Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Az SSD-t lassúnak mondóknak annyit, hogy ne csak a winyó szekvenciális olvasási/írási sebességét nézzék. Az adatok töredeznek, szét vannak szórva a lemezen. Random írás/olvasás a winyóknál töredéke a szekvenciális sebességének. (sacc 12-20 MB/sec)
    Az SSD esetén szinte mindengy hol a kért adatszektor, mert az access time az nagyon pici.


    A WD green lemezek sebességére én is kíváncsi vagyok... lehet nem nagyon különböznek egy kisebb sűrűségű (méretű) lemezénél.
    Megnéztem a weblapjukat és ezeket láttam

    - ''IntelliPower™ - A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate and cache size designed to deliver both significant power savings and solid performance.'' Erre kíváncsi leszek.

    - inteli seek - a videó alapján ha van ideje a fejnek átfordulni a következő kért szektorhoz, akkor nem sieti el, mint más winyók, hanem olyan sebességgel fordul hogy időre ott legyen, de ne érkezzen túl korán sem (minek ugráljon ha nem muszáj).

    - ''IntelliPark™ - Delivers lower power consumption by automatically unloading the heads during idle to reduce aerodynamic drag. '' Ha nincs dolga kiveszi a fejet a lemezről. (itt nem hülyeség ha lassul is a lemez) Persze egy átlagos gépben azért ritka dolog hogy ne lenne valami apró kis munka... esetleg ha a cache nem íratja ki rögtön az apróbb dolgokat.
    ...
    Specben érdekességek:

    Buffer To Disk 70 MB/s (Sustained) - cache és lemez közötti sebesség, ez nem is olyan rossz ha igaz. Sokkal gyorsabb mint a 80 gigás lemezem.(Buffer To Host tök mindegy az csak a sata szabvány korlátja)
    Rotational Speed IntelliPower (5400 to 7200 RPM) - no ahogy más is írta, lehet hogy szabályozza igénybevételtől függően a sebességét.. ez jól hangzik...
    ----------

    Azon csodálkozom, hogy a winyókon belül miért nincs sebességkülönbség a több tányéros változatok és az egytányérosak közt. Logikus lenne, ha winyón belül is lenne párhuzamosítás (egymás utáni szektorok más más oldalon/lemezen) és ezeket egyszerre tudná írni / olvasni. Persze értem hogy a hőtágulás és hasonlók miatt akár lemezenként is kicsit máshogy eshet az adat... de a közös mechanikán lévő fejeken lehetne valami korrekciós elektronika ami a pár nanométeres különbséget kiegyenlítené... így a több lemezesek sokkal gyorsabbak lehetnének minimális fejlesztés és költség árán. :U

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák