Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz gabikiraly2 #13 üzenetére

    Itt azért vegyük figyelembe, hogy honnan indult a diskurzus. Volt két "sarkos" kijelentés:

    - "internet még mindig nem ért fel arra a szintre" (mármint a 2.5 Gbps -hez) - de felért - lehet kapni Magyarországon is ehhez passzoló netet (most a kinek mi éri meg az megint más tészta - nekem is elég a gigabit pedig itthon 2.5 Gbps -es LAN is van),

    - "10MBit-et se mernek garantálni... 500-as net jobb napokon 300-at ha tud.." - most, ha az ilyen "garantált" dolgokat kivesszük a képből (pl. mobilra nullát garantálnak - aztán mégse nullát kapsz), akkor láthatjuk, hogy mennyire sarkos ez a kijelentés is.

    Aztán egyedi kivételekből extrapolálunk a végtelenbe. Ezt azért így nem kéne. A munkámból kifolyólag eléggé bejártam az országot minden irányban, meg némi külföldöt is. Azért simán kijelentem, hogy nálunk azért nem a "10 megabit sincs" van - sőt.

    És igen, vannak kivételek, meg megmagyarázhatatlan "fehérfoltok" - ugye van olyan ami legendássá is vált az idők folyamán. Azért Budapest is (pláne belváros) szintén külön állatfaj ...

    A konkrét példádnál maradva - amennyiben pl. ott átnéznek a határ másik oldalára, akkor láthatják, hogy ott még ez sincs. Persze azért jóval drágábban. Aztán, ha a másik irányba néznek, akkor általánosságban azért sokkal jobb a helyzet ...

Új hozzászólás Aktív témák