Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • danteshell

    aktív tag

    Ez az, már tudom a megoldást!!
    Athlon XP, kt266, sis645, p4, duron, gef3, gef2, stb. stb. stb....
    Nagy rakás sz*r mindegyik. ráadásul ennyi pénzért?

    inkább konzolt veszek

    ui. majd szóljatok, ha a PC csak egy monitorból fog állni, dvd-re tudom venni vele a kedvenc filmjeimet, miközben játszom egy élethű real-time raytracelt 3d-s játékkal. ja, és egy konzol áráért.

    7447 óta folyamatosan...

  • andorpapa

    őstag

    Te meg lécci szóljál, amikor a konzollal honlapokat tudsz készíteni, professzionális 3 dimenziós tervezéseket tudsz készíteni, valamint alkalmas lesz normális szövegszerkesztő programok futtatására.

    Továbbá vedd azt is hozzá, hogy a PC-t akkor és úgy fejlesztem, amikor és ahogyan csak akarom!

    És szép dolog a DVD-re rögzítés, de a CD kb. 1000x elterjedtebb dolog, így a CD író sokkal jobban megéri az árát (40 rugó a 200 rugóval szemben).

    Tehát Athlon XP rulez, KT266A rulez, G3 rulez,

    konzolt meg csak a hétvégi spílereknek, akik számára a PC még mindig csak egy játékgépet jelent.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • danteshell

    aktív tag

    válasz andorpapa #2 üzenetére

    Te meg csak fejlesztgesd a gépedet negyedévente 2k-ért, írjál vele weboldalakat, csináljál profi? 3d tervezéseket, futtass "normális" szövegszerkesztő programokat. mintha egy olcsó gépen nem lehetne.
    Épp ez a gyors fejlesztgetés, ami megmutatja, hogy igazából milyen szar/még/ a pc, és ogy lehet a fél világon meggazdagodni. Mert azt hiszed, nincs még 50 GHz-es proci, v. kétszer gyorsabb memória? Van. Csak nekik jobban megéri visszatartani a legújabb technológiákat, hogy tőled, aki negyedévente 2k-ért frissíted a gépedet, minél több pénzt szedjenek be. Szerinted +10% telj. megér 200%-al több árat?

    7447 óta folyamatosan...

  • Zsiba

    senior tag

    válasz danteshell #3 üzenetére

    "Épp ez a gyors fejlesztgetés, ami megmutatja, hogy igazából milyen szar/még/ a pc,..." :)) Pajtás! A fejlődés (jelen esetben a fejlesztés) az élet rendje. Nem pusztán anyagi okai vannak :)))

    "Mert azt hiszed, nincs még 50 GHz-es proci, v. kétszer gyorsabb memória? Van."
    Igen! A Marson pedig már 10 éve emberi kolóniák vannak, csak nem árulják el, hogy majd mi csak drágábban jussunk ott földhöz :)))

    Egyébként senki nem mondta, hogy olcsó gépen nem lehet fejleszteni weboldalt, vagy szövegszerkesztőt futtatni és a többi... Természetesen lehet. És akkor itt már tényleg verve vannak a konzolok. :))) Én személy szerint nem fejlesztek negyedévente. Majdnem másfél éve (akkor elég jó gépnek számított) változatlan a konfigom. Ha most fejlesztenék, akkor utánaszámolva a dolgoknak kb. 250%-os teljesítménynövekedést érnék el... :)))

    ''One Ring to rule them all...''

  • udvari

    tag

    válasz danteshell #3 üzenetére

    ehe de ama PC-vel mondjuk pénzt is lehet keresni pl konzolokra írt játékprogramok segítségével !

    Szóval a konzol az csak játék és arra is való semmi több !

    :DDD

  • BiP

    nagyúr

    A konzollal persze nem csak jatszani lehet,egyre tobbet tudnak,(DVD,iNet) ennek ellenere semmikepp sem vetheto ossze a PC-vel.Egyszeruen nem az a kategoria. Azert,mert a PC-vel is lehet jatszani? Az egy dolog. A konzol csak szorakoztato eszkoz(akarhany dolgot tud), a PC ennel sokkal-sokkal tobb. Es persze mindkettonek vannak hatranyai/elonyei, de felesleges hasonlitgatni. Mindenki arra vegyen/fejlesszen gepet, amire szuksege van. BiP

  • andorpapa

    őstag

    Én akkor is ki vagyok akadva! Ha olyan kurva jó a konzol, akkor a bankokban miért nem konzollal folyik az ügyintézés? Vagy miért nem konzollal terveznek épületeket?

    Én például másfél évente szoktam váltani, nem pedig havonta. Persze néha becsúszik egy-egy új hardver, de teljes csere pedig csak másfél évente történik.

    Csak azért fikázza danteshell a PC fejlesztést, mert a szar konzolt nem lehet fejleszteni. Tudod pont a rugalmasság miatt terjedt el annyira a PC. Annak idején, amikor bevezették a külön cserélhető alkatrészeket. Mert így mindenki az igényei szerint tudta összeválogatni az alaktrészeket. Míg a konzol tulajdonképpen még ma is a régi C64-es koncepciót követi (rakj mindent egy dobozba és szard le a fejlesztést - persze a C64-et szerettem annak idején)-

    A konzol összes jó tulajdonságát (internet, DVD stb) mind a PC-ről vette át, több év késéssel. Hiszen internet már évek óta alapvető dolog PC-s körökben, míg a konzolok még csak most kezdik alkalmazni a technológiát.

    De lehet, hogy az a baj, hogy nincs elég HUF gépfejlesztésre (mert pl. elvered este a kocsmában)? Inkább alibiből a fejleszthetetlen konzolt nyomod, mert akkor lehet fikázni a PC fejlesztést?

    ÉS a gyors elavulás gyors fejlődést jelent. 5 éve még nagy cucc volt a mobiltelefon, ma meg már minden 3. embernek van. Ez fejlődés. A mobilok is elavulnak, ma már egy megszólnak, ha egy régi (értsd: 2-3 éves) telefonnal nyomulsz. Hát a PC más? Nagy szart. Fejlődik a technológia, és csak a fanatikusok tartanak ki a konzol mellett.

    Meg akik nem tudtak felnőni. Mert a konzol másra nem jó, csak játékra. A DVD van PC-hez is, internetezni szintén lehet a PC-n (sokkal jobban és könnyebben), így a konzolnak az árán kívül semmi előnye nem maradt.

    És a Béla Bá pancsolt kannás bora is olcsóbb, mint egy Tokaji minőségi bor, de ettől még nem Béla Bához járunk borért. Ennyi.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • hanza1

    csendes tag

    tudod danteshell en elsosorban jatekra hasznalom a gepem, es szerintem erre is sokkal jobb a pc mint egy konzol... le is irom miert...

    monitor... hat igen, konzolt radugod a tvre, az szep nagy, szep szines es SZEP HOMALYOS... meg a legcsucskategoriasabb tvn se olyan eles a kep mint a legszarabb crt monitoron... es bizony tobb jatektipus is van ami preciz megjelenitest iger (pl. sok strategiai jatek, rpgk...)

    eger, billentyuzet... konzolon van helyette gamepad, ezt nem is szeretnem nagyon reszletezni, de ez az amiert sosem lesz IGAZI konzolos FPS, RTS... quake3, Counter-Strike, Age of Empires... konzolon van helyettuk 100*100 verekedos/autos/maszkalos jatek, akiknek nem hianyoznak a hardcore jatekok annak ott vannak helyettuk ezek...

    +100000 dolog amit meg tudsz csinalni pcvel... tudom a konzolnak nem is igazan celja hogy multifunkciosak legyenek, de tenyleg nem fogsz vele soha mp3t grabbelni, programozni, rajzolni es szerintem az internet sem a tvkepernyore valo...

    ezek mellett egy mai csucskategorias pc (mondjuk fel milabol osszerakok egyet) szarra alazza az osszes konzolt mind teljesitmeny, mind jatekelmeny teren (en valahogy jobban elvezem a 60fps-t 19"-on gyonyoru keppel mint pl. xbox-al a Halo-t 20fps-n a tvn... mert bizony sok helyen belassul annyira...) persze ilyen gepe csak keves embernek van, ezt csak azert irtam hogy a top jatekgep a pc, nem a konzol...

