Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#2) csudri válasza Kalandor (#1) üzenetére

csudri
(őstag)

Nekem is ez jutott eszembe, hogy 2-3 ilyen modul és kész a tökéletes médiacenter.

(#3) Keitaro

Keitaro
(addikt)

Drága media center lenne...
Meg hát ezzel duplázzuk a Mac méretét. Mindenesetre jó hiánypotló
Eccer megnéznék élőben egy ilyen Mac mini-t.

(#4) Efreet

Efreet
(senior tag)

Budapesten a Gellért tértől a Körtér fele menet jobb oldalt van egy nyomtató/fotómasina/ilyesmi bolt, ott láttam kirakva és beüzemelve is macmini-t

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#6) anaqer

anaqer
(veterán)

Beugrott még másnak is az eredeti PC hasonlóan sztekkelhető bővítőegysége...? Mondjuk erre ''kicsit'' nagyobb kereslet lesz... :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) Jim Tonic

Jim Tonic
(nagyúr)

Egyre szimpibb ez a Mac világ.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) perempe

perempe
(addikt)

Szvsz itthon nincs senkinek se Mac-je, külföldön is csak a filmekben nyomulhatbak vele. (Minden filmben ott van a notikon az Apple logo-ja.)

* George Benson : White Rabbit *

(#9) Zenty válasza perempe (#8) üzenetére

Zenty
(őstag)

''Szvsz itthon nincs senkinek se Mac-je''
Ez érdekes kiejentés :D!
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=95143

Egyébként a mac mini alapára jóh,szerintem a legjobb mac!Ilyen méretben és amire szánták egyelöre semmi se übereli!

[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#10) Szőrös  válasza perempe (#8) üzenetére

Szőrös 
(veterán)

van. pl újságírok /szerkesztők / stb is azt használnak.

https://star-citizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban | A SÖRöm a legszebb öröm !

(#11) faster válasza Zenty (#9) üzenetére

faster
(nagyúr)

Az, hogy senki, az túlzás, de szvsz 1% alatt van. Usában jóval magasabb az aránya.

(#12) Zenty válasza faster (#11) üzenetére

Zenty
(őstag)

itthon kevés az biztos ,de a senkire reagáltam!
Igen a mac usa-ba a menő ezért is tudot fent maradni az apple!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#13) perempe válasza faster (#11) üzenetére

perempe
(addikt)

Vmi ilyesmit akartam mondani. Egyik barátomnak van Apple notija, és tetszik.

* George Benson : White Rabbit *

(#14) Den válasza faster (#11) üzenetére

Den
(veterán)

jah jóval magasabb, tán az 5 százalékot is eléri :)

amúgy pofás ez a külső vinyó, stílusos megoldás, nem csodálkoznék ha pc-sek is vennék

www.simson4t.hu

(#15) anaqer válasza Den (#14) üzenetére

anaqer
(veterán)

Mit akarsz, az már 500%... örülnék én ha csak ennyire lenne ''jóval magasabb'' a fizetésem holnaptól. :P

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) faster válasza Den (#14) üzenetére

faster
(nagyúr)

A saját weblogunk alapján 0,5%, persze ebben benne van a külföld is. Mindenesetre a Win95 és Millenium előtt van ezzel az eredménnyel. :)

(#17) biker

biker
(nagyúr)

nekem is nemsoká ez lesz, csak jönne meg.
javítom az átlagot

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Csomagoló gép szerviz | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.csomagologepalkatresz.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) rudi válasza anaqer (#6) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Naná! PCI Express csatit a hátuljára és jöhet a VGA, LAN, fizika akármi kiegészítő. Hyper Linkes verzióhoz meg sereg toávbbi procit is lehetne venni :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza biker (#17) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Én sulinetben is el tudnám képzelni egyenkonfigként. Ha nagy tételben venné az állambácsi, akkor tuti még olcsóbb is lenne. Nincs kompatibilitási gond, nincs (annyi) illegál szoftver.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) [amne] válasza Den (#14) üzenetére

[amne]
(senior tag)

Az egész világon 3%. :P

(#21) Race-Face

Race-Face
(tag)

Ha ebben a kis dobozban pörög egy 7200-as vinyó mindenféle hűtés nélkül (''The miniMate does not require a fan and is self cooling.''), akkor sejtésem szerint a dobozka teteje viszonylag meleg lesz. Az pedig nem lesz jó a felette lévő Mac mininek, nem? De ne legyen igazam...

Unokatestvérem mikor kiköltözött Amerikába, szólt, hogy nincs a gépen levelezőprogram, nem tud e-mailt írni. Próbáltam segíteni neki a távolból ezügyben, de mikor kiderült, hogy Start menü sincs, ''rosszat'' sejtettem... :) Unokatestvérem nagyon elszomorodott, hogy arra a gépre nem lehet vindózt tenni, de szépen lassan megtanulta használni a rendszert (figyelem, szőke nőről beszélünk!). Olyannyira, hogy mikor hazajöttek ''látogatóba'', egy PowerBookkal jött. Mesélte, hogy most kint nagyon divatos lett a mac, rengeteg irodába vesznek mac minit vagy iMac-et, mert szép (irodában szinte ez a legfontosabb szempont), olcsó, gyárilag van hozzá óperenciás rendszer meg egy csomó progi, és kicsi. Úgy látszik, kint nem ijednek meg az emberek attól, hogy nincs Start menü...

Kelj fel és járjunk!

(#22) Alex91 válasza Race-Face (#21) üzenetére

Alex91
(nagyúr)

Itthon inkabb az a baj, hogy a Mac alapvetoen angol :). Mivel nincs teljes localizacio, ezert nehezebb hasznalni. Es az ''osszehanyt'' PC-hez kepest dragabb is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23) 747 válasza Alex91 (#22) üzenetére

747
(senior tag)

''Mivel nincs teljes localizacio''

de van.
http://beszeljukmac.com/forum/threads.php?id=7789_0_2_0

(#24) 747 válasza Race-Face (#21) üzenetére

747
(senior tag)

''Ha ebben a kis dobozban pörög egy 7200-as vinyó mindenféle hűtés nélkül (''The miniMate does not require a fan and is self cooling.''), akkor sejtésem szerint a dobozka teteje viszonylag meleg lesz.''

miota egyenlo a hutes a ventillatorral?

(#25) Race-Face válasza 747 (#24) üzenetére

Race-Face
(tag)

Ehh, valóban nem egyenlő. Ez esetben kíváncsi lennék, a ''self cooling'' mit takar... El se tudom képzeli, hogy oldják meg megfelelő hatékonysággal.

A MicroNet honlapján van egy kis prezentáció, ott érdekes módon az összes képen a mini felett van a minimate.

Kelj fel és járjunk!

(#26) 747 válasza Race-Face (#25) üzenetére

747
(senior tag)

mivel a folyadekhutes erosen gazdasagtalan lenne ez esetben, gondolom borda.

(#27) Race-Face válasza 747 (#26) üzenetére

Race-Face
(tag)

Odáig még rendben is van, de szemlátomást a doboz elég zárt. Ha a benne lévő levegő felmelegszik, illendő lenne valahol kizavarni. Erre gondoltam...

Kelj fel és járjunk!

(#28) Sipi- válasza perempe (#8) üzenetére

Sipi-
(tag)

Akkor akik nekünk könyvelnek, azok senkik :) Csak Mac van náluk.

(#29) Race-Face válasza Sipi- (#28) üzenetére

Race-Face
(tag)

Macen könyvelnek? Ez durva! :) És van maces könyvelőprogram, vagy VPC?

Kelj fel és járjunk!

(#30) Macc

Macc
(aktív tag)

Kivancsi lennek erre a kis egysegre eloben:) Ugyis kulso hazat keresek. Bar lehet valami komolyabbat nezek. Igaz a minihez ez passzol, de ha mar mini, en nem tornyoznam fel! Amugy meg aranyaiban valoban keves a Mac, de az ismerettsegi koromben kb 90%-ban Mac van.

http://brickoutzerogravity.com

(#31) 747 válasza Keitaro (#3) üzenetére

747
(senior tag)

''Drága media center lenne...''

130 rugoert? ne rohogtess. nezd meg mibe kerul egy nappaliba szant hangtalan PC (nem a silent szarokrol beszelek, hanem a valoban hangtalan cuccokrol!). 1000-1500 EUR alatt meg se mutatjak, es 5x akkorak mint a mini.

(#32) DaSilva válasza 747 (#31) üzenetére

DaSilva
(senior tag)

teljesen ez se hangtalan, van benne egy venti. és valahol olvastam, hogy az optikai meghajtó jó hangos tud lenni, nemtom a kombo vagy a sd.

huss, fohászom száll feléd

(#33) 747 válasza Race-Face (#29) üzenetére

747
(senior tag)

''És van maces könyvelőprogram''

szerinted mi zarja ki azt, hogy mac-re legyen konyveloprogram?
magyar nyelvu cuccok is vannak (http://www.starking.hu/ugyvitel.htm), es FileMaker vagy 4D alapokon kismillio ugyviteli es konyvelesi megoldas van. legrosszabb esetben meg ott az ingyenes SQL-Ledger.

http://www.sql-ledger.org

(#34) 747 válasza Race-Face (#27) üzenetére

747
(senior tag)

''szemlátomást a doboz elég zárt.''

mivel a doboz aljarol sehol nincs foto, irrelevans errol vitatkozni.

(#35) 747 válasza DaSilva (#32) üzenetére

747
(senior tag)

''teljesen ez se hangtalan''

nem, de alapesetben 10 centirol mar nem hallod.

''van benne egy venti''

ami csak akkor porog, ha nagyobb teljesitmenyre van szukseg, pl ha GCCt futtatsz epp.

''az optikai meghajtó jó hangos tud lenni''

egyreszt ez minden rendszeren igy van, masreszt meg csak akkor hangos, ha adatot masolsz, audio vagy dvd lejatszasanal nem.

(#36) Den válasza Race-Face (#27) üzenetére

Den
(veterán)

nem meleszik igazán egy mai 7200-as vinyó.nekem egy nem is épp mai barracuda 4 80gb-s megy már vagy féléve szünet nélkü egy teljesen zárt házban, és épp csak langyos. egy vinyó fogyasztása 8-10 watt, azt nem probléma passzívan hűteni

www.simson4t.hu

(#37) Grafiqs válasza 747 (#35) üzenetére

Grafiqs
(MODERÁTOR)

Csatlakozva hozzád, én leginkább azon vagyok kiakadva, hogy olyan emberek akik eddig jószerével csak képen láttak Mac-et máris fikázzák. Azért mert nem tudják hogy így is lehet...
A Mac több mint ''közel tökéletes'' cucc, a Mac egy életérzés. Kinek ezért kinek azért.
Én személy szerint 10 éve élek kétlaki életet, a Mac és a PC világ között. Melóba (grafika-tördelés) csak Mac otthon PC és lassan Mac.

G

[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#38) velizare

velizare
(veterán)

i should call him... MiniMe
:DDD

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#39) DaSilva válasza 747 (#35) üzenetére

DaSilva
(senior tag)

Bővebben: link
itten gcc-nél valamivel mezeibb dolgokról van szó, de neked legyen igazad.

huss, fohászom száll feléd

(#40) Den válasza Grafiqs (#37) üzenetére

Den
(veterán)

érdekes paradoxon, hogy egyrészt a mac-esek hintik az igét, és kívánják hogy terjedjen szeretett márkájuk, másrészt ha tényleg elterjedne, akkor megszánne ez az életérzés, megszűnne a különlegessége :)

www.simson4t.hu

(#41) Grafiqs válasza Den (#40) üzenetére

Grafiqs
(MODERÁTOR)

Én nem a különlegességben (kis elterjedtség) látom az életérzés lényegét. Ez kialakula a használat közben. Én spec. az elején kicsit nehezen de amikor megszoktam azóta csakis ezen szeretek dolgozni.
Én mindenesetre csak azért probálom minél több emberrel megismertetni, hogy szélesedjen a látókörük és tudják ilyen is van.
És hangsúlyozom kétlaki életet élek (sajnos).

G

[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#42) Race-Face válasza 747 (#33) üzenetére

Race-Face
(tag)

''szerinted mi zarja ki azt, hogy mac-re legyen konyveloprogram?''

Semmi. Én a magyar nyelvű (és természetesen magyar rendszerhez igazított) könyvelőprogramon csodálkoztam. Ugyanis a könyvelőirodákra nem jellemző kishazánkban, hogy macintosh-t használnának, éppen ezért nem gondoltam volna, hogy pl. könyvelőprogramot feljesszenek mac-re.
Ismétlem, szigorúan a magyar piacról beszélek.

Örülök neki, ha a macre is minél több program elérhető magyar nyelven. Hátha kicsit bővülni tud a magyar piac is... Megfelelő marketingtevékenység hiányában azonban ez csak álom marad. Sokan nem is tudják, hogy létezik, akik meg esetleg mégis, tele vannak fals információkkal. A minap például egy hardverterületen igen járatos barátomat kellett felvilágosítanom, hogy a mac ugyanolyan monitorcsatlakozót használ, mint a pc - legalábbis pár éve.

Ja, és annak is örülök, hogy a mac minihez megjelent egy dizájnban hozzáillő külső merevlemez. És annak is örülök, hogy fog megfőni benne a vincseszter, csak én aggódtam túl a dolgot...

Kelj fel és járjunk!

(#43) 747 válasza Grafiqs (#37) üzenetére

747
(senior tag)

''Én személy szerint 10 éve élek kétlaki életet, a Mac és a PC világ között.''

en is ketlaki eletet elek, bar a PCt mar csak olyan jatekokhoz hasznalom, ami nem jelenik meg Mac-re. masik cucc amihez Windows kell az a VisualStudio, de az elfutkarozik a Mac-en VirtualPC alatt.

(#44) 747 válasza Den (#40) üzenetére

747
(senior tag)

''érdekes paradoxon, hogy egyrészt a mac-esek hintik az igét, és kívánják hogy terjedjen szeretett márkájuk''

nem, mi nem kivanjuk, hogy elterjedjen a mac. mi csak annyit szeretnenk, hogy ne beszeljenek hulyesegeket rola.

(#45) 747 válasza DaSilva (#39) üzenetére

747
(senior tag)

egyreszt ezt a flashes bugot csak ebbol az egy forrasbol hallottam (ergo konnyen lehet hogy el van baszva a gyerek gepen valami), masreszt a PithHelmet kiszuri a flashes bannerreklamokat is, harmadreszt meg az iBook-omon anno nem tapasztaltam ezt a jelenseget, pedig az hardverugyileg kozel azonos a minivel.

(#46) 747 válasza Race-Face (#42) üzenetére

747
(senior tag)

''Ugyanis a könyvelőirodákra nem jellemző kishazánkban, hogy macintosh-t használnának, éppen ezért nem gondoltam volna, hogy pl. könyvelőprogramot feljesszenek mac-re.''

nem is kell, hogy mac-re magyar programokat fejlesszenek. ez nem windows, hogy be legyenek drotozva a stringek, ha egy szoftver nincs a te nyelveden, fogod a hozza tartozo XML filet, leforditod, es magyarul beszel a szoftver.

''A minap például egy hardverterületen igen járatos barátomat kellett felvilágosítanom, hogy a mac ugyanolyan monitorcsatlakozót használ, mint a pc - legalábbis pár éve.''

igen, elotte ADC volt.

(#47) Grafiqs válasza 747 (#44) üzenetére

Grafiqs
(MODERÁTOR)

:DD :C :R

G

(#48) Race-Face válasza 747 (#46) üzenetére

Race-Face
(tag)

Nem konkrétan a magyar nyelvű könyvelőprogramról beszéltem, hanem könyvelőprogramról, ami a magyar gazdasági és jogszabályokhoz illeszkedik. Ilyennel nem gondoltam, hogy foglalkozik valaki...

Kelj fel és járjunk!

(#49) velizare válasza Race-Face (#48) üzenetére

velizare
(veterán)

egy magára valamit is adó, gazdasági programírással fogalalkozó cég ezt abban a programnyelveben írja meg, amilyenben a megrendelő kéri. anyáméknál is ez van, valamelyik fejes hallott arról, hogy excelben is lehet függvényeket írni, és addig arénázott, amíg előre programozott excel táblában csinálták meg neki a cuccot. gondolom azért csuklott rendesen... :DDD

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#50) 747 válasza Race-Face (#48) üzenetére

747
(senior tag)

kettos konyveles az mindenhol kettos konyveles, szvsz.

de ha nem tetszik valami, fogsz egy opensource cuccot es belehegeszted magadnak ami kell:
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=4320

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.