Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

(#1) ciao

ciao
(senior tag)

most akkor egyszerre két CPU is ugathat a GPU-nak?
ha igen talán nem lesznek cpu limitáltak a játékok, vagy ahhoz a játéknak is támogatnia kell, vagy csak elég a driver?
fLeSs és rudi help!

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#2) Kraptor válasza ciao (#1) üzenetére

Kraptor
(őstag)

Aszem csak az SLi konfigoknál van az hogy DC jobban bejátszil, de ebbe nem vagyok 100% biztos de mintha valami ilyesmit olvastam volna még a beta doksikban.

(#3) anulu

anulu
(nagyúr)

az első bekezdéssel vitatkoznék. az OK, hogy WHQL-es driverek nem sűrűn jelennek meg, de az nzone.com illetve guru3d.com-ról le lehet kaparni a beta-kat, ami az ATi-ról nem mondható el. valamint az esetek túlnyomó többségében részemről beta drivereket használok. sok esetben stabilabbak és gyorsabbak, mint a final-ok. szvsz összességében nézve a driver támogatás jobb az nVidia-nál.

valamint van némi kavar a számozással, ugyanis 2db 81.85-ös driver van. az egyik beta, ami kb 3-4 napja volt elérhető az nzone-on, WHQL nélküli, és most van a final. annak örülnék, ha pl egy ''f'' vagy ''w'' betűt biggyesztenének a driver verziószám végére, h tudja az ember, h tulképp melyikről is van szó.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#4) Donnie válasza anulu (#3) üzenetére

Donnie
(senior tag)

Kis ''gondolkodással'' nem nehéz megkülönböztetni a két 81.85-ös driver-t. Letöltésnél az egyiknek a nevében szerepel a whql, a másiknak meg nem...:)

(#5) zfarkas válasza anulu (#3) üzenetére

zfarkas
(senior tag)

szvsz összességében nézve a driver támogatás jobb az nVidia-nál.
Arra mérget vehetsz. Az ATI Linux driverekkel mindig is hatalmas szopások voltak. Ezért van nVidia-m.

Raw Dark Pure

(#6) anulu válasza zfarkas (#5) üzenetére

anulu
(nagyúr)

nekem anno a windows-osokkal is volt. ezért azóta csak nVidiám van. érdekes, hogy ismerős gépében (akinek eladtam), tökéletesen megy. :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#7) RpPRO válasza zfarkas (#5) üzenetére

RpPRO
(őstag)

Nyilvan fogalmad sincs, mik tortentek az utobbi idoben az ati linux meghajtoival.

Ja es hogy gonoszkodjak egy kicsit, - mint 2 bizonyos szemely teszi allandoan barmilyen ati hir eseten - a legkozelebbi nv whql-t hoolvadaskor lathatjuk majd. :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#8) Donnie válasza RpPRO (#7) üzenetére

Donnie
(senior tag)

Mint a nőknél, úgy jön meg havi rendszerességgel az Ati-nak is...:) Miért is jó ez?:U

(#9) AMD Power

AMD Power
(titán)

Az én Go Fx 5200-m mit szólna ehez a ForceWare-hez?:F

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#10) anulu válasza AMD Power (#9) üzenetére

anulu
(nagyúr)

papírforma szerint mennie kell vele.

(#11) anulu válasza RpPRO (#7) üzenetére

anulu
(nagyúr)

részemről tudom. ismerőseim sz*pnak vele, és vesznek nVidia kártyákat...

(#12) viharhozo

viharhozo
(addikt)

anulu: nem fejezned be egyszer es mindenkorra az Ati-drajveres torteneteidet? A juzerek 99,9%-a tokeletesen elboldogul veluk, de nyilvan ok mind hulyek.

Ha az nvidia havonta adna ki a drajveret, az Ati meg negyedevente, neked akkor is az nvidia tetszene jobban, mert milyen jo, h havonta frissit.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#13) XanD3R válasza anulu (#11) üzenetére

XanD3R
(aktív tag)

Nem tudom mi a bajod az ATI driverekkel nekem is volt már ATI-m nem is egyszer és semmi bajom nem volt vele (igaz most egy 6800 ultra boldog tulajdonosa vagyok, de nem azért mert az ati szar, hanem mert mindig azt veszem meg ami jobban megéri, és amihez olcsóbban hozzájutok :) )

(#14) anulu válasza viharhozo (#12) üzenetére

anulu
(nagyúr)

jó, abbafejeztem a dolgot... :U

én abba a 0,000001%-ba tartoztam.

[Szerkesztve]

(#15) anulu válasza XanD3R (#13) üzenetére

anulu
(nagyúr)

viharhozo kolléga kérésére inkább nem írom le...

