2019. augusztus 17., szombat

(#1) velizare

velizare
(veterán)

a gallium azért vicces anyag. nem elég, hogy mérgez, mint az állat, de ráadásul szobahőmérsékleten szublimál is, csak hogy még jobb legyen... :DDD

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#2) L3zl13

L3zl13
(nagyúr)

Mik azok a ''rézegységek''?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) hunluigi válasza L3zl13 (#2) üzenetére

hunluigi
(senior tag)

Na megint meg lettem előzve... :O

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#4) ollie válasza velizare (#1) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Akkor ezt vicces lesz összerakni. Na meg ha kifolyik a cucc, nem csak a gépet végaj tönkre, hanem a user is feldobja a talpát. :DDD

(#5) erdoke válasza velizare (#1) üzenetére

erdoke
(titán)

''A felhevült folyékony fémet egy elektromágneses elven működő keringtető mozgatja a teljesen zárt rendszerben...''

Nem szublimál, nem neked kell összedrótozni, stb.

Ráadásul ez nem tiszta fém, ez egy ötvözet. Az eredeti hírben mind a rendszer működése, mind a környezethez való viszonyulása korrekten le van írva:

“The liquid metal has significant advantages over other single phase liquid solutions. The thermal and physical properties of the material give it the ability to cool extremely high heat fluxes. With its very low vapor pressure, the boiling point of the material is in excess of 2000°C. This provides the capability to cool extremely high power densities without the liquid-metal changing phase, removing power density as the limiting factor in cooling performance. The liquid metal is non-flammable, non-toxic and environmentally friendly. As a metal, the liquid is both highly thermally conductive and highly electrically conductive. The thermal conductivity makes it ideal for heat removal and dissipation. The electrical conductivity enables the use of electromagnetic pumps to propel the liquid,” claims the manufacturer.

[Szerkesztve]

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#6) muad_dib válasza erdoke (#5) üzenetére

muad_dib
(tag)

viszont ne vágd bele a csavarhúzót :)

Hogyan nősül a hálózati játék fanatikus? - Holtomiglan holtodiglan...

(#7) velizare válasza erdoke (#5) üzenetére

velizare
(veterán)

igen, olvastam. csak megemlítettem, mint érdekességet. másik jó barátja, az arzén, aki hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, és együtt jó kis félvezető ötvözetet alkotnak. de amíg összehaverkodnak... :U

(#8) jakobkacsa válasza muad_dib (#6) üzenetére

jakobkacsa
(senior tag)

azt azert a vizhutes csoveibe sem kene belevagni :)

egyebkent erdekes elgondolas, kivancsi leszek az utoeletere, hogy egyaltalan el fog-e terjedni, es mas gyartok is at/megveszik-e a technologiat
manapsag meg a vizhutes sem kifejezetten olcso, ugyhogy biztos kell nehany ev, hogy az atlagember is elgondolkodhasson a beszerzesen

Dyslexia for cure found!

(#9) velizare válasza ollie (#4) üzenetére

velizare
(veterán)

hál istennek ez nem tiszta gallium, és az ötvözet nem olyan reagens, hogy bármilyen valós veszély felmerülne. lenyelni azért még mindig nem lenne célszerű. ;)

(#10) szatocs

szatocs
(őstag)

Az a legjobb az egészben, hogy biztos, hogy még a vízhűtésnél, vagy a hőcsöves (asszem Zalman) háznál is drágább lesz.

=== Szatocs ===

(#11) _cirmos_

_cirmos_
(őstag)

íme a tökéletes hűtés: olcsó, biztonságos, egyszerű ;]

(#12) BenJoe

BenJoe
(senior tag)

Húúúú!! Ez nagyon kúúúúl! Juuujj, de izgiiiiii! :DDD
Na jó, viccet félretéve: Elég érdekes dolog. Azért az árcédulára kíváncsi leszek... :U
Aztán meg nehogy az legyen, mint az X800XL@512MB! :))

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#13) Obi-1

Obi-1
(őstag)

Az igazi megoldás mégis az lenne, ha nem zabálnának annyit a gépeink! Egyébként nagyon érdekes próbálkozás.

Szvsz a jelenlegi fogyasztás felett már nincsen élet, tehát nem lesz szükség komolyabb hűtésre.

Only a Sith deals in absolutes.

(#14) jakobkacsa válasza Obi-1 (#13) üzenetére

jakobkacsa
(senior tag)

ezt a folyekony nitrogenes finneknek is tudjak? :DDD

Dyslexia for cure found!

(#15) t-shirt

t-shirt
(veterán)

Az hogy a hőszállító közeg jobban vezeti a hőt mint a víz a gyakorlatban mennyit jelenthet 1-2 fokot, többet biztos nem hoz egy rendes vízhűtéshez képest. Sok értelmét nem látom.

(#16) DaSilva válasza velizare (#9) üzenetére

DaSilva
(senior tag)

a gallium nem olyan vészes dolog. de az ''environmentally friendly'' benyögést azért szívesen ellenőrizném pár liter szétlocsolásával a kedves marketingigazgató kertjében.

huss, fohászom száll feléd

(#17) Zordkaszás válasza velizare (#1) üzenetére

Zordkaszás
(senior tag)

És nem gallium, hanem gallium ötvözet.
Szövegértésből bukásra állsz :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#18) jakobkacsa válasza t-shirt (#15) üzenetére

jakobkacsa
(senior tag)

ha jol ertem, a nagy kunszt az, hogy nem kell hozza pumpa - egy mozgo alkatresszel kevesebb

aprobb ervek: esetleg kevesebbet fogyaszt, mint egy vizhutes, es ugyanazt a homersekletet tartja; ha kifolyik a gallium-otvozet, nem rozsdasitja az alkatreszeket; pont ugy nez ki, mint egy hocsoves rendszer, igy szepen kiegeszitheti a hocsovekkel amugyis telepakolt haz belso dizajnjat

valami ilyesmi :)

Dyslexia for cure found!

(#19) OutsideR

OutsideR
(aktív tag)

''8 °C-on válik cseppfolyóssá''
Ezexerint minuszba nem műxik... Extrémtuning urott :D

(#20) Zordkaszás válasza jakobkacsa (#18) üzenetére

Zordkaszás
(senior tag)

Van pumpa, csak nincs mozgó alkatrésze :))

Valóban nem rozsdásít, de olyat sem olvastam, hogy nem vezeti az áramot :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#21) t-shirt válasza jakobkacsa (#18) üzenetére

t-shirt
(veterán)

Ok, ebben nincs mozgó alkatrész ez valóban előny. Azt nem hinném hogy kevesebbet fogyaszt mivel valami elektromágneses módon mozgatja a folyékony fémet. Egy normális vízhűtés egyik előnye hogy tetszés szerinti ezközökkel bővítheted, cserélgethetsz benne mindent kedved és pénztárcád szerint.

A külcsin meg a jövő zenéje ezt is meg lehet csinálni csúnyán és a vízhűtést is szépen :)

Szerencsére nem szokott kifolyni a víz a vízhűtésből, de ha mégis akkor is ritkán okoz kárt. Az hogy pontossan mit okoz ez az ötvözet ha elszabadúl majd az első perek után kiderűl :DDD

Ez a rendszer gyakorlatilag ugyan olyan felépítéssel rendelkezik mint egy vízhűtés (blokk - hővezető közeg - radiátor) ellenben nem lehet tetszés szerint alakítgatni nem tudod méretre igazítani a csövezését annak elhelyezkedését stb és valószínűleg drágább is.

Ha lesznek kapható termékek, majd jól letesztelik itt a PH-n és meglátjuk mire is jó ez :)

[Szerkesztve]

(#22) jakobkacsa válasza Zordkaszás (#20) üzenetére

jakobkacsa
(senior tag)

''Valóban nem rozsdásít, de olyat sem olvastam, hogy nem vezeti az áramot''
a hatranyokrol senki nem kerdezett :) (btw. a viz is eleg jol vezeti az ampert)

es attol fugg, mit tekintunk pumpanak (pl mondhatnank, hogy a pumpa az egy olyan keringetoeszkoz, amiben _vannak_ mozgo alkatreszek :D)
en ofkorsz ugy ertettem, hogy nincs olyan mozgo/hangos alkatresz, mint vizhutesnel a pumpa

Dyslexia for cure found!

(#23) jakobkacsa válasza t-shirt (#21) üzenetére

jakobkacsa
(senior tag)

''Ez a rendszer gyakorlatilag ugyan olyan felépítéssel rendelkezik mint egy vízhűtés (blokk - hővezető közeg - radiátor) ellenben nem lehet tetszés szerint alakítgatni''
es eppen ezert egesz kozel all a hocsoves megoldasokhoz (is), csak a keringetes nem automatikus, nincs fazisatalakulas, es messzebbre lehet elvinni a hot :)

Dyslexia for cure found!

(#24) t-shirt válasza jakobkacsa (#22) üzenetére

t-shirt
(veterán)

Tényleg nem akarok itt vízhűtés vs folyékony fém vitát csinálni, de azért vannak nagyon halk pumpák (eheim) vízűtéshez. Természetesen ha nem mozog halkabb mintha mozog :), de a mozog se biztos hogy hallható.

[Szerkesztve]

(#25) rudi

rudi
(nagyúr)

Érdekes az szent, de ne feledkezzünk meg róla, hogy a hőcső, víz fémötvözet mind csak közvetíőközegek, kell valamiféle radiátor, amin a hő távozik. Az előny, hogy nincs mozgó alkatrész, valószínűleg hangja sincs, talán utántölteni sem kell, de súlya biztosan van. Milyen tömegel lehet 2-3 deci ilyen gallium ötvözetnek?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) jakobkacsa válasza t-shirt (#24) üzenetére

jakobkacsa
(senior tag)

ofkorsz en sem akarok itt nagy vitara kelni, azert is vannak ott a smiley-k
raadasul se vizhutesem, se folyakonyfem-hutesem nincs, tehat elvileg nagyon vitaalapom sem lehet :B
egyszeruen ervelgettem (ha nehol nem is nagyon komolyan)
eheim pumpat pedig mar lattam, de nem ultem oda melle meghallgatni :)

Dyslexia for cure found!

(#27) etilin válasza jakobkacsa (#26) üzenetére

etilin
(aktív tag)

Hát én nem hiszem, hogy átlag (l)usernek kéne ilyen cucc az elkövetkező 7-8 évben. Olyan drága az ilyenn móka hogy azt csak az extrém tunningőrültek lesznek esetleg megfizetni.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#28) t-shirt válasza rudi (#25) üzenetére

t-shirt
(veterán)

A radi az egyik leglényegesebb része szinte mindig (végülis minden hűtés lapja a hőleadás). Ha ilyen ''kis kompakt gép belsejében adom le a hőt'' kiszerelésben fogják forgalmazni akkor nem lesz jobb mint egy hőcsöves blokk. Ha kap egy szép nagy gépen kivűl elhelyezhető radit 2db 12cm-es ventivel (vagy egy gép oldala méretű passzív radival) akkor jöhet :D

[Szerkesztve]

(#29) wnix

wnix
(senior tag)

Itt van: Bővebben: link

Úgy tudom a gallium az drágább mint az arany, lehet hogy olcsóbb lenne egy ilyen higannyal ?

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#30) dekoninck

dekoninck
(aktív tag)

Miért baj, ha mérgező anyag kering a zárt rendszerben? A mezei lázmérőben is eléggé mérgező higany kering :) mégis minden háztartásban van belőle. Igaz, az EU be akarja tiltani :)

Inkább az a baj a folyékony fémmel, hogy a folyékony fém, és mesterséges intelligencia térben ily közel egymáshoz... félő, hogy egyszercsak egy T1000-es terminátor mászik elő a számítógépből :(

T-800-as terminátorral már találkoztam bicajversenyeken: ugyanis van egy csapat, melynek az a neve, hogy :DD ''Élő szövet a fém vázon'' :DD

[Szerkesztve]

(#31) Gregorius válasza OutsideR (#19) üzenetére

Gregorius
(őstag)

8 °C-on válik cseppfolyóssá
Vazz, télen fagyállót kell venni a PC-be :D

Valóban nem rozsdásít, de olyat sem olvastam, hogy nem vezeti az áramot
Az a baj, hogy ami nem vezeti az áramot, az a hőt se nagyon, és fordítva.

Gonosz kérdés: az a keringető a házon kívülre van tervezve, vagy belül segít a háttér elektromágneses sugárzásba?

Mainstream support for Steve Ballmer ended in 2009. Extended support ends in 2014.

(#32) dekoninck válasza wnix (#29) üzenetére

dekoninck
(aktív tag)

Mer' nem tiszta gallium, gondolom.

(#33) dekoninck válasza Gregorius (#31) üzenetére

dekoninck
(aktív tag)

Miért, a víz vezeti a hőt, de az áramot nem, nem? Lásd: vízhűtés.

(#34) t-shirt válasza wnix (#29) üzenetére

t-shirt
(veterán)

Ha ez így néz ki akkor ez inkább a hőcsöves hűtőkkel konkurál mint a vízhűtésel. Valahogy nem így képzeltem :U

(#35) lapa

lapa
(veterán)

gondolom annyival lehet jobb, hogy pár fokkal nagyobb delta T-t csinál a radiátornak vagy nemtom még hogyan lehetne...

(#36) wnix válasza t-shirt (#34) üzenetére

wnix
(senior tag)

Hát igen...
Ez egy heatpipe pumpával és tágulási tartállyal ;]

(#37) jakobkacsa válasza etilin (#27) üzenetére

jakobkacsa
(senior tag)

haaat, egy atlagusernek ma boven eleg a leghutes
de hogy 7-8 ev mulva mi lesz?
es nem is gondolom, hogy az otthon alkatreszekbol gepet osszerako atlagusernek lesz egyhamar ilyenje - ha egyaltalan valaha lesz ra szukseg
valojaban ugy ertettem, hogy a leghutes helyett _valos_ hutesi alternativa csak evek mulva lesz ebbol az atlagusernek (vizhutes most eppen valos, bar leghutesnel dragabb alternativa, foleg, ha otthon barkacsolt)

sokkal inkabb elgondolkodtato lehet jonevu OEM gyartoknak, lefogadom, hogy nagy marketingereje lenne egy ilyen hutesi megoldasnak a markas gepek piacan

Dyslexia for cure found!

(#38) jakobkacsa válasza wnix (#36) üzenetére

jakobkacsa
(senior tag)

afene, en sem teljesen igy kepzeltem el :F

Dyslexia for cure found!

(#39) t-shirt válasza jakobkacsa (#38) üzenetére

t-shirt
(veterán)

És a képen látható megoldás még a hangtalan keringtetés előnyét is elpazarolta egy venti személyében.

(#40) Juan D

Juan D
(tag)

Nem tudom, hogyan veheti fel a versenyt az eddigi hűtésekkel (mármint arra gondolok, hogy én a vízzel +v.ok elégedve, s csak abban az esetben cserélném le, ha méghalkabb rendsezrt tudnék szerezni). De egy fémbázisú fém tömege talán nagyobb, mint a víz alapúé, s talán ehhez nagyobb energia --- tehát magasabb hang? Bár f.gom sincs, mert ''fémpumpáról'' :DDD még nem igazán hallottam!

speedskater - KDSE

(#41) wnix válasza t-shirt (#39) üzenetére

wnix
(senior tag)

Ez: Bővebben: link engem is jobban érdekelne (IC-n belüli peltier).

(#42) jakobkacsa válasza t-shirt (#39) üzenetére

jakobkacsa
(senior tag)

asszem atfogalmazom #23-at:
nem a hocsoves megoldasokhoz _is_ all kozel, hanem majdnem ugyanarrol van szo, es tavolabb all a vizhutestol, mint elsore gondoltam
vegulis csak a keringetes elve mas, nem kell hozza fazisatalakulas, nagyjabol ennyi :U
es a kepek szerint persze odakerul meg egy elektromos kutyu a proci fesszebalyzoi melle, jo otlet :F
vagy valaki javitson ki, ha tevedek, vagy ha nagyon rosszul latok valamit

azert kivancsi vagyok, hogy tenyleg ez-e a maximum hoszallitasi tavolsag, vagy finomithato a technologia addig, hogy kivezetheto legyen egy hazon kivuli nagyobb radiatorra

Dyslexia for cure found!

(#43) _cirmos_ válasza Juan D (#40) üzenetére

_cirmos_
(őstag)

''fémbázisú fém tömege talán nagyobb, mint a víz alapúé''

ezt biztos nem így akartad :D. én legalábbis k*rvára nem értem :U

(#44) velizare válasza Zordkaszás (#17) üzenetére

velizare
(veterán)

Bővebben: link
te meg olvasásból. :(((

(#45) zeg válasza _cirmos_ (#43) üzenetére

zeg
(senior tag)

A fém+víz könnyebb mint a fém+fém. Vagy valami ilyesmi:D

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#46) velizare válasza dekoninck (#33) üzenetére

velizare
(veterán)

nem vezeti az áramot a víz?! mióta?! :Y

(#47) Fade_Away válasza Juan D (#40) üzenetére

Fade_Away
(őstag)

vizre is letezik mozgó alkatrész nem tartalmazó pumpa gondolom vmi hasonló elven működik ennek a pumpája is. (A microchaneles vízesblokkot gyártó egyik cég is gyárt ilyen pumpát ha jólemlékszem.)
Mivel nincs benne mozgó alkatrész így nincs hangja.

Egyébként ahogy látom ez 1:1ben egy vízhűtés csak víz helyett nagyobb hőfelvevő/hőleadó, hővezető képességű fémetötvözetet alkalmaztak víz helyett. Nekem tetszik.

(#48) Juan D válasza _cirmos_ (#43) üzenetére

Juan D
(tag)

jaja, :DD:D:DD:D bocsi, úgy értettem, hogy a fémé nagyobb, mint a vízé.

speedskater - KDSE

(#49) Bgs

Bgs
(senior tag)

Talan a notebook piacon lehet szelesebb felhasznalasi kore ennek. Kis meretei miatt valthatja a heatpipe-os rendszereket.

A hazon kivulre vezetessel az a baj, hogy:
1) vagy flexibilis csoben kell vezetni, ami a viznel sokkal nagyobb kifolyasi lehetoseget ad mar csak a surusege miatt is.
2) vagy egyenre kell osszeszereltetni vhol => sokkal dragabb.

Ami talan realisan szobajohet, az valamilyen haz oldalahoz rogzitheto megoldas lehet. Viszont meg ez sem olyan magatol ertetodo...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#50) Juan D válasza Fade_Away (#47) üzenetére

Juan D
(tag)

Ha nincs hangja, akkor gut!

Ha valaki hozzájut egy ilyen cuccoshoz, az indíthatna egy ilyen topicot!

speedskater - KDSE

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.