Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) Locutus

Locutus
(veterán)

És plazmán?:)

ASUS ROG Maximus VIII Gene Z170 eladó

(#2) gyiku

gyiku
(nagyúr)

tehat akinek mar van gsynces monitora es kesobb radeonra valt, akkor menni fog neki a freesync?

hüllő

(#3) Szaby59 válasza gyiku (#2) üzenetére

Szaby59
(veterán)

Nekem ezzel a trükkel még úgy sem ment, hogy Freesynces monitorom van :DDD

Steam/Origin: szaby59

(#4) Steven

Steven
(addikt)

:DDD

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5) Eclips21

Eclips21
(őstag)

Ez mukodik nvidia + sima 144hz monitoron?

(#6) Tyrel

Tyrel
(őstag)

Kis eszük lenne a monitorgyártóknak az erre alkalmas paneljeikhez elkezdenének 10-20$-ért FreeSync "drivert" osztogatni... :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Jim Tonic válasza Eclips21 (#5) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Gyanítom, hogy inkább AMD + 144 MHz-es monitor.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) sagem

sagem
(addikt)

Hm, lehet, hogy megpróbálom, jó lenne. Nekem egy LG 34UM65-P van, ez az egyik legelső szériája volt az LG ultrawide 34-es sorozatának, közvetlenül utána (alig valamivel..) kiadták a frissített modelleket, amik látszólag/spec alapján ugyanazok voltak pepitában csak + FreeSync-el. Talán akkor így van rá esély..feltéve, ha ugyanazok:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#9) Jim Tonic válasza sagem (#8) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Jó lenne. Akkor vennék is egyet. Megírnád majd ide, esetleg privátban? :)

(#10) Scholes9

Scholes9
(nagyúr)

Nem semmi :D

(#11) sagem válasza Jim Tonic (#9) üzenetére

sagem
(addikt)

Ha lesz fejlemény beírom, de az AMD RX 470/480 topikban már volt aki kipróbálta/beállította és leírta a tapasztalatait ha esetleg érdekel!:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#12) Ren Hoek válasza sagem (#11) üzenetére

Ren Hoek
(veterán)

Idetehetted volna a linket... végigolvastam az egész átkozott fórumot, de nem találom :D

Belefájdult a fejem a driver gondok olvasásába. Jó, hogy nem siettem el ezt a 480-at...nagyon tákolmány ez még szoftverileg.

Vegáig most már kihúzom, de érdekelt volna eg a Freesync dolog. Egy régebbi IPS Dell 23 colos monitort próbáltam volna be... vagy veszek egy 1070-et és akkor kell a fenének a fríszink, mert majdnem minden 60 FPS felett van bőven :)

(#13) lemusz

lemusz
(addikt)

Én egyébként a cikkben említett programot (CRU) már használom egy jó ideje, AMD kártyával tökéletesen működött, nvidiával viszont azt vettem észre, hogy kb akármit is állítasz be, az nvidia drivere felülírja. Tehát aki kérdezte, hogy nvidiával menni fog-e, szerintem kizárt.

(#14) h-yle válasza Ren Hoek (#12) üzenetére

h-yle
(őstag)

Lg29um58-al próbáltam, beállítani betudtam a free syncet de sajnos ugyan úgy szakadozott a kép mint fs nélkül :(

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#15) ribizly

ribizly
(veterán)

Jó az irány. Remélem előbb utóbb lesz ebből valami pozitív fejlemény. :))

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•| [Eladó] Lake People G103-S erősítő |•|

(#16) hupee

hupee
(csendes tag)

Ez de remek dolog!
Jó lenne ehez egy külön topic a fórumban, ahol lehet kérdezni és elolvasni a tapasztalatokat.

(#17) Franklin válasza lemusz (#13) üzenetére

Franklin
(őstag)

Közvetlenül az Nvidia kezelőpanelben is meg tudsz adni egyéni képfrissítést, nem is kell hozzá CRU.

(#18) tlac válasza Franklin (#17) üzenetére

tlac
(nagyúr)

viszont a cru-nak annyi előnye, hogy ezredpontossággal is meg tudod adni, az nvidia-nál nem
és a 23,976 szorzataihoz kell a pontosság :)

(#19) tlac válasza lemusz (#13) üzenetére

tlac
(nagyúr)

nvidia-hoz is lehet létrehozni spéci felbontást, meg frekvenciát, csak nem a szokásos helyre kell tenni, hanem a "Custom extension block"-hoz

(#20) Jim Tonic válasza Franklin (#17) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

De itt nem ez a lényeg, hanem a változó frekvencia.

(#21) Franklin válasza Jim Tonic (#20) üzenetére

Franklin
(őstag)

Persze, tudom.

Csak kolléga megjegyzésére reflektáltam (ami a megemelt frissítési fekvenciára vonatkozott, nem a cikkben tárgyalt változóra), hogy az Nvidia drivere felülírja a CRU beállításait.

(#22) Raggie

Raggie
(őstag)

Dell U2312MH monitorral volt valakinek szerencséje? (DP porton etetve pl.) :)

Clint Eastwood FTW

(#23) h-yle válasza Raggie (#22) üzenetére

h-yle
(őstag)

DP-n állítólag pont nem oldható meg, csak HDMI, esetleg DVI.

(#24) Raggie válasza h-yle (#23) üzenetére

Raggie
(őstag)

HDMI nincs a monitoron. Ha jó a HDMI-DP , HDMI-DVI vagy DVI-DVI kábel is, akkor király.

Mindegy, a kérdésem marad: valaki ilyen monitorral bármilyen setup-ban meg tudta-e már oldani a hack-et?! :)
(Dell U2312HM)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25) sagem válasza h-yle (#23) üzenetére

sagem
(addikt)

Akkor nem is próbálgatom, mert nálam is DP van, illetve DP-n keresztül 60Hz a 2560x1080..az is kizáró ok?

(#26) Franklin válasza h-yle (#23) üzenetére

Franklin
(őstag)

Ez érdekes, tudtommal az Adaptive Sync csak DP porton működik, de lehet rosszul tudom.

(#27) tlac válasza Raggie (#22) üzenetére

tlac
(nagyúr)

az kb. 50-től 75Hz-ig megy
szóval legjobb esetben is csak ezen belül tudná állítgatni

(#28) Szaby59 válasza Franklin (#26) üzenetére

Szaby59
(veterán)

Freesync már van HDMI-vel is. Amúgy DVI-vel úgy kapcsolták be, hogy HDMI-nek hazudták az interfészt, lehet DP-vel is működik így...

(#29) h-yle válasza Szaby59 (#28) üzenetére

h-yle
(őstag)

Igen ez pont a HDMI-s FreeSync-et használja, azért nem megy DP-n. Hacsak be nem hazudható az is HDMI-nek.

Én egyébként feladtam, végigolvastam mindent, megnéztem a reddites arc 3 videóját (komikusan szerencsétlen a csávó, és legalább egy pólót felvehetett volna a videózáshoz), de ugyan az az eredmény. be tudom kapcsolni a FS-et, de ugyan úgy szakadozik a kép. :(

(#30) asturel válasza Raggie (#22) üzenetére

asturel
(őstag)

DVI-ra kötve én be tudtam kapcsolni, mondjuk sok értelme nincs (52-60Hz).

Az mitől lehet, hogy régen (windows 7 alatt módosított inf fájl, ami win10-en már nem opció) 72/75Hz-en ment a kijelző, viszont CRU-val beállítva még 72Hz-en is rögtön kikapcsol a monitor? :/
Illetve rosszul gondolom, hogyha asztalon 50Hz-en nem kapcsol ki a kijelző, akkor a freesync demoban se kéne neki ?

(#31) tlac válasza asturel (#30) üzenetére

tlac
(nagyúr)

windows 7 alatt módosított inf fájl, ami win10-en már nem opció

win10-en is fel lehet tenni módosított inf-et (csak nem egyszerű)

72/75Hz-en ment a kijelző, viszont CRU-val beállítva még 72Hz-en is rögtön kikapcsol a monitor?

elég sok paramétert be kell állítani egy frekvenciához, lehet valamelyiket nem jól sikerült

(#32) Raggie válasza asturel (#30) üzenetére

Raggie
(őstag)

Köszi a választ! :)
52 Hz alá semmilyen módon nem tud menni a monitor? :( Ez nem jó hír, akkor tényleg nincs sok értelme.

Clint Eastwood FTW

(#33) janos666

janos666
(nagyúr)

"A kijelző alaptechnológiája egyébként szintén mindegy"

Na kíváncsi leszek mit szól hozzá az eredendően csak néhány fix frekvenciás móddal (60, 72 vagy 96, illetve 75 és/vagy 100 Hz) rendelkező, és azok közt csak diszkrét módon váltogató PDP (amikből a 60-on kívül minden más mód arra van csak felkészítve, hogy ő maga töbszörözze az alacsonyabb bemenő frekit, de közvetlenül nem is fogad 60-tól többet). :D

[ Szerkesztve ]

(#34) Szaby59 válasza h-yle (#29) üzenetére

Szaby59
(veterán)

Most kipróbáltam DVI kábellel is, nálam úgy nem működött, pedig beraktam a HDMI blokkot is.
Viszont az új verzióval a sikerült a 40-75-ös ranget amit eredetileg tud a monitor lejjebb vinni 36-75-re így már működik az LFC is és 36 alatt sem lesz tearing/vsync lag :D Bár azért látszik rajta, hogy annyira már nem sima ilyen FPS-nél.

[ Szerkesztve ]

(#35) falijja

falijja
(őstag)

Üdv mindenki
Végre sikerült szereznem egy freesynces monitort, gondoltam megszűnik a tearing és a vsync lag.
De nekem olyan érzésem van, mintha ugyan úgy meglenne a vsync lag freesync nél is.
User error, vagy csak én nem tudtam hogy a freesync is ugyan úgy input lagot okoz..?

(#36) janos666 válasza falijja (#35) üzenetére

janos666
(nagyúr)

Egy kijelzőnek lehet sokkal nagyobb a késése, mint a frissítések közti idő. Az a Gsync, ahol külön figyelnek erre is. Vagy most csak a ki/be-kapcsolt állapotra gondolsz?

(#37) falijja válasza janos666 (#36) üzenetére

falijja
(őstag)

Pl bf1-be ha bekapcsolom a vsyncet( aszem kell hogy menyen a freesync), akkor van input lag ha kikapcsolom nincs.. :F

(#38) Szaby59 válasza falijja (#37) üzenetére

Szaby59
(veterán)

Nem kell hozzá. Ha freesynces a kijelző akkor a freesync tartományban működni fog teljes képernyős módban akár be van kapcsolva a Vsync akár nincs. Viszont kikapcsolt Vsynckel a Freesync tartományon kívül lesz képtörés - bekapcsolttal nem, tehát a Vsync ON az optimálisabb, de nem kötelező...

[ Szerkesztve ]

(#39) falijja válasza Szaby59 (#38) üzenetére

falijja
(őstag)

Értem, akkor marad a vsync kikapcsolva fps-eknél, mert az iput lag ott vállalhatatlan.
Köszönöm a válaszokat.. :R

(#40) falijja válasza Szaby59 (#38) üzenetére

falijja
(őstag)

Bocsi a dupláért, de valami akkor sem kerek.
A radeon beállításokban beállítom, hogy 75 legyen a max fps, vsync kikapcsolva freesync bekapcsolva, akkor is olyan darabos a kép mintha lenne is meg nem is a fereesync.
Viszont ha bekapcsolom a vsyncet akkor olyan sima amilyennek lennie kell..
Egyébként a monitor dell se2717h ami 75hz és 75-48fps ig megy a freesync a kártya pedig egy r9 390x, bf4 el teszttelem.

(#41) Szaby59 válasza falijja (#40) üzenetére

Szaby59
(veterán)

Monitorban (OSD) és a driverben be van kapcsolva a Freesync ? Teljes képernyős (nem borderless) módban játszol ?

(#42) janos666 válasza falijja (#39) üzenetére

janos666
(nagyúr)

A V-sync ideális esetben 1, gyakorlatilag talán 2 képkockányi késést okoz (van erről a neten számos vita/értekezés, hogy a triple-buffering miért okoz elvben csak 1, de a gyakorlatban DirectX-el talán mégis 2 képkocka késést, de a double-buffering sem ritka, ami biztos 1 képkockás téma), tehát 50Hz-en (tegyük fel ennyi az átlag, mert ha kevesebb, akkor úgyis diavetítés stílusú az egész) 20ms, vagy 40ms. A legtöbb ditiális progresszív kijelzőnek hasonló tartományba esik a mindenkori input lagja (talán inkább 10 és 30 közt saccolnám, de létezhet némileg kevesebb, vagy akár sokkal több, pl. ~120ms is pl. TV-knél, beállításoktól függően). Szóval átlagos esetben durván a duplájára emelkedik a lag a V-sync ki/be kapcsolgatásától. Egy hobbijátékos singleplayer-ben el szokott viselni akár 80ms-t is panaszkodás nélkül, tehát nem probléma, ha pl. felszalad 20-ról 40-re, vagy akár 60-ra.

Tudom, hogy ez most nem válaszol meg neked közvetlenül semmit, csak elkezdtem "hangosan" gondolkodni, hogy miért ugorhat neked érzésre hatalmasat a lag.

[ Szerkesztve ]

(#43) falijja válasza Szaby59 (#41) üzenetére

falijja
(őstag)

Fullscreen be rakva erezhető a hatása, de a tearing jelen van.
OSD be nem találom a freesync ki be kapcsolást.
A radeon beállitásokba viszont ki be tudom kapcsolni.

Janoss666..: Nem vágom annyira a témát, csak azt tudom, hogy erzem a különbséget..

(#44) janos666 válasza falijja (#43) üzenetére

janos666
(nagyúr)

Mi a hatása, ha van tearing? :U
Mármint nem az lenne az egyetlen hatása, hogy nincs tearing, hanem úgy van szinkronban a képkocka és frissítési frekvencia (= nincs tearing), hogy közben szabadon mozog az fps érték (persze bizonyos min és max korlátok közt, ami ésszerűségből és hardware/firmware képességekből fakad)?

[ Szerkesztve ]

(#45) Szaby59 válasza janos666 (#44) üzenetére

Szaby59
(veterán)

Tearing ugyanúgy lesz ha az FPS a freesync tartományon kívülre esik, tehát nála ha 48-75 FPS-től eltérő van.
Ezért ajánlott bekapcsolni a Vsyncet vagy a játékban limitálni az FPS-t, hogy ne menjen 75 fölé ha meg véletlenül 48 alá esik akkor sem lát tearinget csak a "normális" Vsync stuttert.

[ Szerkesztve ]

(#46) janos666 válasza Szaby59 (#45) üzenetére

janos666
(nagyúr)

Jah, hogy nála viszonylag kicsi a szabad mozgás tartománya és ő kilóg ebből...

Akkor gondolom az a probléma, hogy a FreeSync önmagában nem limitálja a maximális fps-t a lehetséges legnagyobb frissítési értékre (ami gondolom kisebb probléma >=120Hz felső korlát esetén, mert ott úgyis limitálhat sok más is). (Vagy persze a másik, ha 48fps-t sem tud összehozni.)

[ Szerkesztve ]

(#47) Szaby59 válasza janos666 (#46) üzenetére

Szaby59
(veterán)

Ezért ajánlott a Vsync azzal limitálva lesz, ha pedig az FPS a freesync tartományban van akkor a Freesync lép működésbe nem a hagyományos Vsync. 48 FPS alatt vagy lag vagy stutter lesz mivel ott már nem működik a Freesync.

[ Szerkesztve ]

(#48) falijja válasza Szaby59 (#47) üzenetére

falijja
(őstag)

Na jó de nekem limitálva van 75fps re, amit írtam is a radeon szoftverben.
Msi afterburned ban pedig monitorozva van, hogy még csak véletlen se mennyek ki a határból amit a freesync be tud fogni, szóval látom, hogy stabilan megvan a 75 fps (csúnya is lenne 390x el nem bírná tartani)
De ma este még tesztelem...

(#49) Szaby59 válasza falijja (#48) üzenetére

Szaby59
(veterán)

Az úgy nem jó, FRTC-t ne használd Freesynckel együtt, ha limitálni akarod akkor Vsync, az FRTC csak egy kb. értéket tud tartani nem mindig pontos.

[ Szerkesztve ]

(#50) falijja válasza Szaby59 (#49) üzenetére

falijja
(őstag)

Nem sikerül megoldani sehogy, lényegébe nekem most így ebben a formában, nem sok értelme van a freesyncnek. :(((

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.