Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz fatpingvin #13 üzenetére

    Az Intel vezérlőkkel is volt valami elismert gond emlékeim szerint. Vagy rosszul emlékszem?

    Nyilván nem releváns nagy számokat tekintve, nem azért írom, de épp friss tapasztalat:
    Új AX router, AX-es kliensek
    - A Realtekes Lenovo ami 3 szobával arrébb van és előtte tudott 150Mbps-t, de ami rosszabb, a gáz jelszint miatt erősen szakadozva (főleg emiatt lett cserélve a router), az most 500Mbps-en "kiakad" (500-as nettel) speedtestben és semmi akadás/szakadás/ingadozó ping.
    - A mellettem lévő, routertől 4m-re, egy fél fallal elválasztott Dell Latitude+Intel AX: egyrészt az egy SSID alá összevont 2.4+5GHz-nél 2.4-re mászott fel magától több próbára is. Már itt gond sejlett fel. Azóta emiatt szétszedtem külön SSID-re a hálókat és az 5G-re csatlakoztam fixen. Dolgoztam rajta fél napot, most ledobta és 10 percig semmit nem látott belőle csak a 2.4-est. Azóta visszament magától. :D

    Nyilván mivel új a router adja magát, hogy az a gond de fizikailag ezt elég nehéz lenne megmagyarázni. Közben a többi, távolabbi kliens szó nélkül ment 5GHz-en.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák