Hirdetés

2018. augusztus 15., szerda

(#1) erdoke

erdoke
(Jómunkásember)

Az iPrint kompatibilis DeskJet Ink Advantage 3525 és 5525 között vacillálok. A kijelző és a kártyaolvasó nem érdekes, lévén csak mobil eszközről vagy laptopról nyomtatok. Az "apps" mit jelent?

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#2) szilagyiv

szilagyiv
(senior tag)

"fix fejjel és külön (CMYK) színenként cserélhető négypatronos rendszerű"

:) a "K" az milyen szín?

(#3) Kov1024 válasza szilagyiv (#2) üzenetére

Kov1024
(tag)

Az a bleKK :DDD

(#4) Daywalker válasza szilagyiv (#2) üzenetére

Daywalker
(PH! addikt)

Az a fekete...nem én találtam ki, elhiheted. És nem azért, mert BlacK (azért is), hanem mert Key, tehát ez a kulcsszín a nyomdaiparban.

erdoke: ez talán segít [link] Jókat is ki lehetne hozni ebből, de még nem tart ott...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) QwErTy42 válasza erdoke (#1) üzenetére

QwErTy42
(PH! addikt)

Aplikációkat, alkalmazásokat. Csak ezért nem, viszont a PC nélküli emailbe szkennelésért érdemes lehet megvenni az 5525-t.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6) pilóta

pilóta
(PH! nagyúr)

Olyan aranyosak ezekkel a lapköltségekkel, csak azt elfelejtik részletezni, hogy egy színes oldal úgy jön ki huszonforintra, hogy 5% fedettséggel (1%C, 1%M, 1%Y és 2%K) számolják, ami azt jelenti, hogy egy teljes oldalas színes fotó simán megüti a 400-500 Ft-ot is, aztán csodálkoznak, hogy a következő patront mégiscsak a sarki töltőhöz viszik a népek... ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Daywalker válasza pilóta (#6) üzenetére

Daywalker
(PH! addikt)

Igazad van, de minden gyártó ISO szabvány szerint adja meg a lapköltségeket. Sajnos erre nincs más mód, hogy összehasonlítható legyen. Nyilván ha nyomtatsz egy totál fekete oldalt, abból nem fog kijönni 600 oldal:)

(#8) QwErTy42 válasza pilóta (#6) üzenetére

QwErTy42
(PH! addikt)

Még úgy is olcsóbb A4-ben otthon fotót nyomtatni, mert omáshol 800-1000 forint. Az arányokon van a hangsúly, mindegy hogy mivel méred.

[ Szerkesztve ]

(#9) pilóta válasza QwErTy42 (#8) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Nálam például egy A/4-es oldal fotókartonra 125 Ft, egy A/3-as 220 Ft.

Ilyen 800-1000 Ft-os árakról még csak nem is hallottam...

(#10) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Akkor az olcsóbb patronok a régi nyomtatókhoz nem használhatók?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) pilóta válasza Daywalker (#7) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

A totál feketével még nem is lenne baj, mert az max 100% fedettség, de ha valami szép bordót akarsz, az monjuk simán van 250% (100%M, 100%Y, 10%C, 40%K)

(#12) sing1ep1ayer

sing1ep1ayer
(őstag)

Nem is tudom... :U Szép kezdeményezés, de a másodkézből olcsón megvett, felújított Kyocera kisirodai nyomtatómmal a cikkben felsoroltakhoz képest még mindig töredék áron nyomtatok - persze ebayről rendelve a kellékanyagot (ami gondolom nem gyári, de tökéletes minőséget ad).

Érdemes megnézni a kolléga aláírását: http://prohardver.hu/tag/zszso.html

(#13) erdoke válasza Daywalker (#4) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Kösz a linket, úgy tűnik, az apps sem izgat.

(#5) QwErTy42
Ez a Scan to Mail funkció se tűnik kritikusnak. Ha minden igaz, a mobilos alkalmazással is lehet scannelni, többek között emailhez adással.

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#14) szilagyiv válasza Daywalker (#4) üzenetére

szilagyiv
(senior tag)

Na most okosodtam. Eddig azt hittem, a K a színhő, de nem. Wiki az én barátom is.

(#15) Daywalker válasza Tigerclaw (#10) üzenetére

Daywalker
(PH! addikt)

Nem, sajnos nem jók.

pilóta: persze most csak egy példát nyomtam. Bármelyik színre rá lehet húzni, akár az összesre:)

sing1ep1ayer: szerintem kár ezen vitázni, az utángyártott mindig olcsóbb lesz. Ebbe is lesz előbb vagy utóbb. Ne hasonlítsuk már a gyárit az eredetivel...mindig ugyanide lyukadunk ki... :(

[ Szerkesztve ]

(#16) QwErTy42 válasza Daywalker (#15) üzenetére

QwErTy42
(PH! addikt)

+1

(#17) Gusztáv

Gusztáv
(PH! addikt)

Ha technológiailag semmit nem fejlődnek a nyomtatók, akkor mégis mitől lesz drágább pl egy 6525 mint a most kapható 6500-as? Csak azért mert hozzá lesz használható az olcsóbb patron?

Laci

(#18) sing1ep1ayer válasza Daywalker (#15) üzenetére

sing1ep1ayer
(őstag)

Rendben, igazad van. :R

De ha nagyon akarná a HP, valószínűleg ők is tudnának olyan minőségű patront / tonert árulni ugyanannyiért, mint az utángyártott - ha már tényleg a szegényebb régiók lakosaira szeretnének gondolni.

Érdemes megnézni a kolléga aláírását: http://prohardver.hu/tag/zszso.html

(#19) Benőke

Benőke
(őstag)

Az olcsóbb otthoni nyomtatóknál (10-40k környéke) a HP eléggé trükkös versenytárs. pl sok nyomtatónál találkoztam indokolatlanul hosszú szerviz idővel, ki és bekapcsoláskor valamint minden megkezdett nyomtatás előtt és után. Ezektől is szépen fogyogat a festék.
Aztán az ember megnézi mennyibe fáj egy patron és úgy dönt hogy oké legyen ez a nyomtató mert ez belefér, gyári patronnal is. 1 év után azt a furcsaságot lehet észrevenni, hogy csökkent a töltöttsége bizonyos patronoknak, valamint az ára is, viszont az ár érték aránya romlott.
Aztán időnként bele lehet futni nem eredeti patronba eredeti csomagolásban, ami után reklamálva szembe vigyorognak és kész. Illetve meg gyanúsítanak hogy én akarom őket átverni, aztán mint kiderülnek dolgok ez egyáltalán nem egyedi eset, hanem elég gyakori.
HP részéről tanács hogy közvetlen vásárlás előtt kell kibontani a patron dobozát! THX.

HP Nyomtatók alapvetően nem rosszak, de a szerviz idő néha olyan sok hogy nem lehet elviselni. Illetve a nyomtatás ára csak emelkedik a HP trükközéseinek hála. Hiába az új patronok töltögetni fogják a népek.

Mindezek fényében érdemes átgondolni alaposan. Legközelebb a magam részéről kerülni fogom a HP -t.

(#20) StLui válasza pilóta (#9) üzenetére

StLui
(PH! kedvence)

én is azt látom, hogy otthon nincs értelme már fényképet kinyomtatni, be meg nem viszem sehova mert olyan ritkán járok ilyen helyen, így aztán marad minden kép a gépen :(

Könyvelőirodába bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21) QwErTy42 válasza Benőke (#19) üzenetére

QwErTy42
(PH! addikt)

Szia!

Elmondod, hogy milyen trükközésekre gondolsz?
Támaszd alá kérlek tényekkel, amiket mondasz!
A HP-ról úgy beszélsz, mintha ő lenne az egyetlen r.banc a társaságban, az Epson, meg a Canon meg még szüzek lennének...
Nem kaphatsz rendes helyen hamis patront. A sarki fűszeresnél kapott gyanúsan olcsó patronok között viszont lehetnek hamisítványok és lejártak is. Ezért kell nézni, keresni a kelléken a hologramos matricát és elolvasni a lejárati dátumot a patron hátulján.

Ezek a nyomtatók nem arra lettek kitalálva, hogy aki eddig alternatív módon oldotta meg a kellék beszerzését, az majd ezután eredetit vegyen. A lényeg az, hogy a HP felkínálja a lehetőséget azoknak az elégedett felhasználóinak akik eddig is eredeti kelléket használtak és az újaknak, hogy lényegesen olcsóbban, kompromisszumok nélkül nyomtathassanak.

A legtöbb ember még mindig 40-50 oldalt nyomtat átlagosan egy hónapban, annak is a túlnyomó része fekete. Ha 10 forinttal számolunk is egy oldalra, az 400-500 forintos tételt jelent. Hadd ne soroljam, hogy lassan mi mindent nem kapunk megy ennyi pénzért...!

(#22) QwErTy42 válasza sing1ep1ayer (#18) üzenetére

QwErTy42
(PH! addikt)

Szia!

Nem lehet. Nem ugyanazt a kínai vegyi hulladékot kapod gyári festék esetén, mint amit a kis sárgák beletöltenek. A gyári festék nem fakul, a gyári festék nem maszatolódik, a gyári festék nem szárad be ( mindezt persze ésszerű körülmények között).
A gyártónak vannak egyéb költségei is. Míg az eredeti festéket szerte a világon gyártják( egyes Canon és Epson patronokat pl Japánban, míg más HP patronokat Írországtól, Csehországon át Kanadáig) ellenőrzött körülmények között, környezetvédelmi, munkavédelmi és egyéb minőségbiztosítási feltételeket szem előtt tartva, addig az utángyártottak többsége bizonytalan eredetű üzemekből kerül ki. Így máris nem jelentkeznek azok a költségei a kínainak, mint a gyártóknak. Nincsenek fejlesztési, logisztikai, és humánerőforrás költségei az utángyártó cégeknek mint a nyomtatógyártóknak.

Gondold végig egy kicsit és akkor neked is világos lesz, hogy miért ennyi amennyi.

Mindemelett a piaci verseny él a gyártók között: ha ki tudnák gazdálkodni adott összegű nyomtató mellé a lényegesen olcsóbb kelléket, akkor kihasználnák ezt a lehetőséget, hogy ebből előnyt kovácsoljanak és növeljék a piaci részesedésüket.

(#23) Gergőke88 válasza Gusztáv (#17) üzenetére

Gergőke88
(PH! addikt)

A 6525 nem a 6500-t váltja.
A 6525 a Photosmart 6510 utódja.

(#24) epzon válasza StLui (#20) üzenetére

epzon
(PH! addikt)

otthonra is jó választás, ha sok fotót szeretnél nyomtatni az epson l800

10ft egy fotó kinyomtatási költsége a minősége pedig fényévekkel jobb bármelyik automata előhívónál

(#25) StLui válasza epzon (#24) üzenetére

StLui
(PH! kedvence)

Hát igen, ha valósak ezek a számok akkor nem rossz, de komolyabb egyszeri beruházást igényel. Meg akkor megdől az ...itt... taglalt ár fejtegetés?

Dicsérik rendesen

[ Szerkesztve ]

(#26) Benőke válasza StLui (#25) üzenetére

Benőke
(őstag)

Némely patronok árát és töltöttségét időnként változtatják. Nem szabad készpénznek venni, ha most adott mennyiségű festék van benne és adott pénzbe kerül, mert ez változhat... pl egy példa a HP 364 fekete festék patronja esetén.

(#27) pilóta válasza epzon (#24) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Erre azért befizetnék, hogy egy fotó 10 Ft. Max egy igazolványkép...

