Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) erdoke

erdoke
(titán)

Semmi, csak jöttem kis méretű wide kijelzőt fikázni. :DD:DD

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#2) piqla

piqla
(őstag)

Az a baj, hogy en egyszeruen utalom a laptopokat, kurva kenyelmetlennek tartom oket...
Szoval elso hsz szimpatikus :D

Szereted az állatokat?

(#3) macilaci78 válasza piqla (#2) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Engem csak a numerikus pad hiánya zavar, már az iránybillentyűkkel, HOME, END és tsaival megbarátkoztam. (Egy év alatt...) Az egér is jól jön, mert a tapipad is nyugalmat követel. De ha hiszed, ha nem, sokkal kényelmesebb munkára, mint a munkahelyi platform: nem vágja a csuklómat az asztal pereme, nem szar a moncsi és nincs messze, normális az egér, blabla...

Amúgy az árát én is másra költeném...

És mekkora kicseszés, hogy adják 4 és 8 cellás akksival is... Adják a nagyobbal, ne csak a bootolás menjen akkuról! Ez még mindig nem az a kategóriájú notesz, ahol nem elvárás a használható üzemidő. :(((

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#4) Cs_Laci válasza piqla (#2) üzenetére

Cs_Laci
(senior tag)

Akkor egyszerűen csak nincs laptopod :)
1 év nem kapcsoltam be az asztali gépem (adataimnál) pedig régebben éltem-haltam érte.. Munkára nincs jobb. ott van, lehet jegyzetelni.

Visszatérve az MSI-hez, az 1.9kg tömegű laptopok kimondottan azok, amiket az ember mindenhova magával cipel. Ennél a kategóriánál tényleg ne szórakozzanak az üzemidővel... 4 cella egy X2 Turion alá több, mint nevetséges.

(#5) xedos válasza macilaci78 (#3) üzenetére

xedos
(addikt)

Akksi: 2féle felfogás...
Az egyik a tied...
A másik: adnak egy 2órás akksit, ha a méret és a súly számít! Ugyanakkor ott van még mellé a 4órás nagyobb, ami cseébe kilóg a gépből!
Így csinálja az Asus és a Sony is...

Nekem tetszik! Bár az új MAC noti mellett minden csúnya :)

Piqula:
Használtál már huzamosabb ideig laptopot? Ettől függetlenül lehet, hogy nem neked találták ki a mobilitást...
Én per pillanat gondban vagyok! Másfél év után a noti helyett vettem egy asztali MAC-et... überállat, de... nem tudom elvinni a fényképeket mutogatni a családban :( !!!!
Sok apró dolgot a munkahelyen is tudnék rajta csinálnií így meg nem :(

[Szerkesztve]

4 tabla Tibi csokiért vihető OSX kompatibilis DLINK USB WIFI (DWA-140)

(#6) Cs_Laci válasza erdoke (#1) üzenetére

Cs_Laci
(senior tag)

Nem értem megint mi a bajod a kijelző arányával. Maga a gép lenne nagyobb, ha nem lenne széles a képernyő. Ez az aránya a billentyűzet-tapipadnak. Keskenyíteni nem tudják, mert már így is elég zsúfolt, a rendelkezésre álló helyet meg csak széles kijelzővel lehet optimálisan kihasználni. Jobb lenne, ha kisebb képátlójú normál arányú kijelzője lenne? Nah az nézne ki igazán hülyén.

(#7) piqla

piqla
(őstag)

Van laptopom, de egyszeruen nem szeretem.
Tagadhatatlan: ezt lehet cipelni, ott van keznel ha kell egy gep.
De en egyszeruen nem tudom megszeretni... Mint elobb is irtak volt, engem is zavar a num. pad hianya, nem tetszik, hogy ossze van suritve, es nekem ez a kenyelmetlen...
En szeretem, ha ''van valami a labamnal'': 21''-es moncsicsimet nem tudja potolni egy laptop, csukloproblemat kikuszoboltem egy normalis klaviaturaval.

Na persze egy Alienware laptopot nem dobnek a szemetbe:DDD

Szereted az állatokat?

