Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

(#1) rudi

rudi
(nagyúr)

No, majd ha a most még lapító 2-3 mag AI-t fog számolni, vagy 1-2 valami tényleg jó hang/arc/mozgásfelismerő algoritmust fog tekerni, akkor jön el a multimédiás kánaán :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) orbano

orbano
(félisten)

ezek szerint ehhez a többségnek megint alaplapot kell cserélnie?

szerintem jövő évtől már meglesz ez a kánaán, nem hiszem, hogy fejlesztenének még olyan szoftvert ami igényli a nagy teljesítményt, párhuzamosítható algoritmusra épül és ne lenne több szálra optimalizálva...

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) (Kolombusz)

(Kolombusz)
(veterán)

Szerintem aki először négymagos procit fog venni 1000 dolláros áron, az nem játékgépbe fogja tenni.

(#4) arpi6k

arpi6k
(addikt)

Szent ég! Az intel nagyon pörög. Bejelentés bejelnetés hátán... Örülök:)

Intel & ATI

(#5) westlake

westlake
(félisten)

nem tudom ki talata ki a hir ''cimet'' de gratulalok neki.. ez a tipikus csusztatas..
''nem hoz gyorsulast''.. persze.. mhz-ben az x6800-hoz kepest.. mas kerdes, hogy azonos mhz-en 3.3x jobb mint az extreme 6800 :U :U

Play nice!

(#6) dokar válasza westlake (#5) üzenetére

dokar
(addikt)

más kérdés az, hogy a viszonylag gyenge rendszerbusz mennyire fogja korlátozni teljesítményt. vagy ez csak többutas intel szerverprocik esetében áll fenn?

extra - SEXRay

(#7) feka007 válasza arpi6k (#4) üzenetére

feka007
(nagyúr)

ejj, intel 4evah :DD

(#8) AMATŐR válasza orbano (#2) üzenetére

AMATŐR
(őstag)

''ezek szerint ehhez a többségnek megint alaplapot kell cserélnie?''

Ha olyan sebességgel jelennek meg ezek a procik is kis hazánkban mint a Core duo procik, nyugi, egy darabig nem kell lapot cserélnie senkinek! ;]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9) Rive válasza dokar (#6) üzenetére

Rive
(addikt)

...vagy ez csak többutas intel szerverprocik esetében áll fenn?
Nomost: ez ugye effektíve egy 'többutas szerverproci', nemde?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) (Kolombusz) válasza AMATŐR (#8) üzenetére

(Kolombusz)
(veterán)

Aki nagyon akar, az már most is szerezhet magának core 2 duo procit itt, magyarországon is. :)

(#11) REDeath

REDeath
(őstag)

Még a kétmagosok sincsenek kihasználva, sőt évekig nem is lesznek, de már 4 mag... Gyakorlati haszna nincsen az biztos!!

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#12) CriticalHit

CriticalHit
(őstag)

Remélem lenyomja a Core 2 Duo árakat.

"Hernyó maradsz, bár fent keringsz. Nem a szárny szab itt mértéket, hanem a gerinc."

(#13) dokar válasza Rive (#9) üzenetére

dokar
(addikt)

öhh, rosszul írtam asszem. ez többmagos proci, nem többutas. szal többmagos procikkal szerelt többutas szerverekről van szó.

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#14) g@bo válasza arpi6k (#4) üzenetére

g@bo
(veterán)

'' 975X típusra épülő alaplapok egy részével lesznek.... ''

965? lőnék főbe má magukat... :(((

(#15) Raymond válasza westlake (#5) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

''... mas kerdes, hogy azonos mhz-en 3.3x jobb mint az extreme 6800''

Mitol es hogyan :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) AMATŐR válasza (Kolombusz) (#10) üzenetére

AMATŐR
(őstag)

Én nagyon akarok, csak a hivatalos utat szoktam előtérbe helyezni. Lassan 1 hónapja várok a nyomorult procira, de egyenlőre egyetlen nagykerbe sem érkeztek meg ! :(

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#17) afterburner_ válasza REDeath (#11) üzenetére

afterburner_
(őstag)

asszem ha nincs parhuzamositva az alkalmazas akkor a 2. mag rádolgozik, vagy tévedek (mondjuk Amd-nél a patch nem tudom mennyit dob iylenkor a régebbi dc-ken)?
szal sztem mivel mar sajnos, vagy nem sajnos így fog nőni a teljesitmény el kell fogadnunk:D nekem pl jól jönne a dual mag multitaskingba.. csak még mindig nincs 6600 c2d meg lap se Z0tynal:(

Amatőr Te is c2d varsz?