(#16) CocooN-z

CocooN-z
(őstag)

Már sok helyen kéreztem de egyértelmu választ még mindig nem kaptam:

szoval hogyan is reagál ez a driver a HT s P4 es rendszerekre?:U

BRSZK 5.0 - https://bit.ly/2IgQqox

(#17) arty válasza XanD3R (#13) üzenetére

arty
(addikt)

erről van szó ... rengeteg VGA-m volt (nvidia, ati, matrox, 3dfx) és soha, egyikkel sem volt gondom, mindig azt vettem ami legjobban megérte.

elvben persze 3dfx+ati 4ever :D

whql minősítésesdinél mindig leirom: volt nvidia whql drv, amiben NEM volt ott az .inf ! ennyit arról, hogy valami whql ... nem számit semmit, nekem a betakkal is jo a tapasztalatom! MINDKÉT fronton ... soha, sehol semmi anomália.... :)

stadion, kisvasút, freemail

(#18) Rover623 válasza XanD3R (#13) üzenetére

Rover623
(félisten)

Háát...egy 6800 Ultra-hoz legálisan ''olcsóbban'' hozzájutni elég nehéz...:DDD

primus inter pares

(#19) plukacs7 válasza Rover623 (#18) üzenetére

plukacs7
(aktív tag)

Szarok a mai kamionok, nem deszkázzák be hátul aztán csak úgy potyog a zsuga. :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#20) plukacs7

plukacs7
(aktív tag)

Nekem az a fura, hogy páran jelezték: gyorsult a 81.84-hez képest (béta) mindenféle márkok alatt. (Jó, tudom, nem játsszunk márkkal, de valamit csak jelent).

Az issue listben viszont sehol sem találtam olyat, hogy optimalizálás, gyorsulás, stb csak azt, hogy eddig néhány kártya/játék párosítás fagyott, most meg nem fagyik.

Hogy van ez?

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#21) Baskiria

Baskiria
(senior tag)

geforce 6100? :)

(#22) viharhozo válasza plukacs7 (#20) üzenetére

viharhozo
(addikt)

Semmi, elneztem.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23) XanD3R válasza Rover623 (#18) üzenetére

XanD3R
(aktív tag)

:DD

(#24) CocooN-z

CocooN-z
(őstag)

Nem akarom elvenni a kedvét senkinek sem az uj nv driver installálástól, de sajnos van benne egy igen nagy hiba: Méghozzá az alkalmazás váltásoknál kifagy, pontosabban restartol a gép.

Remélem hamar kijavitják, mert most megin rakhatom vissza az előzőőt, meg ujra a rivatunert és azt meg belőni...jo kis szorakozás a semmiért. bár annyi értéke van a dolognak hogy megosztottam veletek...remélem segitettem, valamennyit

by zzz

(#25) CocooN-z válasza CocooN-z (#24) üzenetére

CocooN-z
(őstag)

FEL! hogy gyorsan és sokan észre vegyék!:U

(#26) anulu válasza CocooN-z (#24) üzenetére

anulu
(nagyúr)

ezt légyszíves magyarázd el, hogy pontosan hol is rebootol?!

(#27) anulu válasza plukacs7 (#20) üzenetére

anulu
(nagyúr)

nemcsak *mark-ban. nálam 1280x1024-ben kb 50%-al több fps-t ad Transparent AA Supersampling-gel, mint a 81.84. konkrétan pl Colin 04 81.84-gyel 40-60fps, 81.85-tel 70-90fps...

TSAA nélkül a minimálisnál is kevesebb a változás. na jó, azért egy kicsit több. 84-essel FEAR 1280-ban 4xAA, 16xAF Fraps-sal mérve időnként rendesen beesett 25fps alá, 85-tel 30alá nem megy.

(#28) CocooN-z válasza anulu (#26) üzenetére

CocooN-z
(őstag)

Alkalmazás váltás, 3d > 2d, visszafele nem tom mert jön az rr :)

win LOGO s billentjunel, ALT+TAB, más alk. váltásra alkalmas parancsot nem vágok

(#29) anulu

anulu
(nagyúr)

viharhozo! ezúton szeretnék elnézést kérni Tőled és mindenkitől, akit bántott, hogy szapulom az ATi-t! sorry még1x!

(#30) anulu válasza CocooN-z (#28) üzenetére

anulu
(nagyúr)

nálam BF2, Madden 06, Colin04, Q4-el is tökéletesek a váltások.

(#31) CocooN-z válasza anulu (#30) üzenetére

CocooN-z
(őstag)

ezt nem értem haverom Leadtek 6800 asán is rr van, azért gondoltam hogy nem csak nálam lehet a hiba...

talán talán, lehet ho a rivatuner már nemigen támogatja és az zavar be?

(#32) Robaj válasza anulu (#27) üzenetére

Robaj
(addikt)

Ezt hol a jó istenben lehet beállítani?
Rohadt magyar nyelvű international driver:DDD

Teljesítmény-minőség/nézet/speckók

Itt van oan, hogy mintaoptimalizálás meg mipmap-szűrés optimalizálás
Ez lenne az?

