Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

(#1) VargaI

VargaI
(senior tag)

:C jó kis notebook, és a súlya sem vészes tényleg, arra lennék kíváncsi, hogy a hűtést hogyan oldották meg, lehet, hogy nvidanak sikerült jól belőni a 90 nm-es technológiát?(fogyasztás,melegedés) mondjuk egy 7900GT(X)-n sincsen két slotos hűtés :) (az egy más kérdés, hogy hangos mint az álat :DDD), viszont ami még mindig kevés az az üzemidő , max 2 óra :(, ebből kiindulva azért reménykedem, hogy egy 6600 Go szintű talán 7300-as vagy 7400-as + egy egymagos proci (mondjuk mt turion64 :DDD - bár abból állítólag a kétmagos sem fogyaszt többet :) ) már elmehet 3-4 órát, és még könnyebb is lehet akár 3 kg-nál, az már egész jó lenne

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#2) Dilikutya

Dilikutya
(nagyúr)

Egész baráti az ára. Hasonló erejű asztali konfigot sem lehetne szerintem sokkal olcsóbban megkapni. A 2 óra viszont nagyon kevés.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) Dufresne válasza VargaI (#1) üzenetére

Dufresne
(addikt)

Biztos szupi kis gép, csak azt nem értem, hogy az igazi játékosok szvsz nem laptopról nyomják a játékokat, főleg akik mondjuk ne adj isten már szponzoráltak is. És persze emellett azt sem tudom, hogy mekkora az a réteg, aki esetleg egy kisebb otthonról való elruccansákor megteheti, hogy kedvenc játékait 1208x1024-be tolja a laptopján és ittis valóban akkor még az üzemidőt meg sem említettük:)
Mindenesetre biztos lesz erre is kereslet, mint ahogy mindenre van, csak továbbra sem értem ezt a laptop játékosoknak mottót. Pl nemhiszem, hogy láttam volna hírekben olyat, aki bármilyen nemzetközi cybergame sorozaton laptoppal küldte volna...:)

(#4) DaSilva

DaSilva
(senior tag)

1440x900 az nem wsxga hanem wxga+

huss, fohászom száll feléd

(#5) LordX válasza DaSilva (#4) üzenetére

LordX
(veterán)

Francért kell mindegyiknek ilyen hülye neveket adni.. Nem jobb ha számmal van megadva?

(#6) VargaI válasza Dufresne (#3) üzenetére

VargaI
(senior tag)

de ez nem is arra készült, hanem arra, hogy lehessen vele gond nélkül játszani, meg még hordozható is, ami mondjuk egy asztali gépről nem mondható el :), és azért valjuk, be, hogy egy ilyen konfig, asztali gépben, kb 2-300e körül van+még egy használható botebook megint 2-300e Ft - ez a kettőt ötvözi meg még olcsóbb is, szerintem egy sokat játszó embernek megfelel + még hordozható is, egyértelműen nem hardcore gamerek-nek készült, de azoknak nem hinném, hogy 2-300e Ft körüli gépük van, mert egy jó TFT monitor kerül 200e Ft-ba kb, ami már játékra is megfelel, a gépről meg már ne is beszéljünk :)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#7) LordX válasza VargaI (#6) üzenetére

LordX
(veterán)

Azért 100-150e-ért már nagyon pöpec TFT-t lehet venni, nem kell 200e-t kiadni érte..

(#8) -FreaK-

-FreaK-
(addikt)

Azért ha már csúcs játékgépről van szó akkor belerakhatták volna a 2.16Ghz-es T2600as procit és 2gb ramot(van már több gép ilyen paraméterekkel:) ) jah a vinyó gondolom 2 80as,lehetett volna már 2 100as:)
csak hogy maximalisták legyünk:))
Az ára viszont télleg nem vészes ebben a kategóriában, a 2óra aksiidő meg kit érdekel,asztali gépek kiváltására készült(Desknote).

[Szerkesztve]

(#9) VargaI válasza LordX (#7) üzenetére

VargaI
(senior tag)

na jó :), de hardcore gamerek-ről volt szó :P, nekem persze, hogy elég lenne egy 178/178-as látószögű 17''-os 8-12 ms körüli DVI-s moncsi, de egy hardcore gamernek nem hinném :) bár azoknak lehet, hogy inkább 1-2 ms-es TN panelos kell :DDD, amúgy hol tartanak MVA PVA, S-IPS válaszidőben?(8-12 ms körülire emlékszem)

affene igazad van:
SyncMaster 970P 149 875 Ft
éppen belefért :U

[Szerkesztve]

(#10) Balika911 válasza VargaI (#9) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Azért a 200.000 Ft akkor is túlzás. :)
Pl.: [link]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#11) Cathfaern válasza -FreaK- (#8) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)
LOGOUT blog

Egyetértek, a 2 óra aksi idő (ha tényleg bír annyit) szerintem elég. Aki ilyen gépet vesz, az aksiról max. egy-egy filmet megnézni, vagy ha épp nagyon kell útközben, stb. fogja előkapni és használni. Arra meg bőven elég a 2 óra.
(most gondoljatok bele, 17''-os monitor...ezt vonaton / buszon / kocsiban nem nagyon lehet csak úgy előkapni, és használni, egyszerűen nagy ahhoz. Más helyeken meg valszeg találni valami konnektort)

(#12) VargaI válasza Balika911 (#10) üzenetére

VargaI
(senior tag)

jól van na :P, de mar javítottam a hsz-omat ;), de nálam pl a TN panel nem játszik, kis látószögek, fakó színek :(, viszont miután elolvastam itt a PH hírtelenjében a gyors 19''-os TFT-s tesztet, egyértelműen a SyncMaster 970P 149 875 Ft lett a befutó, csak sajna nekem még mindig sok :O

viszont, mint már írtam feljebb, az ilyen notik szerintem azért kellenek, hogy ezekután egy középkategóriás VGA-val ellátott egy vinyós (mondjuk egy perpendicular - merőleg rögzítési technológiát alkalmazó ;) - 120-as 160-as :) ) összeállítás már 3-4 órát elmenjen, az meg már teljesen korrekt szerintem és akár 2-2,5 kg-ba is beleférhet

(#13) cousin333 válasza VargaI (#9) üzenetére

cousin333
(addikt)

Nem olyan drága az, csak jó helyen kell venni: [link]

Ha ennyiért adnák nálunk is ezt a laptopot, akor nem is olyan vészes az ára...

"We spared no expense"

(#14) Sir Maxwell válasza Dufresne (#3) üzenetére

Sir Maxwell
(csendes tag)

rosszul tudod, ugyanis én pl aktiv player vok(xDk, most ancients) és kb fél éve laptoprol játszom(1 giga ddr2, 6800go, stb) és nagyon jol elvok vele, 1440-es felbontást visz, 3dmark06 pls 2500 pont, 05 pedig 5000.
a moncsi ráadásul 17es, üzemidő meg nem izgat, mert ugyis be van dugva mindig:)

(#15) AMD Power

AMD Power
(titán)

Az biztos , hogy lesz benne kakao! Szerintem ennyi penzert nem rossz kis gep , bar azert az az 1 ev garancia eleg zavaro szamomra. Egy ilyen aru illetve kaliberu gephez jarhatna mar 2 ev garancia is , mind1! :U

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#16) T-bag

T-bag
(tag)

Ha játékosoknak szánják talán annyit megemlíthetnének milyen válaszidejű az lcd.

(#17) AMD Power válasza T-bag (#16) üzenetére

AMD Power
(titán)

Szerintem ez mar nem tema a notebook TFT-nel. A legolcsobb notiban is gyors valaszideju az lcd....!

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#18) atosz

atosz
(őstag)

Nekem csupan ez tunt fel: (...)notebook további érdekessége, hogy tapipadján opcionálisan világító ikonok jelennek meg, ezzel egyszerűbbé téve a gyorsfunkciók elérését.
Erre kivancsi lennek.

(#19) _cirmos_

_cirmos_
(őstag)

jó kis cucc ez, körül is nézek hogy itt kint mennyibe fog kerülni kb, aztán lehet spórolni! (álmodik a nyomor :D)

(#20) Renwick válasza atosz (#18) üzenetére

Renwick
(senior tag)

Ha minden igaz egy ilyen van beépítve a gépbe: [link]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#21) Dufresne válasza Sir Maxwell (#14) üzenetére

Dufresne
(addikt)

Tisztelet a kivételnek :R

Csak azért is gondoltam, mert alán játékosoknál a bill jobban használódik, meg ilyesmi, de persze gondoltam, hogy lesznek/vannak kivételek:)

(#22) atosz válasza Renwick (#20) üzenetére

atosz
(őstag)

Koszi! Sztem teljesen korrekt, tetszik nagyon, hasznos dolognak tartom. a Synaptics neve pedig szamomra azt is garantalja, hogy jol van megoldva. :R Ha meg tovabbfejlesztenek egy kicsit, hogy teljesen en lohessem be az ikonokat, illetve lenne egy szamologep funkcioja a 10 szamjeggyel es a nehany alapmuvelettel, az lenne mar csak a kiralysag. :)

(#23) -FreaK- válasza Sir Maxwell (#14) üzenetére

-FreaK-
(addikt)

Hááát.. CS-t 800x600-ban érdemes jáccani,legalábbis 1.6ot biztos, surce-ról nincsen sok tapasztalatom de valszeg ott is az az optimális,márpedíg TFT-n akkor kapsz szép képet ha a natív felbontásában jáccol,de 1440-et sztem be se lehet állítani(majdm egnézem).
Ugyan nagyon sok profi használ ma már TFT-t de sztem arra jelenleg a CRT még sokkal jobb.Bár egyén kérdése, de van akit még a 2-4ms válaszidő is zavar(főleg ha agyakorlatban az nem annyi)..

(#24) OliApa válasza Dufresne (#3) üzenetére

OliApa
(aktív tag)

LAN partiról hallottál?... :DD

http://velemmivan.blogspot.com/

(#25) Sir Maxwell válasza -FreaK- (#23) üzenetére

Sir Maxwell
(csendes tag)

hát én ut2k4-ezem, ami elvileg mégzavarobb tft-n mint a cs, és mégis nagyon jol elvagyok:)
ut-ban 1280as a játék felbontása, mert egyedül windowsban van csunya kép 1280nál, ezért az mindig 1440, game-ben viszont nem:)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.