kíváncsi lennék, hogy mitől jó a 135W. Hűtő legyen a talpán, amelyik halkan és hűvösen tartja. Nekem már a 90W TDP is szúrja a szemem egyik másik most futó procinál.
A régi A64 3200+ -om és a mostani E7300 TDP-je összeadva sem éri el a 135W-ot :))

[ Szerkesztve ]

(#13) tlac

tlac
(nagyúr)

A Core i7 rendszerek eladási adatai azonban az Intel és az alaplapgyártók várakozásait is alulteljesíti, és erre az elmúlt hónapok alatt sem sikerült megoldást találni. Az Intel szerint továbbra is a memóriagyártók kínálják aránytalanul drágán a háromcsatornás DDR3 csomagokat

persze, fogjuk a memóriagyártókra, az új platformban az a legolcsóbban beszerezhető komponens

(#14) gfefe válasza _Oscar (#12) üzenetére

gfefe
(őstag)

ezt az össze vissza kompatibilitást most nem értem...

Mi bajotok van vele? am3 ban megy minden... am2+bai is megy minden (egyenlőre... csak ebben ddr2 van és álitólag a 6 magos procik nem fognak benne menni) am2 ben meg csak a sima régi x2 megy.... :U

szerintem ez átlátható dolog...

bocs "_Oscar" nem neked akartam címezni

[ Szerkesztve ]

(#15) g@bo válasza gfefe (#8) üzenetére

g@bo
(veterán)

x4 ára folyamatosan megy le, mig pl egy e8400 még mindig brutál... egy q9550 meg vicc.

nyomjon is az eu valami zaftos büntetés a nyakukba, félévente...

(#16) gfefe válasza g@bo (#15) üzenetére

gfefe
(őstag)

ebbe szerintem ne menjünk bele, de szerintem egy 710 vagy 720 nak nem ellenfél a 8400 :U

szar példa, de sasold meg a gta4 et... ahol sok proci magot használ a progi mekkora a különbség... :K

(#17) g@bo válasza tlac (#13) üzenetére

g@bo
(veterán)

kingmax trichannel kit nem drága, kamu.

az alaplapok, és a legkisebb proci ára, na az már zaftos.

vállság van, nyafognak, de árcsökkentés az büdös. :DDD

(#18) g@bo válasza gfefe (#16) üzenetére

g@bo
(veterán)

ahol több magot használ, de máshol a core mag még mindig üt....

x4 lassabb, de miben is? mennyire? ahhoz képest az ára messze korrekt, és az alaplapoké is.

szal én nem az intelt védem ám.

(#19) gfefe válasza g@bo (#18) üzenetére

gfefe
(őstag)

ez attól függ, hogy mire használod a procit.... egy jól megrántott 720 szerintem tarol,de ez legyen az én véleményem... látom neked intel van nekem amd ;] ebből úgy se lenne megegyezés szerintem :B

(#20) Abu85 válasza Oliverda (#9) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Hol mondták, hogy lesz hatmagos proci Socket AM3-ra?

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#21) _Oscar válasza Abu85 (#20) üzenetére

_Oscar
(aktív tag)

Nem AM2-re lesz? :DD

(#22) Oliverda válasza Abu85 (#20) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Hivatalosan még sehol. ;)

(#23) bpx

bpx
(őstag)

"A Core i7 rendszerek eladási adatai azonban az Intel és az alaplapgyártók várakozásait is alulteljesíti, és erre az elmúlt hónapok alatt sem sikerült megoldást találni."

nem-e? én tudom mi a megoldás (és ők is), nem aranyáron kellene adni :)

(#24) atti_2010 válasza gfefe (#19) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

A 720-asom hirtelen megy 3700-at 1,52 volton.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) kokyt válasza Oliverda (#9) üzenetére

kokyt
(senior tag)

A 6 magról nekem is ez jutott először eszembe. 135W-os TDP meg inkább 160 ha a valós értéket nézzük. Az viszont már tényleg gáz :(
Szerintem emiatt nem kerül nehezebb helyzetbe az AMD. Sokszor temették már sokan, és mégis itt van :D Core i7-et sem látok sokat, inkább PII-t, így nem hinném hogy a felsőház a valódi húzó ágazat.
A magszám növekedésének végül is örülni lehet, bármelyik gyártó is teszi, mert egyre inkább rákényszerülnek a szoftvergyártók, hogy ki is használják. Mivel a magonkénti teljesítmény már nem olyan ütemben fejlődik mint régebben.

(#26) Stiky

Stiky
(senior tag)

"beszámolók szerint kompatibilis lesz a jelenleg kapható LGA1366-os foglalattal"
Még jó hogy nem jön ki a zIntel minden évben 2 új másik socket-tel... :(

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#27) bteebi

bteebi
(addikt)

[OFF]"órajelfrekvencián"

Vagy órajelen, vagy frekvencián, de ez így hülyeség. [/OFF]:U

Én amúgy nem nagyon látom még ezeknek a prociknak a létjogosultságát. Először jussunk el oda, hogy minden program (amiknél persze lehetséges a párhuzamosítás) kezelje a 4 magot rendesen, aztán lehet majd később 6, 8, 12... magos proccesszorokról érdemben beszélni. 1-2 felhasználónak meg vérpistikéknek jól jöhet ez is, de több értelme nincs. Egyelőre!

Ne mondja azt nekem senki, hogy egy 4 magos processzort renderelésen, 3DMarkozáson meg egyéb bencsmarkoláson kívül (1-2 programot leszámítva) érdemben ki lehet használni... Akkor meg minek ide 6 mag??

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Abu85 válasza Oliverda (#22) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Na, akkor nem maradtam le semmiről ... nekem pont azt mondták, hogy a kevés láb miatt nem sok esélye van a hatmagos Phenom II-nek. :)

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#29) Abu85 válasza Stiky (#26) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Pedig ez nagy kérdés volt nemrég. Sok X58-as alaplapot 140 W-os TDP alá terveztek, így nem lehet elszállni az Intelnek. Gondolom ezért tudjuk a TDP értéket, de nem ismerjük a órajelet.

(#30) VaniliásRönk válasza Abu85 (#28) üzenetére

VaniliásRönk
(nagyúr)

Már megint ez a kevés láb, mihez kellenének a plusz lábak? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#31) Jocy válasza bteebi (#27) üzenetére

Jocy
(aktív tag)

Tökéletesen igaz, hisz még ma is "csodaszámba" megy az a játék ami teljesen kihasznál legalább 2 magot.......Bár egyre több progit készítenek fel a több mag használatára, még sok víz lefolyik a Dunán mire valóban lesz értelme 6 magos procit venni -néhány speciális eseten kívül-.

(#32) orionstar

orionstar
(csendes tag)

Egyetértek az előttem szólókkal: a Core i7 alig ad többet egy felhasználónak, mint a legnagyobb Core 2-ők... ezen ez a hatmagos CPU változtathatna, ha a programok képesek lennének kihasználni, ezt a fokú párhuzamosítást, de mint tudjuk nem képesek, legalábbis elenyésző számban képesek rá...

Az egész platform jelen pillanatban egy pénznyelő..., a legtehetősebb rétegeknek, akiknek, ez presztízskérdés, hogy tudják prezentálni a pénzüket, tárgyi megtestesülésben...

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#33) gfefe válasza Abu85 (#28) üzenetére

gfefe
(őstag)

azért lesnénk egyet ha válasznak befigyelne egy amd 6 magos proci is :DDD ;]

(#34) Pítőr

Pítőr
(aktív tag)

(#30) VaniliásRönk

Hogy stabilabban álljon! :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#35) Blacki

Blacki
(tag)

Hmmmm már várom a jó kis beszolásokat. :C
Intel, Amd ki mit szeret ,emberek vagyunk. Úgy mint nvidia, ati.
Az intel nem a magyar piacra van kitalálva, pofátlan árakon kínál mindent.
Én nem mellőzöm a fejlődést mert oks kell a kraft.
DE most mondok valamit!!
Ha nem fáj ha 5-10% lasabb a procid, ha nem fáj ha 5-10 fps-el kevesebbet kapsz gamek alatt akkor AMD és nem fog fájni ha 120-at hagycc a boltban és nem 300k-t!!
Vga - nál ugyanez szinte mi kell sok fps, vagy kevesebbel is beéred akkor ATI és kész.
Ott meg az Nv van elszálva, persze most cuda meg psyhix miatt dagad a melle de ez árban érzik is.
Persze ez az én egyéni véleményem. ( hűű ezért mit kapok ) ;]

