Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Itt az első 16 megabites MRAM chip (téma lezárva)

(#1) L3zl13

L3zl13
(PH! félisten)

Wow. Hát ezt is megértük. Végülis még alig 10 éve lehet, hogy már úgy hirdették a mágneses ramokat, mint nagyüzemi gyártásra majdnem kész technológiát... :C

Aki hülye, haljon meg!

(#2) rog válasza L3zl13 (#1) üzenetére

rog
(PH! kedvence)

sőt 50éve meg már(még) használtak is ilyen elven működő memóriát

(#3) Surranó

Surranó
(fanatikus tag)

Szép írás!

''Az MRAM annyi írási ciklust tesz lehetővé, mint a dinamikus RAM-ok, olyan sebességet biztosít, mint a statikus RAM-ok, és éppúgy nem igényel állandó frissítést, mint a flash memóriák''

Mi az, hogy annyi írási ciklust? És az sramot kell frissíteni? (persze áramtalanítástól eltekintve)

Az a 30-40ns DRAM-ra fordítva jól számolom, hogy 25-33MHz? vagy 250-333MHz CAS10? Szóval milyen gyors is ez a memória? a flesst hivatott leváltani, vagy a vinyót, vagy a DRAM-ot?

(#4) Erasmus válasza Surranó (#3) üzenetére

Erasmus
(őstag)

Annyi írási ciklus = annyiszor írható (szemben a véges számú írást elviselő flash-sel)

Az SRAM-ot valóban nem kell, de ezt nem is állítja a mondat.

Olvasd el figyelmesen: a mondat röviden annyit tesz, hogy a felsorolt összes memóriatípus előnyeit egyesíti.

üdv,

(#5) Surranó válasza Erasmus (#4) üzenetére

Surranó
(fanatikus tag)

Igen, de a flash nem állandó, hanem semmilyen frissítést nem igényel. Az sram se, csak az kikapcsoláskor felejt. Ezt nevezhetjük esetenkéntinek, és a dramé az állandó.

Mellesleg ha jól tudom, az egyetlen oka, hogy nem SRAMból van a memória, az az, hogy baromi drága (a cache viszont abból van, ugye?). Na most hogy ez mennyi lészen...

(#6) Hory válasza Surranó (#5) üzenetére

Hory
(fanatikus tag)

1 dram cella 1 transzisztor
1 sram cella 4 tranzisztor + 2 kondenzator (ha jol emlekszem; de a nagysagrend a lenyeg).

In nomine patri et filii et spiritus sancti

(#7) Hory válasza Surranó (#3) üzenetére

Hory
(fanatikus tag)

Ha csak egy 25MHz-es sdram cella sebesseget hozza, akkor mar 100-szor gyorsabb, mint a mostani flashramok...
Ez meg az elso generacioja, lesz az meg jobb is, ha megeri.

In nomine patri et filii et spiritus sancti

(#8) Peet

Peet
(senior tag)

''az MRAM háromszor gyorsabb a NOR, és ezerszer gyorsabb a NAND flash memóriáknál. ''

Ha valami egyszer gyorsabb akkor az ugyanolyan gyors nem? :U

''gyertyafényes kernelfordítás'' by SZTAKI

(#9) L3zl13 válasza Peet (#8) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Ezt nem igazán értem.
De egyébbként ha valami gyorsabb, akkor szvsz NEM ugyanolyan gyors. :DDD

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Dassler válasza Peet (#8) üzenetére

Dassler
(őstag)

Igen, ha valami pont egyszerese valaminek, akkor az pont ugyanolyan. Bár nem értem, hogy hogyan kapcsolódik közvetlenül ez az alap filozófiai gondolat a témához. Vagy csak definiáltad az egyszer gyorsabb fogalmát?

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#11) pilóta válasza Dassler (#10) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Jaj ne vicceljetek már vele! :D

Nyilván félreolvasta az ezerszerest egyszeresnek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) Surranó válasza Peet (#8) üzenetére

Surranó
(fanatikus tag)

A szokásos magyar nyelvi zsenialitás: a száznál háromszor nagyobb a százhárom (101; 102; 103 :t), vagy a százharminc vagy a százhétegészhatvanhét (pl. 104; 107; 107.67). Szóval az ''x-szer nagyobb'' egy nagyon trehány kifejezés (má' bocs.) ''x-szerese'', vagy ''x-szer akkora'', az oké.

(#13) pilóta válasza Surranó (#12) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Ezt nem értem.

A száznál háromszor nagyobb a háromszáz. Nincs más olyan szám, ami háromszor lenne nagyobb a száznál. Pláne nem a 101; 102; 103 stb...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) L3zl13 válasza pilóta (#13) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Szvsz csak az nem teljesen egyértelmű köznyelvben, hogy az X-nél 3-szor nagyobb az = 3X vagy 4X. (Azaz 3 szorosa vagy plusz a 3 szorosa.)

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Surranó válasza L3zl13 (#14) üzenetére

Surranó
(fanatikus tag)

Sajnos a köznyelv pongyola. A ''háromszor nagyobb'' azt jelenti, hogy három, egyre nagyobb számot mondok. Háromszor mondok nagyobbat. Képletesen:
ha x < y < z < v, akkor azt mondjuk, hogy y egyszer nagyobb, z kétszer nagyobb, v pedig háromszor nagyobb x-nél. Ez pedig nagy marhaság, tehát nyelvművelésileg úgy, ahogy van, az ''x-szer nagyobb'' kifejezés a rossz.

Remélem, így már érthető.

(#16) Dassler

Dassler
(őstag)

Nos, talán akkor egy kis nyelvtan a matematikában kitérő után vissza is térhetünk a témához. Bár jelen pillanatban nics hozzáfűzni valóm :D Király dolog ez az MRAM, de én igazán csak akkor fogok neki örülni, ha majd 20 ojróért veszek egy 2 GB-s modult a K10-es gépembe.

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#17) Surranó válasza Dassler (#16) üzenetére

Surranó
(fanatikus tag)

Addigra nem lesz ojró, mert összeomlik a mai értelemben vett gazdaság ;]

(#18) Dassler válasza Surranó (#17) üzenetére

Dassler
(őstag)

Miért vagy ilyen pesszimista? :D Vagy addigra jóléti kommunizmus lesz, lehet, és akkor minden ingyé lesz :U

[Szerkesztve]

(#19) L3zl13 válasza Dassler (#16) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Nem tom mi lesz az ojróval, de mire ilyet tudsz venni a gépedbe a 2GB-n már egy titkosítási kulcsot se fogsz eltárolni... :(
Szvsz még legalább 5 év. Akkorra meg már kb 20GB-s modulokat illene venni. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#20) Dassler válasza L3zl13 (#19) üzenetére

Dassler
(őstag)

Nekem jó a 20 GB-os is :DDD, ha olcsó pénzé adják. Vagy legalábbis megfizethető áron. Titkosítási kulcs? Addigra már rég más megoldások lesznek biztonsági téren, hardveres stb. védelem

(#21) Surranó válasza Dassler (#18) üzenetére

Surranó
(fanatikus tag)

Szerintem nem pesszimizmus, csak simán hihetetlen, hogy 2563-ban még lesz öró :U

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Itt az első 16 megabites MRAM chip (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.