Hirdetés

2019. augusztus 21., szerda

(#1) DeSanto

DeSanto
(őstag)

IIyennel én is találkoztam már az Audigy 4 esetében, persze nforce4 chipset mellett... :U

[Szerkesztve]

(#2) kovsol

kovsol
(félisten)

nekem meg megvan, hogy melyik konektorba dugom a gépet akkor össze vissza pattog

May the Force be with you - facebook.com/KovsolPhoto

(#3) kraftxld

kraftxld
(nagyúr)

Találjunk még egy bug-ot, és fogjuk rá az nvidiára verseny megy itt, úgy látom :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#4) ody42

ody42
(senior tag)

az nf2-es soundstormmal is voltak ilyen jellegű problémák, de ott a melegedés miatt

(#5) Yutani válasza kraftxld (#3) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Jah, sz*r Nvidia! :DDD

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#6) Loco válasza Yutani (#5) üzenetére

Loco
(csendes tag)

Hehe, nekem meg NF3-as alaplapom van és Audigy2-esem, és nekem is csinálja már egy-két hónapja a recsegést meg a pattogást. Hirtelen kezdte, minden előjel nélkül. Érdekes, előtte évekig semi gond, bármilyen alaplappal. De nekem nem csak játékban, hanem ha belekezd, 2d-ben is, b@szottul recseg az egész gép. Kezdekl hülyét kapni :) Vaze, épp nemrég rendeltem X-Fi-t, remélem nem fog recsegni az is, mert megb@szom a creative-ot :))

mit írjak ide?

(#7) sh4d0w

sh4d0w
(nagyúr)
LOGOUT blog

Szép új világ... Milyen jó, ha egy piacot csak egy cég ural... Mellesleg az egész azért érdekes, mert nf4 előbb volt, mint x-fi...

https://www.coreinfinity.space

(#8) MLaca

MLaca
(őstag)

(ó, sb16, hol vagy?..)

http://mlzphoto.hu/

(#9) Yutani válasza Loco (#6) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

NF4-4x alaplapom van, benne egy Audigy1 kártya, és semmi probléma ezzel a párossal.
De ha lenne, ott van az alaplapi szutyok, vagy akár egy Abit AU10, vagy SB128... :))

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#10) Cs_Laci

Cs_Laci
(senior tag)

Tök jó, hogy csak a High-End rendszereket érinti a hiba.. De mégis... X-Fit mégis ki vesz? Leginkább azok akik High-End gépet építenek... Így azért már nem is olyan szűk ez a kör....

(#11) Oliverda

Oliverda
(félisten)

Nekem KN8 Ultra (nF4 ultra) + AU2 ZS páros tökéletesen működik. Elgondolkoztam már én is egy X-Fi cserén, de ez ismét eltántorított. Azt hiszem még várok egy fél évet....addig csak csinálnak hozzá épkézláb drivert.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#12) xuldar

xuldar
(őstag)

Szerintem aki high-end gépet vesz, az joggal várhatja el, hogy a nem kevés pénzért, amivel támogatja a gyártót, hibátlanul működő alkatrészt kapjon. Nem beszélve arról, hogy az NF4 jóval hamarabb kijött, mint az X-Fi, tehát a Creative akár tudott volna legalább driverszinten javítani a helyzeten. Lassan a hardvergyártók is ott fognak járni mint a szoftvergyártók? Semmiért semmilyen felelősséget nem vállalnak? Hova haladunk?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13) X@b3e

X@b3e
(addikt)

Ha jól olvastam, csak X-Fi-ről szólnak a hírek

a hiba kizárólag nForce4 chipsetre épülő alaplapok használatakor fordul elő

Nem ismerem a pontos, erre vonatkozó statisztikákat, de A64 alá túlnyomó többségben sztem nF4 ''chipszettes'' lapot vesznek a halandók. Ráadásul az nvidia lapkái elég régóta kint vannak a piacon, nem hinném, hogy az ő hibájukat kellene felróni a kompatibilitási probléma miatt

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#14) g4dg3t válasza MLaca (#8) üzenetére

g4dg3t
(senior tag)

naneeee

(o GUS hol vagy?...) :P

eddig ugy tudtam ez a gond csak az elso szerias X-Fi + NF4 combokat erinti. Most akkor Audigy-vel is jottek elo problemak? Nekem NF4-4X + Audigy 2 ZS...egyelore semmi gondom nem volt.