(#8) dokar válasza piqla (#7) üzenetére

dokar
(addikt)

a lábadnál? :F

mellesleg nekem tetszik ez a lapi és a csaj se rossz a képen ;)

extra - SEXRay

(#9) Mackósajt válasza piqla (#7) üzenetére

Mackósajt
(senior tag)

Én a cégnél laptopot használok, otthon meg asztali gépet. Kezdetben nehezen szoktam meg a billentyűzetkiosztást, de ez csak idő kérdése. Ami meg a numerikus padot illeti, elgondolkodtam most, és arra jutotottam, hogy kb. havonta egyszer használom otthon... ritkán fordul elő, hogy gyorsan kellene számokat beütnöm.

Lehet, hogy vannak a méretnek hátrányai, de szerintem messze fölülmúlják az előnyök.

(#10) piqla válasza dokar (#8) üzenetére

piqla
(őstag)

Nem gondoltam volna, hogy nem lesz ertheto, de akkor egyszerubben irom: a laptop szamomra tul pici. Mint ahogy egy smartban is szarul erzem magam, de visszaulve az avensisbe mar biztonsagban erzem magam. Kicsit ferditve igy vagyok a laptoppal is, ha ezek utan is magyarazni kell a ''meretbeni'' dolgokat, akkor hagyjuk.
Speciel milliardegy szep not lehet az asztali gepre is tenni :)
Amugy meg nekem tetszik az antec hazam. Tudod, izlesek es pofonok...

Mackó: en surun hasznalom, nem jatekokra, mielott azt mondanatok :) Szoval en maradok az asztalinal, de mint mondtam, valoban hatalmas elony, hogy hordozhato.
Mondjuk amikor kiszurjak a szemem ilyen szar akkuval... :F

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#11) Dr. Akula válasza piqla (#7) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Nekem alapból van valami a lábam közt, és kéznél is van. :DD

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#12) Dr. Akula válasza xedos (#5) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Bár az új MAC noti mellett minden csúnya
Az IBM nem. :P

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#13) piqla válasza Dr. Akula (#11) üzenetére

piqla
(őstag)

:C

Szereted az állatokat?

(#14) LordX válasza piqla (#7) üzenetére

LordX
(veterán)

Lehet laptopra is 21 colos TFT-t és külső, normál méretű (esetleg ami az én heppem: ergonómikus) billentyűzetet kapcsolni..

(#15) nap

nap
(őstag)

Egy ilyet kiadhatnanak thinkpad valtozatban, normalis billentyuzettel, meg az idetlen tapipad helyett a csiklossal. Az se erdekelne, ha csak ket orat bir az aksi...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) Jim Tonic válasza LordX (#14) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Ezt valahogy mindenki hajlamos elfelejteni. Pedig otthon én én full környezettel dolgozom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Jim Tonic

Jim Tonic
(nagyúr)

Remélem, lesz az Acernél olyan 300k körül. Már nagyon rá vagyok izgulva.

[Szerkesztve]

(#18) VargaI

VargaI
(senior tag)

egy rövid kis teszt
[link]
3-4 órás üzemidő egész jó :R, viszont szidják az MSI-t, hogy miért csak egy modul van benne, mikor támogatja a DC-t a Turion 64 X2

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#19) Barton válasza VargaI (#18) üzenetére

Barton
(senior tag)

''Socket 754-esítetett egy csatornás noti''. Röhej !

(#20) Jim Tonic válasza VargaI (#18) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Jó az úgy. Könyebb bővíteni, és nem ad annyi plsuz a dual chanel.

(#21) VargaI válasza Jim Tonic (#20) üzenetére

VargaI
(senior tag)

pont, hogy nem jó, a dul channel meg azért elég sokat számít, főleg alkalmazásokban, ha máshol annyira nem is (játákokban is 4-5% megvan azért), ennyi pénzért nehogy már egycsatornást vegyen az ember :(
''The MSI MegaBook S271 can only support a single memory module and therefore comes with a single 512MB stick.''
ebből kifolyólag bővítés sem játszik :((( ( vagy ők őrták el vagy én értelmezem félre :U)

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#22) Jim Tonic válasza VargaI (#21) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Így már más a helyzet, ezek szerint egy slot an mindössze a ram modulnak, helycsökkentés miatt. Ez így valóban a rendszer nyakonvágása. :(

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.