Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Feketelaszlo #21 üzenetére

    Anno szamolgattam, mibe kerulne kicserelni a mostani ~6 eves 80+ bronze tapomat goldra.
    Arra jutottam, hogy sehogy sem eri meg, ~4% hatasfok kulonbseggel 24/7-ben hasznalva is lenne jo par ev, mire az arkulonbozet megterulne a villanyszamlaban, hiszen az aktualis 100W-os desktop fogyasztasom 4%-a alig 4-5W, szintetikus tesztekkel agyonterhelve lenne 12-13W a kulonbseg.

    Vagy ha azt szamolom, hogy anno a 21" Eizo 120 wattot zabalt, mostani monitornak hasznalt 32" TVm meg 40-et.
    80W kulonbseg*napi 12 ora ~1kWh, vagyis 50Ft sporolas naponta, 18k evente...
    Ja, maga a TV 160k volt 4 eve, szoval eddig az aranak alig a felet sporoltam meg vele.

    Nyilvan a felhasznaloi elmeny, meg a kepminoseg eg es fold, azt mondjuk nem lehet forintositani, mint a fogyasztast.

    Ellenpelda viszont az erositom.
    Anno volt egy franko Onkyo 474-em, szerettem a hangjat, csak nagyon elavult. (dts? az mi?)
    Vettem helyette egy tiz evjarattal ujabb Onkyo 508-at, HDMI, csilivili uj funkciok garmadaja, stb.
    Ellenben a HDMI miatt +15W-ot eszik az elodjehez kepest, hangminosegevel nem vagyok megelegedve, messze nem szol olyan tisztan, mint a regi. :(

    Ja, meg lehet minden este kapcsolos konnektorral aramtalanitani, mivel a HDMI passthrough miatt 30W a standby fogyasztasa, akkor is, ha nincs rajta jel. :W
    Regi buta erosito elvolt 5W-bol.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák