Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) rocket

rocket
(nagyúr)

Ahogy varhato volt, hard launch, all in wonder kartyak meg mindig az elegancia megtestesitoi vga fronton :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2) arpi6k

arpi6k
(addikt)

X1900 All-In-Wonder valami csodaszép.:R

Intel & ATI

(#3) HERR Z

HERR Z
(veterán)

na mostmár csak teszt kellene....mármint itt helyben nem külföldi
majd talán hétfőn

(#4) ftc

ftc
(nagyúr)

az AIW Radeon tuti Sapphire :D
Ide vele ;] Talán majd 6 év mulva

(#5) Alvin_ti4200

Alvin_ti4200
(félisten)

Naaa, az a sima X1900 nem lesz kapható AIW nélkül?:B Mondjuk úgy 400 dolcsi alatt:D

(#6) myrra

myrra
(senior tag)

szívesen megnéznék néhány tesztet vele.
persze úgy hogy a gépemben van:))

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#7) Frenky89

Frenky89
(őstag)

Valahogy így gondoltam és el is vártam hogy így jelentsék be az 1900-as szériájukat az 1800-as széria huzavonája után

:R ATI :R

(#8) JagdPanther

JagdPanther
(aktív tag)

tehát a crossfire edition egy ''sima'' XT csak master-esítve? tehát nem lehet 2 XTX-et hajtani egy gépben? szerintem logikusabb lett volna XTXből csinálni master kártyát :F vagy tervezik csak nem tudok róla? :U

(#9) Yutani válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Lesz itt minden, ne aggódj:

XTX, XT, XLX, XLT, XTLE, LXL, XXL, XL, L, M, S, stb.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#10) myrra válasza Yutani (#9) üzenetére

myrra
(senior tag)

mivan??? :Y

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#11) faster válasza rocket (#1) üzenetére

faster
(nagyúr)

48 teljesértékű PS ALU (dual-issue, co-issue) ? :Y Nem semmi teljesítménye lehet. Ismét ramsávszél-limitáltak lesznek a csúcskártyák?

(#12) ftc válasza myrra (#10) üzenetére

ftc
(nagyúr)

Gondolj csak X800-ra :D Hány fajta névvel van már kint?

(#13) (Kolombusz)

(Kolombusz)
(veterán)

Jaj, ki lesz az az állat, aki 10 dollárt pluszt ad ki a 25 mhz-el magasabb gpu és 100mhz-el magasabb ram órajelért?

(#14) Dassler válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére

Dassler
(őstag)

lesz, hidd el :D

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#15) ftc válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére

ftc
(nagyúr)

Józsika megfogja venni hogy felvághasson a szomszédnak hogy neki akkor is gyorsabb...

(#16) faster válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére

faster
(nagyúr)

aki 10 dollárt

Ne viccelj, szerinted ezen a szinten számít 10 dollár? Engem nem érdekelne. Még 100 se nagyon, mert a cikkben ennyit írnak. :D

[Szerkesztve]

(#17) Balinov

Balinov
(félisten)

nemsemmi gyorsak voltak az atitool-os fiug.

''ATITool 0.25 Beta 12 is available now
- Added support for X1900 Series
- Added voltage change support for VDDCI on R580''
ez aztán gyors volt :R

5yrs, 15.8.5kg :) HTC U11, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) Thom! válasza faster (#16) üzenetére

Thom!
(addikt)

kb. 3× gyorsabb 1600XT-nél

(#19) ebx válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére

ebx
(aktív tag)

Ez olyan, mintha azt kérdezted volna, hogy ki az, aki 1000 euro feárat fizet egy autó esetén az 2 literes motorért, az 1.8-as helyett. Van ilyen

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#20) (Kolombusz) válasza faster (#16) üzenetére

(Kolombusz)
(veterán)

Bocs egy nulla lemaradt. :D
ki az, aki kiad 100 dollárt pluszba? :))

[Szerkesztve]

(#21) asimov

asimov
(aktív tag)

Milyen proci kell egy ilyen alá, hogy ki tudd hajtani? :F

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#22) rocket válasza asimov (#21) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Fx-60, meg jatekok is kellenenek hozza :)
Lassan oda jutunk, fejlodnek a vga-k renduletlenul, se a cpu, se a vga ram, se a jatekfejlesztok nem tudnak lepest tartani, igy folytatodnak a dolgok, akkor kovetkezok a tap keszitok lesznek akik lemaradnak :)

[Szerkesztve]

(#23) Dassler válasza asimov (#21) üzenetére

Dassler
(őstag)

olyan, ami kb 3 év múlva lesz piacon :D Jelen esetben legalább 4db legalább dual magos, vagy olyan, ami civil szférában nem nagyon kapható - bár az teljesen más tészta

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#24) faster válasza asimov (#21) üzenetére

faster
(nagyúr)

A legtöbb játék ezen CPU vagy videosávszél-limitált lesz.

(#25) maszat

maszat
(senior tag)

Én már nagyon össze vagyok kavarodva. :)
Eddig minden pixel futószalaghoz 1 pixel shader tartozott és most az ATI ezt 3-ra növelte vagy ez nem így van? Várom az elemzést.

(#26) faster válasza Dassler (#23) üzenetére

faster
(nagyúr)

Ehhez nem erősebb CPU kell, hanem más programfelépítésű játékok.

[Szerkesztve]

(#27) Dassler válasza faster (#26) üzenetére

Dassler
(őstag)

Igen, igaz. Csakhát olyan gyoran változik a vas, egy játékot, meg egyáltalán semmiylen kicsit komolyabb alkalmazást nem fél év alatt írnak meg, itt meg lassan már havonta jönnek az újabb cuccok

[Szerkesztve]

(#28) rocket válasza (Kolombusz) (#20) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Rengetegen, akik a legjobbra torekeszenek, es nem szamit hogy 600$ vagy 650$-t kell fizessenek erte.

[link] itt pl. 58 font elteres van xt/xtx kozott :)

(#29) rocket válasza faster (#26) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Bizony, szerintem az ati-nal mint a messiast varjak az Alan Wake, es unreal3 engines jatekokat :)

[Szerkesztve]

(#30) Thomas1

Thomas1
(őstag)

Na kinnt vannak ezek is, remélhetőleg kezdődik az előző széria árzuhanása! :DD
Az AIW tényleg gyönyörű, viszont ezek is elég brutál méretű kártyák lesznek a képek alapján. Nekem maradnak is egy jó ideig képeken. :(

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#31) ftc válasza rocket (#22) üzenetére

ftc
(nagyúr)

1x a videokártya gyártók is megtorpannak de ha nem kell még 1 Paks...

(#32) directsl válasza rocket (#22) üzenetére

directsl
(tag)

Sztem meg pont most van az a helyzet, hogy a legújabb játékok meg tudják fogni a legújabb videokártyákat. Amikor pl. a 9800pro volt a csúcskártya, nem tudtál olyan játékot venni, ami maxon nem futott volna szépen rajta. Most pl COD2 kihajtja egy 512megás gtx belét is.

(#33) Thomas1 válasza rocket (#29) üzenetére

Thomas1
(őstag)

Azokat én is várom! :)

(#34) rocket válasza Thomas1 (#30) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Ugyanarra a nyakra epul mint az x1800 sorozat, az se volt mar kicsi :)

(#35) Thomas1 válasza directsl (#32) üzenetére

Thomas1
(őstag)

Mert elég szarul sikerült az AA implementáció a Cod2-ben. 6XAA mellett minden kártyát megfingat....

(#36) Thomas1 válasza rocket (#34) üzenetére

Thomas1
(őstag)

Ok, közben összehasonlítottam én is. Valahogy nagyobbnak tűnt, talán máshogy állt a fénykép. :DDD

[Szerkesztve]

(#37) Peat;)

Peat;)
(veterán)

Szép szép de van ennek még értelme a jajj de jó a 3dmarkban dolgon kívűl? Itt arra gondolok hogy egy évben kb 10 olyan pc-s játék jelenik meg ami jól is sikerül és grafikailag(nem elprogramozás miatt..cod2..) jobb kárytát igényel meg. Egyre jobban halódik a pcs játékpiac szerintem, van pár név ami sikeres, és rengeteg bukás kiadóbezárás miegymás. A játékok színvonala így is zuhan szerintem, csak a tuti bevételt hozó nevekre állnak rá és újat nem mernek már megkockáztatni a kiadók. Attól tartok a sony ps3-a végleg kinyírja a játék pct, melyik az a hülye kiadó aki nem áll át arra, ahol kisebb a kalózkodás nagyobb a bevétel. Az átiratok meg borzasztó szarok szoktak lenni talán ott kell megváltoztatni a dolgokat. Arról nem is szólva, hogy pillanatnyilag nincs semmi olyan játék amiben ez a nagyon jó vga többletet nyújtana egy gtx hez vagy x1800-hoz képest(ok feljebb lehet kapcsolni szűrőket meg ilyenket, de a 4x simítás és 16x szűrés után játék közben sazbad szemmel szerintem nem láthatóak a különbségek).
Mind1 aki meg akarja venni vegye, és várja az unreal 3-at, több nem jut eszembe ami nagy durranás lenne :/

(#38) Thomas1 válasza Peat;) (#37) üzenetére

Thomas1
(őstag)

STALKER...

(#39) cousin333

cousin333
(addikt)

Ati X1900XTX teszt: [link]

"We spared no expense"

(#40) feki80

feki80
(tag)

Sziasztok!

Nem tudom nektek ezzel kapcsolatban mi a véleményetek, de ha a videókártyák továbbra is így haladnak, akkor alaposan maguk mögött hagyják a gép többi részegységét!Általában 6 havonta jönnek az új csúcskártyák, de a csúcs játékok kb. 3 évente!Így nagyon nehéz játékot fejleszteni!

(#41) snoopy

snoopy
(aktív tag)

vicc az hogy nyár vége fele vagy után jönnek a dx10-es karik. ez is csak pár hónapos lesz.

(#42) Thomas1 válasza cousin333 (#39) üzenetére

Thomas1
(őstag)

Már kész a PH-s teszt is![link] :C :C

(#43) rocket válasza directsl (#32) üzenetére

rocket
(nagyúr)

2560x1600-ban biztos :)
Altalaban nem azert tudjak megfogni a mostani jatekok a vga-kat mert annyira jok, hanem mert annyira optimalizalatlan az egesz, cod2 meg nem a legjobb pelda mert az egy igazi bughalmaz, ott nem azert lassu a jatek mert ''huhadecsodaszep'', hanem mert egy elavult enginet akartak atalakitani a mai elvarasoknak, ami nem jott ossze.
Ellen pelda pedig a FEAR, ami talan az egyetlen jatek jelenleg ami a latvanyaval megizzasztja a vga-kat 1600x1200-ban szurok mellett :)

(#44) Dassler válasza Peat;) (#37) üzenetére

Dassler
(őstag)

Ebben is van valami, dehát a PC (játék)felhasználók így kvázi maguknak köszönhetik, mer senki nem vesz eredetit, így meg senki nem fog azért fejleszteni, hogy mások másolgassák. Nagyon lesarkítva...

(#45) directsl válasza Peat;) (#37) üzenetére

directsl
(tag)

teljesen igazad van, én is csak coddal játszom évek óta, nagyon kevés a hangulatos új játék:( szerintem az aktuális csúcskártya meg csak arra jó, hogy lenyomja az előző csúcskártya árát:) 4xAA és aniso azért k* jól tud kinézni, de szerintem mindenre elég egy 6800gs (csak lenne máááár)

rocket: lehet, hogy szarul van megírva, de szerintem azért ''húhadecsodaszép'' is :C

[Szerkesztve]

(#46) cousin333 válasza Thomas1 (#42) üzenetére

cousin333
(addikt)

Jóvanna... :P

"We spared no expense"

(#47) feki80

feki80
(tag)

Ahogy elnézem a tesztet a 7800GTX szépen tartja vele a lépést!Felmerül a kérdés, hogy mostanában mi a fene fogja azt a 48 shader egységet kihasználni!? :F

(#48) ftc

ftc
(nagyúr)

Majd Gothic 3 reméljük megizassza :D

(#49) Peat;) válasza Thomas1 (#38) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Stalkernek tavaly kellett volna megjelennie, látványvilágban messze elmarad pl q4-től. Úgy néz ki ez év közepe körül jelenik meg, az a game aminek a beta(vagy alpha nemtom már) verziója akadás nélkül ment egy gfti4200-őn.

(#50) rocket válasza Peat;) (#37) üzenetére

rocket
(nagyúr)

A 10 nagyon optimista szam, szerintem eves szinten max. 2-3 jatek van ami gepfejlesztesre osztonzi az emberek nagyobb reszet, es kihatassal van a hw eladasokra, ezek a jatekok is mar csak inkabb a nevukkel mint magaval a jatekmenettel tundokolnek.

Azert meg nem kell temetni a pc jatekokat, de valoban jol lathato, hogy a konzol front fele tekingetnek jo paran akik eddig mindig pc mellett voltak (pl. Carmack).
2-3 jatek meg minden evben lesz, kerdes megeri-e ezekhez gepet fejleszteni evente.
Mostani konzol generacio (xbox360 ami mar kaphato ugye, es a ps3/nintendo revolution) inkabb mar a HDTV mellett fognak dominalni, az meg ismet a pc piac malmara hajthatja a vizet, mert egy normalis HDTV-t 300-400k alatt nem lehet venni.
Sokszor temettek mar a pc-t jatek fronton, es valoban vannak nyomai a hanyatlasnak, de messze meg a veg, ha lesz egyatalan valaha is :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.