Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz arn #30 üzenetére

    A Skylake azért vitathatatlanul erőfölényben van szálankénti teljesítményben a Summit ellenében és ehhez jön hozzá a jelentősen magasabb gyári órajel. Elég megnézni, hogy a 2,8GHz-es i9 7960X milyen viszonyban CPU-intenzív alkalmazásokban a 3,4GHz-es 1950X-el. Ez ellen önmagában nem lesz szerintem elég a +4 szál a R7 1700X vs 8700K viszonylatban.

    A 8700K max akkor keveredhet gondba, ha az 1700X-et kivezeti az AMD októberig, az 1800X-et meg berakja a helyére (árban).

    Játékokban még annyira nem is féltem a Ryzent, mert egyfelől eleve eddig sem volt az eladásokban húzóerő az azokban nyújtott teljesítmény, másrészt a Vega mellett mutatott teljesítmény azért sokat finomít az összképen. Másfelől ott én nem várom előrébb a 8700K-t a 7700K-nál. Ahol kijön a plusz 2 mag, ott valószínűleg a Ryzen se marad magára.

    (#31) lemusz: Elnézést, kicsit megtévedtem az árakkal. Valahogy az élt bennem, hogy a Z-s lapok valahol 40-50k alá nem mennek. :R Bár mondjuk 30-40k pluszt talán akkor is megérhet a Z370 ellenében, hogy még érkezik bele több mainstream-X és egy hedt széria. Vagyis hát merem feltételezni, hogy a X299 az Icelake-X érkeztéig marad és csak azzal lesz váltva.

    (#46) Keldor papa: Köszi, erről (is) lemaradtam. Volt, amikor még az Icelake-et 2018-ra várták? Azt hittem az már a tick-tock lelövése óta biztos, hogy később jön.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák