Hirdetés

Aktív témák

  • greenface

    aktív tag

    válasz Higany #25 üzenetére

    Kedves Higany, bocs, hogy megsértettelek, mint AMD fanatikust. Előrebocsátom, hogy én is az AMD (meg a VIA :) ) pártján állok, nagyon drukkolok nekik. A K7 nagyon jó proci (nekem is az van), ez vitán felüli. SZVSZ azonban a K7 előtti utolsó normális AMD proci az 5x86 volt (160-on persze, tuning rulez :) )

    A K6 később jelent meg, egyértelműen lassabb, és még drágább is volt, mint a mint a P1MMX. (A K5-ről ugye nem is beszélve, bár az olcsóbb volt, kétségtelen....). Tisztán emlékszem, hogy drágább volt, mint az iMMX, még csodálkoztam is, hogy milyen hülye az AMD, hogy drágábban ad egy lassabb procit. Lehet, hogy technológiailag hujjde fejlett volt, nem tudom, de tény, hogy átlagosan 10-15%-al kikapott az Inteltől. Mindezt úgy, hogy jóval később jelent meg. Oké, az, hogy sz*r, túlzás volt, ebbe a megjelenés időpontját is beleértettem, hiszen ez is számít (de még mennyit....).

    Ebben az időben terjedt el az a vélekedés, hogy ''ha jó gépet akarsz, Intel Pentiumot kell venni!'' És ez akkoriban sajna igaz is volt... Ma már nem az, de annak a korszaknak az örökségét máig nyögi az AMD....

    K6-2: én használtam 200-as iMMX-et, azt cseréltem ilyen 400-asra. Mivel szorzólock akkor még nem volt, visszavettem 200-ra: hajszálra ugyanannyit tudott, mint az Intel P1MMX azonos órajelen. (Márcsak ezért sem lehetett a 'sima' K6 gyorsabb az Intelnél...) Nem volt rossz proci a K6-2, csakhát későn jelent meg, és akkoriban már piacon voltak a P2-k mellett a Celeronok is... És volt alkalmam egy 333-as CeleronA-val összehasonlítani. Az eredmény: K6-2 450 = Cel 333 ... A cerkák meg ugye vígan szaladgáltak 4-500-on.
    (Az, hogy az egyetlen normális 100mhz fsb-t támogató chipset -VIA Mvp3- is későn jelent meg, szintén nem az AMD mellett szólt - bár ez nem is rajta múlott.)
    K6-2+-, K6-3 is max. egy Celeron teljesítményét hozta, és mennyivel később is jelent meg...? (+tuningolhatóság)

    Szóval az 5x86 és az Athlon közti időkben az AMD elég gyenguska volt, ez tény. Ettől még persze lehetett szeretni (szimpibb volt nekem még akkor is, mint az Intel), dehát ha igazán jó gépet akartál, nem volt mese, P2 vagy Celeron közül választhattál...

    Amiket leírtam, mind tények, nagyon jól emlékszem azokra az időkre. SZVSZ kicsit elfogult vagy.


    ''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

Aktív témák