Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    válasz mepet #143 üzenetére

    Hát én nem láttam, hogy bármiben is odavágta volna. Ráadásul a Sony beleölt egy csomó pénzt a Ps3 fejlesztésébe - garantáltan sokszorosát mint az MS - a hardver miatt többet bukott az eladásokon is, ezzel szemben xbox360-ból többet adtak el Xbox360 játékból többet adtak el, tehát ha így nézed az MS valószínűleg szarrá kereste magát a generáción a sony meg jó ha nem buktával jött ki.

    Az új gennél is ez lesz a kérdés. Ha az Xbox csak picit lesz gyengébb (mint a hírek szerint) viszont lényegesen olcsóbb lesz akkor megint tönkre lesz verve a sony.Mindenki találgat, de csiripeltek már olyat, hogy az új xbox több mint egy százassal (USD) olcsóbb lesz mint a Sony gépe - akkor meg megint csak bukta van. (Persze egy másik madár meg azt csiripeli, hogy az xbox erősebb lesz mint a Sony gépe - tehát nagyjából még semmit nem tudunk.)

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • dfsz34

    őstag

    válasz BiP #145 üzenetére

    A sanyi valóban erősebb gépet épített, de cserébe drágábban is adja meg a másik, hogy nincs kinectje, amire sok okosságot lehet írni, főleg a kisgyerekek szeretik az ugragubrát és nem szívesen adok a kezükbe eszközt. A wii kontrollere is repült már párszor, hiába csatolom oda,, annyira szeretnek hadonászni, hogy esélytelen minden megoldás, meg sokszor igazgatják és akkor véletlenül is kikapcsolják. Felnőttnek ők, a kontroller, de kisgyereknek jobb a kinect szvsz

    Fel van adva a a lecke, hogy melyik konzolt válassza majd az ember. Valószinüleg a gyerek miatt nekem az Xbox lesz a nyerő.

    Amire igazán kíváncsi leszek, hogy olvastam egy külföldi oldalon egy srác írását erről, hogy ő most 25 éves és mikor ő 35 éves lesz, akkor az MS még mindig 200 dollárt akar kérni ugyanezért (vagy slim verzióért) a konzolért, ami egyelőre nem belátható, hogyan fog megvalósulni.

    Erősek, erősek, de hogyan van 10 év tartalék bennük. azt nem tudom...

  • mepet

    addikt

    válasz narumon #151 üzenetére

    Azért a Cell proci nagyon nagy durranás volt anno. Egy új technológiát persze, hogy nehezebb gazdaságosan kihozni, mint valami már bevált tömeggyártott cumóból egy csomót berendelni...

    Ezért a trendteremtő Sony a hozzám hasonlóan műszaki beállítottságú emberek körében tiszteletet és megbecsülést érdemel, míg a trendkövető Microsoft a gazdasági szakemberek szemében megbecsülendő.

  • narumon

    őstag

    válasz mepet #153 üzenetére

    No látod én ilyen szempontból nem néztem :)
    Nekem csak az volt a lényeg, hogy itthon már 2006-ban 65e forintért meg tudtam venni az xboxot a PS3 akkor még sehol nem volt (vagy horror áron külföldről), ráadásul engem a japán játékok hidegen hagynak (elég sok ilyen exkluziv van a PS-re), és ha most ís úgy alakul, hogy Fable, Halo, Forza, GEOW továbbra is x exkluzív marad akkor meg nincs is mérlegelési lehetőségem, maradok a boxnál.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • HuMarc

    addikt

    válasz narumon #154 üzenetére

    A Playstation exkluzív címek alatt általában nem csak a japán játékokat értjük, hanem leginkább GOW, inFamous, LBP, Gran Turismo (?).

  • narumon

    őstag

    válasz HuMarc #155 üzenetére

    Ezzel tisztában vagyok - de ezek egyikét sem cserélném el az x exkluzívokra.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • HuMarc

    addikt

    válasz narumon #156 üzenetére

    Ezzel én is így vagyok csak én az Xbox-exkluzívokra nem cserélném az imént felsoroltakat :D Ízlések és pofonok :)

  • dezz

    nagyúr

    válasz narumon #151 üzenetére

    Van PS3-ad?

    "Ráadásul a Sony beleölt egy csomó pénzt a Ps3 fejlesztésébe - garantáltan sokszorosát mint az MS"

    A Cell kifejlesztésébe az igazán sok pénzt az IBM fektette bele (valószínűleg vissza is jött nekik a szuperszámítógépépítésekből és katonai alkalmazásokból). A "garantáltan sokszorosát" feltételezés.

    "a hardver miatt többet bukott az eladásokon is"

    Eleinte valószínűleg, bár ez is csak feltételezés, mert jóval drágábban is adta, mint a MS az Xbox360-at. Jó ideje pedig már nem.

    "ezzel szemben xbox360-ból többet adtak el"

    Jelenleg világviszonylatban kb. 1,3 millióval van előrrébb az Xbox360 (ez kevesebb, mint 2% különbség). Ugyanakkor, az egy éves előnyből származó kb. 7 milliós többlet lett ide ledolgozva. Ez azt jelenti, hogy a PS3-ból megjelenése óta több fogyott. (Az utóbbi években szinte folyamatosan.)

    "Xbox360 játékból többet adtak el"

    ~750 millió vs. ~650 millió. Ez kb. 13% többlet.

    "tehát ha így nézed az MS valószínűleg szarrá kereste magát a generáción a sony meg jó ha nem buktával jött ki."

    Ez egy feltételezéseken alapuló túlzás.

    "Ha az Xbox csak picit lesz gyengébb"

    Vagy ha mégsem...

    [ Szerkesztve ]

  • Razuel

    aktív tag

    válasz dezz #158 üzenetére

    Ahogy mondod, itt szinte minden csak feltételezés, mivel a cikk nem hivatalos közlés, így ez a spec is csak találgatás. Viszont sokan itt már nagyon úgy néznek erre, mintha ez kőbe lenne vésve.
    A microsoftnál se h*lyék dolgoznak, én biztos vagyok benne, hogy bármit tesznek az új xboxba, az jó lesz és nem hagyják, hogy a sony diktáljon. A jelenlegi generációnál is csak azért erősebb a ps, mert egy évvel később jelent meg. Úgyhogy én azt mondom, hogy várjuk ki a végét és mindenki válassza azt, amelyik neki jobban tetszik.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dezz #158 üzenetére

    A kettő közül egyértelműen az Xbox nyerte ezt a menetet...
    Nem kiütéssel, de egyértelműen megnyerte..

    azt elfelejtetted megemlíteni, hogy a 40M Gold felhasználó havonta csengette/csengeti az MS-nek a pénzt...

    J.

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz joysefke #160 üzenetére

    korai az még gyerekek.
    az microsoft nyerte ez a menetet? (az előző generációhoz képest biztos, DE...)

    Wikipedia:

    PS3:
    70 million (as of November 4, 2012) (IDC January 2013 estimate: "about 77 million")

    xbox360:
    Worldwide: 76 million (as of February 11, 2013)

    tehát még az is lehet, hogy több, vagy 1 millió körüli PS fölény van. Feltételezés, de ez van, angol wiki.
    Itt meg egyesek úgy állítják be, mintha az xbox bizos vezető lenne.

    sőőőt, megsúgom, és erre akartam utalni, hogy azért idén elég komoly PS3-as címek jönnek exkluzív, remélem nem kell sorolnom a játékokat, de simán lehet, hogy a PS folytatja ezt a meglehetősen erős hajrát, és akár bőven 80 millió felett zárhat.

    A sony lehet benézte a cellt, de azért őket sem kell félteni... tény, hogy a microsoft nagyobb, meg etc, de őket is ezer felől nyomja a konkurencia, minden szinten. (google, droid, apple, etc...)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz dfsz34 #152 üzenetére

    hát nemtom, azért a move-ról is elég jókat olvasok, így most rákeresve a google-ben, sőt amiket most találtam így hirtelen, kifejezetten inkább a move-ot dícsérik.

    meg szerintem ennek az ugra bugrának sem lesz nagy jövője, értsd: nem fognak több tízmilliót eladni egy konzolon ilyen játékokból.

    a gyerek meg sonytól független, de inkább játszon szerintem LBP-el vagy hasonló játékokkal (persze bizonyos kor felett...)

    egyszer buliban xboxos haverok ugrabugráltak a kinect előtt, hát még én is megmosolyogtam.., pedig nem vagyok kifejezetten idős... :D

    egyszerűen nekem játékélmény.

    a távolabbi jövőt is úgy képzelem el, mondjuk PS5, de inkább PS6 idején, hogy kapsz egy szemcsit, felteszed, aztán hajrá. valamit a virtuális valósággal kell kezdeni, óriási pénzek vannak a játékiparban még, a jelenlegi lehet csak a kezdet... mondjuk eza szemüveg sem tudom hogy működhetne, olyan közelre nem tudsz fókuszálni, mint amilyen közel lenne a szemüveg képe, persze lehet inkább mégnagyobb, akár homorú monitorok, és tényleg klassz 3D-s dolgok lesznek. érdekes lesz a következő 10-20 év az biztos.. :D

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • SylverR

    senior tag

    válasz unrealnoise #162 üzenetére

    Nem akarlak elszomorítani, de mikor 1997-ben készülgetett a Trespasser, és jóformán csak képek keringtek róla, arról volt szó, hogy ennek a virtuális világnak az előhírnöke. :)
    Vigyázz az ilyen 10-20 éves tippekkel, lehet abból 80 is...:) Vagy épp soha, hogy őszinte legyek.

    Nem!

  • BiP

    nagyúr

    válasz unrealnoise #162 üzenetére

    Attól eltekintve, hogy szerintem is jobb a move, társaságban/lányoknak/családnak kényelmesebb a kinect.

    "a távolabbi jövőt is úgy képzelem el, mondjuk PS5, de inkább PS6 idején, hogy kapsz egy szemcsit, felteszed, aztán hajrá. valamit a virtuális valósággal kell kezdeni, óriási pénzek vannak a játékiparban még, a jelenlegi lehet csak a kezdet..."
    A 3D-s tévék megmutatták, hogy az emberek még mindig nem akarnak plusz szemüveget. (engem nem zavar szemüveges létemre sem, ahogy a move-nál sem zavarna a kontroller), de a tömegek a plusz eszköz/szemüveg nélküli dolgokat kényelmesebbnek tartják.
    Azért mindig, mert anno az nvidia próbálkozott már szemöveges sztereo3D-vel, akkor sem kellett, meg volt ugye a virtuális sisak (pl. VFX1), az sem kellett a népnek.

    "mondjuk eza szemüveg sem tudom hogy működhetne, olyan közelre nem tudsz fókuszálni, mint amilyen közel lenne a szemüveg képe,"
    Ezek a szemüvegek úgy működnek, hogy nem éles képet vetítenek, hanem kvázi emulálják a távoli fókuszpontot. (hogy lássad is, és ne legyen bandzsa az ember 5 perc után). Tehát a távolba fókuszálsz, és így lesz éles.
    De ugye ez szintén plusz szemüveg, ami kényelmetlenség, főleg a szemüvegeseknek.
    Most ugye a Google próbálkozik ilyesmivel (Looking Glass), lássuk, mire mennek majd vele. Elég nagy a hátterük, pénzük hozzá, hogy lenyomják az emberek torkán, de buktak már bele ők is dolgokba.

  • Vhiktor

    veterán

    Én napi szinten látom, hogy mit fog tudni az új Xbox és az nagyon elmarad attól amit a Sony mutatott.

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

  • dezz

    nagyúr

    válasz SylverR #163 üzenetére

    Az akkor még nagyon korai volt, sem a technika, sem az emberek nem voltak rá fölkészülve.

    (#164) BiP: Komolyabb játékra egyértelműen a Move a jobb. Gyorsabb és pontosabb.

    Eléggé veszik a 3D-s tévéket, mármint sokan kimondottan a 3D miatt. Nézik is. Nem mindegy, hogy mekkora az a szemüveg. Most már az aktívak is elég kicsik, nem beszélve a passzívról.

    A PC-s shutteres 3D-hez annó elég jó monitor kellett (min. 120Hz nagyfelbontáson), aztán sokáig a fiókban volt a 60Hz-es LCD-k miatt. A 120Hz-esek most sem olcsók, ráadásul TN-esek.

    VFX1-nek és társainak horror ára volt, és csak 320x200/240-es felbontása.

    "Ezek a szemüvegek úgy működnek, hogy nem éles képet vetítenek, hanem kvázi emulálják a távoli fókuszpontot."

    Ez így egy kissé furi megfogalmazás. :) Éles képet vetítenek, távolabbi fókusztávolsággal, egy lencserendszer segítségével.

    "Most ugye a Google próbálkozik ilyesmivel (Looking Glass)"

    Akkor már inkább a Sony VR sisakját említhetnénk, ami használható a PS3-hoz és PS4-hez is. Head tracking is van benne, így azt látod, amerre valóban nézel. Eléggé tetszik a tesztelőknek.

  • narumon

    őstag

    válasz dezz #166 üzenetére

    Szerintem bulinak jók ezek, de én az előtted szólóval értek egyet. Nem adnék pénzt 3D tévére a 3D miatt, és az ökörködésen kívül nem szeretnék szemüvegben üldögélni otthon, vagy sisakban vagy egyéb elvetemült formában. Persze lehet, hogy én leszek a kisebbség - előfordult már párszor a történelem folyamán....

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • orion1025

    őstag

    válasz narumon #167 üzenetére

    Nővéremék 320000Ft-ért vettek 3D TV-t, én sem adnék érte semmit, nem még annyit...Idegesítő és teljesen felesleges.Hasonló szintet képvisel nálam, mint a controller nélküli játék.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz orion1025 #168 üzenetére

    höh, azért a 3D-t nem szabadna élből elutasítani.

    a való világ is 3D-s, mégsem köpködjük, hogy deszar. (vagyis igen, de más okokból. ;] )

    ma nyilván hülyeségnek tűnik, mert még nem kifejlett a technológia, nincsenek normális szabványok, nincs egy féle, TUTI 3D-s élmény.

    és ami a legfontosabb, nincsen igazi tartalom.

    Nah most a virtuális valóság, meg a 3D az egy lépcsőfok lehet. de ez még messze van, TV-knek is el kell terjedniük, és hát adott esetben a konzolos játékoknak is támogatniuk kell.

    controller nélküli játék mondjuk tényleg inkább vicces, akkor már inkább a szabadban ugrabugrálok.
    én a két kezem összetenném, ha mondjuk nagyaon frankó és éles 3D-ben tudnék unchartedezni, vagy úgy tudnék GT-zni, hogy valami sisak van rajtam, és amerre nézek, azt is látom a szemem előtt. real helmet view. jó lenne nah. pláne tényleg fullos 3D-ben.

    xbox 360 meg öntökönlövés lenne ha sokkal gyengébb lenne.
    ezt arra értem, hogy pl a muli címek lehet PS4-esen jobban futnának, arról nem beszélve, hogy brutális minőségű exkluzív játékok jöhetnének PS4-re, az xbox-al szemben, és mivel a PS4 kábé akkor vagy előbb jelenik meg, mint az xbox, így hát szerintem aki csak tehetné sony gépet venne. vagy ha nem, akkor majd később biztos, amikor már nem egy cím földbe döngöli az embert.

    de mondom, szerintem nem lesz sokkal gyengébb. bár nem vagyok háttérember semmilyen szinten.

    [ Szerkesztve ]

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • BiP

    nagyúr

    válasz dezz #166 üzenetére

    "Éles képet vetítenek, távolabbi fókusztávolsággal, egy lencserendszer segítségével."
    Oké. Ezt pontosan nem tudtam, hogyan. A lényeg, hogy nem a pár centire lévő képre fókuszálsz, hanem a távolba.

    Sony VR sisakját
    Ezt nem ismertem. Láttam pár pár head-trackinges cuccról videót, de nem tudtam, hogy hivatalos Sony-féle is van már. De ha nem nehéz, nem kényelmetlen, csak akkor lehet jövője, hiába f*sza cucc.

    A korai változatokkal kapcsolatban igazad van, az akkori változatok a maiakhoz képest elég gyenguszok voltak, viszont az akkori szintnek bőven megfeleltek. (igaz, drágábbak is voltak, mint mai viszonylatban.)
    A mai megoldások megfizethetőbbek, az átlagember számára is könnyebben elfogadhatóak, a gyártók is jobban nyomatják, de sokan még mindig ódzkodnak tőle.

    A 3D-ről lépten nyomon azt olvasom, hogy az emberek többet vártak tőle, még mindig kényelmetlen, stb.
    Szóval nem volt az a nagy durranás, mint számítottak rá. És persze, veszik, mert ma már minden jobb felszereltségű tévében ott a 3D is. (persze ha kifejezetten a 3D miatt veszik, az külön jó).
    Én is ezért vettem tavaly. Direkt passzívot, de a felbontásával kapcsolatban vannak fenntartásaim. Elvileg fél-FullHD, de mintha kevesebbnek tűnne.

  • narumon

    őstag

    válasz unrealnoise #169 üzenetére

    xbox 360 meg öntökönlövés lenne ha sokkal gyengébb lenne.