(#28) epzon válasza pilóta (#27) üzenetére

epzon
(PH! addikt)

nem 10x15-ös fotó

3000 Ft egy palack festék amiben 70 azaz hetven ml tinta van (nem 5-6 mint általában)

(#29) StLui válasza epzon (#28) üzenetére

StLui
(PH! kedvence)

van amikor fontos a pontos írás: "nem 10x15-ös fotó" ...hanem melyik?
persze azért kitaláltam mit akartál írni :)
Látom közben a nyomtatós topicban, hogy itt is vannak márka elleni-melletti szócsaták.

(#30) epzon válasza StLui (#29) üzenetére

epzon
(PH! addikt)

:D

szóval nem, a 10x15-ös fotó kerül ennyibe....... Köszi a korrektúrát

van bizony :D

(#31) Gusztáv válasza Gergőke88 (#23) üzenetére

Gusztáv
(PH! addikt)

Ok, de pl. Officejet 4625 lesz 39.900, ami a sima 6500-t váltja. A 6500-nak a HP által javasolt ára 33090 Ft. És az új nyomtató butább is.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#32) Gergőke88 válasza Gusztáv (#31) üzenetére

Gergőke88
(PH! addikt)

Magyar garanciális 6500 plus-t nem kapsz szerintem 35-ért.
A 4625 pedig csak 34000Ft.
Mellesleg a 6500+ egy kifutó modell, a 4625 pedig egy teljesen új típus.
Látom közben szerkesztetted. Mellesleg a 6500-nek nem a 4615-4625 a felváltó modellje. Ezek a típusok a 4500 wifit váltották.

[ Szerkesztve ]

(#33) Gusztáv válasza Gergőke88 (#32) üzenetére

Gusztáv
(PH! addikt)

Az ár a cikkben van és a és a 2. kép tanulsága szerint a 4625 váltja a 6500a-t. Viszont bukod a lan-t, a színes kijelzőt, a telepíthető appokat. Na mindegy, csak nem igazán látom a fejlődést.

Laci

(#34) QwErTy42 válasza Gusztáv (#33) üzenetére

QwErTy42
(PH! addikt)

Pedig van: egy olcsóbb gép( 4615 28e vs 6500 35e, ill. 4625 33e vs 6500p 45e) gazdaságosabban üzemeltethetö és kisebb helyen elfér. Eddig nem lehetett egy 28 ezres géppel 5 forintért feketét és 15 forintért színeset nyomtatni.

(#35) Gergőke88 válasza Gusztáv (#33) üzenetére

Gergőke88
(PH! addikt)

És ami a cikkben van az a szentírás?
Mellesleg azt elfelejtetted írni, hogy a 4625 wifis, míg a 6500 nem. De szerinted a 6700 mit vált? A 4500-t? ;]

(#36) Gusztáv válasza Gergőke88 (#35) üzenetére

Gusztáv
(PH! addikt)

Feltételezem a cikkben szereplő képek a HP-től származnak, a 6700 meg a képből megfejthetően a 6500A Plus-t váltja.

@QwErTy42: na jó, de ezzel nem azért nyomtatsz olcsóbban, mert bármivel jobb lenne, mint a régi típusok, hanem mert a HP ehhez olcsóbban adja a patront. Ennyi erővel a régi modellek patronárait is csökkenthetnék. Ezzel a gyakorlattal nekem csak azért van bajom, mert már belefutottam olyanba, hogy tönkrement a nyomtató és a új modellbe természetesen más patron kellett (tudásban, kialakításban a két gép semmiben nem különbözött). Így szépen a nyakunkon maradt egy nagy halom patron, amivel gyakorlatilag semmit nem lehet kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#37) QwErTy42 válasza Gusztáv (#36) üzenetére

QwErTy42
(PH! addikt)

Szia!

