Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) [lAyCsI]

[lAyCsI]
(őstag)

jó hogy már egy csomóan megcsinálták,
amint lejárt a zyugám garanciája valszeg én is mekiesem...

-= No way back from Here =-

(#2) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#1) üzenetére

[lAyCsI]
(őstag)

zyugám=zsugám

(#3) XeeN

XeeN
(senior tag)

En kb 1-1.5 honapja csinaltam meg a modositast. Egeszen jol sikerult... (415/380)

(#4) [lAyCsI] válasza XeeN (#3) üzenetére

[lAyCsI]
(őstag)

VGA típ?
mem típ?

(#5) gericooper

gericooper
(aktív tag)

de mér srácok nem elég a ''kilencnyolcas'' ati teljesítménye?
:)

Olympus C760 dig. fényképező eladó + 128 Mb xD + vízhatlan hordtáska hozzá

(#6) [lAyCsI] válasza gericooper (#5) üzenetére

[lAyCsI]
(őstag)

egyenlőre tökéletesen,
pont azért mondtam, hogy ha lejárt a gari...
...és az még vagy 11 hónap:)

(#7) zsoltee10

zsoltee10
(addikt)

Van ennek értelme? :F Csak az órajel növekedik, nem? Azt meg bármilyen progival fel lehet húzni, vagy ebben is tuning elleni bios van? Ha nem, akkor biztosan nem nyúlnék a bioshoz, valahogy ódzkodom a biosok variálásától.

(#8) ztarget válasza XeeN (#3) üzenetére

ztarget
(csendes tag)

Csa!

Nem ertem ezt az egeszet...
minek szarakodni a biossal amikor a 3.2 es samsung ramok ugysem birjak stabilan a 340 mhz-et( tudom mert 2 db Sapphire radeon 9800 nonpron probaltam huzni) (persze hutes nelkul) es fennall az elbaszas lehetosege!!!!!!
EZZEL SZEMBEN A SZOFTVERES TUNING TELJESEN KONNYED ES UGYANOLYAN HATASOS!!!!!! GONDOLOK ITT A RIVATUNER ES HASONLO PROGIKRA...

ÖÖÖ...most nézem valami füstöl a gépemben......

(#9) ztarget

ztarget
(csendes tag)

Ja, es a szoftveres modositas pillanatok alatt elvegezheto es teljesen megbizhato...
nem is beszelve arrol hogy ha a biosbol van huzva a kari attol meg ne mfog tobbet birni mint szoftveres tuning eseten...

(#10) ztarget válasza zsoltee10 (#7) üzenetére

ztarget
(csendes tag)

Zsoltee teljesen igazad van...
nincs...
amugy a radeon 9700-9800 aknal a GPU rejti magaban a teljesitmenytartalekot...
magyaran azt kell huzni jobban es ne ma ramokat mint anno geforce 2-3-4 idoben.

(#11) Clyde22_

Clyde22_
(tag)

Mikor lesz már hír a 9800SE szoftos tuningról???? Engem az érdekelne milyen eséllyel lehet a 4 pipé-t visszakapcsolni

Ne egyél a sárga hóból!

(#12) beeboy válasza ztarget (#9) üzenetére

beeboy
(addikt)

meg ha elfüstöl nem látják gariban a pro biost ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#13) rudi

rudi
(nagyúr)

Szép hogy erről is hírnek kell szólnia... Ennyire azért nincs uborkaszezon, hogy egy közismert biosflash-t be kelljen rakni. Tavasztól már olyan is van hogy hardveresen (ellenállás beforrasztásával) módosítják a core és a memória feszültségét. Most nem linkelem be, a fórumban jópár helyen meg lehet találni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) rudi válasza ztarget (#8) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Hogyan lehet egy RAMmodult úgy megsütni hogy névleges feszültségen járatjuk? Leher riva tunerrel cas-t állítani VGA RAMon?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Stitch válasza rudi (#14) üzenetére

Stitch
(őstag)

Hello rudi!

Látom megemlitetted a cas időzitést, fel is teszek pár kérdést ezzel kapcsolatban:

Mennyit számit ez a cas érték, mármint a sebesség fügvényében?

Egyáltalán mit változtat ez a ''cas'' meg?

Olyan van, hogy nem birják a ramok? Olyankor mi történik? Ugyanúgy szemetelni kezd, mint túlhúzás esetén?

Ha Magyarországon termelt zöldséget, gyümölcsöt és itthon előállított termékeket vásárolsz, akkor mindenki jobban jár.

(#16) peterqe válasza ztarget (#8) üzenetére

peterqe
(aktív tag)

Olvasd már el az erről szóló topicot! :(((

A bioshack kicsit több feszültséget ad a memóráknak, ezért lehet őket jobban húzni.
A 3,3-as Ramok elméletileg 300-on stabilak, kizárólag a Pro bios agresszívabb RAM-feszültsége teszi lehetővé memórák stabil túlhajtását.
Ha nem hitted el Xeen-nek, akkor itt az én példám is:

nonPro@ 430/380.

Próbáld meg rivatunerrel ugyanezt, hihi.... :C

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#17) dr.Mura

dr.Mura
(tag)

/OFF

Nem lehet néhány emberben is ilyen BIOS-cserét végrehajtani? Néha az az érzésem a mindennapi életben, hogy ez nem ártana. Ma pl. az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnál próbáltam egy, azaz 1 db infót megtudni, amit 2 db győri és 4 db budapesti telefonhívással már sikerült is... És mindez azért, mert ''én ezt nem tudom, a kolléga tudja....'' vagy ''most éppen nincs bent a kolléga, de délután majd lesz....''.

/ON

Egyébként szerintem ahogy a HL2 teszteket elnézem, akkor tényleg a core sebesség lesz a lényegesebb és nem a memória...

C8H10N4O2

(#18) aurum

aurum
(senior tag)

jaj de jo... csak nem lehet azt a kiba kartyat kapni sehol :((

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#19) twollah

twollah
(nagyúr)

Kivancsian varom az elso doglott Radeon 9800asrol szolo topicot.

(#20) koxminator válasza ztarget (#10) üzenetére

koxminator
(senior tag)

ne legyél már láma bazz, mielőtt ilyeneket leírsz, olvass már utána egy kicsit, kismillió fórumtopik van erről.

az én példám: 9800 nonpro megflashelve pro biosszal, a mem-en nincs hűtés, a gpun zalman z80c, és GPU: 400, MEM: 370..ennyit a te 300adról... :DDD

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#21) peterqe válasza twollah (#19) üzenetére

peterqe
(aktív tag)

Olyan nem lesz. :o

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#22) XeeN válasza [lAyCsI] (#4) üzenetére

XeeN
(senior tag)

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=20550[/L]

Itt mindent megtudhatsz. :)

(#23) XeeN válasza ztarget (#8) üzenetére

XeeN
(senior tag)

Elobb olvass utana nehany dolognak, pl a fenti linken. Nekem meg szerencsere nem sikerult ''elbasznom'' a kartyat.

(#24) XeeN

XeeN
(senior tag)

Hoppa, tul gyorsan reagaltam le a dolgot. Meg mielott vegigolvastam volna az osszes hozzaszolast. Bocsi. :))

(#25) XeeN válasza Stitch (#15) üzenetére

XeeN
(senior tag)

Eleg sokat. Regen en TNT2-n allitottam a Cas ertekeket es igencsak megnott a kartya sebessege. Eszrevehetobb volt a gyorsulas,mint a hagyomanyos lSD/DDR modulokknal. Egyszer sikerult is annyira meghajtani a kartyat, hogy szethullott a kepernyo apro pixelekre. A reset szerencsere segitett. :) Egyebkent nem veletlenul ajanljak, csak Samsung ramos kartyakhoz. Valoszinuleg, jobban birja az ilyesfajta tuningot, mint az Infineon.

(#26) Spensers válasza peterqe (#16) üzenetére

Spensers
(aktív tag)

Jaja így van ahogy mondod!
Én is meg flasheltem a karimat de én sima 9800Pron járatom 380/340 semmi extra hűtés.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.