[Szerkesztve]

Digimax 2850 mah ipari AA tölthető akku * CISS-es nyomtatók * Minőségi tinták * Canon nyomtatófejek * Patronok, akár régi kellékanyag beszámítással * >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<< Ip7250 Mg5450 patronok cli 551, pgi550

(#18) westlake válasza REDeath (#11) üzenetére

westlake
(félisten)

ne irjal mar baromsagokat legyszives :U
nem csak ut, meg hl 2 van a vilagon :U
olyanrol, hogy video, vagy hangtomorites, meg nem allottal?

Play nice!

(#19) westlake válasza dokar (#6) üzenetére

westlake
(félisten)

nem veletlenul irtam oda, hogy 3.3x gyorgabb.... sajnos pont egy ''bug'' miatt nem tud kigyorsulni 4x-esre a kentsfield :(

Play nice!

(#20) westlake válasza Raymond (#15) üzenetére

westlake
(félisten)

bocs, hulyeseget irtam.. tehat egy maghoz kepest nem hoz 4x-es gyorsultast, hanem csak 3.3x x-est.. sorry :R

Play nice!

(#21) westlake válasza g@bo (#14) üzenetére

westlake
(félisten)

jelenleg, mennek 965-os lapokban, de a retail steppingben le lesz tiltva ezzel a chipsettel valo kompatibilitas

[Szerkesztve]

Play nice!

(#22) Speed válasza AMATŐR (#16) üzenetére

Speed
(őstag)

Áhh basza meg én is így vagyok ezzel várom a cpu-t de sehol semmi :O

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#23) kovsol válasza rudi (#1) üzenetére

kovsol
(félisten)

és ki fogja ezt leprogramozni ? mikor még a kétmagot se használják ki rendesen

May the Force be with you - facebook.com/KovsolPhoto

(#24) westlake válasza kovsol (#23) üzenetére

westlake
(félisten)

en nem tudom elkepzelni, hogy ilyen fatalis marhasagokat honnan szedtek :U

Play nice!

(#25) Speed válasza westlake (#19) üzenetére

Speed
(őstag)

Hát azért az a 3,3x is elég szép csak mikor fogjuk tudni ezt kihasználni mi átlagos felhasználók mert a tesztprogikon kívűl enmbiztos hogy érezni fogjuk a 4 magot :U A hőmérséklete milyen lesz ennek?

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#26) rudi válasza westlake (#19) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Az, hogy van egy tesztprogram,amiben a 4-magos 3,3x gyorsabb az egymagosnál még távolról sem jelenti, hogy valós alkalmazásokban is ekkora az előnye. A hír címe is erre próbál rámutatni.

(#27) Raymond válasza westlake (#20) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

X6800 = 2 mag
Kentsfield = 4 mag

Hogy lesz igy azonos orajelen 3.3x vagy 4x gyorsabb meg idealis esetben is? Egyebkent a 4 magot valamivel etetni kell hogy a 3x128bit/cycle SSE teljesitmeny megmutatkozzon. Ezt hogy fogjak megcsinalni az egy darab 1333Mhz FSB-vel?

[Szerkesztve]

(#28) Tithian válasza Speed (#25) üzenetére

Tithian
(őstag)

Nem nekünk, átlagfelhasználóknak készül, ezt az ára is kifejezi.
Hőmérsékletéről (és egyéb jellemzőiről) az Xtremesystems fórumon már lehet olvasgatni.

