Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    én most "kicsit" utánaolvastam ezeknek külföldi fórumokon.

    a változások (T5x0-et írom le):
    - t510 nvidia videokari úgy fest gyengébb lesz a t500 atijánál, cserébe jobban melegszik
    - t510-ben nincs átkapcsolható grafikus kártya (gondolom ezért maradt ki a bika kártya)
    - t510-ből elmaradt a magnézium ház a kijelző részről (az alsó részen megmaradt)
    - t510 2 centivel szélesebb, és alapból picit nehezebb is, viszont 1 centivel keskenyebb
    - 16:9 felbontás (1600x900, viccelnek??), de legalább ledes
    - lesz ledes fullhd panel, de 15"-ban akkora felbontás sztem sok (1 éve használok egy dell e6500-at fullhd-ban)
    - az új ctrl/fn csere remélhetőleg a t500 frissített biosában is megjelenik
    - nincs külön mikrofon/fejhallgató jack, hanem átkapcsolható
    - az "új" memóriakártya olvasó feleannyi kártyát olvas
    - az "új" "powershare" usb-t már a t500 is tudta kikapcsolt állapotban (biosban állítható)
    - nincs sata6, csak sata3
    - billentyűzet melletti oldalsó hangszórók (a dell e6500 után köszönöm, de NEM)
    - billentyűzet redesign majd kiderül hogy sikerül-e
    - hosszúkás enter. miért???

    ami a speckóból plusz lehet:
    - nagyobb touchpad
    - nagyobb esc/del lehet, hogy pozitív lenne (az esc legalábbis)
    - centralizált képernyő (bár kb semmi jelentősége)
    - eltűnik az intel wifi link 5xxx fos
    - core i5/i7 procik (bár fogyasztásban nem jobbak)
    - 22 órás lehetőség (bár a dell is ezzel reklámozott 1 éve, de az e6500 kevesebbet bír a 9 cellással, mint a t500), de ahogy valaki írta, ha csak a fele, már jó
    - 4 memory slot jó dolog (4x2GB modul jóval olcsóbb mint 2x4GB, 16GB notiba felesleges)

    meglátjuk. én notin dolgozom, fontos a teljesítmény, de a 16:9 nem munkára való, és jópár régi jó thinkpad feature-t cseréltek le (szerintem) rosszabb dolgokkal, és pont abban erősítettek, amit egy üzleti notebookban teljesen felesleges volt. ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy ez egy nagyon jó gép lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák