Hirdetés

2019. június 18., kedd

(#1) The Thing

The Thing
(tag)

Nem rossz teljesitmény egy sündisznótól :c

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#2) Sav

Sav
(tag)

Nagyon keményen néz ki!

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#3) Mazlee

Mazlee
(fanatikus tag)

Ugy néz ki lassan vissza lehet térni a fektetett alaplapos házakhoz különben kiszakad a foglalat

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#4) Satan-Claus

Satan-Claus
(senior tag)

Jópofa.

Atus, nem tudod hol lehet ilyen kütyüket online rendelni? Már csak azért is érdekelne a dolog, mert időtálló befektetésnek tűnik. Ventit milyet ajánlanak hozzá? 12cm Papst? :D

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#5) Vitus válasza Mazlee (#3) üzenetére

Vitus
(őstag)

Énis erre gondolt :) De tényleg nagyon jó a cucc. Milyen egyszerű és mégis nagyon jó. Hogy miért nem ujtott még senki eszébe, hogy a leadó felületet ilyen bordázott rudacskákkal növelje. Kiváncsi lennék az össz hőleadó felületre.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#6) Vitus válasza Satan-Claus (#4) üzenetére

Vitus
(őstag)

Időtálló? Itt az athlon 64 ahoz teljesen másfajták kellenek majd, más a felfogatásuk.

(#7) erdoke válasza Vitus (#5) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Csak azt em értem, miért nem feketítették be.
Hogyan szerelsz rá ventit?

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#8) Vitus válasza erdoke (#7) üzenetére

Vitus
(őstag)

Mi? :) Nyem értem :)

(#9) Obi-1 válasza erdoke (#7) üzenetére

Obi-1
(őstag)

egyáltalán kell konkrétan rászerelt venti?

vagy inkább olyan megoldás, mint a Zalman belógatott ventillátora, esetleg csövesen odavezetett friss levegő?

Only a Sith deals in absolutes.

(#10) Mazlee válasza erdoke (#7) üzenetére

Mazlee
(fanatikus tag)

ott van a ventinek a 4 illesztés. nézd meg jobban

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#11) Vitus válasza erdoke (#7) üzenetére

Vitus
(őstag)

Ott van az a négy kis lemezke ami kilóg oda kell csavarozin. A szinét tényleg nem értem meg az agyagát sem.

(#12) erdoke válasza Vitus (#8) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Már mit nem értesz? Azt kérdeztem, hogy:
1. Miért nem feketítették be a rudakat, legelább az utolsó szakaszon.
2. Hogy raksz rá ventit? Vannak ilyen klipek v. mi?

(#13) erdoke válasza Vitus (#11) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

OK, első kérdésre megvan a válasz. Szabványosak a lyukak?

A másodikra még nincs, szerintem nem kerülne sokba feketén se.

(#14) Szőrös  válasza erdoke (#12) üzenetére

Szőrös 
(PH! kedvence)

Nézd meg jobban a képet a 4 sakán ottan álldogáll a netienk támpillér vagy mi a franc amire fel lehet csavarozni.

https://star-citizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban | A SÖRöm a legszebb öröm !

(#15) Szőrös  válasza Szőrös  (#14) üzenetére

Szőrös 
(PH! kedvence)

Nnna lassú is vagyok megy jó béne. ZSÍÍÍÍR :)

https://star-citizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban | A SÖRöm a legszebb öröm !

(#16) Szőrös  válasza Szőrös  (#14) üzenetére

Szőrös 
(PH! kedvence)

Nnna lassú is vagyok megy jó béne. ZSÍÍÍÍR :)

(#17) Vitus válasza erdoke (#12) üzenetére

Vitus
(őstag)

A másodikra van meg a válasz. :) Az elsőre esetleg az lehet (szinezés) mert lehet, hogy nem találtak olyan anyagot a szinezésre ami teljesítmény romlás nélkül tenné szebbé, vagy csak egyszerűen 1 gyártási folyamat kihagyása az ok így olcsóbb az elkészítése.

(#18) erdoke válasza Vitus (#17) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Nem a szépség miatt lenne jó a fekete, hanem a hőleadás miatt.:)

(#19) Vitus válasza erdoke (#18) üzenetére

Vitus
(őstag)

Hát én ezzel nem értenék egyet. Szetinem minen festés vagy lakkozás (egy másik idegen anyagal való beborítás) csak ronthat a teljesítményen nem hiszem, hogy javítana. Nem véletlen nem találni már az új hűtőknél szinezettet.

(#20) Vikthor

Vikthor
(PH! nagyúr)

KISKERESKEDŐK FIGYELEM!!!

Ajánlatokat kérnék, hova mehetek megvenni, ilyen kell nekem!!!!

Egy 2800-as nem húzott bartonon milyen hőt produkál???

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#21) Goose-T

Goose-T
(PH! kedvence)

Ezek az egyre nagyobb léghütôk arra jók, hogy két év múlva többet adjanak érte a MéH-telepen. Réz, alumínium, legjobban fizetnek. Autóknál mióta áttértek a vízhütésre, számítógépeknél miért nem megy ez?

Rockzenénk: https://fb.me/scharlotterhodes

(#22) marso válasza Goose-T (#21) üzenetére

marso
(fanatikus tag)

több apro oka is van :D

(#23) Vitus válasza Goose-T (#21) üzenetére

Vitus
(őstag)

De ezt így már vegyesfémként veszik be. Az meg ilyen 9-12 ft/kiló :)

(#24) Den válasza Vitus (#5) üzenetére

Den
(PH! nagyúr)

eszébe jutott másnaak is, itt a fórumon is volt róla szó, és asszem atus csinált is ilyet

www.simson4t.hu

(#25) Den válasza marso (#22) üzenetére

Den
(PH! nagyúr)

sőtt nem is olyan apró.

www.simson4t.hu

(#26) Vikthor válasza Vikthor (#20) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

Akkor még nem lehet kapni itthon?

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#28) Goose-T válasza Den (#25) üzenetére

Goose-T
(PH! kedvence)

Mégis lehet komplett vízhütés-rendszereket kapni. Nem is olyan drága. Halk. Hatékony. Jó.

(#29) Goose-T válasza Kalandor (#27) üzenetére

Goose-T
(PH! kedvence)

Akkor van egy ötletem: gyártsunk házat integrált vízhütô rendszerrel! Sokkal olcsóbban kijönne, mint egy 1000 eurós Zalman-féle halálosvégzet.

(#30) Den válasza Goose-T (#28) üzenetére

Den
(PH! nagyúr)

az nem vitás. Nem is ezzel van gond.A gépek nagy részét összeszerelve adjá el, és szép utat megtesz mire a fogyasztóhoz jut, Vízzel feltöltve szállítani, gyakran több ezer kilométert, tárolni, rakodni.... rizikó megsérülhet a rendszer kifolyhat a víz, eláztathat több gépet... Ha nem feltöltve szállítják akkor valakinek föl kell tölteni, de előtte ellenőrizni hogy nem sérült-e a rendszer. Ha a kereskedő tölti fel, plussz macera, ráadásul hiba esetén egy riziko, hogy a hiba kinek a felelősége, a szálítóé, a nagykeré, a vevőé, mikor sérült, miért, szakszerű volt-e a feltöltés... egy újjabb vitalehetőség garanciális hiba esetén. Ráadásul juzer hazavitte, karbantartást is igényel, vízszintet ellenőrizni, mi lesz pár év alatt a csövekkel tömítésekkel.... és ezek mellett drágább is.

Ehhez képest a léghűtőn max elromlik a venti, ami károsodást nem okoz mert az alaplap vagy a proci lelövi a gépet, és egy pc gyártónak egy léghűtő valszeg nincs többe 1000 forintnál, ráadául ezzel is ki tudják elégíteni a fogyasztói igényeket.

www.simson4t.hu

(#31) Goose-T válasza Den (#30) üzenetére

Goose-T
(PH! kedvence)

Ha viszont integrálsz egy vízszint-ellenôrzô elektronikát, ami hiba esetén nem indítja el a tápot, rögtön egyszerübb a dolog.

(#32) c*

c*
(fanatikus tag)

szép :DD

(#33) Yutani válasza Den (#30) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Én a ház+vízhűtő mellé adnám flakonban a hűtőfolyadékot, ami ugye nem szükségszerűen tiszta víz. Az is plusz pénz a gyártónak! :)

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#34) Borosz

Borosz
(őstag)

És vajon a rudakat hogy rögzítik a réz talpba??? Simán beütik a szoros furatokba?
Mert ha igen, akkor eccerű ilyet gyártani... ;]

(#35) Borosz

Borosz
(őstag)

Nem tudom észrevettétek-e, hogy a rudak a ventit tartó lemezek fölé hajolnak a sarkoknál...
Mármost, ha az a csavar kilazul, ami a lemezt odafogja a talphoz akkor kissé zajossá válhat... nemde?

(#36) erdoke válasza Vitus (#19) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Miért kellene festeni/színezni? :F

(#37) Borosz válasza Borosz (#35) üzenetére

Borosz
(őstag)

sarkoknál...sarkaknál?

(#38) shtml válasza erdoke (#18) üzenetére

shtml
(őstag)

Áruld már el, miért kellene befeketíteni? A nagyobb hősugárzás végett? Ennek semmi értelme nem lenne, mert a rudak egymásra sugároznák a hőt - kivéve a legszélsők külső felületét, de azoknak a hősugárzás-többlete minimális lenne.

Ellenben az eloxálás rontja a hőleadást, még ha csak kis mértékben is.

Én inkább azt nem értem, miért nem hosszirányban vannak bordázva a rudak. Így a levegő nagy része elfúj a recék fölött és nem használható ki annyira a bordázásból adódó plusz felület.

Na de kell valamit tartogatni a következő verzióhoz is, majd abban...

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#39) gesuz

gesuz
(senior tag)

Nem akarok senkit megsérteni,de olyan mintha házilag készült volna.
Végy egy rézlapot furj 390 lyukat vágj bele menetet. Tekerjen bele menetes szálat. és a felfogatás látszik a képen Bár egy CNC maró elkéll a réz lap kialakításhoz.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#40) atus válasza gesuz (#39) üzenetére

atus
(őstag)

Nem akarlak megsérteni, de csinálj (fele) ilyet házilag, ha tudsz. Mert én csináltam egyet: másfélszer ekkora rézalapra tudtam rárögzíteni ~116 rudat, és olyan hihetetlen mennyiségű időbe és szívásba került, hogy azóta sem volt merszem nekiállni mégegynek, pedig most már tudom hogy lehetne gyorsabban jobbat készíteni. Feketére tényleg nem sok értelme lenne befújni, esetleg sötétre eloxálni, ami felesleges, mert szinte biztos, hogy már így is eloxált.
shtml: Nem vonom kétségbe az ismereteidet, tudom, hogy nagyon tájékozott vagy, nekem mégis úgy rémlik, hogy az eloxálástól javul az alumínium hőleadása. Elbizonytalanodtam, úgyhogy ha hazaértem, megkeresem az idevágó oldalt...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#41) gesuz válasza atus (#40) üzenetére

gesuz
(senior tag)

És az eredmény?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#42) xuldar

xuldar
(őstag)

Nagyon zsír a cucc :)
Lassan megbánom, hogy Volcano 11-et vettem, amiből, ha teljesítményt akarok kicsikarni, akkor a szomszéd átjön, hogy miért porszívózok állandóan.
Szerintetek érdemes ilyenben gondolkodni, vagy inkább térjek át vízhűtésre?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#43) engusz

engusz
(PH! nagyúr)

Nagyon-nagyon jó irányba haladunk. Csak keverjük a jó technológiákat egy kis heat pipe-al is! ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) duke

duke
(fanatikus tag)

Azert ha mar ennyire profi akkor miert nem rezbol van,vagy az kovetkezo valtozat lesz ?

(#45) -=Ghost=-

-=Ghost=-
(őstag)

hmm szerintem ugy nez ki mint 1 szerencsetlen darabokra furt rezbarad aminek az ajjara ragasztottak 1 sima rezlapot h szep legyen meg fenyes
es abba a likacsosba belecsavartak nehany csavart ugyhogy nem tom mennyire tud huteni...
en maradok a jokis watercooler em nel...;)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#46) shtml válasza atus (#40) üzenetére

shtml
(őstag)

Akár tévedhetek is.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#47) twollah

twollah
(PH! nagyúr)

A képre pillanta először azt hittem valami fakír szögeságya lett a hírbe képként becsempészve.

(#48) shtml válasza shtml (#46) üzenetére

shtml
(őstag)

De emlékeim szerint rosszabbul vezeti a hőt. Ha van forrásod, nézz utána, kíváncsi vagyok, jól emlékszem-e.

(#49) fLeSs

fLeSs
(PH! nagyúr)

én azért nem cserélem le erre az SLK900U-mat :DD

(#50) erdoke válasza shtml (#38) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Szerinted egy jó ventivel (itt a légszállításra gondolok, nem az rpm-re) van ideje a másik rúdra jutni a hőnek? :F
Nem csak eloxálás létezik mint fizikai/kémiai behatás a feketítésre.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.