Member of [Lam[PH!]a] PROHARDVER CoD team ––– Köcsööög!!! - by bLaCkDoGoNe ––– Kék pirula nélkül is úgy szájbab@szlak he - by Zsadi ––– Robaj... tökön rúglak miután Zsadi kezéből kirúgtam a járókeretét - by Bagya - http://www.kepatmeretezes.hu

(#33) anulu válasza CocooN-z (#31) üzenetére

anulu
(nagyúr)

nálam jó :) kapnék idegrohamot, ha megint hülyülne a gépem. 2 helye olyan volt, mint egy hisztis csaj, akinek még a ''télapó'' is beköszönt! :DDD

(#34) anulu válasza Robaj (#32) üzenetére

anulu
(nagyúr)

magyar nyelvűvel sz*ptam én is, mire megtaláltam :DDD

amúgy már nem emlékszem rá, de angolban alulról a 3. telj/minőség-nél, a triple buffering feletti. valami ritka hülye neve van. úúútálom az ungarese drivereket! akárki akármit mond, a számtech nyelve a zangol!

(#35) CocooN-z válasza anulu (#33) üzenetére

CocooN-z
(őstag)

lol, amugy még a HT re gondolok hogy az zavarhat be neki, ami neked nincs mert a64 ed van, de nem tudom, amig másik hasonló problémával nem jelentkeznek, de gondolom nem ide fogják kapásból beirni, na mind1, égi vel jo, cask igy nincs egy két uj cumo, bár nem lényeg.

by z

(#36) Robaj válasza anulu (#34) üzenetére

Robaj
(addikt)

Anizotróp mintaoptimalizálás???
ÚRISTEN, borzalmas:))
Sztem sokkal jobb angolul minden (amit külföldiül csináltak), még a filmek is!

Most nézem, szürke a csúszka, talán 6600GT nem támogatja?:F

[Szerkesztve]

Member of [Lam[PH!]a] PROHARDVER CoD team ––– Köcsööög!!! - by bLaCkDoGoNe ––– Kék pirula nélkül is úgy szájbab@szlak he - by Zsadi ––– Robaj... tökön rúglak miután Zsadi kezéből kirúgtam a járókeretét - by Bagya - http://www.kepatmeretezes.hu

(#37) CocooN-z válasza Robaj (#36) üzenetére

CocooN-z
(őstag)

nekem sincs ott

6200TD

(#38) faster válasza Robaj (#36) üzenetére

faster
(nagyúr)

A transparent AA fordításának valamiféle átlátszó... kezdetűnek kellene lennie...
Vagy nem? :F

[Szerkesztve]

(#39) anulu válasza CocooN-z (#35) üzenetére

anulu
(nagyúr)

én nem ismerni P4... :U

(#40) CocooN-z válasza anulu (#39) üzenetére

CocooN-z
(őstag)

én meg tudni megbocsáti nékid :)

(#41) anulu válasza Robaj (#36) üzenetére

anulu
(nagyúr)

az alap beállításokról állítsd át ''Advanced''-re, mittomén, h hívják magyarul...

(#42) maflame válasza Robaj (#36) üzenetére

maflame
(aktív tag)

Erre most felkaptam a fejem! Mi a fene az az Anizotrop mintaoptimalizálás???
Láttam, hogy ott van, és azt gondoltam, hogy valami olyasmi amitől kicsit több lehet a fps de kicsit rosszabb minőség melett. ...nem ilyesmi?

(#43) Robaj

Robaj
(addikt)

A képek, specen van, mit állítsak be, mint lehet látni 1. képen szürke a csúszka.

Bővebben: link

(#44) RpPRO válasza anulu (#27) üzenetére

RpPRO
(őstag)

''nehezen hiszem, h csak úgy hipp-hopp +30-35%-ot találtak 2 tranzisztor között...:U''

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#45) Robaj

Robaj
(addikt)

Hát b+

Rendszerteljesítmény eddig kiváló minőség volt. Visszaraktam minőségre, és most már tudom a csúszkát változtatni!
PFFF:o

(#46) maflame válasza maflame (#42) üzenetére

maflame
(aktív tag)

Ja jó megvan, ott van a magyarázat is hozzá! ...látszik milyen sűrűn járok a setupban!!

(#47) RpPRO válasza Robaj (#45) üzenetére

RpPRO
(őstag)

bocsi az offert, Robaj, hany voltot adsz a ramoknak, h igy meg tudod hajtani oket? :R

(#48) anulu válasza RpPRO (#44) üzenetére

anulu
(nagyúr)

ok rendben, csak eddig a piros-fehéreknek jelentős bajaik voltak OGL alatt... nehezen hiszem, na. but no flame. én is türtőztetem magam :)

(#49) Robaj válasza RpPRO (#47) üzenetére

Robaj
(addikt)

Biztos tőlem akartad kérdezni?

Az alaplapom egy anti-tuning lap, feszt semminek sem lehet állítani, max patkolással:))
A ramok meg 400 mhz helyett 266 mhz-en mennek.

(#50) RpPRO válasza Robaj (#49) üzenetére

RpPRO
(őstag)

Ehh, bocsi. :B

Azt gondoltam, h effektiv mennek 266-on, tehat 533-on hajtod oket. Ahhoz 2225 mar eleg finom (lenne). :))

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.