Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • natë

    nagyúr

    válasz BigBear #22 üzenetére

    Nem kell nagyítani, elég ha teljes méretben nézed. Sajnos másképp ugye lehetetlen szinte összehasonlítani a csúcsok kameráját.

  • prolad

    őstag

    válasz BigBear #22 üzenetére

    Gondolom csak annyi van, hogy a Huaweinél még mindig nem tudnak rendesen szoftvert írni. Vagy a jóindulatú verzió, hogy még kiadás előtti szoftver volt a telefonon. Pedig a hardver tényleg ígéretes, ezt az egyet nem vitatom. De már a nappali képek se igazán jók.

  • Bone123

    HÁZIGAZDA

    válasz BigBear #22 üzenetére

    Köszi. Egyfelől ez jogos dicséret a 808 PureView felé: rendkívül komoly technológiája ma is megállja a helyét. Másfelől a kamerarésznél azért az a telefon kétszer vastagabb, lassan dolgoz fel egyetlen fotót és hiányzik bármilyen optikai nagyítás (vagy ultraszéles látószög). Ha tényleg annyi részlet kell, itt az 5x-ös zoom, egyébként meg kellő a részlet 16 és 125 mm-es fókusztávolság között, plusz ugye esti képességek, állvány nélkül. Egyébként bőven jutott a fotós részen a kritikából az algoritmus, a kézi mód és az optikák oldaláról, és a videózásnál is nem egy bekezdés részletezi, hol lehetne fejlődni, szóval egyáltalán nincs feldicsőítve az összkép, csak olvasd kérlek végig a kapcsolódó fejezeteket.

  • bteebi

    veterán

    válasz BigBear #22 üzenetére

    Azért megnézném, hogy milyen képeket lőne a Nokia, vagy egy sokéves kompakt kamera, vagy akár egy olcsóbb DSLR tényleg rossz fényviszonyok között, pláne koromsötétben... Igen, az utóbbi esetben már erősen csökken a részletesség a P30-nál is (mily meglepő...), de a legtöbb fényképező/mobil csak egy nagy zajhalmazt adna, 0 információval.

    Szerintem összességében kifejezetten jó telefon lett, de már megint olyan, hogy nekem pár apróság, "fícsör" miatt sajnos nem az igazi :). Nincs se jack, se micro SD, és nekem ez a telefon/agy rezegtetés (rendes hangszóró helyett) se bejövős. A feleségem S9+-ának nagyon tetszik a sztereó hangszórója, remek hangminőséget és hangerőt produkál. Az S10-zel ez aligha lett rosszabb, és a P30 valószínűleg mindkettőtől jelentősen elmarad.

    A noccsot utálom ugyan, de ha már minden áron muszáj, hogy legyen valamilyen formában, akkor ez még mindig a legkulturáltabb formája... ráadásul gondolom a notch rejtés (fekete háttér) lehetősége itt is megmaradt. A Galaxy S10 kameraszigete talán az egyetlen igazi deal breaker nálam (az árát leszámítva); mérhetetlen hülyeségnek tartom. Itt legalább az nincs. Az S9 teljesen rendben volt. Kis keretek notchmentesen, és értesítési LED. Formára nekem az S(+) tökéletes. Habár... a szélein görbített kijelző nélkül, meg egy kevésbé nyújtott, 16:9-es, vagy aközeli (mondjuk 18:9) képaránnyal nekem jobban tetszene.

    A videós képességei kellően nem jók mondjuk az S10-hez képest (is), ami szintén zavaró, fotóban viszont elég jó, pár kiemelkedő fícsörrel. A többi dolog meg szerintem alapvetően rendben van, csúcskészülékhez méltó.

    Hát lehet, hogy megpróbálom még az idei évet is kibekkelni a G4-emmel, hátha jön jövőre valami olyan, ami számomra kevésbé kompromisszumos :DDD. Akár ez, akár az SGS10 is teljesen jó lehetne, 1-2 változtatással, amiket viszont a két szép szememért aligha fognak megcsinálni :(.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák