Hirdetés

2017. szeptember 25., hétfő

(#1) kBagyula

kBagyula
(senior tag)

Valóban, ma már fel sem dobta azt az ablakot, hogy regisztráljam, vagy vegyem meg. :C

(#2) Gergello

Gergello
(őstag)

Ez hasonló mint a Samurize ,igaz?Utóbbit kipróbálom már ...

(#3) Male

Male
(PH! nagyúr)

Megvette a Yahoo, és ott virít rajta a Google felirat :)

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! - www.ameliemauresmo.hu ///////////////////////// Forex programozás: forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: ozweb.hu

(#4) kBagyula válasza Gergello (#2) üzenetére

kBagyula
(senior tag)

Hasonló, valami ilyesmi kinézetű az enyém:

Bővebben: link

Üdv,
kBagyula

(#5) twollah

twollah
(PH! nagyúr)

Szep meg jo, de nincs kedvem ilyenekkel pocsolni.
Meg amikor Amigam volt anno 2-3 ilyen vacak futott a gepemen, de 3-4 HDD csere utan meguntam az allando bekonfiguralast.
Szoval jo, de mire?

(#6) tgabi333

tgabi333
(fanatikus tag)

a drogos widget a legjobb :DDD:DDD

(#7) kBagyula válasza twollah (#5) üzenetére

kBagyula
(senior tag)

Nem kell vele pöcsölni, kiválasztod ami neked tetszik odabiggyeszted a desktopodra azt kész. Működik minden gond nélkül. Egyszerű használni. Mondjuk a prociterheltség mérőnek sok értelme nincs szerintem, mert többnyire úgysem látod ha teljesablakban futó alkalmazást használsz, de amúgy jól mutat. :)) A naptár is jó ha kéznél van, az időjárás előrejelző-kijelző pedig nekem nagyon bejött.

(#8) j.bravo

j.bravo
(PH! addikt)

Letöltöttem, felraktam...
Hogy kell beállítani a földrajzi helyet (időzónát?)? Az időjárásnál megtaláltam BP-t, Vácot, illetve az óra a renes időt mutatja (gondolom rendszeridő), de most, 11:20-kor az időjárás widgeten nem napocska van hanem hold... :(

Whatever.

(#9) Gergello válasza kBagyula (#4) üzenetére

Gergello
(őstag)

zsír,tök jól néz ki, és egyszerűbb használni mint azt? látom földik vagyunk:DDD

(#10) peterkeT válasza twollah (#5) üzenetére

peterkeT
(PH! nagyúr)

Kérdezd meg a benned valahol mélyen rejtőző Amigást. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) nap

nap
(PH! addikt)

Ez mire vacak mire jo?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#12) peterkeT válasza nap (#11) üzenetére

peterkeT
(PH! nagyúr)

Semmire. Azért vicces. :D Tudja valaki, hogy az egyes alkatrészek hőmérsékletét hogyan lehet vele kiíratni? Erre nem találtam widget-et...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) peterkeT válasza Kalandor (#13) üzenetére

peterkeT
(PH! nagyúr)

Na jah. Ha valakinek Mercije van, annak lóg a nyakában aranyláncon egy merdzsó-karika, ha valaki egész nap a gépe előtt ül, annak efféle geek-sign jár. :D

p

(#15) nap válasza Kalandor (#13) üzenetére

nap
(PH! addikt)

Szoval, ez valami olyasmi, mint anno a linuxos desktopok hegesztese volt.
Ott volt ertelme. Tudtam, hogy van-e meg szabad processzorido, vagy, melyik kepernyon jarok, es hogy mennyivel mult el ejfel.. :)
A mostani windozos desktopbol semmit sem sokat latok, max bekapcsolaskor. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) Cathfaern válasza nap (#15) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Képes:
- időjárás kijelzésére (5 nappal előre is akár) *
- Nagy (könnyen / messziről olvasható) óra (jól tud jönni időnként)
- Szabad HDD / memória hely kijelzés
- naptár

és még nagyon sok minden, ezek inkább azok amik úgy ''általában'' hasznosak. Nekem ezen kívűl van Win leállító / újraindító gomb az asztalomon, egy olyan widget ami képeket váltogat (és rakja ki az asztalra kis méretben) értelemszerűen az ubbinak csak díszitő funkciója van. De ha tényleg érdekel mikre jó, akkor nézd meg a Bővebben: link weboldalt ott találsz sok-sok widgetet.

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#17) balco

balco
(fanatikus tag)

ez miért is van az ''egyéb hardver''-ek közt?

