Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Nyolc gigabájt egyetlen modulon (téma lezárva)

(#1) Kalwa

Kalwa
(fanatikus tag)

Nem semmi... mennyibe fáj egy ilyen? :DD

(#2) Davevagyok válasza Kalwa (#1) üzenetére

Davevagyok
(tag)

Szerverbe még talán, de munkaállomásba? Mi a lecsónak ekkora? Majd 3 év múlva:) Sztem legalább annyi, mint egy csúcskategóriás alienware szgép:)

Dave

(#3) Dassler

Dassler
(őstag)

Kár, hogy a KT333 chippes alapom nem támogatja az ilyen modulokat :D
Annyira sztem nem lehet drága, úgy 2500-3000 $ magasságában biztos meg lehet kapni ;] mivel gondolom Reg. ECC meg minden, ami kell.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#4) L3zl13 válasza Dassler (#3) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Nem csak a te alaplapod nem támogatja. Semmilyen normál chipset nem kezel 4 GB-nél több memóriát. Csak a szerver chipsetek.
Pont ezért lesz szükség a 64bitre.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Dassler válasza L3zl13 (#4) üzenetére

Dassler
(őstag)

Tom, de a 64 bites renszer is ''csak'' 2 a 64-en byte-ot tud kezelni, ha nem tévedek nagyot.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#6) Efreet válasza Dassler (#5) üzenetére

Efreet
(senior tag)

...lapozás nélkül.
plusz 2^64en byte is 17milliárd gigabyte hacsak nem számoltam el valahol...

[Szerkesztve]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7) L3zl13 válasza Dassler (#5) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Ezt hogy érted?

2 petabyte szvsz már csak elég valamire... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#8) L3zl13 válasza Efreet (#6) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

nem csak 2^64 bit?

Visszavonom, mert ha a 32bitnél is 2^32byte akkor gondolom itt is.
Tehát akkor 16 PByte.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Efreet válasza L3zl13 (#8) üzenetére

Efreet
(senior tag)

nem, hiszen byte-onkénti a címzés, egyszerre 1 byte-ot olvasol ki, nem 1 bit-et. 64bit - memóriacímzésből - elég lesz egy ideig most... háttértáraknál már kérdéses a dolog, de azért 1-2 évig nem kell aggódni :)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#10) LordX válasza Efreet (#9) üzenetére

LordX
(PH! kedvence)

Viszont még nincs x86-os cucc, ami 64 biten címeznememóriát.. A K8 is csak 48 biten címez, ami 256TB.

(#11) Efreet válasza LordX (#10) üzenetére

Efreet
(senior tag)

miért fogták vissza? :F jó, persze, bőven elég az architektúracseréig annyi is, csak felesleges szerintem, ha már 64bites pointereket meg címzésrendszert használ, miért a memóriacímzésen spórolnak? ahogy olvasom itt a cikkeket nem lenne gond, csak valamiért az elsőgenerációs K8akban visszavették erre a 40(48)bitre...

(#12) Dassler válasza L3zl13 (#7) üzenetére

Dassler
(őstag)

Csak jó előre gondolkodok :DDD 16Pbyte...talán eldöcög rajta vmi

[Szerkesztve]

(#13) L3zl13 válasza Dassler (#12) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Hát ja, most még elég volna pár szerverparknak vinyótárhelynek is... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#14) LordX válasza Efreet (#11) üzenetére

LordX
(PH! kedvence)

Több okot tudnék tippelni:

1. lábak száma (nem hiszem, mert amúgy is majd ezer lába van, az a plusz 20-30 láb már nem sokat zavarna vizet)

2. DDR SDRAM címbuszának van egy x szélessége. Annál nagyobbat csak úgy lehet használni, ha több memóriamodult/csipet használsz. És nem hiszem, hogy 2 ad 1x db memóriacsipet benyomorítanál egy PC házba egyszeűen..

3. Egyszerűbb a felépítése a címekkel manipuláló részeknek a prociban (pl. cache vezérlők, amik amúgy sem egyszerűek, mert spekulatívak, vagy pipeline load része, ennek egyszerűník kell lennie, mert ez a pipeline lényege)

(#15) Efreet válasza LordX (#14) üzenetére

Efreet
(senior tag)

hát laikusként, meg a netes infokat nézegetve...
1. - hát igen, a lábmennyiség szerintem se lényeges.
2. - ahogy néztem, az a64 beépített memóriakezelője amúgyis 64/72/128bit-es (a64/opteron/afx ha jól láttam) - szóval ezen mégse spóroltak, csak egyszerűen ''nem kötötték be'' a drótokat... vagy valamit nagyon elnéztem
3. - ez már lényeges momentum lehet, másod-harmad generációban gondolom finomodik a fejlesztés annyira, hogy nem lesz gond a teljes funkcionalitást elérni...

jöhetne valaki, aki tényleg ért hozzá :)

(#16) LordX válasza Efreet (#15) üzenetére

LordX
(PH! kedvence)

A 64/72/128 bit az az adatbusz szélessége, nem a címbuszé. Elnézted :)

(#17) anulu

anulu
(PH! félisten)

ez nagyon fincsi! dual DDR-be opteron mellé, oszt' jóvan! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#18) elmo

elmo
(fanatikus tag)

Bezzeg néhány éve még fantasztikumnak számított a 8 gigás vinyó. Most meg... Hihetetlen. :Y

(#19) Efreet válasza LordX (#16) üzenetére

Efreet
(senior tag)

upsz :DDD éreztem én, hogy valami nem stimmel...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Nyolc gigabájt egyetlen modulon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.