    azok ellenere amiket itt leirtam en abszolut nem vagyok konzolellenes, jok azok egy kis jatekra, szemkapraztatasra, kikapcsolodasra... de valahogy az osszes igazan komoly jatek mind pcre valo... a konzolos jatekokban nem lehet igazan elmejedni... szoval kedvenc jatekaim az RPGk (Wizardry 8 :) Planescape Torment, Baldurs Gate, stb..) egyszeruen nem is konzolra valok (tudom, van final fantasy, de az nem rpg, hanem konzol-rpg, kozuk sincs egymashoz imho), ugyanigy a masik kedvenceim az fpsek sem (CS mindenek felett)...

    dvdt nezni ugyanugy lehet barmelyik pcvel tvn egy sima tvoutos videokartyaval mint konzollal... de divxet szinten sosem fogsz konzollal nezni ;)) epp azon gondolkozom hogy egy 70e-es asztali dvd player helyett osszerakok ugyanennyibol egy pct monitor nelkul egy olcso tvoutos videokartyaval es azon nem csak dvdt hanem akarmilyen mas filmformatumot is meg tudok majd nezni meg jopar evig... (jovan, dolby dekoder mar lehet hogy nem fer bele ebbe az arba, de akkor is :) )

    no, de persze jon a konzolparti es azt mondja: elobb utobb konzolhoz is lesz cdiro, eger, billentyuzet, monitor, stb... hat tudod, az mar nem konzol lesz, hanem egy pc ;)))

    na ennyit errol, a konzol masra valo mint a pc (jatekok szempontjabol is) es kesz :) mindketto jo valamire, de a ketto nem fer ossze... csa

    Hanza

  • danteshell

    aktív tag

    válasz hanza1 #8 üzenetére

    Na már most nekem egy szép darab 19"-os monitorom van, és a pénzem nem a kocsmában vertem el, hanem egy 84 cm átlójú, 100 Hz-es, FD Trinitron Wega TV-re. És hidd el elég jó élmény előtte játszani.

    Ja, vettem hozzá dts rendszert is, sony hangfalakkal/sajna sonybuzi vagyok/.

    Ez is elég király.

    A gépem egy bh6+PII400+TNT2, és tökéletesen tudok vele dolgozni, de ha olyan gépet akarnák, amivel minden/még a legújabb/ játék 1280x1024@32-n full beállításokkal 60 fps-en fut, ráadásul dolby digital hanggal, inkább nem írom le, mennyit kéne letennem érte.
    Asszem ki tudjátok számolni.

    7447 óta folyamatosan...

  • danteshell

    aktív tag

    És az már nem éri meg. Nekem legalábbis.

    7447 óta folyamatosan...

  • andorpapa

    őstag

    Na így már korrektebb a dolog. Most már értelek. A te igényeidnek megfelel a konzol. Egy szép nagy gigaTV-n és szuper térhatásos hangrendszerrel te inkább egy arcade-os, mozizós típus lehetsz.

    Nekem sincs erőművem a PC-ben, de nagyon kell, hiszen hetente többoldalas dokumentumokat gyártok, böngésznem is kell, azt is jobb PC-vel.

    A videoszerkesztés és a honlapkészítés is hobbim (ez utóbbi eléggé fika), így nekem csak a PC marad megoldásnak.

    Tény, hogy ha az embernek vagyont kell beleölni a rendszerbe, ha mindig csúcson akar lenni, de szerintem elég évente max. 1x új cuccot venni, és azzal bőven megvan. És valódi multifunkciós cuccot kapok a pénzemért.

    A konzol pedig jó buli, én sem vetem teljesen meg, csak azt nem szeretem, ha más a PC alternatívájaként emlegeti.

    Talán az a bajom a konzollal, hogy a gamepad még mindig nem áll kézre, sosem tudtam rendesen kezelni:DD

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • Lord Mixxx

    tag

    válasz andorpapa #11 üzenetére

    Azt hittem valami jopofa konzolos dolgokat fogok itten olvasni, de csak a szokasos :)) ez yo. :)) Mondjuk ha valaki otthonra a fianak vesz egy konzolt, hogy az azzal levelezzen a neten esetleg jatszon a haverokkal akkor alternativakent tokeletes. De azert ne akarjunk banki renszereket tervezni rajuk :)

Aktív témák