Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flexxx2

    őstag

    válasz abéla #15 üzenetére

    Akkor te már ültél ilyen (vagy hasonló) monitor előtt, és ez a tapasztalatod?

  • #72042496

    törölt tag

    válasz abéla #15 üzenetére

    Több, mint egy évig használtam 49"-ost monitornak. Mindenes kijelzőnek bevált, de csak monitornak a 27-32" jóval kényelmesebb nekem. Kb. egy méterről nézem, oda nekem ez az ideális méret.

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz abéla #15 üzenetére

    Ezek szerint nagyon nem vagy képben, hogy mi a különbség egy monitor meg egy TV közt játék szempontjából...
    TL: DR: input lag, színtér(full vs limited RGB), a legtöbb TV nem tud Adaptive Sync-et(se free se G-syncet), szükségtelen effektek a TV-n(pl edge-enhance)

    OK, az általad említett TV pont nem ilyen, de nem is 180e-be kerül, hanem inkább 280e-be,. annyiért meg már monitorból is ennél sokkal jobbat kapni...

    "Ez utóbbinak tearing-mentes, gyors, tökéletes, elképesztően jó képe van" Tearing-mentes kép DRR vagy VSYNC nélkül... aha, persze, ezt magyarázd a nyeretlen kétéveseknek...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz abéla #29 üzenetére

    Köszönöm szépen, én a saját monitorommal RGB színparádé nélkül, 27"-on, színhelyesen, görbén, 72Hz-n vígan elvagyok, 80e-t fizettem érte újkorában 2016-ban.

    Cserébe nem folyik ki a szemem a PWM-től, a nyakam nem törik ki a nagy forgatásban (~80cm-ről nézem), és az asztalon is elfér mellette egy másik monitor, ami nekem sokkal fontosabb. 32"-nál nagyobb(16:9-es) képernyőnek én PC mellé nem látom értelmét íróasztalra. Tudod, ergonómia is van a világon.

    Ha konzolozni támad kedvem, akkor meg ott a Samsung ue40mu6452 TV-m 40"-on, kb 120 centire tőlem - ott már jól jöhetne a +9", de a világot nem váltaná meg, cserébe azért a TV-ért is "csak" 130e-t adtam ki. PC-re eszemben sincs rákötni, nem arra való.

    Nem mindig a nagyobb a jobb, én használni szeretem az eszközeimet, nem méregetni.
    49" szerintem semmilyen szempontból nem alternatíva íróasztali PC-s játékra, a foteljáték meg nem kenyerem, és ott annyival nem is ad többet, ugyanis nem a méret a fontos, hanem hogy mekkora részét fedi le a látótérnek, és bizony pont ugyanott vagyok 80cm-ről a 27"-os monitorral ebből a szempontból, mint 160cm-ről egy 55"-os TV-vel lennék.

    A jelentéktelen tesztoldal cikkek egy részét elolvastam, továbbra sem értek egyet veled, a fentebb leírtak miatt.

    Az meg, hogy 260 vagy 280e-be kerül, majdnem mindegy, kb az én monitorom újkori ára a különbség a cikkben szereplőhöz képest...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • shotika

    őstag

    válasz abéla #29 üzenetére

    A 49sm9000-es amúgy tényleg fasza kis tv, én se hittem el, hogy az LG márkanév alatt ilyen minőség is tud készülni (najó ez gonosz volt), de bármennyire fasza tv is (a B9-es szeméthalmot ha nem is a feketében, de leveri), de kontrasztban partiban sincs az említett Samsunggal. Nem hogy vele, még az én saját 24"-es FG73-as Samsung Qledemmel se, amit 80 pénzért adtak oda kicsit több, mint 1 éve. Teljesen más kategóriák, egészen más tulajdonságokra gyúrnak rá, hogy el lehessen adni és fasza is legyen.
    Az SM8600 kategóriát meg inkább hagyjuk is, 9000-es széria alatt mindegyik LG tv jelenleg egy nagy nulla. Persze nem azt jelenti, hogy ne lennének jók játékra, de - és utálom ezt használni - más liga.

    A méretkérdésben egyetértek Kansas-sel, ez ma nem érv.

