Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • delta9

    senior tag

    válasz erdoke #38 üzenetére

    yes sir :) az elektromos gitár valóban egy kicsit speckó eset, hiszen nincs összehasonlítási alap, mert erősítés nélkül nincs hangja (a húr cincogásán kívül). ámbár félvezetős csodák ide vagy oda, soha, de tényleg soha nem fogják azt a hangot kihozni a gitárból, amit egy fullcsöves fej tud (és igen, itt azt veszem alapul, ami a fülemnek kellemesebb). én is valamelyest ismerem a hangosítás területét, lévén 14 éve hangosítom saját magam (gitár), de megfordultam már hangstudioban is néhányszor, az esetek döntő többségében csöves cuccok vannak. nos, beizzik a cső, rátekerem a gaint, jól kihajtva a csöveket, ez ad egy hangot. ezt a hangot semmilyen tranzisztoros csodával nem fogják lemodellezni. (most elmentem még speckóbb irányba, a torzított hang felé:) ) ellenben, tesóm billentyűs lévén ismerem néhány roland szintetizátor hangmintáit, nincs egetverő különbség, h tranzisztoros v csöves fejjel vannak e erősítve; tehát igenis van, sőt nem is kis különbség az elektronikusan előállított és a hagyományos gitár hang között. ha eljössz megmutatom. ha nem erre gondoltál, akkor most magamhoz képest tök szószátyár voltam feleslegesen :) nincs ennek valami topikja, mert folytathatnánk az eszmecserét, ilyenekről szívesen beszélgetek, mikor időm engedi?

    pontosan mit értesz az elektronikus zene és a gitár viszonyán?

Új hozzászólás Aktív témák