[Szerkesztve]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#29) westlake válasza rudi (#26) üzenetére

westlake
(félisten)

en azert tudom, hogy mennit gyorsul a proci, mert mar kezdetek ota figyelemmel kiserem a cucc ''utjat''.. en rogton gondoltam, hogy mire utal a cim, de akkor legalabb emlitettetek volna meg! viszont nem egy valos alkalmazassal le lett tesztelvel es igenis hozza a ~3.4x-es teljesitmenyt..

Play nice!

(#30) westlake válasza Raymond (#27) üzenetére

westlake
(félisten)

mar egyszer kijavittam magam... ne kelljen mar megegyszer ;)
azt tudom, hogy senkinek nem sikerult se szintetikus, se real wolrd tesztben 3.35x-os gyorsulasnal tobbet elernie..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#31) rudi válasza westlake (#29) üzenetére

rudi
(nagyúr)

A cím: ''Nem hoz egyértelmű gyorsulást az első Kentsfield'', szerint nem egyértelmű a gyorsulás. A szöveg első bekezdése éppen azt taglalja, hogy miért nem egyértelmű a gyorsulás.

(#32) rollins válasza REDeath (#11) üzenetére

rollins
(őstag)

Ez a többmagos cucc eléggé beszivárog a szerver bizniszből pc-re ültetve. Pl az se mindegy egy nagy cégnél, ahol hétköznapi mércével mérve gigantikus méretű adatokat dolgoznak fel, hogy az mikor végez. Ott már régen használtak többprocesszoros rendszereket vagy manapság dualcore-t. Hétköznapi userek mint mi, csak nézünk hogy most mire is használjuk. De még a 64bit-tel se szaladt el a ló.

[Szerkesztve]

(#33) CPT.Pirk

CPT.Pirk
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Egy gyakorlati kérdés, ha elindítok egy egyszálas progit (mondjuk játékot, a többség abban szokott gondolkodni :DD ) egy ilyen gépen a 4 magból 1 fog dolgozni, a másik 3 meg csak ellesz ott magában? (1 magra írt progiról van szó)

Mikorra várható ezeknek a sok magoknak a rendes kihasználása az általánosan használt programoknál?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) afterburner_ válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére

afterburner_
(őstag)

sztem amire ez befut addigra már aminek nagy az erősforrásigénye azt úgy is több magra irjak aminek meg nem annak eleg 1 mag is bőven:) há nem? persze kivetelek lesznek mindig...

Digimax 2850 mah ipari AA tölthető akku * CISS-es nyomtatók * Minőségi tinták * Canon nyomtatófejek * Patronok, akár régi kellékanyag beszámítással * >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<< Ip7250 Mg5450 patronok cli 551, pgi550

(#35) xlaci válasza westlake (#30) üzenetére

xlaci
(senior tag)

Most 3,3? vagy 3,4? vagy 3,35? Huhú miken vitatkoztok bakker :DD :DD :DD
Majd ha kijön akkor meglátjuk.
Idén utolsó negyedév 4 mag, jövő nyárra jöhetne a 8 mag ;]

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#36) Raymond válasza westlake (#30) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Ahhh...csak egymagos Core 2 nem letezik es nem is fog 2007 masodik feleig. Na mindegy... :)

[Szerkesztve]

(#37) Dare2Live válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

ha elindítasz egy egyszálas progit akkor érdemi gyorsulás nincs.
csak tudsz pl kodolás közben is dolgozni pl

játék elég rosszpélda legfejlettebb(''újabb'') játékoknak már van patche ami kezdi kihasználni 2.magot a jövőben meg jönnek dögivel a gammák amiknél a 2.mag hiánya bizony erősen számítani fog.
btw 2mag vs 1mag mai játékoknál cikk [link]

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#38) westlake

westlake
(félisten)

latom ti aztan fenn tudtok akadni lenyegtelen dolgokon.. nektek csak a kotozkodes a lenyeg?

tisztaban vagyok vele, hogy nincs egymagos core2.. en azt irtam, hogy ''egy maghoz kepest'', nem azt, hogy az egymagos procihoz kepest.. sajnalom, ha nem tunik fel a kulonbseg..
#30: senki nem vitatkozott semmin.. foleg ugy nem, hogy ilyen ertekeket csak EN irtam, senki mas.. es egy uj procinal, ami mar 4 magos, igen is fontos, hogy mennyire tudja magat kitombolni.. talan inkabb raktarozni kellene azt, amit masok informaciokent megosztanak..