[Szerkesztve]

(#15) ^Bundi^ válasza g4dg3t (#14) üzenetére

^Bundi^
(senior tag)

Áhh...2 dolgot akartam írni és mind2őt lelőtték felttem..:(
a GUS ezerszer jobb volt anno mint a szar SB csak már akkor is sokkal jobban tolták az SB -t és a GUS eltünt (nekem még van 1 isa slotosom otthon;)) )

és tényleg..ki vesz meg 50-100K ért 1 hangkártyát?..akinek 50-100K -s konfigja van??..ezek f@szok..

vegyetek terratec et és minden a lehető legnagyobb rendben lesz :)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#16) csudri válasza ^Bundi^ (#15) üzenetére

csudri
(őstag)

Én már 4!!! éve egy Philips Seismic Edge karit nyúzok és gyönyörűen szól! Ennyit a Creativeről, köszönöm szépen, leülök magamtól. :D

(#17) robekri

robekri
(addikt)

Creative vibra 16 ISA hangari, na az akkor állat ''zajkeltő'' volt, mint állat! Mai napig van egy hawernak!

Yamaháról sem feledkeztünk meg és említettétek a jó kis GUS-t! :R

Akkor jelenleg Creative=ALC850es kodek! hihi! ;]

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#18) X@b3e válasza ^Bundi^ (#15) üzenetére

X@b3e
(addikt)

Terratec-el én is szemezgettem, de a jobb darabok igencsak húzósak abból is.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#19) Dassler válasza X@b3e (#18) üzenetére

Dassler
(őstag)

Az itt kifogásolt darab áráért sztem belefér.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#20) KrenAtesz

KrenAtesz
(veterán)

Ilyen karim valszeg úgyse lesz, szal annyira nem érint. Persze kellemetlen :)

(#21) Allien

Allien
(veterán)

Az is baj, hogy a nyomi Creative tulajdonában van az EAX, és ugye a játékok meg EZT támogatják.:((( Ergo, az ember ''kénytelen'' creativot venni. Én az 5.1 Live!-t használtam, meg voltam elégedve vele, de hardveressen nem támogatta az EAX-t. Ezért (is) vettem egy AU4 OEM-t. No, lehet, nem kelett volna, mert azóta szívok. Az most más kérdés, hogy ez összefügg a win újra rakással (is), mert pl. a .NET2-t is felraktam, és az főleg betette a kaput a tuningolt rendszeremnek! (broáf smiley) DE! Ha fullossan telepítem a hangkártya mellé adott CD-t, tehát mindent, akkor nagyon belekontárkodik a rendszerembe. Eleve lasabban tölt be, a win nehezebben áll fel, de ennél 1000x bosszantóbb a kikapcsolása a gépnek! Hát az egyenessen LOL! Legalább 5 perc, amíg leáll. Aztán, kb. egy hete leszedtem az összes (anti)Creative cuccost, csak a driver maradt, és azóta shimán kikapcsol a gép.
Ezen kívül, én 5.1-s fülest erőltetem otthon. Eredetileg Ozaki-m volt (PH007), de ''elhasználódott''. Kinéztem egy Creative fülest, ami ráadásul nem volt olcsó, de ráírták, hogy Dolby Digital, Dolby Surround, és egyébb finomságokat is tud. Na ja. EZ mind KAMU volt! Igaz, maga a füles minőséginek nevezhető volt, csak éppen STEREO füles, és volt hozzá egy adapter, ami virtuálissá tette ezeket a hangzásokat. Tök nehéz volt megoldani, hogy visszakapjam a vételárat, mert még a fogyasztóvédelemnél sincsenek tisztában, hogy igazándiból miről is szól az 5.1-s fejhallgató (egy jó 5.1-s füles 2x4 hangszórót tartalmaz), nem is beszélve, ha ráírják, hogy ez biza Dolby Digital, meg stb... támogatást is tud! Nehéz volt felfogniuk, hogy egy stereo fülesre nehogy má ráírják, hogy képes DD, DS, és 5.1-s hangzásra (max virtuálissan, de ezt ugye NEM tüntették fel)! :O

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Pentax K-5 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert | Zboard billentyűzet+BF2 kieg

(#22) erdoke

erdoke
(titán)

Milyen jó lesz az új integrált ALC882-esem az RD580 lapon. Se Creative, se nVidia. :D

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#23) Cloud_s válasza erdoke (#22) üzenetére

Cloud_s
(aktív tag)

Hidd el, nem lesz jó. Igaz, nem recseg, de cserébe ****-ul szól. :(

(#24) Jim Tonic

Jim Tonic
(nagyúr)

Funny.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Dufresne válasza Cloud_s (#23) üzenetére

Dufresne
(addikt)

Nem mindenkinek minddene a hangzás:)
Amúgy tényleg gáz amivel a Creative védekezik és amire fogja az egészet.

(#26) Pipó

Pipó
(őstag)

Az utóbbi időben nekem a live 5.1 csinálja ezt játékok alatt, pedig via chipes a lap. A legutóbbi két játék a Tomb Raider Legend és a Project Snowblind volt ilyen.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#27) Csorbi

Csorbi
(őstag)

Akinek pattog a cumója, tegye fel ezt: [link]

A probléma állítólag ugyanis abban rejlik hogy a registry-ben van egy turbo bejegyzés, vagy mi (egyébként tényleg ott van), és ha az be van kapcsolva (alapértelmezés szerint igen), akkor pattoghat a hang. Ez szépen kikapcsolja ezt a beállítást, a kártya nem lesz lassabb (igazából nem tudom mit turbózhat rajta), viszont elmúlik a pattogás! (Nálam legalábbis elmúlt két alaplapnál, két creative kártyával). Ja, és olvassátok el a readme-jét is!!!

(#28) Dassler válasza Allien (#21) üzenetére

Dassler
(őstag)

A fogyasztóvédelmenél nagyon sok mindennel nincsenek tisztában...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#29) Kriza

Kriza
(őstag)

''a pattogó, recsegő hang nem az eszközmeghajtó, sokkal inkább a memória-alrendszer hibája, erre is utal többek között, hogy a hiba kizárólag nForce4 chipsetre épülő alaplapok használatakor fordul elő.''

Ezt a nevetséges sz@r magyarázatot! Már nem az első bugjuk, elgondolkodhatnának egy jobb kifogáson. Felálíthatnának mondjuk egy kifogásgyártó részleget, ha már a hibával nem foglalkoznak. ;]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#30) Kriza válasza ody42 (#4) üzenetére

Kriza
(őstag)

Nekem is pattog az AN7 integrált hangkarija (nForce2 Soundstorm) de tuti nem melegedéstől, mert csak akkor, ha TV-t nézek (AverTV Go007 FM Plus).

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#31) orbano válasza kraftxld (#3) üzenetére

orbano
(félisten)

azért az NF4 is kitett magáért, hogy lehessen szidni ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) Allien válasza Kriza (#30) üzenetére

Allien
(veterán)

Nem lehet a TV kártya miatt? :B Nálam igaz, más tipus van, de ha pl. ''magyar''-ra állítottam, akkor eleve kevesebb csatornát talált, és a hangokat is össze kutyulta, viszont ha németre raktam, akkor tökéletes lett.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Pentax K-5 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert | Zboard billentyűzet+BF2 kieg

(#33) Kriza válasza Allien (#32) üzenetére

Kriza
(őstag)

Inkább valami HW ütközés/időzítés lehet. Amit írsz azt már kipróbáltam.
Érdekes pl., hogy bizonyos idő elteltével kezdi a recsegést, és ha megnyitom a TV vezérlő panelt, akkor abbamarad, és jónéhány percig OK. :F