(#18) pitom

pitom
(tag)

És ezeket a *.widget-eket hova kell rakni, hogy működjenek?:F

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#19) peterkeT válasza pitom (#18) üzenetére

peterkeT
(PH! nagyúr)

Abban a könyvtárban, ahova a Konfabulator telepítette magát, van egy Widgets alkönyvtár. ;)

p

(#20) Szabesz válasza pitom (#18) üzenetére

Szabesz
(őstag)

Szerintem C:\Documents and Settings\Felh név\Dokumentumok\My Widgets

(#21) pitom válasza peterkeT (#19) üzenetére

pitom
(tag)

Ja, én lemaradtam ennek a Konfabulator-nak a telepítésénél, ez is kell hozzá?:DD
Na akkor felrakom előbb azt, köszi:):U

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#22) kBagyula válasza Gergello (#9) üzenetére

kBagyula
(senior tag)

:DDD Földik, persze.
Felteszed és 2 perc alatt rájössz mi, hogy van. Nem bonyi a használata.

(#23) kBagyula válasza j.bravo (#8) üzenetére

kBagyula
(senior tag)

Gondolom az időjárás widget-re gondolsz.
Jobb klikk a widgeten, majd widget preferences >> ott a General fülön ennyit írsz be a ''locations'' sorba: (pl.:) Szeged, Hungary és kész is. (gyakorlatilag bármit beírhatsz ami a térképen helységnévként szerepel a Hungary elé)
Alatta a ''display name'' sorba amit akarsz (pl.:) Szeged,
Majd a ''use metric units'' rádiógombot bepippantod és kész is. Innentől °C-ban jelez. A többi beállítás ízlés kérdése. Klikk a ''Save'' gombra és kész is.

Üdv,
kBagyula

(#24) iguana

iguana
(őstag)

letöltöttem a 2.1-et és rögtön az elején ''A setup Launcher hibát észlelt, ezért leáll''
ez vajh miért?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#25) iguana válasza iguana (#24) üzenetére

iguana
(őstag)

megoldódott, újra letöltöttem, és jó.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#26) Obi-1 válasza iguana (#25) üzenetére

Obi-1
(őstag)

Nekem nem jön be az oldal, de ezek szerint azért még működik!

Only a Sith deals in absolutes.

(#27) iguana

iguana
(őstag)

másik porbléma :)
calendar widget, 2x kattint a napra és összeszinkronizál az outlook-al. viszont mégsem látszanak a teendők stb. túl sok mindent nem lehet paraméterelni. ötlet?

(#28) Cathfaern válasza kBagyula (#23) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Rossz hír hogy a 2.1-es konfabulatorban található The Weather widget új forrást kapott (bármilyen meglepő a Yahoo weather) ennek egyenes folyománya az, hogy a régi widget-el ellentétben csak nagyon kevés Magyarországi város található meg benne.
A régi verziós widget elérhető innen: Bővebben: link

A widget-ek default mappája pedig szabadon állítható.

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#29) Biaggio

Biaggio
(őstag)

Jipííí :DD Gyorsan frissítettem is :)

(#30) Vallon

Vallon
(tag)

Tetszik ez a kis progi! De monnya' már meg valaki, hogy mit csináljon az ember, ha be akarja állítani a BUX-indexet. Ezer dolgot megpróbáltam, de nem hozta be a kereső. Valami hülye német piacot hozott be. Ja, a másik bajom az időjárással van. Délután 4-kor töltöttem le, el is inditottam, de az időjárás arca éjszakai lett délután négykor. Hogy kell ezt átállítani? Köszi a jövőbeli segítségeket.:))

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#31) biker

biker
(PH! nagyúr)

én csak a dashboardról nyilatkozom. ez elrejtős, ugyebár.

nos, pl php hlp widget, egy kereső, beírod az adott php keresendő dolgot, és ugrik a php.net manual részlegének megf. fejezetére.
egy gomb kell, nem safar>bookmarks>php.net>search>stb

whois widget ugyanez, whoisolható, egy kattra

sysstat nem csak a proci terheltséget mutatja, ram foglaltságot, ip külső belső esetleg, forgalom ,stb stb, időnként jól jön.

és az 5napos előrejelzés se rossz.

mást nem nagyon használok, ja számológép...

Egyedi nyomtatott telefon tokok: https://gerisoft.hu/egyedi-telefon-tok-nyomtatas | Mai ajánlatunk: www.kattanj-ra.hu | www.gerisoft.hu | www.csomagologepalkatresz.hu

(#32) peterkeT válasza biker (#31) üzenetére

peterkeT
(PH! nagyúr)

Hadd kérdezzem meg ismét: gép hőmérsékleti értékeit, órajeleit és hasonló működési paramétereit kiíró widget nincs? Én nem találtam...

p

(#33) biker válasza peterkeT (#32) üzenetére

biker
(PH! nagyúr)

nem tudom, sose kerestem.
van erre egy progi, azt használom ha izgat, bár csak hőmérő amúgy

Egyedi nyomtatott telefon tokok: https://gerisoft.hu/egyedi-telefon-tok-nyomtatas | Mai ajánlatunk: www.kattanj-ra.hu | www.gerisoft.hu | www.csomagologepalkatresz.hu

(#34) j.bravo válasza kBagyula (#23) üzenetére

j.bravo
(PH! addikt)

Ezt megtaláltam, köszi...
Szóval látom az előrejelzést/napi adatokat az engem érdeklő Vácra ill. Bp-re is. A problémám (bár végülis nem olyan nagy gáz), hogy bár nappal van (és az óra widget is nappali időt mutat), az időjárás widget éjszakai módban van. Nem napocska süt illetve bújik a felhő mögé hanem hold. Na és ezt nemtom hogy állítsam be :)

Whatever.

(#35) peterkeT válasza j.bravo (#34) üzenetére

peterkeT
(PH! nagyúr)

Tegnap nálam is egész nap éjszaka volt, meg éjszaka is éjszaka volt, aztán ma reggelre nappal lett. Nem tudom miért, szerintem be kell állnia - akklimatizáció? :F

Biker: nekem is van Centrino Hardware Control-om, de jobb lenne akkor már minden mütyürt egy helyen tudni, nem felét a tálcán, felét meg f8-cal előszedni. De úgy nézem nemigen működik a dolog.

p

(#36) peterkeT

peterkeT
(PH! nagyúr)

Whoops, lehet, mégsem olyan jó ötlet egyszerre túl sok widget?

Bővebben: link

p

(#37) Cathfaern válasza peterkeT (#35) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Sajna hőmérséklet kijelző widget nincs

(#38) Biaggio

Biaggio
(őstag)

Tegnap telepítettem friss drivereket, így egyik alkalommal átment 640*480-ba a monitorom. Ezután már néhány widget (Weather, Digital Clock) fele nem látszik. Hova tűnt :F

(#39) Biaggio

Biaggio
(őstag)

up

(#40) Kokot

Kokot
(lelkes újonc)

Tud valaki hasonló programot Win 98 alá? Mert ezek csak 2000 és XP-n mennek.
Annyi kéne csak hogy kitegyen egy jó nagy digitális órát az asztalra dátummal nappal.
System trayben nagyon apró az óra.

(#41) aDM|RaL^ válasza tgabi333 (#6) üzenetére

aDM|RaL^
(őstag)

az milyen?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#42) aDM|RaL^

aDM|RaL^
(őstag)

letöltöttem, de nem akarja felrakni:

nem engedi telepíteni, egy olyan vicces hibaüzenettel aminek a vége:

nemlétező vagy nem érvényes telepítőcsomag
ellenőrizze hogy a telepítőcsomag létezik-e...

loool

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#43) Korcsii

Korcsii
(őstag)

Ennek örülök, de annak nem hogy az időjárásban már nem lehet megnézni a bajai időjárást.:(:((( Esetleg tud valaki megoldást?

(#44) peterkeT válasza Korcsii (#43) üzenetére

peterkeT
(PH! nagyúr)

Próbáld meg azt, amit Cathfaern írt a #28-ban.

p

[Szerkesztve]

(#45) Korcsii válasza peterkeT (#44) üzenetére

Korcsii
(őstag)

Thx neked és Cathfaernnek is.:R

(#46) Biaggio válasza Biaggio (#38) üzenetére

Biaggio
(őstag)

Tehát van valakinek valami ötlete, hogyan lehet ''resetelni'' a Konfabulatort? 2 widget félig eltűnt, mintha félbevágták volna :(

(#47) Razor1

Razor1
(senior tag)

az új verziónál hol lehet beállítani h bootoláskor automatikusan induljon?

(#48) peterkeT válasza Biaggio (#46) üzenetére

peterkeT
(PH! nagyúr)

Leszed, és újratelepít? ;)
Close widget és utána újra open volt már?

Razor1: Sehogy. Az indítópultba másold bele a parancsikonját.

p

[Szerkesztve]

(#49) L3zl13 válasza Cathfaern (#28) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Feltettem az általad linkelt widgetet. Beírtam a lakóhelyemet, nemsokára megtaláltam és ment.
Másnap kapcsolom be a gépet, Konfabulator indul, majd benyögi, hogy nem található a megadott hely? Megadtam budapestet, az rögtön ment. Mitől lehet,
hogy egy várost egyszer megtalál aztán meg nem?

Aki hülye, haljon meg!

(#50) Biaggio válasza peterkeT (#48) üzenetére

Biaggio
(őstag)

Mindkettő :(

Volt már leszed, újratelepít,
volt már close widget, open,
volt már Doc and sett/../Local sett/App data/Pixoria/Konfabulator könyvtár kiürítése.

Mi lehet még? :O

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.