2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) ^Bundi^

^Bundi^
(senior tag)

már szeptemberben?:Y
nem úgy volt, hogy az idén már nem jön k vagy csak karácsonyra? :F
:R

Nos Omnes Una Manet

(#2) anjani182 válasza ^Bundi^ (#1) üzenetére

anjani182
(őstag)

De úgy volt...a 7900-es szériát tök értelmetlenség volt kiadni, normális játék nincs :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#3) xuldar válasza anjani182 (#2) üzenetére

xuldar
(őstag)

Ezt magyarázd már el bővebben, mert nem értem. A 7900GT az egyik legjobb ár/érték teljesítményű kártya a piacon, és igenis van sok olyan játék, amihez kell, ha nem a legalacsonyabb részletességgel akar valaki játszani.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4) marcee válasza anjani182 (#2) üzenetére

marcee
(addikt)

Már miért lett volna értelmetlenség? nV-nek olcsóbb gyártani, jobb is a 7800-as sorozatnál és olcsóbb is. Nyilván 7800GTX-ről nem érdemes váltani, de attól még nem jelenti, hogy más számára értelmetlen lenne.

\m/

(#5) robekri válasza anjani182 (#2) üzenetére

robekri
(addikt)

Te hüle:D! Miért ne lett volna értelme?? Neked is volt tudod mit megy??
:F:F:F

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6) Integra

Integra
(titán)

hajrá hajrá

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) Szlovi

Szlovi
(aktív tag)

Ez mind szép és jó,de megkapja-e a GDDR4 memóriát,mintegy választ az ATi ''kihívására''? Itt arra dondolok,hogy ATi-ék bejelentették,hogy a következő csúcs kártyájuk már GDDR4 memóriát kap.

(#8) Frigo válasza Szlovi (#7) üzenetére

Frigo
(őstag)

Elvileg igen.

(#9) rudi válasza Szlovi (#7) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Réges-régen elmúltak már azok az idők, amikor a memória volt a VGA-k szűk keresztmetszete. A GDDR4 már csak PR miatt kell, a 3-ashoz képest nem olyan nagy előrelépés.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) joghurt

joghurt
(őstag)

Na, végre valami minimális elmozdulás a nyomjunk-bele-még-X-futószalagot és csökkentsük-a-csíkszélességet szintű fejlesztések világától.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) robyeger

robyeger
(addikt)

Nemrég vásároltam egy új ATI kártyát, lehet hogy csak egy drága kacatot vettem?!? :DDD

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#12) robyeger válasza joghurt (#10) üzenetére

robyeger
(addikt)

Én a ringbusz techonólgia megoldást várom már nagyon az alaplapok világában. Mondjuk a CPU-DDR-PCIE között (vagy csak nekem juttnak eszembe ilyen agyament ötletek :F ). Erről az új NVIDIA dolog gyakorlati megvalósításáról szinte még semmit sem tudunk :((

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#13) Integra válasza rudi (#9) üzenetére

Integra
(titán)

mit nem adnék inkább azért ha a ram lenne már végre ddr3, de nem, most szopunk egy kört a ddr2-vel..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) Ste válasza ^Bundi^ (#1) üzenetére

Ste
(addikt)

Nekem is meglepő, hogy már most kiadják. Először jövő év eleje, majd karácsony volt, aztán erre most szeptember :F
Csak tudja az ember nyomon követni :)
Vajon meg akarják-e előzni az Ati-t a gpu kiadásával?

(#15) rocket válasza Ste (#14) üzenetére

rocket
(nagyúr)

G80 megjelenese kapcsan sose voltak 2006 vege, 2007 elejei megjelenesrol szolo pletykak, eloszor 2006 junius volt, aztan nyar kozepe, es jelenleg szeptember.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16) robyeger válasza Integra (#13) üzenetére

robyeger
(addikt)

Te panaszkodsz, csak mi Intelesek szoptunk eddig a lassú DDR2-vel, hogy egyáltalán manapság már létezhessenek gyors DDR2 modulok is. :D Így persze mennyivel könnyebb a dolguk az AM2 rendszereknek, mint régebben az LGA775-nek.

(#17) dbius válasza Ste (#14) üzenetére

dbius
(addikt)

Hát őszintén remélem nem csupán ez a céljuk, mert eddig az ilyen jellegű versenynek csak mi felhasználók látt(j)uk kárát...

(#18) Winner_hun

Winner_hun
(félisten)

Elhiszem:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19) rzoli

rzoli
(senior tag)

Ti ebben a cikkben hol olvastátok, hogy szeptember? Mert én nem látok időpontot?!

Z

[Szerkesztve]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, Xiaomi MI A1

(#20) Brae válasza rzoli (#19) üzenetére

Brae
(őstag)

''Hogy mindebből mi valósulhat meg a valóságban, illetve pontosan milyen előnyökkel kecsegtet ez az újítás, arra hamarosan fény derülhet, a legfrissebb hírek szerint ugyanis az NVIDIA már hetekkel ezelőtt megkezdte a G80 próbagyártását, a DirectX 10 kompatibilis GPU-ra épülő videokártyák első kereskedelmi példányai pedig akár már szeptemberben megérkezhetnek a boltok polcaira.''

(#21) kovsol válasza rzoli (#19) üzenetére

kovsol
(félisten)

''a legfrissebb hírek szerint ugyanis az NVIDIA már hetekkel ezelőtt megkezdte a G80 próbagyártását, a DirectX 10 kompatibilis GPU-ra épülő videokártyák első kereskedelmi példányai pedig akár már szeptemberben megérkezhetnek a boltok polcaira.''

lekéstem :(((

[Szerkesztve]

May the Force be with you - facebook.com/KovsolPhoto

(#22) anjani182

anjani182
(őstag)

Emberek, emberek, nem kell letámadni, már megint azért mert más a véleményem, le kell ugatni?! :(

Nem volt értelme!!! Azt eredményezte, hogy a 7800GT ára a béka segge alá esett, a 7800GTX eladhatatlan lett, játékokban sz@rt se ért (nem mintha lenne jó játék mostanába)az a plusz 10-15% ahol 7800GTX-en szagatott valami az 7900GT-n is szagatott, szóval baromira sok értelme volt :R Marketing volt, előrelépés nem :U

[Szerkesztve]

(#23) anjani182 válasza Brae (#20) üzenetére

anjani182
(őstag)

:C

(#24) rocket válasza anjani182 (#22) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Az, hogy felhasznalokent ugy latod nem volt ertelme az egy dolog, de uzleti szempontbol volt ertelme, olcsobb gyartas miatt sokkal nagyobb a haszon, es ezt az uzletagat is a penzre jatszak, nem arra, hogy logikus lepeseket tegyenek a felhasznaloknak :)

Enthusiast kategorias vga-k mar csak ilyenek, jon egy borlehuzas es siman elertekelodnek, aki ilyet vesz az tisztaban kene legyen ezzel, ezek a kartyak sose az ertekallusagukrol voltak hiresek.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#25) AMD Power

AMD Power
(titán)

Ez megint egy olyan cikk volt, amit 2x elolvastam és a felét szinte nem is értettem! :B

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#26) faster válasza anjani182 (#22) üzenetére

faster
(nagyúr)

A 7900-et azért adták ki, mert kicsit csiszoltak a 7800-on. Nem a 7800 tulajoknak szánták, egyszerűen ez egy 7800 V2.

(#27) anjani182 válasza faster (#26) üzenetére

anjani182
(őstag)

Nekem nem kell megmagyarázni, 7800GT-ről váltottam 7900GT-re, gyk. értelme nem volt, csak buktam rendesen :(

(#28) xuldar válasza anjani182 (#27) üzenetére

xuldar
(őstag)

Látod, nem annak nem volt értelme, hogy kiadják a 7900-at, hanem annak, hogy 7800-ról arra válts. Azt, hogy buktál sokat, ne a cégre kend. Aki minimális teljesítménynövekedésért képes sokkal többet fizetni, az megérdemli.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29) faster válasza anjani182 (#27) üzenetére

faster
(nagyúr)

De miért váltottál 7800GT-ről? Nem láttad a teszteket? Van ugyan gyorsulás, de minimális.

(#30) anjani182 válasza faster (#29) üzenetére

anjani182
(őstag)

Azért, hogy ne bukjak sokat, szerencsére időben cselekedtem, és megúsztam 13k-ból a váltást :C

(#31) DeSanto válasza anjani182 (#22) üzenetére

DeSanto
(őstag)

Én a hozzászólásaidon mindig hatalmasakat nevetek :DDD

Neked csak az árcédula és az ''újdonság'' tükrözi a teljesítményt szóval ezt már megszoktam :DDD
Gratula hapsikám :DDD :C :C :C

(#32) robekri válasza anjani182 (#22) üzenetére

robekri
(addikt)

Oblivion mindenen szaggat vazz!

Inkább itt a gyártástech volt az újítás! Lásd kisebb kártya, jobb tuning, anti-meleg:DDD kari!

