Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz rudi #46 üzenetére

    OK, igazad van, Timeline Acer-t még nem szedtem szét. Ellenben a most futó Aspire a sztár, ill. a Travelmate sorozat is volt már a boncasztalon. A kettő belülről szinte ugyanaz, annak ellenére, hogy a TM már komolyabb sorozat (lenne).
    És igen, én is TM-et vettem annak idején, és persze, hogy szétszedtem, bár szét is kellett, mert pár dolog megadta magát.
    Pl. FuSi-kal összehasonlítva egy okádék a belsejük. Kábelkorbácsok össze-vissza, minden megy mindenhova, gyakorlatilag darabjaira kell robbantani, hogy egy-egy dolgot cserélni lehessen bennük. Ez mondjuk áll a többi kompakt gépre is, de nem ilyen durván.
    Szóval generációk óta olyan - szerintem - tervezési hibákat görgetnek Acer-nél, amik alapvetően meghatározzák egy gép tartósságát. De egy Lenovo-t is szar szétszedni, meg spéci szerszámok kellenek hozzá, de nincsenek szétugró alkatrészcsoportok, nincsenek patentok lehetetlen helyeken és valahogy nem tiszta por az alaplap, a fizikailag erősen igénybe vett részeknél fém van és könnyen cserélhetők azok, amik el tudnak törni egy leejtésnél.
    Acer-nél az AntiShock HDD-védelem tudod mi? Néhány torziós rugó. De az is minek, ha a vázhoz van csavarozva a HDD keret... :C
    De azt tény, hogy elektronikailag általában rendben vannak. Csak az a fránya minőség. Persze, aki 2 évre vesz notit és nem zavarja, hogy a billentyűzet egyben is benyomódik fél centit, ill. sosem ejti le vagy üti oda a táskát (esetleg nem is hordja...), annak ez mindegy.
    Amit én láttam, az alapján nem vennék magamnak és ismerőseimnek sem ajánlom többet az Acer-t. Remélem ez így korrektebb megfogalmazás. :)

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák