Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz #45997568 #220 üzenetére

    Na igen ,de ahhoz , hogy engedje a full tartományt és a beállításokat csak a Pc-re dedikált HDMI csatlakozón van mód,( nekem DVI van ráírva) vagy ha nincs ilyen, akkor át kell nevezned a HDMI csatlakozást PC- re( kivéve MHL) akkor előjönnek azok a beállítások amire szükséged van a driverben, ki tudod választani a megfelelő színtartományt.. Nekem is Samu 4 K tv-m van és filmet nézek PC-n át néha rajt, nekem is sok időbe telt mire kinyomoztam ezt.
    Monitornál ilyen probléma nincs amúgy azért csodálkoztam azon amit írsz, de mikor leírtad hogy Tv ről van szó, már világos volt a helyzet.Egyébként nem minden Tv típusnál van ez( samu főleg) és AMD nem ilyen túl óvatos, talán helyesen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Puma K

    veterán

    válasz b. #222 üzenetére

    Nvidia-tól ez az óvatosság régről eredeztettethető. Több mint 10 éve így csinálják.

    Anno volt olyan probléma adott gyártmányú megjelenítőknél (tehát nem az Nvidia sara...), hogy ha alapból a teljes színtartományt tolta ki a VGA, akkor nem adott képet az adott megjelenítő. Így meg átállítani bármit is nehéz lett volna...

    Alapból, és ezért van ez a örökség a mai napig, de szerencsére csak a tévéknél ahogy tapasztaltam.

    Anno 2014-től kezdve mikor ismét építettem magamnak egy asztali gépet akkor LG tévét használtam HDMI-vel a gépre kötve (GTX 760, 1070, 1050 Ti) és minden VGA kártyával ugyan úgy át kellett állítanom a színtartományt korlátozottról teljesre.

    Mióta viszont LG monitort használok DisplayPort-on (GTX 1050 Ti, 1080 Ti), azóta automatikusan átáll a színtartomány teljesre. Magától.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák