Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) erdoke

erdoke
(titán)

Nem vagyok jól informált a perpendicular recording részleteit illetően, de a 4200 rpm-es változat hozza, netán felülmúlja a hagyományos 5400 rpm-es modellek folyamatos átviteli sebességét?

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#2) pschio válasza erdoke (#1) üzenetére

pschio
(őstag)

lehet a ''meroleges technikaval'' kompenzaljak majd a 2 kozotti kulonbseget.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3) VargaI válasza erdoke (#1) üzenetére

VargaI
(senior tag)

ha jól emlékszem ezzel a merőleges adatrögzítési technikával 10-szeres adatsűrűség érhető el maximálisan, úgy meg már biztosan hoz(kellene, hogy hozzon) gyorsulást :), én abban bízom, hogy így legalább lejjebb megy majd a 60-80 GB-os vinyók ára, ha már 2-300GB-os 2,5''-os vinyókat gyártanak, amúgy nem hangos egy kicsit az a 23 dB?(pl procihűtőnek vagy házhűtőnek én már nem viselem el :U, 18 dB alatt szigorúan :DDD)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#4) erdoke válasza VargaI (#3) üzenetére

erdoke
(titán)

Első ránézésre ha két rétegben ír a vinyó, akkor az kétszeres adatsűrűség. Arról pedig nem volt szó, hogy mind a két rétegből egyszerre, ugyanannyi idő alatt olvas mint a hagyományos az egy rétegből. :F

(#5) Dzsekó válasza erdoke (#1) üzenetére

Dzsekó
(addikt)

[link] :DD

"Milyen merevlemezt vegyek?" Topikgazda

(#6) liksoft válasza erdoke (#4) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

[link] Tehát egy rögzítő réteg, nem kettő. Csak a mágnesezés iránya változik, és ehhez két különböző tulajdonságú mágneses rétegre van szükség a hordozó lemezen.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7) VargaI válasza Dzsekó (#5) üzenetére

VargaI
(senior tag)

akkor jól emlékeztem a 10x-es adatsűrűségre :) , mivel az RPM nem változik, ergó a sebességnek is 10x-esre kéne nőnie elméletileg (majd meglátjuk mi lesz belőle a gyakorlatban, de mindenképpen gyorsulnia kéne látványosan, csak majd az adatbiztonság kérdésére leszek kíváncsi),

köszönöm Dzsekó :R, amúgy LOL a flash :)

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#8) L3zl13 válasza Dzsekó (#5) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Én mindig mondom, hogy ezt a linket mellékelni kéne minden PMR-es hírhez... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Loha válasza erdoke (#1) üzenetére

Loha
(veterán)

7200rpm-es vinyót is felülmúlhat ha fele akkora adatsürüségű mint ez, így legalább hangtalan és keveset fogyaszt. Szerintem az SSD-knek semmi esélyük :)

(#10) L3zl13 válasza Loha (#9) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Folyamatols olvasásá/írásban talán, de az elérési időt nem befolyásolja az adatsűrűség, csak a fordulatszám.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) VargaI válasza Loha (#9) üzenetére

VargaI
(senior tag)

ez ellen tényleg nem játszik az SSD, sajna az még túlságosan is drága és nagyon gyerekcipőben van még :(, bár azzal tényleg megvalósulhatna hangtalan gép :DDD

(#12) Loha válasza erdoke (#1) üzenetére

Loha
(veterán)

7200rpm-es vinyót is felülmúlhat ha fele akkora adatsürüségű mint ez, így legalább hangtalan és keveset fogyaszt.

Szerintem az SSD-knek semmi esélyük :)

VargaI Gondolom nem azonos körülmények között mért értékekről van szó. Normál vinyók 35dB-je sem hallatszik ki egy házból, ha nem rezonálnak. Az eddigi 4200rpm-es folyadékcsapágyas notivinyók amikkel találkoztam mind hangtalanok voltak.

L3zl13 Folyamatos olvasásról szólt a kérdés.

VargaI Hangtalan gép már megvalósult a 4200rpm-es notivinyókkal, persze üresjáratban, de sztem aki ezekre a kis jószágokra panaszkodik a hangjuk miatt azt csak sajnálni tudom... :)

Nem tudom hogy sikerült a hozászólásom szerkesztése közben még1et csinálni... :U

[Szerkesztve]

(#13) VargaI válasza Loha (#12) üzenetére

VargaI
(senior tag)

hát úgy már ténylég nem mind1, én csak a dB-ből indultam ki :U

hehe kétszer írtad ugyanazt ;)

(#14) VargaI válasza Loha (#12) üzenetére

VargaI
(senior tag)

de így nemhogy lassabbak, hanem valószínú hogy még gyorsabbak is lesznek ezek a vinyók,(mondjuk a 3,5''-osoknél is bevezetik ezt a merőleges rögzítási eljárást azt hajrá 1 TB :DDD), mert amennyire én hallottam azért, a mostani notivinyók(4200 RPM-esek) lasabbak, mint az asztali társaik(7200 RPM-esek), én pedig ha nem muszáj, lejjebb nem adok semmiből :)

(#15) LordX válasza erdoke (#4) üzenetére

LordX
(veterán)

A perpendicular recording nem arról szól, hogy egymás alatt vannak a tárolórétegek, mint a többrétegű DVDk esetén, hanem függőleges a tárolócellákban a térerősség iránya, nem vízszintes, így kisebb helyet foglal el egy bit tárolása.

(#16) TeeJay

TeeJay
(nagyúr)

mindenhol írják hogy ezzel a technikával akár 10szeres növekedés érhető el
szóval egy tányér a mostani 125-160giga max tízszerese lehet ezzel?
szóval ha 1 tányré max 1-1,5 terabájt akkor 5lemezes vinyó is csak 6-7TB lesz ami nem sok :D

amúgy meg ha jól olvastam a Seagate már a 3. vagy 4. negyedévben áttér a 3,5 colos vinyóknál erre a merőleges rögzítésre és megegyező vinyóárak mellett.

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#17) Cs_Laci válasza Dzsekó (#5) üzenetére

Cs_Laci
(senior tag)

Kegyetlen az a Flash :C

(#18) erdoke válasza liksoft (#6) üzenetére

erdoke
(titán)

Ja, látom. El voltam tévelyedve.

(#19) VargaI válasza erdoke (#18) üzenetére

VargaI
(senior tag)

'a család ki van rándulva, a macska meg föl van mászva a fára' :P
bocs ezt nem tudtam kihagyni ;)

[Szerkesztve]

(#20) erdoke válasza VargaI (#19) üzenetére

erdoke
(titán)

El voltál tévelyedve. :P
Szerintem ez a szólás idősebb mint a nyelvtantanárod. ;]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.