Play nice!

(#39) g4dg3t válasza afterburner_ (#17) üzenetére

g4dg3t
(senior tag)

Ha nincs parhuzamositva egy alkalmazas, akkor a 2. mag nem tud ''radolgozni''. AMD patch alatt gondolom a reverse HT-re gondolsz...nemreg kiderult hogy kacsa volt az egesz es nem letezik ilyen fejlesztes. Ergo egyszalas progiknal bizony csak az egyik mag fog dolgozni.

Egyelore otthoni usernek boven eleg 1-2magos rendszer (2mag is inkabb csak a kenyelmes multitasking miatt kell), de mivel ugynez ki hogy a CPU-k fejlodese a magok tobbszorozese fele megy el, az uj teljesitmeny igenyes alkalmazasokat kenytelenek lesznek parhuzamositani. Pl jatekoknal, ahogy rudi is emlitette 1mag AI-t szamol 1mag fizikat szamol stb...szvsz nincs ez mar olyan messze :)

(#40) westlake válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére

westlake
(félisten)

az x2-nel ugy nezett ki egy egyszalas progi terhelese, hogy mindig meglegyen a egy magnyi 100%.. volt amikor A mag 25%-a dolgozott es B mag 75%-a, de a kovetkezo futtatasnar mar 40-60 volt az arany..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#41) xlaci válasza westlake (#38) üzenetére

xlaci
(senior tag)

Nem értettél meg, én csak azt mondom hogy felesleges azon vitázni hogy ennyire fog menni, annyival fog menni, rosszabb lesz mint gondoltuk stb. az meg szerintem egyértelmü hogy nem megy annyit, majd ha jönnek a 8magosok, azok sem fognak 8x -os teljesítményt produkálni, mvagy mondjuk nem lessz 2x gyorsabb mint a 4 mag, főleg a mindennapi használatban nem. Maj kijőn oszt meglássuk

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#42) westlake válasza xlaci (#41) üzenetére

westlake
(félisten)

mar eleg regota ''kintvan'' hogy meglathattuk.. 3.4x-es gyorsulas.. valami le van kurva az adatbusszal es ezt sajnos az uj steppingben sem fogjak (tudni) kijavitani :(

Play nice!

(#43) Tithian válasza xlaci (#41) üzenetére

Tithian
(őstag)

Csakhogy Kentsfield tesztek már vannak, lehet tudni, mire számítsunk.

(#44) westlake válasza Tithian (#43) üzenetére

westlake
(félisten)

biztos azt hiszi, hogy a bolti valtozat teljesitmenyben mas lesz, mint a mostaniak..

Play nice!

(#45) Tithian válasza westlake (#44) üzenetére

Tithian
(őstag)

Esetleg kevésbé tuningolható (mint az ES és retail E6600-asok esetében), de lassabb már nem lehet...

(#46) Tyberius válasza westlake (#44) üzenetére

Tyberius
(aktív tag)

Ezideig egyetlen hivatkozást, tesztre mutató linket nem láttunk tőled, ami alátámasztaná az általad hozott adatokat. Akkor honnan tudjuk, hogy mégis mire számíthatunk? Westlake megmondta, legyen elég ennyi? :C

(#47) westlake válasza Tyberius (#46) üzenetére

westlake
(félisten)

nem engem kell okolni a lustasagod miatt.. nem tudok mit mondani arra, ha nem vagy kepes 15 karaktert beutni a google-ba :U

Play nice!

(#48) Dare2Live válasza Tyberius (#46) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

mondjuk rákeresel....

google a barátod...

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#49) Dare2Live válasza westlake (#47) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

3másodperc... :D

(#50) Tyberius válasza westlake (#47) üzenetére

Tyberius
(aktív tag)

Hmm, szóval ahelyett, hogy beillesztenél egy linket, inkább ráhagyod mindenki másra, hadd keresgéljen. Akkor most ki is a lusta? :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.