    Én is azt gondolom, hogy ha gyengébb lesz (mérhetően) akkor viszont csak akkor nem tökönlövés ha kurva olcsó lesz. Mert azért egy next gen konzol ami sokkal gyorsabb a mostani xboxnál és mostani xbox áron lenne, azért az sem lenne kicsi durranás szerintem.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • orion1025

    őstag

    válasz unrealnoise #169 üzenetére

    Hamarosan kiderül, de gondolom a játék fejlesztők sem örülnének a két konzol erővilága közti nagy különbségnek.

    [ Szerkesztve ]

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz narumon #171 üzenetére

    hát igen, az elején vinnék, mint a cukrot. de később már nem lenne akkora szám, sőtmagas ladba lenne a sony-nak a durva grafikával meg etc-vel promózni a cuccokat. pl. egy GT7-től lehet lefosod majd a bokád, egy forza 6-ra meg majd csak anyni mondasz, hogy szép.

    nemtom, érdekes lenne, ha ilyen irányba nyitnának.

    PS-nél egy valamit nem értek. Mintha úgy hallottam volna, hogy a kamera "kötelezően" benne lesz a PS4-ben, azaz a csomagban mindenképpen benne lesz. Kérdem én, hogy minek? Profilképet ezer féle képpen fel lehet rakni, ha meg én úgy látom, hogy nem akarok videóchat-elni, és játékok során elég nekem a gamepad, akkor minek? azért, hogy drága legyen? teszem azt a microsoft kiadna egy mindenféle kamer meg etc nélküli csomagot is, ami a gyengébb és így hardverrel együtt, azért adott esetben már nem kis árelőny lehet.

    persze erre gondolom a sony is meglépné, hogy kamera nélküli csomagokat is elérhetővé tenne, de szerintem felesleges mindenkire ráerőltetni még...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • dezz

    nagyúr

    válasz narumon #167 üzenetére

    Egyszer azért tán próbáld ki a VR-t, headtrackinges formában...

    (#168) orion1025: "Idegesítő és teljesen felesleges"

    Pontosítva: egyesek számára idegesítő, ezért számukra felesleges...

    (#169) unrealnoise: "mert még nem kifejlett a technológia, nincsenek normális szabványok, nincs egy féle, TUTI 3D-s élmény."

    1. Kb. 150 év alatt szerintem volt ideje kifejlődni a stereo-3D-nek... Ez egyszerűen ilyen. Majd a valódi holografikus jobb lesz - majd pár évtized múlva...
    2. Teljesen normális szabványok vannak.
    3. Minden kommersz megoldás a stereo-3D-n alapul, ez eléggé megadja az alaphangot. Csak abban van különbség, hogyan érik el, hogy az egyik nézetet csak az egyik, másikat a másik szem lássa. Bár ez sem teljesen mindegy. Nekem speciel jobban bejön a passzív, ami alig sötétít, nem tompítja a színeket, nem rontja a kontrasztot és nem villog. Illetve ott van a VR, ahol külön megjelenítő van szemenként.

    "és ami a legfontosabb, nincsen igazi tartalom."

    Jópár 3D-s film van már és számos játék fel van készítve a 3D-re.

    "én a két kezem összetenném, ha mondjuk nagyaon frankó és éles 3D-ben tudnék unchartedezni, vagy úgy tudnék GT-zni, hogy valami sisak van rajtam, és amerre nézek, azt is látom a szemem előtt. real helmet view."

    Szerintem ezt már most is megteheted... PS3+Sony 3D OLED Headset (HMZ-T1). [link]

    (#170) BiP: "A 3D-ről lépten nyomon azt olvasom, hogy az emberek többet vártak tőle, még mindig kényelmetlen, stb."

    Nem olvasgatni kell róla, hanem kipróbálni. :) Az elégedetlenségnek általában két oka van: 1. Mozifilmes tartalom tévén szemlélése, parallaxis korrekció nélkül (nincs a térhatás mélysége a kisebb megjelenítőhöz igazíva). 2. Gyakorlatlanság. Kell néhány nap, amíg megszokja a szem. (És persze vannak, akiknek ez alapból nem megy, ők szídják a legjobban. :) )

    (#171) narumon: A MS a Kinecttel nem a tudatos, vérbeli gamereket célozza meg. Jó reklámmal a laikusok tömegeinek fogja eladni az új Xboxot, különösebb olcsósítás nélkül is...

