Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Puma K #37 üzenetére

    Ezek meg átlag 300-450W között fogyasztó kártyák gyári állapotukban.

    vs

    (#24) Puma K válasza --ka (#23) üzenetére
    A félpasszív ventilátorleállítósdi hülyeséget még a jóval nagyobb hőtermelésre képest 150, 250 és 310W-os TPD-vel rendelkező kártyáimnál is elsőként kapcsoltam ki.

    Most akkor melyik kategóriát oltsuk?
    --
    Ugyanakkor egy 1050 Ti-re minek kerüljön full aktív hűtés, amikor 50 fok alapból a kártya, és böngészéskor sem lesz több? Volt ilyenem, illetve még mindig megvan, 5 évig használtam, félpasszívan, ha nem volt terhelve, akkor nem pörgött a venti, ha terhelve volt, felkapcsolt. Most a polcon pihen végszükség esetére, semmi baja, de biztos én csináltam valamit rosszul, hogy nem ment tönkre. Ja, ITX házban volt amúgy.

    Jelenleg egy 6700XT-m van, igaz, ez is csak 230W-os, 2x8 pines, de szívja a tápot ez is rendesen ha kell. Álló ventivel meg amúgy 45 fokos a cucc, nem értem minek kéne ilyenkor mégis pörgetni rajta a ventit.

    Ezen a kártyán amúgy a vrm is kap hűtést, szóval ide meg aztán totál felesleges lenne a folyamat ventipergetés.

    Amúgy meg amikor hülyeségnek nevezel egy komplett világszerte alkalmazott technológiát, akkor de, valahol lehülyézted a mérnököket, akik ezt kifejlesztették, de nekem ez mindegy igazából.

    Másrészt, meg lehet fordítani a dolgot, a folyamat pörgő ventik amúgy hamarabb elkopnak, több port is pumpálnak a bordára amitől majd a kártya mégjobban melegszik, ha már a szándékos elavulásról is beszélünk – amit valóban megtesznek azzal, hogy csak simán szar szoftvert írnak a hardverekre.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák