Hirdetés

2018. október 16., kedd

(#1) zzola

zzola
(PH! félisten)

A cikkben nem hangzott el a PS5, mire ez a feltételezés?

Bár nem hangzott el, de úgy is mindenki tudja, hogy a Sony és a MS is dolgozik a következő játékgépeken...

[ Szerkesztve ]

(#2) akoska07

akoska07
(PH! nagyúr)

Az említett média szerint forrásai szerint nem lesz jelentős eltérés a PlayStation 4-hez képest, vagyis az alapvető architektúra hasonló lehet. Persze ez jelenthet bármit, túl általános a megfogalmazás ahhoz, hogy bármilyen konkrét következtetést le lehessen vonni belőle.

Inkább homályos az az általános megfogalmazás. :)

Terelnek,mint a juhász kutya.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD

(#3) pzstm

pzstm
(Jómunkásember)

mégis van aki azt hiszi, hogy ha ennyit mondott akármelyik cég, az azt jelenti, hogy jövő karácsonyra már jönni fog a következő PS mondjuk :DDD

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro3 256GB Type Cover 3|Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4) pelgrim_v1 válasza pzstm (#3) üzenetére

pelgrim_v1
(kvázi-tag)

Jövő karácsony legit is lehetne. Most elkezdik a marketing leakeket, E3-on bedobják hogy na ez az ősztől lehet kapni.

:))
Jó is lenne

[ Szerkesztve ]

(#5) Dare2Live

Dare2Live
(PH! nagyúr)

4K@60FPS, VR előrelépés, jobb egér+bill támogatást kérnék. :)

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#6) pzstm válasza pelgrim_v1 (#4) üzenetére

pzstm
(Jómunkásember)

kizártnak tartom...következő E3-on bejelentik, hoigy next holiday várható :B

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro3 256GB Type Cover 3|Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#7) jedis

jedis
(senior tag)

"nem lesz jelentős eltérés a PlayStation 4-hez képest"

Én ebből azt veszem ki, hogy továbbra is AMD hadver lesz a lelke a PS-nek. Igaz ezek már lehet Ryzen CPU, és Navi GPU alapokon nyugvó cuccok lesznek. Meg lehet meg akarják tartani a kompatibilitást a PS4-el, szóval ezért eléggé lekorlátozták az architektúrális módosításokat.

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#8) Pinky Demon válasza pzstm (#6) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Én is arra tippelek, hogy ezt már 7 nanon akarják összerakni, az meg jövő karácsonykor még túl drága lenne egy konzolba.

(#9) Plazmacucci válasza Pinky Demon (#8) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Amíg egy rendes videokártya annyit kóstál mint két Ps4 addig nincs olyan, hogy drága konzol :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) tailor74

tailor74
(PH! addikt)

Gyakorlatilag megtudtuk azt, amit eddig is tudtunk. :DDD
Csak idő kérdése, de arra utaló kijelentést meg véletlenül sem mondtak.

HELP = Hozz Egy Liter Pálinkát

(#11) hokuszpk válasza Dare2Live (#5) üzenetére

hokuszpk
(őstag)

"4K@60FPS, VR előrelépés"

na ez még 2-3 ev :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12) Cassi válasza Plazmacucci (#9) üzenetére

Cassi
(fanatikus tag)

De az legalább egy rendes kártya, és mire a konzolok megjelennek, valószínűleg már a következő gen jön a piacra. Az áremelkedések hatnak fognak a konzolokra is, 300 dollárból már nem lehet elég memóriát stb. belepakolni.

A mostani generáció végére az a helyzet alakult ki, hogy az asztali konzolok piacán kb. 1,5 konzolnak van hely. Sokan váltottak mobilra, Switchre, a PC továbbra is uralja a felső kategóriát. Az Xbox szinte irreleváns lett Európában és Japánban, az amerikai piac tartja el.

(#13) hokuszpk válasza Pinky Demon (#8) üzenetére

hokuszpk
(őstag)

szerintem a 12nm 3 - 3.5Ghz Zen+ mag mar jelentos elorelepes lenne a 2Ghz koruli Jaguarhoz kepest, esetleg szintén 12nm Vega mehet melle, nem kell abba 7nm, saccper 2-3x teljesitmenyt most ki lehetne hozni.

(#14) Citroghost

Citroghost
(őstag)

Csak az a kérdés, hogy 2019 vagy 2020. Nem hiszem, hogy 2021 lenne.

(#15) Balika911 válasza Plazmacucci (#9) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Bárcsak PS-ből is lenne kétszer olyan drága, cserébe tegyenek bele egy vállalható hűtést, és legyen már opció egy HDD nélküli (vagy alapból terás SSD-vel szerelt) változat. PC mellett a jelenlegi PS4 Pro hardvernek egy előnyét látom, hogy olcsó. De olyan is.

A szoftveres oldalára viszont egy rossz szavam sincs. A játékok nem is olcsóak rá.

[ Szerkesztve ]

(#16) DudeHUN válasza hokuszpk (#13) üzenetére

DudeHUN
(fanatikus tag)

Csak azt valahogy le is kell hűteni egy kis dobozban. Ez inkább a probléma. Sony pl. szeret ezen spórolni.

Gamer for Life

(#17) Televan válasza Balika911 (#15) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

De ha kétszer ilyen drága akkor meg nem lehetne annyit eladni belőle. :F

Na látja ezt szeretem magában,hogy nem szopogat,a kemény nyalókát is úgy harapja ketté mint a pillecukrot!

(#18) muszurkefal

muszurkefal
(fanatikus tag)

Nagyszerű, mire végzek az egyetemmel, és lesz munkám meg saját lakásom, lehet a szoba dísze egy ilyen :DDD

„Sometimes darkness can show you the light.” Disturbed /// Alázat nélkül nincs hatékony és eredményes tanulás. /// Az antagonisztikus ellentét feloldásán dolgozom.

(#19) Balika911 válasza Televan (#17) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

A Sony látja, mire van igény. Amit az előbb írtam, arra valószínűleg nincs elég nagy. Idővel szerintem a felhő lehet még alternatíva. Azért a következő PS-re is nagyon kíváncsi leszek, főleg hogy lesz-e visszafelé kompatibilitás.

[ Szerkesztve ]

(#20) hokuszpk válasza DudeHUN (#16) üzenetére

hokuszpk
(őstag)

a Subor apujan picit csiszolnak, ( ABU szleng : mashogy parameterezik :D ) es mehet is a konzolba, 100W korul csak tud huteni a Sony is.

[ Szerkesztve ]

(#21) Zanik válasza hokuszpk (#13) üzenetére

Zanik
(PH! addikt)

Oké, de pont ezért kell valamennyire jövőbiztosabb hardver-t tenni bele. Én már Zen2 + Navi-ban gondolkodnék a helyükben!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22) DudeHUN válasza hokuszpk (#20) üzenetére

DudeHUN
(fanatikus tag)

Az kicsit kevés lenne egy Pro és egy OneX után. 10-12 Tflops lenne a minimum, mit el kellene érnie a nextgen gépeknek GPU szinten.

Gamer for Life

(#23) hokuszpk válasza Zanik (#21) üzenetére

hokuszpk
(őstag)

mindenki a Navitol varja a csodat, pedig az csak egy tavoli csillag.

(#24) kikikirly válasza Televan (#17) üzenetére

kikikirly
(fanatikus tag)
LOGOUT blog (1)

Most is van benne egy hűtő.Aktuális hűtő árára rápakoltak volna még 5000 Hufot(legalább a Pro esetében),a Userek örömmel kifizették volna az 5k felárat ha cserébe halkabb hűtést kapnak.Nekem nincs konzolom(bár szemezek PS4/Pro-val),nem arra panaszkodnak hogy hallatszik a hűtés,hanem hogy olyan mint amikor felszáll egy Herrier.5000-el többől nem állítom hogy néma hűtést tud szerezni bele a Sony,de hogy nagyságrendileg halkabb lenne, azt igen. :)

Televan 17:
"De ha kétszer ilyen drága akkor meg nem lehetne annyit eladni belőle.,,

200 ezres konzolt még elképzelhetőnek tartok,főleg mostani PC árak mellett, ha a játékok fizikájába minőségi előrelépés történik.Sajnos jó ideje egy helyben toporgunk.

Ami baj hogy ha valami Paks 2-vel vetekedő hardver kerül a gépbe,azt ki is kell használni. Így is panaszkodnak a fejlesztők hogy 3-4x annyiba kerül játékot fejleszteni a mostani érába(PS4,Xbox1) mint az előzőbe(PS,XBox360).Annyit segít a költségeken az erős hardver hogy kevesebbet kell költeni az optimalizálásra,de a plusz modelleket,fizikát,AI-t ugyanúgy meg kell csinálni, nem kevés többlet munkaórát jelentenek.

Ami még nem jó előjel szerintem hogy olyeneket nyilatkoznak hogy Next Genbe még nagyobb játéktereket akarnak csinálni,pedig egy AC Origins,Odussey,GHR Wildlands, ennél nagyobb terekre nincs szükségem.És még a nagyobb terek is csak viszik a pénzt, úgy hogy szinte semmivel nem növelik a játék élményt.Inkább interakcióval kellene megtölteni a játéktereket,ehhez kéne a komplexebb fizika,és több animáció.De ezekről egy árva kukkot nem hallottam.Két állítás összevetve a növekvő költségekkel, mintha ütnék egymást. :P

[ Szerkesztve ]

(#25) csicso82

csicso82
(PH! addikt)

Ha lesz olyan csomagban egy szeptember végi aktuális FIFA megjelenéssel összekötött akcióban hogy:
PS5 + 1 kontroller + frissen megjelent FIFA játék akkor arra befizetek.

(#26) Pinky Demon válasza hokuszpk (#13) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Persze, egy 5 evvel ezelotti konzolhoz kepest igen, de jo lenne ha idotallo is lenne valamennyire. Marpedig ebben a generacioban szerintem a 4K, HDR, VR mar alapelvaras lesz.

(#27) Balika911 válasza Pinky Demon (#26) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Én még a HFR-t és a Freesync-et is idevenném. Még ha nem is alap, de támogatás legyen rá.

AAA játékoknál a 4K (skálázott, de remekül néz ki) és HDR szerintem már most is alap. Néha azért meg is van az ára, Favor Resolution módban egy God of War-ral például megszenved a mostani generáció.

[ Szerkesztve ]

(#28) csicso82 válasza Balika911 (#27) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

A konzolok hogy állnak a magasabb képfrissítési rátával pl. 144Hz stb.? Persze nem tudom hogy egyáltalán lenne e ehhez tévé.

(#29) hombre[EU]

hombre[EU]
(fanatikus tag)

V-Sync,Backward comp. elég valószínū,hogy jön

you must be the change you wish to see in the world

(#30) Balika911 válasza csicso82 (#28) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

A Sony hallgat, XBOX-ra viszont bejelentették a Freesync-et, illetve 1080p és 1440p felbontás mellett a 120 Hz-et. Nem tudom, hogy áll az update, talán már elérhetővé is vált azóta. Samsungnak vannak felsőkategóriás tévéi, amelyek mindezt támogatják. Az LG OLED-ekről tudom még, hogy fogadnak 1080p-ben 120 Hz-et, Freesync ott nincs.

A 2160p@120 támogatás a HDMI 2.1-gyel jön talán a tévékre, és remélem, a Freesync is terjed majd.

Plusz meg kell azért említeni, hogy van aki nem tévére, hanem monitorra köti a konzolt.

Ez biztos, hogy nem a teljes kép, de én fejből nagyjából ennyit tudok erről.

[ Szerkesztve ]

(#31) hombre[EU] válasza hokuszpk (#23) üzenetére

hombre[EU]
(fanatikus tag)

mindenki a Navitol varja a csodat, pedig az csak egy tavoli csillag.
Csak,hogy te s képben légy:"...Navi isn’t just inside the Sony PS5; it was created for Sony. The vast majority of AMD and Sony’s Navi collaboration took place while Raja Koduri — Radeon Technologies Group boss and chief architect — was at AMD. source: Forbes

you must be the change you wish to see in the world

(#32) mzso

mzso
(PH! addikt)

"Az említett média szerint forrásai szerint nem lesz jelentős eltérés a PlayStation 4-hez képest, vagyis az alapvető architektúra hasonló lehet"

Akkor meg minek? Nyomassák tovább a 4-et amíg valami értelmes fejlődést nem tudnak összehozni.

(#33) Balika911 válasza mzso (#32) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

A teljesítménye ettől még növekedhet, és biztosan fog is majd, különben tényleg nem lenne értelme.

Szerintem egyébként még koraiak ezek a hírek ahhoz, hogy bármit is biztosra vegyünk belőlük.

(#34) opr válasza mzso (#32) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Alapveto architektura = x86/64 :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) csicso82 válasza Balika911 (#30) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

Köszi, nagyjából ennyi infó elég. Az MS a már meglévő ONE konzolra teszi elérhetővé egy udpate-el? Ez jó hír számomra azt vetíti előre hogy ha kijönnek az új vasak - mint a PS5 vagy a vele konkurens xbox - akkor azoknál már remélhetőleg a hardver is erősödik annyit hogy natív módon lehessen akár 144Hz-et (vagy kevesebbet 120-at a lényeg, hogy a 60hz-nél több legyen.

Jól látom hogy talán ez a legnagyobb különbség egy PC és konzol között?

(#36) mzso válasza opr (#34) üzenetére

mzso
(PH! addikt)

Az kevés. Valami raytracing/GI (co)processzor kell, hogy (nagyító nélkül) érzékelhető javulás legyen a grafikában. Az meg már nagyon nem az x86 vonal.

