Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    hehe, szóval mégis lett új hardver változat, bár én a pi3A-t jósoltam, mert az ígérték. De ezek szerint nem sok esélye van.

    Kis ráncfelvarrás. Pár dologban továbbléptek kicsit, de a belső limitek nem nagyon változtak. De nem is nagyon kényszerülnek nagy változtatásra, mert egy ilyen mini eszköznél a szoftveres támogatás legalább olyan fontos, mint a hardveres képesség. Van rengeteg hardverben erősebb, modernebb, újabb alternatíva... amelykre csak tákolt, patkolt szoftver van, a képességeinek töredékét sem kihasználva. Ez a többiek gyengélye sajnos. Amire én használom, abban még mindig nem nagyon előrelépés a pi2-eseimhez képest, szóval azt hiszem ezt a kört is kihagyom :)

  • azbest

    félisten

    válasz DBob #40 üzenetére

    s905 vagy s905d soc-os android tv boxok, házzal táppal, távirányítóval 1-2 GB rammal, gigabit lannal, hdmi 2.0a -val, 4k 60Hz-el, hd audio pass through, egy sd-kártyára tett libreeleckel képes minden mozizós igényre amit fel szoktak sorolni, szerencsétől függően 30-50 usd körül. De ahogy már más is javasolta az odroid c2 is erre épül.

    Aki meg gpio-t akar, az elvan a pi-kkel.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Kendek #48 üzenetére

    Youtube kapcsán a vp9 sem hátrány. Ha jól tudom azzal sem okosítható fel a pi. A youtube pedig mostmár arra optimalizálja a videókat, a h264 van hogy jobban szét van tömörítve általuk.

    Persze otthoni filmezésnél a h264 fhd még sokáig megfelelő lehet. Aki hd hangot meg 4k képet néz szeretne, gondolom 35 dolcsinál többet is rászánhat. Vagy használhat amlogic boxot.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz paprobert #73 üzenetére

    Ez egyik sem iparági probléma. Mivel a videocore4 a rendszer központi eleme és az határozza meg a legtöbb felsorolt szűk keresztmetszetet, így az hozhat nagyobb változást, ha megjelenik a videocore5. Ez nem csak gpu, hanem a memóriától kezdve az io-ig mindenért az felel. Már van a broadcomnak pár olyan soc-ja, amelyben vannak olyan elemek, amelyek túlmutatnak a 4es verzión, de még nincs minden része készen, lassan haladnak vele.

    Az alapítvány hivatalos nyilatkozatiból nem szabad komolyan venni semmit. Mindig keményen titkolják a terveiket, hogy ne rontsa a régebbi verziók piaci eladását az, hogy újdonságra várnak a vásárlók. Ez kőkemény üzlet. Évente kb másfél millió fonttal nő az alapítvány készpénz vagyona. Persze ez jó, mert vissza futnak forgatni veszteséges területekre is, tudnak finanszírozni pi zerot is. De bőven hagynak elköltetlen pénzt is, senki sem tudja, hogy mi a céljuk vele. Nem olyan alapítványi forma, mint az itthoni rendszer. Olyan szempontból viszont kontraproduktív már ez a gazdagság, hogy ha megjelenne valami jobb, olcsó alternatíva, akkor alá tudnak licitálni és ki tudják nyírni a konkurenciát. A pi zero is így jelent meg 5 dolcsiért, mikor mások kihoztak más olcsó alternatívát. Pi zerot nagy mennyiségben továbbra sem lehet bárhol venni, közvetlenül az alapítványtól lehet egyedi, magasabb áron rendelni.

    szerK wow, alábecsültem. Még a régebbi reportok alapján volt évente 1.5M növekedés a készpénzállományban. 2016-ban megduplázták, s még nem nyilvános a 2017es állás. 2016 végére 7-ról 14 millióra hízott a vagyon pdf. Nem bevétel, hanem ennyi maradt a kiadások után.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz #54625216 #76 üzenetére

    Kezdettől követem a pi-t, teljes mértékben elismerem az érdemeit. Nélküle nem lenne divatos, könnyen elérhető hardverek tucatja. Bebizonyították, hogy igenis van kereslet amatőr felhasználásra is boardokra és nem csak több száz vagy több ezer dolláros fejlesztőkiteknek van létjogosultsága, amelyeket csupán új fejlesztésekre használnak az iparban. Nameg nem csak mikrokontrollerekre van igény, hanem magasabb szintű cuccokra is, persze más-más terület is. A BBC mondjuk lehet pikkel rájuk, mert a microBit eléggé háttérbe van szorulva a pi mellett. Meg sem említették a szakmai műsorukban az új változatot.

    Ha minden igaz, már 19 millió körül járnak az eladott példányok. Bár szerintem ez nem igazán ipari jellegű. Már csak azért sem, mert komoly ipari alkalmazáshoz nem megfelelőek. Nincsenek meg azok a paraméterek, amelyek az iparban megköveteltek. Szimplán csak azért, mert hétköznapi használathoz felesleges, ellenben sokat drágítana a gyártáson. Ipari célra vannak mások, akik ipari standardokat követnek. Egyébként az alapítvány az iparibb változatokat sem maga árulja, ügyesen átszerveszték a nagykernek a melós részt, ők meg részesedést kapnak. Ők csak a zero-t árulják közvetlenül.

    Csak a mentalitásuk nem jön be, van némi EvilCorp benne. És már fitogtatták az erejüket, ami a pénz és a broadcommal való szoros kapcsolat miatt lehet. Kicsinálták a hardkernel odroid w-t, mert konkurenciája lehetett volna a saját, késő, iparinak szánt compute modulnak. Aztán a zero bejelentésével alávágtak a C.H.I.P.-nek. A bevéltel csupán 20%-t forgatják vissza, igaz nem is sikkasztják el, de ki tudja mire akarják költeni. Nagyon titkolóznak. Emellett a kritikát nem tűrik, elfolytanak minden negatív visszajelzést. Esetenként jogi lépésekkel fenyegetőznek, ha valaki túl hamar megtud valamit a terveikből és közzéteszi (korábban tévedésből pár nappal korábban kapott pár ember a még be nem jelentett verzióból és leszedették a netről mindenhonnan)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz SunMount3r #114 üzenetére

    Van, aki nem az eredeti tartalmat szerti látni, hanem a szétefektezett, túlszaturált, viaszba márottat. Általában az sd adást sem lehet megkülönböztetni úgy a 4k-tól, de ízkés kérdése ;]

    Mit szívtam szállodában, mire megtaláltam, hogy miért teljesen elkent a chromecastom képe... élesítés címszóval rajzfilmesítette a képet, a körvonalak közt teljesen elkenve minden részletet.

Új hozzászólás Aktív témák