Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) bambano

bambano
(titán)

Kicsit mintha drágácska lenne 200k-ért...

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#2) cOxeR

cOxeR
(Ármester)

Nekem teccik, RAID1 meg jó ötlet. Az ára tényleg nem baráti, de van más gyártó akinek lenne ilyen :F

[Szerkesztve]

(#3) bambano válasza cOxeR (#2) üzenetére

bambano
(titán)

Kicsit nagyobb méretben komplett pc-t össze lehet rakni ennyiért, ugyanazzal a linuxszal, ami az ilyen cuccokban futni szokott, ugyanilyen szolgáltatásokkal.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#4) macilaci78 válasza bambano (#3) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Igen, csak ez készen van, míg azt meg kell venni, össze kell szedegetni, telepítgetni, konfigurálni, több, mint valószínű, hogy a fogyasztása is magasabb lenne... Ezeket is megfizettetik velünk. És ezt egy műszaki analfabéta is be tudja üzemelni... :DDD

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#5) Cathfaern válasza macilaci78 (#4) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)
LOGOUT blog

Nem is beszélve arról, ha elromlik. Akkor azt viheted egyenként szervizelni a részeket, vagy ki tudja nem-e a szoftverrel van gáz, stb...ezt meg fogod, egyben visszadobod nekik és kapsz újat. Ne felejtsük el, ezek alapvetően vállalati környezetben való használatra készültek, ahol az egyszerű munkábaállíthatóság és szervizeltethetőség fontosabb, mint az ár.

(#6) L3zl13 válasza cOxeR (#2) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Van-e más gyártó? Hogyne volna. Pl Buffalo, LaCie stb
Vannak jó kis RAID5 képes cuccok is.
Pl Buffalo TeraStation
Ebben 4 vinyó van, tud RAID5-öt, és bővíthető további külső USB-s meghajtókkal is.
[link]
És mindezt 750$-ért (1TB). Na ki akarja még megvenni a hírben szereplő maxtort? :P

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#7) cOxeR válasza L3zl13 (#6) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Hát igen, ez egy csöppet olcsóbb! ;)

(#8) Komplikato

Komplikato
(veterán)

Most akkor nem kebelezte be a Maxtort a SeaGate már hetekkel ezelött? :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9) L3zl13 válasza Komplikato (#8) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

De, de már akkor megmondták, hogy a márkanevet megtartják.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Komplikato válasza L3zl13 (#9) üzenetére

Komplikato
(veterán)

''De, de már akkor megmondták, hogy a márkanevet megtartják.''
Én a helyükben ezt a ''márkaanevet'' nem nagyon tartottam volna meg. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11) L3zl13 válasza Komplikato (#10) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Csak azért mert sok, magát (tévesen) hozzáértőnek tartó embert állandóan fikázza a maxtort, attól ennek a márkanévnek igenis van értéke.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) kalcika válasza L3zl13 (#11) üzenetére

kalcika
(tag)

De milyen igaz! Hatalmas baklövés lenne eldobni a Maxtor nevet. Főleg ha azt vesszük, hogy kb. annyi Maxtor fogy a desktop piacon, mint Seagate, ráadásul egyes piacokon magasan a Maxtor vezet. (Pl. Magyarország ;] )

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#13) bambano válasza Cathfaern (#5) üzenetére

bambano
(titán)

Szerintem vállalati környezetben Sharkot meg fastt-t használnak. Nem ilyen lomokat. Ez legfeljebb kisvállalati környezetbe való.

(#14) Godfather

Godfather
(aktív tag)

Magyarországon lehet már kapni valahol? Én felhívtam vagy 3 nagykert, 1 nem foglalkozik maxtorral, 1 nem is ismeri ezt a cuccot, a harmadik ismeri, de nem tud még szerezni...
Pech. Pedig pont ilyen kéne, csak 300 giga...

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.