Ne bántsátok a Janim! :DD

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#33) anjani182 válasza DeSanto (#31) üzenetére

anjani182
(őstag)

Köszi, örülök az építő jellegű hozzászólásaidnak, de nem kellene megjegyzést tenni, azért mert lecseréltem a kártyám anno :U és ne tapsikoljál vhaze :F

[Szerkesztve]

(#34) anjani182 válasza robekri (#32) üzenetére

anjani182
(őstag)

:R

[Szerkesztve]

(#35) DeSanto válasza anjani182 (#33) üzenetére

DeSanto
(őstag)

Te már az AM2 megjelenésekor is kidobattad volna mindenkivel a s939-es rendszerét mert az má car :DDD :C :C :C

(#36) anjani182 válasza DeSanto (#35) üzenetére

anjani182
(őstag)

jaja, ennek fényében nem is váltok, mivel ugye jó előre eladtam a S939 lapom, proccom, stb. és hozzászoktam hogy nincs 2 gép, így egyelőre nem veszek semmit :R

(#37) DeSanto válasza anjani182 (#36) üzenetére

DeSanto
(őstag)

jól teszed.
De a conroe-ra benevezhetsz :)

(#38) rzoli válasza Brae (#20) üzenetére

rzoli
(senior tag)

:( Ennyire nem lehetek vak, 3x olvastam át, és kerestem a szeptember szót.....

[Szerkesztve]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, Xiaomi MI A1

(#39) _Toka_ válasza rzoli (#38) üzenetére

_Toka_
(senior tag)

Ctrl+F gyorsabb

(#40) LSL1337

LSL1337
(őstag)

szerintem 7600GTnél jobb kari nem kell, mert hiába veszed a 7900GT-t úgysem lesz dx10-es és akkor baszhatjuk az új shadereket addig meg a 7600GT graf teljesítménye sztem elég

nekem 6800GSem van kicsit húzva prey condemned minden ilyesmi megy majdnem maxon tehát egy 7600GT kicsi tuning sztem pont elég idén aztájön jöhet g80as dolgok

szerintetek mennyiért tudtok mjad egy 7900GTt eladni? 50?60? szeptemberben sztem még annyit se érnek már mist is kapni asus 3év gari 71k gianninál pl

7600GT meg 44ezer körül van most 35ért biztos el lehet majd adni

(#41) orbano

orbano
(félisten)

Nagyon kíváncsi leszek erre az újításra. De a gpu fogyasztásától kicsit tartok... 500m tranyó.... vazz

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) Winner_hun válasza orbano (#41) üzenetére

Winner_hun
(félisten)

szerintem egy bat azt is simán lehűtené;]:D:B

(#43) orbano válasza rudi (#9) üzenetére

orbano
(félisten)

fogalmazzunk inkább úgy, hogy a programozók hozzászoktak, hogy limitáltak a lehetőségek ezen a téren. A DX10-ben pedig ugye megint az lesz a tendencia, ahogy kivettem a doksikból, hogy textúrázzunk jó sokat. A mostani GPUk pedig úgyis kezdik majd kinőni a gddr3-at, főleg ha összetesznek 2 magot.... vagy esetleg majd többet...

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) orbano válasza Winner_hun (#42) üzenetére

orbano
(félisten)

te elmebeteg :C :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) Winner_hun válasza orbano (#44) üzenetére

Winner_hun
(félisten)

:)

(#46) helkis válasza orbano (#43) üzenetére

helkis
(addikt)

így van, a többmagos gpu-hoz dualchaneles GDDR3-4-es mem passzolna! :))

>>>>> ''Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'' <<<<< >>>>>>> 3Dmarkillers - hwbot.org <<<<<<

(#47) D.Orion válasza orbano (#41) üzenetére

D.Orion
(veterán)

Hát a fogyasztás engem is gondolkodóba ejtett. A másik meg a hőtermelés. Sajna tudatlan vagyok és nem tom mekkora csíkszélességen gyártják majd a GPU-t, de az 500m tranyó az akkor is 500m. Majd megoldják. Max kapunk egy jó hangos két slotos 2kilós gyári hűtést. :DDD
Winner_hun: Hát lassan a BAT-ra is ventit kell szerelni. ;)

Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp Dö Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp

(#48) Jim Tonic válasza anjani182 (#22) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Inkább ne írd le ezeket.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) Jim Tonic

Jim Tonic
(nagyúr)

Unified shaderek?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) LordX válasza helkis (#46) üzenetére

LordX
(veterán)

Az Ati-nál jelenleg 4 vagy 8 csatornás memvezérlő van.. GeForcenál nem tudom, ott is valszeg ilyesmi..

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.