(#37) Tigerclaw válasza akoska07 (#2) üzenetére

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Gondolom maradnak AMD alapon, vagyis PC-re fog hajazni, de persze updatelve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) dredjudge84 válasza kikikirly (#24) üzenetére

dredjudge84
(fanatikus tag)

Ennel nagyobb baromsagot nem is irhattal volna! Pont azert lett amd proci a ps3-mas ibm-toshiba helyett, mert arra nagyon nehez volt programozni. Ha arra konnyebb lett volna akkor nyilvan azt reszelgetnek tovabb.

[ Szerkesztve ]

(#39) Cassi válasza Balika911 (#30) üzenetére

Cassi
(fanatikus tag)

Ne a saját hi-tech igényeidből indulj ki, a konzolok törzsközönsége egyszerűen nem ilyen. A múlt héten például a Japánban eladott 72 ezer konzolból mindössze 5 ezer volt 4K-képes. Még az alap 4K is messze van attól, hogy többségbe kerüljön, nemhogy a 120Hz+ satöbbi extra opciók.

(#40) Scholes9

Scholes9
(PH! nagyúr)

Bőven ráér még az új PS, pláne, hogy a mostanira is milyen játékok jönnek ki...meg addig legalább olcsóbbak lesznek az Oled, 4K-s, 55-ös TV-k is, amik majd a következő PS-hez dukálnak :D Én nem bánom, ha 3 év múlva jön is. Tippre kb így is lesz, de 2020 előtt szerintem kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#41) CsonkaImo válasza Dare2Live (#5) üzenetére

CsonkaImo
(PH! addikt)

Gondolom mind ezt 200k alatt.

(#42) GodGamer5

GodGamer5
(senior tag)

Hátha mostmár kapunk egy értékelhető teljesítményű hardvert, meg végre a semmirevaló jaguár procit is levéltják legalább egy Ryzen-re. 2020-ban amúgy is bőven ideje lesz már a dolognak.

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#43) Balika911 válasza Cassi (#39) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Nem az igényeimről vagy a konzolok többségéről írtam, egyszerűen csak válaszoltam a #28-ban feltett kérdésre.

(#44) bear_ válasza GodGamer5 (#42) üzenetére

bear_
(tag)

Egy ~100w körül fogyasztó GPU lesz benne, egy 25w-ot fogyasztó CPU-val. Felesleges másra számítani, mert a konzol fizikai mérete korlátozott, így pont akkor lesz amibe belefér a hardvert lehűteni képes hűtő + tápegység.

[ Szerkesztve ]

(#45) joey04

joey04
(Jómunkásember)

hát ez nem meglepő. szerintem már akkor elkezdték fejleszteni, amikor megjelent a ps4. ennek a "bejelentésnek" csak annyi haszna van, hogy tudjuk, már valóban közeledünk. Bár ahogy írták, ahhoz, hogy igazi változások legyenek, még várni kéne.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46) Riddick77

Riddick77
(tag)

4K/60fps pedzegetett a MS is. Ryzen Cpu és Navi Gpu lesz a,nextgenekben. Ki-ki egyedileg extrázza majd. Nekem a super halk hütés volt az egyik fö ok az X1X re. A Sony ezen sporol kicsit. Kiváncsi leszek Gddr6 lesz e,és hány GB a PS5 ben ,mert akkor az MS is azt pakol bele. Megsugom ezek a Nextgen konzolok veszélyesek lesznek a PC eladásokra,mert 4K/60FPS már a gamerek nagyon nagy % ának bőven jó. És ha egy uj konzol ára olcsóbb lesz,mint egy új VGA ára,sokan elkezdenek majd matekozni. Közben meg az MS még az egér+bill. támogatást is bedobhatja amit igérget. 😁

Ridd

(#47) Zanik válasza Cassi (#39) üzenetére

Zanik
(PH! addikt)

Egyetértek. Szerintem a konzoltulajok többsége TV-re köti a konzolt. Elenyésző lehet a monitort használók száma, pláne a gamer monitort (G-sync, Freesync) használók száma.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#48) hokuszpk válasza Pinky Demon (#26) üzenetére

hokuszpk
(őstag)

ha ilyenek az elvarasok, akkor tenyleg 2-3 ev es lesz uj konzol.
de asszem ezt mar emlitettem. :D

(#49) hokuszpk válasza hombre[EU] (#31) üzenetére

hokuszpk
(őstag)

valahol mar olvastam ezt.

(#50) Balika911 válasza Zanik (#47) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Lehet, hogy így is van, de hol olvastad az ellenkezőjét?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.