    És akkor még egy szót sem ejtettem a paneltípusról. Egy ívelt VA paneles Qled monitort 200 ezres áron egy erős középkategóriás IPS kijelzős SM9000-eshez hasonlítani (most azt hogy FALD-os, haggyuk). Talán a B9-hez, de az meg a jó feketén kívül csak egy olcsó oled - akkor már inkább egy 55C9, de az már dupla annyiba kerül. És be is ég. (vagy nem, de monitorként használva valószínűleg be fog.)
    Ha meg kell a nagyméret, akkor ez:
    [link]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

  • Kansas

    addikt

    válasz abéla #31 üzenetére

    Meghajtom a fejem határtalan lényegkiemelő képességed előtt! ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz abéla #35 üzenetére

    Annyit kellene csak megértened és gúnyolódás nélkül elfogadnod, hogy mindenkinek más a céljaihoz leginkább megfelelő méretű kijelző, és a 49"-os méret adott esetben hátrány lehet.

    Olvastam olyat, hogy versenyszerű játékhoz 24"-ost talál ideálisnak az illető, de olyat is, hogy valaki 70"-os tévét állítana be monitornak. Az ergonómiát mondjuk az utóbbinak is kár volt említeni.

    [ Szerkesztve ]

  • Csandi

    őstag

    válasz abéla #49 üzenetére

    Fizetett fps játékos vagyok, 24-25" preferálom mert jobb lőni rajta, és 240hz pedig alap, nem kihasználhatatlan :) várom az asus 300hz-es monitorát is.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz abéla #49 üzenetére

    Nem tudom, hogy a 240 Hz milyen, mert nem láttam élőben ilyen kijelzőt. A fórumos infókból úgy szűröm le, hogy sima játszogatáshoz nincs már nagy hozadéka a 120 Hz fölötti frekvenciáknak. A 240 Hz-es monitorok pedig inkább céleszközök a kompetitív játékokhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz abéla #58 üzenetére

    A kvázi-konszenzus alighanem az, hogy csalásnak számít a beépített célkereszt. De nem tudom, szűrhető-e a használata.

    (#56) Duracellm...
    Hát nem semmi, ehhez nagy elhivatottság kellett. De örülök, hogy végül összeállt a rendszer. :)

    [ Szerkesztve ]

  • shotika

    őstag

    válasz abéla #35 üzenetére

    Nem érted a problémát: az a baj, hogy te két eltérő kategóriát mosol össze. Akármennyire fáj is, a monitor az monitor, a tv az meg tv. Lehet, hogy egyes általad ismert fórumokon, tesztoldalakon azon viccelődnek, hogy minek már sima monitor, de ez nekem semmit sem számít. Elhiszem és tapasztalom, hogy a határok összemosódtak az évek alatt, de attól még ez egy darabig így lesz.
    Azért mondom ilyen határozottan, mert én ezekkel dolgozom, mindegyik átfut a kezem alatt, van önismeretem és hozzá jó adag tapasztalat - és használom is ezeket a mindennapokban- (bár nem mindegyiket tesztelem mélyrehatóan, mert minek. Sokszor csak a design a különbség), másrészt pedig statisztika. Ha nem adna pluszt egy gamer monitor, nem venné senki. Én belelátok, te pedig nem. Sőt tovább megyek .A gamer társadalom egy roppant érzékeny terület, fél méterről jobban kijön egy-egy olyan hiányosság, ami egy nagy képátlós tévénél nem feltétlenül. Még egyszer elismétlem, amit az előzőben már leírtam, ettől még a tv lehet jó tv, de nem vált ki egy spéci monitort. Miért nem? Mert egy tv még mindig univerzális célokra van tervezve, ott meg vannak korlátok. Leginkább az, hogy mennyiből rakják össze és azt mennyiért tudják eladni.

    A méretkérdést pedig azért intézem el ennyivel, amit írtam, mert egyéni igények vannak. Az általad emlegetett "immerzió" is egyéni szubjektív vélemény. Vagyis inkább már ízlés. Neked, meg sok más embernek jobban adja, de ez nem érv.

    "És megint nyomatékosítom az általam említett típusoknál nem látom a technikai komprumisszumot, amit ezért cserébe kötni kellene.
    Nna nem folytatom, de már látom, miért is lehet piaca ezeknek a termékeknek,
    köszönöm nektek, hogy e téren megvilágosodtam;
    Mert az elején nem hittem volna, hogy ezt így vlki még ebben formában/árért védi/támogatja, persze az hogy veszi-e, már más kérdés. "
    ad1: itt az egyik fontos lénye: TE nem látod a különbséget. De attól még van.
    ad2: én úgy érzem, kissé magas lóról beszélsz. A Samung ( se más gyártó se) nem viccből gyárt ilyeneket. Azért gyárt, mert van piaca. És ezen a piacon egészen más igények vannak, amit ha nem teljesítenek, nem lehet eladni a terméket.

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz abéla #58 üzenetére

    A PWM mentesség, a szemkímélés az kb. a legfontosabb jellemző egy monitor esetében. Akármilyen képe van, akárhány Hz-et tud, csak nem kéne megvakulni a bámulásától.

  • Csandi

    őstag

    válasz abéla #58 üzenetére

    Az alienware 240-es monitorát használom, ebben nincs beépitett célkereszt. Egyébként nem csalás, ennyi erővel alkholos filccel tehetne bárki egy pöttyöt a képernyő közepére, és ugyanott van :) de amúgy egy szint után már nem számit a célkereszt, többezer óra egy játékban, és a gyári célkeresztjével nincs gondja senkinek. Nem mellesleg a legtöbb játékban már testreszabható a célkereszt.

  • Piftuka

    veterán

    válasz abéla #15 üzenetére

    "Amikor +50-60e-ért van pl LG sm9000 49": [..]
    Vagy ha nem kell g-sysnc/fald(+jobb dimming) akkor 49"-os sm8600 200ért.[..]
    [..]nem értem mi létjogosultsága van ezeknek, a nem full-profiknak szánt jáccós cuccoknak"

    Mindkettő valóban remek megoldás, ha valaki igazán nagy képernyős, 4K megjelenítőt szeretne, ez vitán felül áll.

    Ám azt is fontos megjegyezni, hogy az IPS panel nem mindenkinek alternatíva. A "hard core" gamer úgyis TN paneles monitort fog venni.

    Mások számára a minél magasabb natív kontraszt, és kiváló fekete szint a többi tulajdonság előtt áll.

    Például én is közéjük tartozom. Mivel használtam minden féle megjelenítőt már, csakis egy kiváló kontraszttal rendelkező, VA paneles megoldást tudok elképzelni.

    "Aquila non captat muscas."

  • shotika

    őstag

    válasz abéla #71 üzenetére

    " -hisz itt van a p.vakítás mögött tényleges tartalom is- , de mégis markánsan képviseli a gamer társadalomnak
    (a gémerek köztársasága bazzeg, az :U ) szánt cumókra oly' jellemző tulajdonságokat."

    Na igen, sajnos szinte egyik szegmens se mentesül a "parasztvakító" cuccoktól :D

    Egyébként a Dell-es példádba én is beleszaladtam még sok éve, amikor nem voltam még jártas a témában (vagy azt hittem, hogy az vagyok). És vettem egy Dellt - én mondjuk meg voltam vele elégedve, de ahogy teltek az évek és tudatosan és tudat alatt is egyre jobban belemerültem a kijelzőkbe, úgy jöttem rá szépen lassan, hogy nincs olyan, hogy univerzálisan fasza monitor (fórumról fórumra járva, tesztekről tesztekre járva mindenhol más írtak, össze-vissza - még a technikai infok se egyeztek sokszor), aztán elegem lett és azt mondtam hogy ha váltok monitort, akkor azt abszolút az én ízlésemnek a legmegfelelőbbet fogom választani, és akkor, amikor tényleg úgy érzem hogy itt az ideje.
    Eljutottam egy olyan pontig, amikor minden sínen ment, és egyre jobban szúrta a szememet az, hogy a DELL ips monitorom ugyan szép képet ad, de pont akkor nem jó nekem, amikor igazán kéne - a filmek és a videojátékok. Szürkés volt a fekete stb (egyébként anno azért volt jó választás is a DELL, mert az ips miatt jobb betekintési szögei voltak mint az előző 19"-es Philipsnek, ami vszeg TN panel volt, de már nem emlékszem, 13 éve vettem azt még... viszont más egyéb tényezőt nem is néztem), szóval szürkés fekete, ez volt ami a legjobban zavart. El kezdtem nézelődni a piacon, hogy mik a lehetőségek és mi az, ami nekem fontos.

    A magas, jó kontraszt alap:
    - tehát szépen kilökdöstem mindenféle IPS cuccot. Akkor még (másfél éve) nem igazán foglalkoztam saját magamnak azzal magas képfrissítés legyen, de ha már gyártanak magasabbat, akkor legyen magasabb "mer az biztos jó". De a lényeg, hogy nem volt elsődleges, de eszembe jutott, tehát vmennyire mégis számított - ez a Hz dolog később még fontos lesz. Jött az, hogy milyen márka. Azt hamar le tudtam, leszarom milyen márka, csak legyen fasza, ne kelljen érte sokat mászkálni, és ésszerű árak között maradjak, persze nylíván abból indultam ki, amennyiért a Dellt vettem, 50 ezer. Viszont 50 ezerért nem találtam nekem megfelelő kontrasztút, mindegyiknek volt valami komolyabb nyűgje.
    Aztán megakadt a szemem 80k környékén tanyázó Samsung 24fg73-on (nagyobb nem fér el, megoldhatnám csak macera) - konkrétan tényleg megakadt, mert kiszúrtam a 30 darab egymás mellé rakott ilyen olyan kijelzőjű között, és jött a sugallat, hogy ez más mint a többi. A fekete szintet nyílván macerás csekkolni bolti körülmények között, de nagyjából jól beállíthatónak tűnt és ha gond lenne, még mindig vissza tudom vinni (fóliát minden szart meg szoktam ilyenkor már őrizni, nem letépni stb, hogy ha mégse jön be, akkor újra el lehessen adni).
    Volt előtte egy kis számolgatás az értékekkel, tech oldalak ismét, és hát persze az hogy ívelt kijelző. Az tv-ben nem jött össze, de a monitorokkal kapcsolatban egészen más visszajelzések voltak mindenhol. Nagyrészt már szemből nézem, ha gáz van, akkor meg úgyis tudom forgatni-dönteni, szóval pipa. Qled színek, azok tv-n is faszák, szóval az is pipa. Ez nagyjából 2-3 nap alatt zajlott, de már nem emlékszem pontosan, mert más dolgom is volt közben. Megvettem, hazavittem, bekötöttem (DP-én akartam, de a displayport csatlakozója nem ment bele a videokártyámba a gagyi szgépház kialakítás miatt, szóval HDMI-vel kötöttem össze).
    Tehát HDMI-n beizzít, vakít a Windows ezerrel, akkor irány kalibrálgatni. A 100-as fényerőből így lett 30, piros szín picit visszavéve, perfect - persze másfél órát elszartam rá :D.

    Fekete szint jó, de valami még mindig nem volt oké: Alap esetben a Windowsom nem állította át a monitort és 60hzen ment FHD-ban, mondom a monitor 144-et tud, akkor nézzük meg milyen 144hzen, viszont így meg szürkés lett a kurva jó kontraszt, amit 2 órán át ugye állítgattam és az istennek se tudtam rájönni, hogy mi a szar a baj. Nyomozgattam és rájöttem, hogy a HDMI a ludas, de mi a szart csináljak, ha ilyen b**i vastag szarra lett a display csati megcsinálva, szóval, kábel jobban megnéz, KÉS előránt, és levágtam róla a fölösleget, működik a mai napig. És már bátran felhúzhattam 144hz-re a kontraszt megtartásával.

    És kurva jó.
    A mai napig imádom.
    Sok játék kb újjászületett vele, a horrorfilmek meg minden más is sokkal-sokkal bejövősebb így - ráadásul a 144hz-es képfrissítés egy olyan titkos bónusz volt nekem, hiába nem hozza FPS-számban egy-egy játék a 144-et még akkor is annyival reszponzívabb, smoothabb lett tőle a kép, hogy azt leírni se tudom.

    Szóval többet közt azért is írtam ennyit, hogy (nem feltétlenül neked, másnak is szólhat) mennyire fontos az egyéni szempont - viszont ezt, főleg egy vitában, ami inkább szakmai, ott a helyén legyen kezelve.

    És egy kép arról, hogy néz ki a csati :D (senki ne csinálja utánam):

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák