2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) venember83

venember83
(nagyúr)

R.I.P. Matrox... Vajon meg hany eve lehet hatra? Meg most latom, DDR2... :(

(#2) #gab_ válasza venember83 (#1) üzenetére

#gab_
(őstag)

szvsz majd vki felvásárolja...

(#3) venember83 válasza #gab_ (#2) üzenetére

venember83
(nagyúr)

felvasarlas kb ugyanannyi mintha csodot jelent, nev/marka/kiemelkedo kepminosege meghal :O

(#4) Dilikutya

Dilikutya
(nagyúr)

Szeretném, ha a mainstream szegmensben nem is, de a professzionálisban magára találna, bár félek, ez hiú ábránd.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) t72killer válasza venember83 (#1) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Igen, a ddr2-es dolog nagyon üt... amikor az ATI meg nVidia a dd4-et használja már most is 1-2 helyen (mire ezeknek kijön a karijuk, lefogadom, h már a középkategóriában is dúlni fog a dd4 :C )

Ill még 1 apróság: mit képzelnek ezek, meddig fognak ddr2 csipeket gyártani??? ok, még rendszerramnak kb 2 évig, de ha 4 évvel ezelőtt volt az előző csipszetük, 4 év mulva tuti nyoma se lesz ddr2 gyártásnak (meg Matrox-nak :( megeszi a két nagy reggelire...)

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#6) - iSO -

- iSO -
(tag)

Nagy kár lenne a cégért... Anno volt G400-om. Nagyon szerettem. Hihetetlen jó kártya volt.
Félek, hogy nem lesz elég kraft bennük, hogy újra nagyot alkossanak :(

DDR2.......

:R
iSO

[Szerkesztve]

http://www.kameramiskolc.hu

(#7) DeSanto

DeSanto
(őstag)

2D -re nehogy már ne legyen elég a DDR2 mert dobok egy hátast rögtön.

(#8) orbano

orbano
(félisten)

Én meg már azt hittem valami komolyat csinálnak :D tévedtem...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) kovy79

kovy79
(őstag)

Kicsit a szembeszélben piplésre emlékeztet szegény Matrox.
Én nagyon szurkolok nekik, de hogy egy területen próbálnak helyt állni és nagyot alkotni, nem sok jóval kecsegtet. Lásd SGI... :(
Túl erőltetett már ez az egész.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10) venember83 válasza DeSanto (#7) üzenetére

venember83
(nagyúr)

2D-re eleg, de ki fog szerinted, olyan aki ismeri a hardware-eket, matrox karit venni, ami csak 2D-ben megy? Senki. Mert ugye ez a kari a mainstreamrol szol, azok meg a gamerek, azok kozul akik tenyleg maguknak es ugy veszik a hw-eket ahogy es amilyet akarnak. Gamer meg 2D meg ugye kevesse kompatibilis. Ja, most jonnek Maxtorek a SM2.0-val, sajnalom oket, tenyleg.

(#11) Yutani válasza venember83 (#10) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Már annak örülnék, ha egy X700-szintű kártyát ki tudnának hozni, legalábbis a DDR2-vel kapcsolatban nem több az elvárásom nekem sem.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#12) venember83 válasza Yutani (#11) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Ha AGP-s lenne akkor arra en is beneveznek, szep keppel, s kb 6600GT ar kornyeken, lehetne picit magasabban is, de ez mar tul sok lenne a jobol... Almodozos uzemmod off...

(#13) Raymond válasza venember83 (#10) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Ugyanugy nem erdekli oket a gamer piac mint eddig. Megelnek abbol a retegpiacbol amire mostanaig celoztak a termekeket. Az egyetlen oka ennek az egesznek a Vista - oda kell az SM2.0 az Aero Glass interface-hez. Ennyi kell hozza nem tobb, ezert nem is foglalkoznak SM3 vagy SM4-el.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) venember83 válasza Raymond (#13) üzenetére

venember83
(nagyúr)

''mind erősebb konkurenseket kaptak – elsősorban az NVIDIA személyében –, így a kanadai cégnek muszáj lépnie, ha egyáltalán a maradék piaci részesedését meg akarja őrizni.'' - tulelos lepesekkel csak a csodot napoljak el par nappal/hettel/honappal s ezt ok is tudjak.

(#15) Yutani válasza venember83 (#14) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Lehet, hogy nincs meg a forrás egy nagyobb dobbantáshoz. Így pedig eléggé vékony a jég alattuk...

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#16) Raymond válasza venember83 (#14) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Hmm...tudod egyaltalan a Matrox mirol szol mar evek ota? Ugyanazon a chipen alapulo a kartyaikat aruljak egy szuk retegnek akiknek pont azok a funkciok kellenek olyan minosegben mint amit a Matrox nyujt (nem a kepminosegrol van szo). Ide sem az NV sem az ATI meg messze nem zarkozott fel. Most sem azert keszitik a chipet hogy teljesitmenyileg vagy mainstreamben konkuraljanak a ket gyartonak hanem ahogy irtam ugyanazt el tudjak adni a Vista tulajoknak mint eddig. Csak a Vista-nak kell az SM2.0, ezert ezt belerakjak.

(#17) venember83 válasza Raymond (#16) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Ertem, h miert kell SM2.0, de ezt akkor is ongyilkos politikanak tartom, ha nincs fejlodes, az szinte biztos elorevetiti a csodot. Errol beszelek. S DDR2+SM2.0 implementalasat nem neveznem elorelepesnek, max pici upgrade-nek. ''Ide sem az NV sem az ATI meg messze nem zarkozott fel.'' - ebbol a mondatodbol csak a meg szocska hianyzik.

(#18) Yutani válasza Raymond (#16) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Ezt fejtsd ki lécci, nem tudom, miről van szó... :B

(#19) dome911 válasza Yutani (#18) üzenetére

dome911
(tag)

Bővebben: a videodigitalizásról [link]

[Szerkesztve]

(#20) dome911 válasza dome911 (#19) üzenetére

dome911
(tag)

...és a videószerkesztésről.

[Szerkesztve]

(#21) kovy79 válasza Raymond (#16) üzenetére

kovy79
(őstag)

Abban teljesen igazad van, hogy miről szól a Matrox évek óta.
Csak ez egy zsákutca, mivel ők is nyereségorientáltak és nem igazán hallani azt felőlük, hogy nagyon menne a szekér.
Ebből pedig egyenesen következik az, hogy lassan elolvad a még kitartók tábora.
Szerintem!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#22) Raymond válasza venember83 (#17) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Mondom hogy nem erted mirol szol a Matrox:

'' S DDR2+SM2.0 implementalasat nem neveznem elorelepesnek, max pici upgrade-nek.''[/L]

Ez teljesen lenyegtelen. Nem azert csinaljak hogy most hudemekkora teljesitmenyt kinaljanak egy uj kartyaval. Azert csinaljak mert muszaj - a DDR2-t a RAM piac alakulasa miatt (mennyiseg es ar) az SM2.0-at pedig mert kell a Vista-nak az Aero Glass-hoz. Siman ellettek volna azzal amit eddig kinaltak teljesitmenyileg es piacilag is. Komplett mukodo megoldast (szoftver es hardver) kinalnak a penzugyi es egeszsegugyi piacra tobbmonitoros. Ezen kivul ott a video mogoldasok.

Ezt probald megerteni: az o szempontjukbol mindegy hogy az NV es az ATI SM3.0, SM4.0 vagy epp SM5.0 kartyakat keszit. Teljesen masrol szol a termekkinalatuk.

Meg mindig a jo par eves (2002) Parhelia chipet hasznaljak a kartyakon mert eleg ahoz amihez kell. Fejlesztesi koltsegek regen amortizalodtak, , szotvert sem ma kezdtek fejleszteni, gyartasi koltsegek az adott konfiguracioknal minimalisak ezert komoly a nyereseg minden eladott termeken. Nezd meg az araikat. Foleg hogy annal a vasarlokernel ami nekik van ezek nem szamottevol koltsegek.

(#23) macilaci78

macilaci78
(Korrektor)

Egész egyszerűen van egy termékük, ami kielégíti egy szűk kör, melynek igényeit a Matrox tudja a legmagasabb szinten kielégíteni. Ahhoz, hogy az eljövendő Vista-korszakban is meg tudják ezt tenni, egyszerűen Vistakompatibilissé kell tenni a HW-eket, többre részükről nincs szükség, mert nem elvárás. Ez az egész, amiről a hír szól, csak egy szükséges és elegendő feltétel teljesítése, nem más. Szerintem ez nem csőd, de messze nem előrelépés, csak szintentartás.

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#24) Raymond válasza kovy79 (#21) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

'' nem igazán hallani azt felőlük, hogy nagyon menne a szekér.''

Mert a Matrox egy privat ceg. Nincs tozsden jegyezve igy nem kell elszamolni senkinek.

(#25) Senior tag válasza venember83 (#17) üzenetére

Senior tag
(aktív tag)

Ennyi értetlen marhaságot rrégen olvastam szalmai témában. Aki nem ért az adott piac igéjnyeit, és az igényeket megcélzó termékeket, az egyáltalán miért szól bele? :F

Ugorgyunk!

(#26) ALI_G

ALI_G
(veterán)

a gémer piacon a beruházás, vagyis fejleszések üteme miatt nem hiszem,hogy életképes tud maradni sokáig, esetleg erőltetve, tőkebevpnással.
bár új ötlet bármikor születhet, akár radikális is.
és drukkolok nekik. konkurencia mindig kell.

az első 3. hsz-ben már látom mindent leírtak ami a fejemben van :) igen-igen, ez mind egyértelmű, és én is szeretném, ha legalább egy szegmensben megmaradna, a professzionális felhasználásban.

[Szerkesztve]

(#27) faster válasza Raymond (#24) üzenetére

faster
(nagyúr)

Matrox bt. :DDD

(#28) Raymond válasza faster (#27) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

OK elismerem, az a mondat nagyon szarul hangzik :) Remelem azert vili mit is akar jelenteni.

(#29) venember83 válasza Senior tag (#25) üzenetére

venember83
(nagyúr)

ok, akkor leirom ertelmesen: tudni fog igaz a chip/kari SM2.0-at. Tuzijatek, minden rendben, oruljunk, megy a Vista. S hol is van az az elorelepes? Terhoditas? Fejlodes? Kinek sikerult ugy megmaradni a piacon, h az volt a cel, h ne veszitse el a vevokoret? Minden normalis ceg fejlodni akar. Ha nem fejlodik, akkor vege a cegnek. Ennyi. Eleg vilagos most, h mirol beszelek?

(#30) venember83 válasza macilaci78 (#23) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Igy van, de szintentartassal sz@rt sem ersz el. Csak nem tudom miert olyan qrva nehez ezt megerteni...

(#31) faster válasza Raymond (#28) üzenetére

faster
(nagyúr)

Csak vicceltem, attól mert nincs a tőzsdén még akár inc. is lehet gondolom, ami mondjuk a magyar Zrt.-nek felelhet meg.

(#32) Raymond válasza faster (#31) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Arra akartam kilyukadni hogy nem kell nyilvanossagra hozniuk az eredmenyeket. Egyebkent kft. + inc. :) [link]

(#33) Senior tag válasza venember83 (#29) üzenetére

Senior tag
(aktív tag)

Hol láttad te leírva, hogy nem lesz semmi fejlődés, csak a SM 2.0? :F
A fejlesztést a vásárlói igényekhez érdemes igazítani, és a megcélzott vásárlói réteg igényeinek az új termék jobban meg fog felelni, vagy nem veszik meg.
Az, hogy te milyen játékokat futtatnál egy ilyen kártyán, teljesen mellékes. Kb. olyan a hozzáállásod, mintha egy ausztrál aranybányákban használatos szuperdömpert akarnál indítani az európai kamionversenyeken. Nincs értelme, ahogy az itt versenyző kamionok számára se nő babér egy olyan bányában. Pedig mind a kettő teherautó, és mindkettő pótkocsijára lehet homokot kanalazni. Mindkettőnek van létjogosultsága, bár a szuperdömper kétségtelenül szűkebb felhasználási lehetőségekkel rendelkezik. A te logikád szerint a szuperdömpernek is tudnia kellene 100 km/h végsebességet és 30 méteres fordulókört, mert a kamionok tudják. Pedig nem.

[Szerkesztve]

Ugorgyunk!

(#34) macilaci78 válasza venember83 (#30) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Azért haldoklik a Matrox, mert nem generál magának piaci igényt? Maximálisan ki tudja elégíteni az általa megcélzott fogyasztói réteget, ha bármit is beletenne pluszba, azt nagy valószínűséggel nem használnák ki, és így nem is akarnák megfizetni. Na az lenne a bukta: fejleszt ész nélkül és a kutyának se kell.

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#35) Sotho

Sotho
(őstag)

A matrox nem csak videokarikat gyárt, nem kell mindjárt temetni , pl :[link] van itt pár elég jó video editáló karesz :)
stb stb... se az nv se az ati nem készít ilyeneket tudtommal. :U

[Szerkesztve]

(#36) orbano válasza venember83 (#29) üzenetére

orbano
(félisten)

és te miért nem hódítasz piacot? menyj és konkurálj az vidiával. a matrox azért nem teszi, mert NEM AKAR piacot bővíteni. Megél egy spéci rétegből. Olyan mint mondjuk a Takamine gitár''gyár''. Nem kezdett még el az sem a Tecsónak szállítani olcsó gitárokat, hanem egy szűk rétegnek kínál nagyon minőségi termékeket, amiket nem is igen variál, ami a belbecset illeti. De ha valaki feltalálna egy hűdeszuper pickupot, akkor fogná és beleszerelné a modelljeibe. Nem azért, hogy piacot, hódítoson, hanem hogy lépést tartson, mert nekik elég ennyi.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.