(#34) Cane

Cane
(őstag)

nekem is hasonló problémám van/volt. epox 8rda-val, AN7-el, KN8-al mind pattogott az audigy 2 zs hangja, bármit csináltam. volt bios frissítés, win reinstall, software reinstall, driver csere, alaplapi slot csere, különböző bios beállítások, de semmi változás. egy darabig jó a hang, aztán kb. 5 perc múlva elkezd gém közben pattogni, lehetséges, hogy felmelegedne a kártya, vagy valami buffer megtellne?

az biztos, hogy az aureal vortex kártyával az égadta világon semmi gond sem volt. RIP.
az is biztos, hogy creative kártyát nem fogok mostanában venni, mert a driverei véleményem szerint gázosak, a menürendszerei feleslegesen csicsásak (VPE - vakulj paraszt effektes) és hogy tényleg belepiszkít rendesen az oprendszerbe az is tuti. ....és minek kell egy qrva drivernek ~36MB méretűnek lennie? hihetetlen...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#35) G.András

G.András
(csendes tag)

Végre feljött egy ilyen téma! Nekem nf4 van, (MSI P4N SLI) és az integrált Realtek alc850el pattog! ugy veszem észre talán,(de nagyon talán) hőmérséklet vagy terhelésfüggö, de volt másr bios meg driwer, meg vindóz csere, és annyi, hogy a realtek driverrel belassul, vagy kihagy hangot, az nvidia driverrel ehelyett patog. nemtom vigyem-e gariztatni, nehéz bizonyitani a hibát, mert nem mindig van. :O :F

(#36) HXY

HXY
(addikt)

Nekem Sound Blaster 128 PCI-om volt, és Win XP alatt a CS kegyetlenül recsegett-ropogott...

SoundMAGIC ES20BT Bluetooth In-Ear fülhallgató, headset Fekete új, bontatlan, 3 db, Budapesten fél áron eladó 5500Ft

(#37) Rez_Grof válasza ^Bundi^ (#15) üzenetére

Rez_Grof
(őstag)

Én azért szivtam rendesen az Terratec aureon sky-al, de sebaj kapott egy audiotrak modot és megoldódtak a problémák.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#38) Kriza válasza G.András (#35) üzenetére

Kriza
(őstag)

RAkd be a mikróba 10-15mp-ig, aztán mehet gariba is. ;] :DDD

(#39) ploteus

ploteus
(aktív tag)

A Creative hozzáállása minősíthetetlen és pofátlan. Ha az ember kiad 70k egy X-FI kártyáért, akkor ahoz elvárná a terméktámogatást jogosan. Igaz az Nforce alaplap már van intelbe is :DDD Azok alatt nem is csodálnám ha probléma jelentkezne, nem a kompatibilitásukról híresek. DeSanto AUDIGY 4-se nállam landolt, és 955X lapban semmi probléma vele.

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#40) Fiery

Fiery
(veterán)

Az az erdekes, hogy nekem GeForce 6150 chipsetes Asus lapom volt (A8N-VM CSM), amin az integralt Analog Devices AD1986A HD Audio chipnek a hangja pattogott/recsegett, de erdekes modon Winamp alatt is, nem csak jatekokban.

Amiota ATI RD480 chipsetes gepem van, az integralt Realtek HD Audio hibatlanul megy. Ja, es meglepoen szepen szol, aki ebben ketelkedik, az hallgassa meg! :)

Fiery

(#41) Hun'reeth

Hun'reeth
(őstag)

Az egészben igazából a Creative hozzáállása a felháborító. :(( Nekem szerencsére ''csak'' annyi gondom van, hogy a driver időnként meghülyül valahogy elfelejt mindent. Ilyenkor újra kell pakolni és kész.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#42) Adi

Adi
(senior tag)

A Creative hangkártyái eddig is szarok voltak, mi ebben a hír? :DDD

Ez azonban tetszik: a Creative közleményében kitér rá, hogy a jelenség főképp high-end konfigurációknál jelentkezik, ezeknél – ahogy a beszámoló fogalmaz – korlátozott lehet a hangkártya hozzáférése a rendszermemóriához.

Akkor mi a fenének van rajta az a helyi memória (64MB talán, ha jól rémlik), amire annyira verték a mellüket, hogy gyorsítja a hangminták elérését? :DDD

ldm start-reconf primary

(#43) sh4d0w válasza G.András (#35) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)
LOGOUT blog

Hmmm... ennek mi köze a Creative minősíthetetlen viselkedéséhez, amatőrizmusához? Az alaplapi ''hangkártya'' összeszedi a zajt az alaplapról, tehát nagy valószínűséggel pattogni, recsegni fog (persze nemtom, most milyenen az alaplapi hangok, de amikor én utoljára olyat használtam, akkor borzalom volt).

https://www.coreinfinity.space

(#44) LordX válasza Cloud_s (#23) üzenetére

LordX
(veterán)

Igényesen összerakott alaplapon jól szól. Főleg egy 882-es. Igen, csak 70-80dB a jel-zaj viszony, de ha egy légy van a szobában már van ekkora zaj.

(#45) Kraptor

Kraptor
(őstag)

Nekem is pattog, de csak akkor ha villanyt kapcsolok:):) Tudom ez nem hangkari hanem inkább hgfal probléma:):)

(#46) Lord Myn

Lord Myn
(senior tag)

Nekem az Audigy 1 és az Audigy 2 ZS is recsegett/pattogott néhány EAX-os játékban és érdekes, hogy a mostani X-Fi-m meg egyáltalán nem.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#47) ttt

ttt
(aktív tag)

Hogy én is hozzátegyek :) , nekem sem kafa MSI-n integrált Creatív és soxor előfordult, hogy akadt a csicsamicsa kezelőfelülete jónéhány progival. RIP

A drivere még csak csak, de nehány rejtélyes hibánál még mindig rágyanakszom.

Elég furcsa pl, hogy gyakran pont az EAX-t ki kell kapcsolni, mert sz@r lesz a hang, vagy éppen egy csatorna válik irreálisan halkká. Pedig pont az EAX (biztos?)tudás miatt hajlottam erre a lapra. :O Úgy néz ki ezt benyeltem ;] Majd lehet visszateszem a kínai hangkarimat, azzal semmi bajom nem volt, csak jobbat akartam :F
Igen az egyik fő bűn a nagyravágyás, már hogy legyek stílusos :DDD

Mecool KIII Pro (S912) / Mecool KI Pro (S905)

(#48) Cloud_s válasza LordX (#44) üzenetére

Cloud_s
(aktív tag)

Gigabyte alaplap a konfigomnál, az gondolom nem lehet olyan nagyon igénytelen. Nem a jel-zaj viszony a gond, hanem hogy egy 8 éves Dell laptopban levő ESS Maestro (sima stereo) hallhatóan teltebben, életszerűbben szól. Valamint a kimeneti jel is sokkal erősebb, a Realteket pl. alig lehet hallani fejhallgatóval...

(#49) jerry311

jerry311
(veterán)

Érdekess...
Ilyen pattogást recsegést már én is tapasztaltam. (nem csak crattive hangkártyával)
Szvsz tényleg nem a creative hibája.
Akkor jött elő amikor a képi megjelnítés a konfig tudásához képest magasabb minőségre volt
llítva. Akadozni nem akadozott még a kép, viszont a hangba bejött a pattogás, szakadozás és kis mértékű recsegés.

Innentől kezdve szvsz nem csoda, hogy leginkább a high-end gépeknél jött elő a hiba. Hiszen leginkább ezek tulajdonosaira jellemző, hogy mindent felraknak maximumra grafikában és hangminőségben (ami persze érthertő), mert hát tudnia kellene a gépnek. Úgy tűnik mégsem...

https://www.facebook.com/RailwayRelay/ - League of Legends: spambox

(#50) daa-raa

daa-raa
(titán)

Mutasson a Creative nekem memóriavezérlőt az nF4 AMD-s verzióiban! Majd utána beszélhetünk a memória alrendszer hibáiról.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.