Nem. Nem ilyen egyszerű. A régi belépő modelleket "nyomott" áron "bukóval" adták el a gyártók és a patronok azért voltak más áron. Ennek már kb 8 éves hagyománya van, amit a Lexmark vezetett be anno: ki tudja "ingyen" az emberek után vagdosni a nyomtatót, majd drágán patront adni mellé sokat. Most valamivel magasabb áron mennek az új HP IA gépek cserébe a patron gazdaságosabb.
A lapköltség meg ha bele gondolsz több módon is kijöhet: olcsóbbá teszel egy adott kapacitást vagy nagyobb kapacitást adsz változatlan áron. Tök mindegy.
Az elmúlt 15 évben az összes gyártó legalább másfél-két évente cserélte a modelljeit és a hozzájuk tartozó patronokat. Ezen sem kell fennakadni.

(#38) Gusztáv válasza QwErTy42 (#37) üzenetére

Gusztáv
(PH! addikt)

Oksa, csak amikor kb 100e értékű patron marad a nyakadon, akkor kicsit bosszantó. Ja és ez nem a HP saraként írtam, mert tényleg mindegyik gyártó ezt csinálja.

Laci

(#39) Benőke válasza Gusztáv (#38) üzenetére

Benőke
(őstag)

El kell adni a megmaradt patronokat, tonereket. Vannak olyanok is amik jók más gépekbe is. pl Xerox is gyárt vagy legalábbis gyártott olyan tonert ami HP lézerekbe is jó volt ráadásul olcsóbb is, illetve rosszabb sem volt.
Ill vannak olyan cégek akik a cégeknek készleteznek, és nem kell ilyesmivel foglalkozni.

(#40) Fr3eWar

Fr3eWar
(őstag)

Ezért nem fogom lecserélni a 6510-et.. Vicc, majd fél év múlva csendben megemelik az árát a patronnak..

Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik

(#41) Integrator

Integrator
(senior tag)

Most tervezem új nyomtató vásárlását, és örömmel olvastam erről az új Ink Advantage technológiáról. Na már most számomra fontos a fénymásolás, és abból is, hogy akár 50-100 oldalt minél gyorsabban, könnyebben tudjak lefénymásolni, így a kiszemeltem a HP 4615/4625. Azonban ami másik fontos, az a duplex nyomtatás, ami ezekből sajnos hiányzik. A kérdésem, hogy ennél a két fajtánál ez hogyan működne? Választható opció, hogy kétoldalasan akarok nyomtatni, majd ha kinyomtatta az első felét, figyelmeztet a gyári szoftver, hogy a meglévő kinyomtatott lapokat töltsem vissza és kinyomtat a hátoldalára?

Előre is köszönöm

(#42) rewonka

rewonka
(kvázi-tag)

Én személy szerint örültem a cikknek mert sehol nem találtam mi a különbség a 3515 és 3525 között.
A vitához meg egy gondolat és személyes tapasztalat. Kis családom csak alkalmanként veszi elő a nyomtatót és HP utángyártott patronok mindig beszáradtak. Érdekes, hogy az eredeti patron fél-egy év után elővéve is nyomtatott rendesen. Próbálkoztam EPSON tintatartályos megoldással, de szenvedés volt.
Így én most kinéztem otthonra, a 3525-öt és alkalmanként nyomtatva fontos számomra, hogy ne a nyomtató szervizeléssel keljen kezdeni a nyomtatást.
Igazat kell adjak a kollégának aki védi a gyári patronokat. Szintén igazat kell adjak abban is, hogy sok ember csak az árat nézi, hiszen ár érzékeny társadalom vagyunk, de betartva minden előírást és környezetvédelmet figyelembe véve sajnos ilyen áron lehet előállítani. Az egy másik kérdés, hogy bele se merek gondolni hogy az utángyártott patronok milyen ökológiai lábnyomot hagynak maguk után.

(#43) minek?:S

minek?:S
(őstag)

Üdv, akkor ez azt jelenti, hogy ez a 4 féle patron van csak(cián, bíbor, sárga, fekete)?

elnézést, ha hülyén hangzik a kérdés, de nem nagyon vagyok otthon a nyomtatókban(semennyire).
A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]