Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pabadam

    aktív tag

    Azért nincs szó a lejátszó áráról a cikkben, mert ez még csak 1 prototípus?

    "...I'll never stop looking..."

  • Male

    nagyúr

    :) jó húzásnak tűnik, hogy egy ilyen slimline meghajtót állítanak ki, amikor a Blue-Ray-ből még csak a normál méretű van kiállítva.

    Mi lenne, ha végre már valami szép nő fogná ezeket a cuccokat a képeken? (pl arra a fej+mechanika darabra gondolok)

  • erdoke

    titán

    válasz Male #3 üzenetére

    Jó húzás, hogy olvasókat mutatnak be, amikor a BD már normál 5,25-ös íróval jelentkezik, ami 50 GB-os lemezt is tud írni. :D

    A legjobb aláírás a héten

  • Male

    nagyúr

    válasz erdoke #4 üzenetére

    Így jár, aki felületesen olvas: azthittem a Blue-Ray meghajtó is csak olvasó...

  • 747

    senior tag

    válasz erdoke #4 üzenetére

    1) a BD konzorcium jelenleg meg azt sem tudja, milyen masolasvedelmet fog hasznalni, es lejatszhato lesz-e szamitogepeken egyaltalan.
    2) a MERET egy igen lenyeges faktor, es ebbol a szempontbol a BD nagy szarban van, mint ahogy a gyartasi koltsegek tekinteteben is.
    3) a vasarlok szamara elso nekifutasban kurvara irrelevansak az irok, kulonosen amig horribilis aruk van, a lenyeg, hogy ok le tudjak jatszani a filmjeiket.

    na ennyit a BDrol.

  • erdoke

    titán

    válasz 747 #6 üzenetére

    1. Mivel itt nem a PC-s felhasználás az elsődleges szempont, és nagy beleszólása van a filmstúdióknak a szabványok alakulásába, így a másolásvédelmet is gyakorlatilag ők fogják kiválasztani, a PC-s inkompatibilitásnak pedig inkább örülnek mint sírnak tőle. Ha belegondolsz, te is rájössz, hogy már amaga a DVD-Video se PC-re készült, és a nagy többség nem is azon néz filmeket, még ha van is PC-je. A te szavaidra lefordítva: Kurvára irrelevánsnak tűnik, hogy milyen módon oldják meg a PC-s lejátszhatóságot.
    2. A méret és a költségek erős versenyképességi paraméterek, tehát nem hiszem, hogy azok a nagynevű, és sok területen sikeres üzleti vállalkozások, amelyek a BD-t gründolják, erre ne gondoltak volna.
    3. A filmezés szempontjából valóban nem számít a nagy kapacitású írás, de a PC-s adattárolás szempontjából fog.

    A legjobb aláírás a héten

  • 747

    senior tag

    válasz erdoke #7 üzenetére

    ''Mivel itt nem a PC-s felhasználás az elsődleges szempont''

    a PC-s felhasznalas legalabb olyan fontos szempont. szerinted hol masoljak az emberek a DVDiket, az asztali lejatszon? vagy mutass nekem egy olyan embert, akinek DVDs laptopja van, es meg SOHA nem nezett filmet rajta. elarulok egy titkot: jelenleg a PC iparagak kozul a mobil szamitogepek piaca fejlodik legdinamikusabban. a masik dolog, hogy akarmennyire nem tetszik, de a kalozkodas a szukseges rossz, amitol nepszeru lesz egy rendszer. a nem masolhato mediumok sorra bebuktak. nem azert, mert mindenki orrbaszajba mindent masolni akar, hanem mert hianyzik a lehetoseg.

    ''és nagy beleszólása van a filmstúdióknak a szabványok alakulásába,''

    ezert all jobban jelenleg a HD-DVD szenaja, a Sony vazallusain kivul minden studio azt tamogatja.

    ''a PC-s inkompatibilitásnak pedig inkább örülnek mint sírnak tőle.''

    a vasarlok viszont nem fognak. es nem az donti el egy termek sikeret, hogy ki mit talalt ki a tervezoasztalnal, hanem hogy HANYAN VESZIK MEG.

    ''Ha belegondolsz, te is rájössz, hogy már amaga a DVD-Video se PC-re készült, és a nagy többség nem is azon néz filmeket, még ha van is PC-je.''

    ez hulyeseg, te kurvara el vagy tajolva. a trend egyertelmuen ebbe az iranyba megy. nem veletlenul vesz boldog-boldogtalan media gepnek Mac mini-t (4-6 hetet kell ra varni jelenleg), es nem veletlen hozta ki a Microsoft az XP Media Centert sem. hogy az Elgato vagy a Pinnacle termekeirol ne is beszeljunk. szerinted a Pinnacle-nek mibol volt penze megvenni egy olyan kaliberu ceget, mint a Steinberg? mert senki nem videozik, TVzik es DVDzik a szamitogepen, nem?

    ''A te szavaidra lefordítva: Kurvára irrelevánsnak tűnik, hogy milyen módon oldják meg a PC-s lejátszhatóságot.''

    hat nem.

    ''A méret és a költségek erős versenyképességi paraméterek, tehát nem hiszem, hogy azok a nagynevű, és sok területen sikeres üzleti vállalkozások, amelyek a BD-t gründolják, erre ne gondoltak volna.''

    rosszul hiszed. olvasgass egy kicsit. a HD-DVD eseteben mind a media, mind a drive eloallitasa olcsobb, mar csak azert is, mert a HD-DVD voros lezert hasznal mint az elodje, a BDbe viszont voros ES kek lezert is be kell epiteni. tobb hely, magasabb koltseg, bonyolultabb gyartasi eljaras.

    ''A filmezés szempontjából valóban nem számít a nagy kapacitású írás, de a PC-s adattárolás szempontjából fog.''

    a mai winchesterarak mellett ez mar elenyeszo szempont. akinek TENYLEG nagy kapacitas kell, az mar reg vett maganak egy DLT vagy LTO drive-ot.

  • Zse'La

    csendes tag

    ''A kis méretet az igen kompakt pick-up tette lehetővé, amely a KÉK és a VÖRÖS lézert ugyanazon a lencsén keresztül vetíti a korongra.''

    Ha jól látom a HD-DVD is kétféle lézert használ, így a kombinált fejek között nem lehet sok különbség (a BD és a HD-DVD között).


    [Szerkesztve]

    Türelem rozsdát terem...

  • erdoke

    titán

    válasz 747 #8 üzenetére

    Durva ellentmondásba keveredsz. Az egyszerű PC-s másolás olyan szintű kísértést jelent, hogy még azok jó része se veszi meg a műsoros lemezt, aki különösebb lemondás nélkül megtehetné. Iszonyatos forgalom volt a bezáratott torrentes DVD oldalakon, és van még mindig az újra nyitottakon/megmaradtakon. Nem is beszélve az ismerpősökkel személyesen csereberélt filmekről. Ez és a nagybetűs ''HANYAN VESZIK MEG'' nagyrészt nem fér meg egymással. Ezek a formátumok elsősorban a házi mozizásban lesznek használatban, tehát a másolásvédelem (és ezen belül a PC-s dolgok) kiemelt fontosságúak.

    A PC házimoziként való funkcionálása pedig max. a szegény kollégistának alternatíva egyelőre, én speciel senkit nem ismerek a fő vásárlási erőt jelentő rétegekben, aki ilyet használna egy ma már 20-30e Ft-ért megkapható, elfogadható minőségű asztali játékos helyett. Persze ez lehet az én hibám is, nem mozgok eleget az agresszív, káromkodó menő csókák között, akik egyben PC-guruk is...

    Személy szerint én a technológiailag előremutatóbb BD mellett szavazok, sokkal több tartalék van benne, ami a hosszú távú gazdaságosság szempontjából talán a filmstúdióknak is jól jönne. Ezek pedig nem fél-egy éves intervallumban gondolkodó, kicsinyes, szarrágó sufnicégek. ;)

    A legjobb aláírás a héten

  • 747

    senior tag

    válasz Zse'La #9 üzenetére

    eloszor arrol volt szo hogy a HD-DVDben voros lezer lesz.
    most nezem, hogy a hullamhossz megegyezik a BD es a HD kozott (405nm), viszont mindenhol azt irjak, hogy a BD fejeket dragabb es bonyolultabb lesz legyartani, es nehezen integralhato. tuti hogy varialt valamit a Sony. sajnos a BDA baszott reszletes specifikaciokat postolni, mindenhol csak azt szajkozzak, mennyivel nagyobb a kapacitas, de semmi tobb, ugyhogy a technologiarol nem tudunk erdemben vitatkozni.

    viszont hogy a vedoreteg a BDn csak 0.1mm (HDn 0.6mm), az eleg gaz.

  • 747

    senior tag

    válasz erdoke #10 üzenetére

    ''Az egyszerű PC-s másolás olyan szintű kísértést jelent, hogy még azok jó része se veszi meg a műsoros lemezt''

    javaslom vess egy pillantast a DVD-eladasi statisztikakba. tudod, a vilag nem csak kelet-europabol all. nyugaton az emberek lustak masolni mikor mar 5-10 euroert kapnak DVDt, az ottani fizetesekhez merten az lofasz.

    ''Iszonyatos forgalom volt a bezáratott torrentes DVD oldalakon, és van még mindig az újra nyitottakon/megmaradtakon.''

    ha hiszed, ha nem, ezeknek az embereknek jo resze megveszi utana a rendes DVDt, a rippelt DivX-es szar helyett. mar ha JO a film. (a letoltesekkel egyutt a DVD-eladasok is emelkedtek, bar ezzel a filmipar nem dicsekszik)

    ''A PC házimoziként való funkcionálása pedig max. a szegény kollégistának alternatíva egyelőre, én speciel senkit nem ismerek a fő vásárlási erőt jelentő rétegekben, aki ilyet használna egy ma már 20-30e Ft-ért megkapható, elfogadható minőségű asztali játékos helyet''

    akkor nem a megfelelo korokben mozogsz. en eleg sok ilyet ismerek. utazo menedzsereket foleg. mi napkozben mindig egymastol kunyeralunk filmeket, hogy legyen este mit nezni a hotelban. es az ICE-n is egyre tobb atlagember hasznalja arra az idot, hogy a 900 euros Aldi-laptopjan DVDt nezzen. tudom, magyarorszagon nehez ezt elkepzelni, ahol meg egy szaros konnektor vagy targyaloterem sincs a vonaton, de ez igy van.

    ''Személy szerint én a technológiailag előremutatóbb BD mellett szavazok''

    jo szorakozast a HDMI-vel.

    ''sokkal több tartalék van benne''

    sirva konyorgom, mi a fasznak? a kutya nem fog BDre 12 oras HDTV minosegu filmeket rakni, a winchesterek ara pedig elenyeszo, es joval gyorsabban irhato. ki fog BDre archivalni szerinted?

    ''ami a hosszú távú gazdaságosság szempontjából talán a filmstúdióknak is jól jönne. Ezek pedig nem fél-egy éves intervallumban gondolkodó, kicsinyes, szarrágó sufnicégek.''

    a Paramount, a Universal, a Warner, a New Line, az NEC, a Toshiba, a Sanyo akkor biztos kis szarrago sufnicegek. ok allnak ugyanis a HD mogott. piaci elemzok 2010 magassagaban varjak a HDTV elterjedeset, nincs igeny az elkovetkezendo 10 evben ekkora kapacitasra, 2010re meg lehet hogy teljesen eltunik a mechanika a szamitogepekbol. az elmult hetekben talalkoztam egy universalos arccal, azt mondta, hogy a filmipar tobbsege szamara a nagyobb kapacitas csak egy nice-to-have feature, a hangsuly az eladhatosagon van. marpedig azt el kell ismerni, hogy a HD marketing szempontbol kapasbol jelentos elonnyel indul.

  • erdoke

    titán

    válasz 747 #12 üzenetére

    Másolás vs. bolti DVD ügyben nem fogunk előrelépni, mert nincsenek megfelelő adataink, amik mindkét szeletet megfelelően jellemeznék.

    Én is megveszem azokat a DVD-ket, amik igazán érdekelnek, vagy jónak találtam. A filmiparnak azonban nemcsak erre fáj a foga, és jogi szempontból nem is csak ez jár nekik.

    Nekem is van laptopom elég régóta (talán 6 éve, de DVD-s csak a lehetőség óta), és pontosan ilyen körökben (is) mozgok, ahol mindenkinek van, és sokat is utazik. Egyrészt ez egy szűk réteg, másrészt még itt se mondanám általánosnak, hogy többet néz rajta DVD-t mint amennyit fut a családi játékos otthon. Laptopon egy átlagos film élvezeti értéke eszméletlen gyatra.

    A HDTV kapacitásigényét a tervezett kötelező hangsávokkal számold át mégegyszer, nem olyan bőséges az a HD-DVD, sőt.
    2010-re pedig pont ez a leendő szabvány lesz az igazán elterjedt, mint most a DVD (ami még évekig sokkal népszerűbb lesz mint bármelyik potenciális utód lehet). Ha nem bírja a HDTV-t 10.2-es hanggal, akkor ott előbújik majd a rejtett extra költség.

    A filmiparnak persze hogy púp a hátán minden, ami a költségeket emeli, de szerencsére a hangadó fogyasztók nem akarnak gyenge DivX-es minőségre váltani a DVD után, csak azért, hogy azt nagyobb felbontásban és még többféle + többcsatornás hanggal nézhessák.
    Ha a filmiparon múlna, még mindig valami szalagos szart tekergetnénk baromi nehézkesen oda-vissza. A DVD-re is fújtak sokáig, meggyőződésük volt, hogy sokkal drágább lesz mint a videokazetta, és így kisebb haszonnal tudják majd adni. Most bezzeg dupla áron adják, holott az előállítási költsége már a fele pl. a VHS kazettáénak.

    [Szerkesztve]

    A legjobb aláírás a héten

  • dabadab

    titán

    Jesszusom, vmi parhuzamos univerzumba kerulhettem, mert 747-tel ertek egyet erdokevel szemben.

    Kenytelen vagyok en is azt gondolni, hogy a cuccok konvergenciaja miatt a szamitogepes lejatszo igenis fontos - es bar nem hiszek az asztali PC-bol fabrikalt HTPC-k tomeges terhoditasaban (igaz, a DVD-irokeban sem hittem, ehhez kepest az olcsobbakat karacsonykor pikk-pakk elkapkodtak), de azert nekem az van, es egy tunik, hogy a jovo mediacenterei egyszeru gazdasagi megfontolasok miatt gyakorlatilag elore bedobozolt HTPC-k lesznek.

    A Sony meg egyszer mar megbukott a kellokeppen zart videoformatumaval (BetaMax), nem kizart, hogy ujra megteszi. Ugyanis szerintem a masolhatosag szukseges (es meg csak azt sem merem mondani, hogy rossz, meg csak a kiadok szempontjabol sem). A DVD-t is lehet masolni, megis lelkesen vasarolgatom: igaz, hogy leginkabb csak a Tescok sub-1000 HUF cuccait, de azokbol eleg sokat (es azt is gondolom, hogy a kulonfele kiadok at fognak allni a ''keveset sokert'' hozzaallasrol a ''sokat kevesert'' filozofiara).

    Uff, en szoltam.

    DRM is theft

  • erdoke

    titán

    válasz dabadab #14 üzenetére

    Nem teljesen más a véleményünk. ;)
    Én úgy látom, hogy az emberek nagy része nem veszi meg a gyári lemezeket, még azok is gyakran inkább letöltik vagy elkérik a havertól a másoltat, akik megtehetnék. Az emberi természet márcsak ilyen, ez szerintem stabil tényezőnek tekinthető. Ahogy írod, te se sok drágább gyári DVD-t veszel, pedig a jobbak ritkán érhetők el 3e Ft alatt (pontosabban 2990 alatt :D).
    Ha belegondolsz, egy strapabíróra megcsinált filmes adathordozónál nem szükséges a másolás. AKi drasztikus hatásoknak teszi ki a lemezt, az kalkulálja be ezt. Végülis egy drága könyvet se másolsz le csak azért, hogy ha a gyerek széttépi, akkor legyen meg a betű. A CD-Audioval ellentétben itt a hordozhatóság se szempont, ami indokolná esetleg, hogy több kópia legyen belőle. Autóban, sétáláskor nem igazán tanácsos filmet nézni, szállodába meg viheted az eredetit is, nem nagy a sérülés kockázata.
    Magyarul én a hordozhatóság szempontjából nem számolok a PC-s felhasználás fontosságával. Az, hogy a jövő multimédiás ketyeréi milyen alapokra épülnek majd, szerintem egészen más tészta.

    A legjobb aláírás a héten

  • pabadam

    aktív tag

    Végre egy pörgős topik a témában. Csak így tovább!

    "...I'll never stop looking..."

Új hozzászólás Aktív témák