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#36) orionstar válasza gfefe (#33) üzenetére

orionstar
(csendes tag)

Szerverfronton már most befigyel a hatmagos AMD Opteron ;)

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#37) Oliverda válasza Abu85 (#28) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Jól átvertek. :D

(#38) Jocy válasza Blacki (#35) üzenetére

Jocy
(aktív tag)

Van igazság abban amit írsz, de néhány ember csak azért is megveszi, hogy elmondhassa neki van a legerősebb gépe........ténylegesen kihasználni persze még jó darabig nem fogja.

[ Szerkesztve ]

(#39) Thrawn válasza gfefe (#14) üzenetére

Thrawn
(félisten)

Az AM3-as foglalatban csak az AM3 tokozású procik mennek, a többi nem. Az AM2 és AM2+ eszik meg mindent (megfelelő BIOS-támogatással).

Oliverda: Lehet, hogy az AMD jobb helyzetben van hatmagos proci terén, de egyelőre eszükbe sem jutott egy ilyen asztali megoldás. Jelenleg ez a hivatalos álláspont.

Pítőr: :DDD

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#40) bteebi válasza orionstar (#36) üzenetére

bteebi
(addikt)

Na ja. Ebben az Intel prociban csak annyi extra van, hogy ez desktop, és nem szerver...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) VaniliásRönk válasza Thrawn (#39) üzenetére

VaniliásRönk
(nagyúr)

Viszont nem is kerülne nekik semmibe (se időbe se pénzbe) AM3 tokozásba vágni egy Istanbult...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#42) Stiky válasza Abu85 (#29) üzenetére

Stiky
(senior tag)

Jaaa, vágom. Ez az infó eddig hiányzott a database-emből :P

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#43) Gyuri27

Gyuri27
(félisten)

De jó. Ezt az nv-től lesték. Újra számozás kevérés a végén senki nem tudja kivan kivel. :U
Valaki elmondaná most mi a szitu?

Keresek Ryzen félkonfigot (lap-ram-proci). Természetesen nem bolti áron!!! Amd promóciós jellegű 3 hónapos xbox game pass hurut pc-re eladó.

(#44) Overlocker

Overlocker
(veterán)

Ez így sehogy se jó, ráér még ez a 6 magos, inkább ki kellene hozni valami Corei7 900-at meg 880-at hogy legyen 50k és az alatt proci..Illetve lehetnének olcsóbbak az x58-as lapok is, akkor nem kellene semmit kavarni az i5-el..

(#45) gfefe válasza Thrawn (#39) üzenetére

gfefe
(őstag)

valóban. Ezt elírtam :B

(#46) keldorpapa88

keldorpapa88
(félisten)

Az itteni i7 tulajok 99%-a ki sem használja a mostanit, de biztos ezt is majd megveszik sokan... csak kérdés mi értelme... ha csak Core i7 Extreme lesz 6 magos akkor is lesz 1-2 tulaj az tuti, már írták is, kik.:D Következő lépés nekem biztos AMD lesz a kompatibilitás miatt, X4 vagy X6, de egyelőre sok a jelenlegi is...
Aki meg i7-et akar az jobb ha siet megvenni az i7 920-at, mert megszűnik, azt vehet helyette "i5"-t.

(#47) Oliverda válasza Thrawn (#39) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Naiv. :)

(#48) atti_2010 válasza Thrawn (#39) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

Szerintem ráérnek a 6 magos procival, inkább növeljék a Mhz-et és csökkentsék a fogyasztást a jelenlegi prociknál, amúgy az Intel 2006-ban azt nyilatkozta hogy 2010-ben akár 8-10 magos procik is lehetnek, szerintem ők csak valahogy elszeretnék adni a motyót az meg nem nagyon érdekli őket hogy nincs mire használni.

(#49) Thrawn válasza Oliverda (#47) üzenetére

Thrawn
(félisten)

Time will tell

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#50) Fecogame

Fecogame
(addikt)
LOGOUT blog

Az AMD hol marad? Mindig csak Intel, pedig jöhetnének már ők is.... :K

Gyenge a hálózati jel? 4G/LTE antennák, raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.