Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • greenface

    aktív tag

    Hát én egyáltalán nem csodálkozom azon, hogy viszonylag kevés új P4 (no meg Athlon) fogy, sőt igazából az lep meg, hogyan tudnak eladni a gyártók annyit is, amennyit... Nehogy félre értsetek, nem vagyok a technikai haladás ellensége, de gondoljatok bele: a felhasználók min. 95%-a (de lehet, hogy van az 99 is) nem játékra, videó-tömörítésre, esetleg tudományos munkára használja a gépét, hanem netezik, szöveget szerkeszt, adatokat rögzít és tárol, azaz olyasmit csinál, amihez baromira fölösleges egy 2,5 gigás proci, de még egy 1 gigás is... Miért cseréljék le akkor az 1 gigás P3-at...? (Ami megjegyzem még játékokhoz is megfelelö.) Az utóbbi időben, a kiélezett verseny miatt nagyon ''előreszaladtak'' a procigyártók, ami nekünk, usereknek nagyon jó persze, nekik talán kevésbé. SZVSZ az értékesített high-end procik túlnyomó részét is inkább a reklám, no meg az átlagember hozzánemértése adja el. Pl.: A titkárnő Gizike panaszkodik, hogy ''kicsi a gépe'' (=kevés az 1,7-es vincsi, de ezen kívül tökéletesen elég neki a 200-as P1 a gépeléshez, azaz egy vinyó upgrade 20.000 ft-ért szuper megoldás lenne), erre vesznek egy új gépet, na de milyet? Hát persze, hogy a legújabbat ''3 gigaherces pentium négyest'', ezen már el fog férni Gizike... (min. 300.000 ft-ért) Sajna az emberek túlnyomó része még mindig aszerint ítéli meg, hogy egy sz.gép mennyire jó, hogy 'hányas pentium?', jobb esetben 'hány megaherces?' És a sz.gép gyártók is tudják ezt, ezért rendelnek mindig a legújabb procikból.(Erre értettem azt, hogy még talán így is 'túl sokat' adnak el.) Pedig a userek túlnyomó többsége, amikor a gépet használja, baromira nem a proci a szűk keresztmetszet...

    ''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

Aktív témák