    [ Szerkesztve ]

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz dezz #174 üzenetére

    1. a 3D-t elnyomta a felbontásnövekedési láz, ez hamarosan már nem így lesz, mert ugye 1080p sem rossz, nem egy egetverő különbség bizonyos távolságból nézve a 4K-hoz képest, itt az idő tényleg 3D-ben gondolkodni és álmodni. Fel fog gyorsulni ez az egész.

    2. szabványok vannak, de van passzív és aktiv 3D, szemüveg nélküli 3D... nincs egy bejárt, kitaposott, és biztos megoldás.

    3. jópár 3D-s film, jah, nem azt mondom, hogy nincs, de elenyésző. meg hiába vannak gyenge filmek 3D-ben, csak a 3D miatt úgysem nézném meg őket, szóval sok film kell, hogy legyen miből szelektálni... addig engem "nem is érdekel"... meg filmek, pláne amikor manapság inkább csak kábles sorozatokat nézek, mint sem hollywoodi szemfényvesztést. egyszerűen nincs meg az a háttér, ami megnyomná a 3D elterjedését. játékoknál még azt mondom oké, bár ezeket sem próbáltam még. amikor "PC-s" voltam, szemezgettem az nvidia megoldásával, de hát ez már "nem érdekel". :)

    4. HMZ-T1. wow, ez fasza, látom már van HMZ-T2 is, az még jobb, de drága nagyon. vagyis annyira nem, csak hát nem tudom mennyire megterhelő a szemnek, és hogy mennyire jönne be. majd ha a felére, negyedére lemegy az ára és jókat olvasok róla... akkor talán... :) de látom van itt Oculus Rift is... hmm... :)

    a VR headtrackingnek még utánanézek.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz dezz #174 üzenetére

    Ez az Oculus Rift-es vagy HMZ-T2-es Sony-s dolog azért nagyon menő.
    Egy idő után ez nagyot robbanhat. az okostelefonok miatt a kis kijelzők és nagyfelbontású panelek egyre olcsóbbak, a többi meg technológiailag nem hiszem, hogy olyan nagy durranás, csak összehozzák a szükséges dolgokat, meg hát meg kell tervezni, le kell teszteni...

    viszont 300-400 $-os áron nem lenne rossz egy ilyen. Bár most látom, hogy konzolra még "not yet" az OR, de hát mondjuk nem is fogom holnap megrendelni. :D

    [ Szerkesztve ]

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • orion1025

    őstag

    válasz dezz #174 üzenetére

    Teljesen egyetértek unrealnoise kolegával, nem igazán van térnyerési esélye egy ilyen TV-nek.Majd ha filmdömping lesz, akkor esetleg, de attól eltekintve is az én szemem meg agyam ki akar folyni tőle pár perc után.Ebbe az országba először az kéne, hogy egyáltalán normális minőségben lehessen TV-t nézni, nem nagyobba álmodozni.Mert azért valljuk be elég szánalmas az, hogy sok helyen még mindig csak néhány MB-s nettel rendelkeznek az emberek, így nem csoda ha egy 3D-s TV-t kevesen vesznek, mert kevesen is tudnak kihasználni a szolgáltatójuk miatt.Arra meg egy kicsit luxus, hogy nézzen valaki rajta pár filmet, meg szórakozzon néhány játékkal.Ez lehet más országokban nagyon frankón működik és kihasználható képminőségben, de itthon feleslegesnek tartom.Nem beszélve arról, hogy az egész 3D igazándiból a bányás béka valamije alatt van.Még kell legalább 5 év, hogy kézzel fogható legyen maga a készülék és a tartalmi kínálat hozzá, amit akár az új generációs konzolok el is indíthatnak.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • SylverR

    senior tag

    válasz dezz #166 üzenetére

    Nem akarok csúnyán általánosítani, de a mai konzolgenerációnak is az kell, hogy ül a tévé előtt, tömi magába a chipset, és mindösszesen két gombbal eltudja irányítani a játékot... Lásd az új NFS szériák. Azokat konkrétan két ujjal ellehet irányítani, még odafigyelni se kell.
    Amíg ez nem változik, addig nem szabad várni semmiféle revolucionális dolgot.

    Nem!

  • dezz

    nagyúr

    válasz unrealnoise #175 üzenetére

    2. Az alapszabványok, amik a stereo-3D tartalmak kezelésére vonatkoznak, jó ideje le vannak fektetve. Az már egyéni preferencia kérdése, hogy valaki az aktívat vagy a passzívat részesíti előnyben (vagy egyiket se). A szemüvegnélküli megoldással az a baj, hogy ha csak felezi a felbontást, akkor mozdulatlanságra kötelez (különben elmegy/kifordul a 3D). Ha többnézetes, azaz enged némi elmodulást, akkor pedig töredékére esik a felbontás. Szóval, akkor lesz belőle valami, ha min. 8K-sak lesznek a tévék, de még az is kevés. Szóval, még odébb van a jól használható szemüvegnélküli 3D. (És ugye most nem is a valós holografikusra gondolok.) Szerintem 1-1 film ereéig vagy napi 1-2 óra játékhoz teljesen jó a szemüveg. Aki persze egész nap nyomja, annak nem az igazi.

    3. Nem tudom, mikor nézted utoljára, de elég sok 3D-s film van már. Na ja, nem jut minden napra...

    4. HMZ-knél nincs kiemelve (vagy én nem találkoztam vele), hogy lenne bennük head-tracking, de több videós teszben úgy néz ki, mintha ide-oda néznének benne, és nem csak azért, hogy megmozgassák a nyakukat. Szóval, mintha lenne benne, de nem biztos.

    (#177) orion1025: Milyen tévének? Ma már nem is nagyon lehet középkategóriától fölfelé 3D nélküli tévét kapni. Itthon persze általában az olcsóbbakat veszik, de elég sokan megfizetik a felárat a komolyabbért, de nem hinném, hogy pusztán a némileg jobb képminőségért, mert az átlagnéző azzal nem sokat törődik...

    Ha mindig arra várnánk, hogy az utolsó faluba is eljusson, ami a nagyvárosokban már alap, akkor sosem lenne semmi...

  • orion1025

    őstag

    válasz dezz #179 üzenetére

    Nem feltétlenül igaz a dolog, mert van akire rá sózzák a kicsit drágábbat, és bemesélik a vevőnek, hogy ezért meg azért jobban jár, aztán idővel kiderül még sem úgy van.
    Internet és kábelTV ügyileg nem kell faluig menni.Itt élek egy lakótelep totális közepén, mégis röhejes szolgáltatók vannak.UPC-t nem lehet, mert az csak két háztömbbel odébbig van, ezen a részen a lakásszövetkezet és a T uralkodik.Január 1.-től a lakásszövetkezetnél drágult minden, kevesebb csatorna lett, és kisebb netcsomagba lettünk vissza sorolva.Az amúgy is 15MB-ból lett szerény 10MB.T-nél kicsit jobb lett a helyzet, mert jóval olcsóbb, több csatorna, dupla akkora net, mert pont előttünk van egy T-s doboz.Tehát egy nagyváros relatíve közepén is ha ilyen szánalmas szolgáltatások vannak, akkor még LCD TV-t sem éri megvenni hát még 3D-t, mert olyan a kép mintha telibe lenne hányva az egész :) Ez az ország évek óta szolgáltatásban egy helyben toporog, és ilyenkor sajnálom a falusiakat, mert tényleg röhejes dolgok mennek.Lehetett olvasgatni anno olyan pletykákat, hogy nem lesz optikai meghajtó a gépben, és csak neten keresztül lehet majd letölteni és megvenni a játékokat.Na azért ez is kis hazánkra nézve komoly érvágás lenne, hát még letölteni őket 1-2MB-s nettel.Az iPTV-re is panaszkodnak sok helyen, nálunk elvileg ilyen probléma nem merülhet fel az említett T-s doboz miatt.De elkanyarodtam a témától erőteljesen :) Ettől függetlenül mindenkinek szíve joga azt venni ami neki szimpatikus, de észérveket fel lehet sorakoztatni, ami szerintem addig jó, amíg nem kezdődik az ócsárolás, ami szerencsére PH-n nem olyan gyakori.
    Abban pedig teljesen egyetértek, hogy lassan egy alacsonyabb árfekvésű TV is tudja a 3D-t, csak kérdés milyen minőségben.Mert egy ilyen negatív tapasztalat is elvághatja az emberek kedvét ilyen technikák használatától.Én tudom magamról, hogy soha nem fogom használni, ha meg rá lesz erőszakolva az emberekre, akkor meg végképp.Nekem néhány mozis film is szenvedés volt, de azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Új hozzászólás Aktív témák