Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz Ł-IceRocK-Ł #26 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled. Én személy szerint kutatásban utazom, HPC szimulációkban OpenCL programozóként, és engem is állatira bosszant, hogy bármi amiben van egy kultúr GPU, az már gamer, karácsonyfa kinézetű és 10X annyiba kerül, mint amennyi az előállítási költsége.

    Ami a Hondo képességeit illeti: lehet mondani, hogy a Hondo játékplatformnak xar. Ez valahol igaz is. Amit Abu is kiemelt, attól függ mit akar az ember. Passzív hűtött cuccban ami bírja akksival, ott a Hondonál nincs jobb. Ha nem kell a passzív hűtés, akkor lehet feljebb menni teljesítményben, de ott mi van? Core-i7 dedikált GPU-val együtt max 35W körül (mert egyszerűen ennyi fér bele egy tablet aktív hűtésébe), vagy ugyanennyi teljesítmény (ha nem több) sokkal kisebb helyen egy AMD-A soroszatú APU-val sokkal hosszabb üzemidővel... lássuk csak... melyiket válasszam... HÁT PERSZE HOGY AZ INTELT!

    Szerintem a gyártók vagy natúr hülyék, vagy most szophatják a saját virslijüket. Annyira szájbarakottul nyílvánvaló, hogy ma x86 architektúrával a legjobb integrált grafikus teljesítményt egy AMD APU hozza, hogy arra nincsenek szavak. Intel utólérhetetlen CPU architektúrában és gyártásban, de játékra NEM CPU KELL!

    Szerény véleményem szerint egy vicc, amit pl. a Razer vagy az Alienware csinálnak. Alienwarenek is ott van a 11"os masinája, 20X messzebbre menne a cég, ha egy 35W-os APUt raknának bele. De még csak a lehetőség sincs meg rá (ez mondjuk ott érthető, hogy custom-made rendszert két platformmal kifejleszteni nem óccsó, de a helyzet sokkal inkább IGP-ért kiált).

    És készítheti mindenki a rohadt paradicsomot és ilyesmit, hogy már megint itt van a szemellenzős duma és "AMD a király Intel meg egy trágya", de egyszerűen nincs választás. Ha komoly párhuzamos teljesítményt akarok venni piros színben (mert egyedül AMD nyomja OpenCL supportot ahogy azt kell), akkor vehetek MSI GX60-as buzi gémer karácsonyfa notit, és kész. Nincs más AMD platformos gép a piacon. (Zárójelben megjegyzem, két évvel ezelőtt amikor gépet akartam venni fejlesztésre, akkor az ASUS G73Jh lett a befutó, és azóta is közröhej tárgya vagyok a "transzformátor állomásommal".) MIIIIIIINDENKI Intelt nyomatja, még akkor is ha egyébként tök hülyeség az adott célközönség szempontjából.

    Ma kultúr külsővel egyedül Oirigin csinál gépet, 15"6 colba, relatíve vékony házba bele tudnak rakni 65W-os GPU-t. Ez már derék. Még az Intel IGP-vel is megbarátkoznék (mint ahogy a mostani gépemben is egy Core-i5 van, és az IGP soha nem volt bekapcsolva, mert ez még nem tud switchable graphicsot, ellentétben nem is programozható. No comment ASUS), talán még előnyknét is el tudnám könyvelni, hogy legalább Intel platformra is tesztelve van a programom. Ugyanakkor nincs tisztán Catalyst driverrel switchable graphics, hanem szenvedhetek buzi hackelt vagy outdated driverekkel.

    Bocsánat, kultúr külsővel és a méretéhez mérten impozáns teljesítményű gépet még a Razer és Apple is tud csinálni, de indokolatlanul drágán, és semmi variációs lehetőség nincs. Világító hangfalú gépet (Alienware) komoly arccal nem lehet elővenni a táskából.

    Az igazán vicces az, hogy azért nem annyira borzasztó nagy a számtech paramétertér, hogy indokolt legyen 16 notebook gyártó cég, és mégis van egy óriási űr amit senki nem tölt be.

Új hozzászólás Aktív témák