Hirdetés

2019. június 20., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] GeForce 6800 GT a POV-tól (téma lezárva)

(#1) Docci

Docci
(senior tag)

Szokásos referenciakártya,semmi extra.

Mindenhol csak a GT és az Ultra van,nincs valahol teszt sima 6800ról?(12pipe+ddr1)

[Szerkesztve]

Erőt s erényt!

(#2) Yutani

Yutani
(PH! nagyúr)

Persze nem csak rajongóknak... :))

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#3) erdoke

erdoke
(Jómunkásember)

X800Pro teljesítmény X800Pro áron. Kérdés, hogy melyiket lehet nagyobb teljesítményre késztetni.:P Az lesz a jobb vétel.

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#4) LordX válasza erdoke (#3) üzenetére

LordX
(PH! kedvence)

Az X800 Pro-ban van egy kikapcsolt quad.. Ebben nincs.. :P

(#5) zsiga667 válasza LordX (#4) üzenetére

zsiga667
(PH! kedvence)

Ezek viszont nem égetik meg a kezed... :DDD
Nomeg tuningban valószínűleg jobbak lesznek, a pipeline-mod meg ugye eléggé kétesélyes... :U

(#6) baliii

baliii
(senior tag)

bizony, az x800pro rohadtul melegszik, es nem nagyon lehet huzni :(
viszont a radikalmodon volt tegnap 1 hir egy gyarilag vizhuteses 6800ultra-rol, az mar jol bealazta mindenben az x800pro-t
amugy nem vagyok sem ati sem nvidia fan, azt veszem meg, amelyik azonos aron jobb teljesitmenyre kepes
itt a teszt linkje:[L]http://www.hexus.net/content/reviews/review.php?dXJsX3Jldmlld19JRD03ODc[/L]

[Szerkesztve]

Apróhirdetésekbe írt hozzászólásaimra lehetőleg PÜ-ben válaszoljatok, azt gyorsabban észreveszem! Köszi!

(#7) [BB] válasza Docci (#1) üzenetére

[BB]
(lelkes újonc)

Teszt alap GeForce 6800-ról: [L]http://www.firingsquad.com/hardware/geforce_6800_performance_and_overclocking/[/L]

Túl bizarr, hogy éljen. Túl ritka, hogy meghaljon.

(#8) engusz

engusz
(PH! nagyúr)

[L]http://www.digit-life.com/articles2/gffx/nv40-2.html[/L], ez is egy jó teszt. GT van benne, szerintem egész jó a teljesítménye! Nálam az ár fog dönteni. Viszont, ha az ATI nem oldja meg a normális hűtést, akkor nem nagyon kell majd választanom.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) MarKoo

MarKoo
(PH! addikt)

Itt egy teszt, ami szerint a 6800 GT jobb vétel. [L]http://www.digit-life.com/articles2/gffx/nv40-2.html[/L]

(#10) F-ECT$ válasza MarKoo (#9) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Én inkább a PH!-nak hiszek, és ott bizony a 6800U volt partiban az X800P-vel...

Dive ever, work never.

(#11) F-ECT$ válasza zsiga667 (#5) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Ez egy picit túlzás :)

Dive ever, work never.

(#12) engusz válasza F-ECT$ (#11) üzenetére

engusz
(PH! nagyúr)

Igen, a 75 fokos memória hőmérséklet tényleg picit túlzás! :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) faster válasza F-ECT$ (#10) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Nézz meg sok tesztet, ez nem vallás, hogy ''ebben hiszek, abban hiszek''.

(#14) F-ECT$ válasza engusz (#12) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Jó: 1000 FT-ért veszel rá bordát...

Dive ever, work never.

(#15) erdoke válasza LordX (#4) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

A gond az, hogy nem kikapcsolt, hanem szétberhelt. Vissza kell berhelni, és még akkor is bizonytalan a dolog. Szerintem az ATi elérte a célját, ezt már csak igazi fanatikusok csinálják meg, azok pedig elenyészőek az összes vásárlást tekintve.
Nem mondtam, hogy neked melyik a jobb vétel, általánosságban beszéltem.:P

(#16) F-ECT$ válasza faster (#13) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Néztem már több tesztet is. Nekem az jött le belőle, hogy bár az XT, és az U a leggyorsabbak nem érdemes venni belőlük, mert qrva drágák. Tehát az X800P és a 6800GT között kell dönteni. A tesztek egyik felében az egyik, másik felében a másik gyorsabb. A 6800GT talán többet eszik, viszont az X800P jobban melegszik. Tuninghoz mindkettőnél szerencse kell.
A döntő érv tehát az ár, (na és az, hogy egyelőre csak ATI-t kapni :D) ahol kb megmarad ez a döntetlen körüli helyzet.
Szóval marad a szimpátia és a flame 1000L :DDD

Dive ever, work never.

(#17) F-ECT$ válasza LordX (#4) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Mi ez a quad?

Dive ever, work never.

(#18) erdoke válasza F-ECT$ (#17) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

16-12 pipe...

(#19) divot

divot
(PH! nagyúr)

És olyasmi már volt téma, hogy melyikre lehet Zalman-szerű hangtalanságot herkenteni?

(#20) faster válasza F-ECT$ (#16) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

A fogyasztás nem kifogás, egy 9800XT többet eszik, mint egy GT...A hozzáférhetőség már igen. Aki most akar cserélni, annak nem nagyon érdemes várni a GT-re, a megjelenési ideje és az ára is kérdéses.

(#21) faster válasza F-ECT$ (#16) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

A tesztekről meg annyit, hogy jónéhány korábbi tesztnél a 6800-nál kikapcsolták a különféle optimalizációkat, és úgy eresztették össze az ATI kártyájával, a későbbi teszteknél már külön-külön is lemérték be- és kikapcsolt optimalizációs beállításokkal, mivel kiderült, hogy az ATI sem teljes trilinear filtert használ.

A digit-life tesztben látszik jól, mennyit is jelent ez a ki-be kapcsolás.

(#22) F-ECT$ válasza faster (#21) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

1etértek. Viszont akárhogy is nézzük egyik kártya sem jobb a másiknál csak max10-20%-kal, és ez lényegében elhanyagolható. (szerintem az 50% különbség az, ami már számít.) Így tényleg csak az elérhetőség és az ár fog dönteni. (Bár én már bizalmat szavaztam az ATI-nak :D)

Dive ever, work never.

(#23) Frigo

Frigo
(őstag)

Ez a 6800 nagyon szimpi ,reméljük az ára is elfogadható lesz .Húúú most Ti4200 szagot érzek :DDD

(#24) engusz válasza Frigo (#23) üzenetére

engusz
(PH! nagyúr)

Szerintem a sima 6800-as nem annyira nagy sebességbajnok. Inkább a GT verzió. De majd meglátjuk, hogy miként alakulnak az árak. Lehet, hogy a sima 6800 is nagyon jó vétel lesz!

(#25) Docci válasza engusz (#24) üzenetére

Docci
(senior tag)

Remélem...

Erőt s erényt!

(#26) F-ECT$ válasza engusz (#24) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Ha jól emlékszek, akkor valahol már hirdettek sima 6800-at 70e nettóért, viszont kapni nem lehetett.

Dive ever, work never.

(#27) Docci válasza F-ECT$ (#26) üzenetére

Docci
(senior tag)

Hu jó drága. :(

A 6800 a memok miatt gyenge.(aa és af esetén a sávszél nagyon fontos)
Lehet ,hogy tényleg a GT lesz a bb.

Erőt s erényt!

(#28) alázógyík

alázógyík
(őstag)

Még az ellenségemnek sem kívánnám!;]

(#29) rudi

rudi
(PH! félisten)

Nézzetek 6800 GT tesztet [L]http://www.digit-life.com/articles2/gffx/nv40-2.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) MarKoo válasza rudi (#29) üzenetére

MarKoo
(PH! addikt)

Már belinkeltem. :U :P

(#31) divot válasza rudi (#29) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Most elveszítettem a fonalat egy picit :F Akkor most melyik is a jobb kártya? Az ATI X800-as, vagy a 6800-sorozat?
A csúcskártyában az ATI, egyel lejjebb pedig a nVidia?
Vagy mi? :DDD

(#32) Keitaro válasza faster (#20) üzenetére

Keitaro
(PH! kedvence)

Nem ez az első ilyen megjegyzésed és nagyon érdekelne hol olvastad ezt.
A felhozott 9800XT ~75W-ot eszik, a 6800U ~120-at, nem? És 50Mhz nem fogja ezt levinni 50wattal...
Beyond3D-n meg az X800XT-re mértek 76W körüli értéket.

Valaki meg írta, hogy az X800 nem tuningolható annak ajánlom Fless X800Pro cikkét, ahol húzott rajta 100Mhz-et gyári hűtővel minden komolyabb hercehurca nélkül :)

Szal majd ha rendesen kapni mindkettőt, meglátjuk mi lesz. Mert lehet csak kezdeti példányoknál látható problémákat láthattunk.

(#33) faster válasza Keitaro (#32) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Nem ez az első ilyen megjegyzésed
...és nem is az utolsó.

[L]http://www.computerbase.de/artikel/hardware/grafikkarten/x800_pro_xt_pe_geforce_6800_gt_ultra/19/[/L]

Egyébként miből gondolod, hogy a 9800XT 75W-ot fogyaszt?

[Szerkesztve]

(#34) Keitaro válasza faster (#33) üzenetére

Keitaro
(PH! kedvence)

Nem tudok németül :(
Ezek itt milyen fogyasztások?
Merthogy egyedül egy 9600XT nem eszik 86W-ot az fix. Egy teljes rendszertől meg kevésnek tűnik, plíz fordíts egy kicsit nekem.

(#35) baliii válasza Keitaro (#32) üzenetére

baliii
(senior tag)

hihetetlen, hogy egyesek hogy kepesek harcolni 1-1 sz*ros videokartyagyartoert, vagy cegert, nem tok mind1 hogy kitol van, a lenyeg az hogy jo minosegu, magas teljesitmenyu es olcso legyen:)
ha az nvidia ugyanazt a teljesitmenyt 6-8K val olcsobban arulna, akkor is atit vennel?
mert ha ez forditva lenne leszarnam, hogy eddig az nvidiat vedtem es azom volt..
a elnyeg hogy jol jarjak, nem az, hogy ....-tol legyen a kartya...
ne vedd magadra, csak azert a tiedre valaszoltam, mert arrol jutott eszembe
meg akartam valamit irni, de elfelejtettem:))

Apróhirdetésekbe írt hozzászólásaimra lehetőleg PÜ-ben válaszoljatok, azt gyorsabban észreveszem! Köszi!

(#36) faster válasza Keitaro (#34) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

A régebbi tesztjükben ''system consumption''-t írtak, gondolom ebben is ugyanazt a módszert használták, azt a legegyszerűbb megmérni.

(#37) baliii

baliii
(senior tag)

amugyis, mind2 gyarto ugyanugy csal, drivereket optimizal, egyik sem erdemli meg, hogy akarki is vedje oket, ugyan olyan mind2...

(#38) faster válasza baliii (#35) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

egyesek hogy kepesek harcolni

Kik azok az egyesek, és hogy képesek harcolni, ami téged ennyire meglep?

(#39) faster válasza Keitaro (#34) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Nem tudok németül

Én sem. :P

(#40) baliii válasza faster (#38) üzenetére

baliii
(senior tag)

ne mondd mar, hogy meg nam lattal 1etlen ati v nvidia fan-t, aki mindenkepp kiallt akar a tok hulyesegeert is ( IRTAM: ne vedd magadra, csak azert irtam, mert most jutott eszembe)

[Szerkesztve]

(#41) baliii válasza faster (#39) üzenetére

baliii
(senior tag)

nem kell ehez nemetul tudni: nezd figyelmeseb a grafikonokat:)

(#42) faster válasza baliii (#41) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Én pontosan így csináltam. :D

(#43) faster válasza baliii (#40) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Azt hittem, konkrétan erre a topikra érted. Van egy csomó fanatikus topik, de ez jó lenne, ha nem menne el ilyen irányba.

(#44) Keitaro válasza baliii (#35) üzenetére

Keitaro
(PH! kedvence)

Csak szimpla logika, nem védés egyébként.
Btw ha engem nagyon gyártó mellé akarsz sorolni akkor a jelenleg élők közül PowerVR :) Ne emlegess az Ati harcosok listáján, mert azt nem nézem jó szemmel :DDD
Btw vissza egy kicsit
6800U : 0.13mikron 400Mhz 222millió tranzisztor
X800Pro : 0.13 low-k, 475Mhz, 160 millió tranzisztor
Szóval csak az adatokra kukkantva is nehéz elhinni, hogy a felső kevesebbet fogyasztana, főleg a kezdeti nV által ajánlott 480W tápra. (nem azért mondom, az szerintem is hülyeség volt, bár ha vargánéből van a lelkem akkor nem)
[L]http://www.pcunleash.com/bbs/zboard.php?id=PerformanceBenchmark&page=1&sn1=&divpage=1&sn=off&ss=on&sc=on&select_arrange=headnum&desc=asc&no=248[/L]
Ez mondjuk egész jó.

(#45) faster válasza Keitaro (#34) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

A 86W-os fogyasztás csak a desktopra vonatkozik, de az nem érdekes, a terhelt állapot a lényeg. Van egy másik tesztjük is, ez is érdekes.

[L]http://www.computerbase.de/artikel/hardware/grafikkarten/stromverbrauch_grafikkarten/5/[/L]

(#46) baliii válasza Keitaro (#44) üzenetére

baliii
(senior tag)

sorry, csak van 1 olyan haverom, aki mindig azt vedi fanatikusan, ami epp van neki es mar minden kis vedestol tok ideg vagok:))

(#47) Keitaro válasza baliii (#46) üzenetére

Keitaro
(PH! kedvence)

Jelzem egy Voodoo3 van a gépemben :DDD

(#48) baliii

baliii
(senior tag)

amugy akinek van eleg penze 1 6800u-ra annak van penze 480as tapra. de azert regen 1 egesz gep nem fogyasztott ennyit:( (nemtom ez most szomoro-e vagy vicces...)

(#49) faster válasza Keitaro (#44) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Épp ez a lényeg, hogy az órajel nagyon is számít. Legalábbis a tesztek alapján. Vagy valamit nagyon félrenéztek. De pl. a 9800pro és a 9700pro között is nagy a fogyasztáskülönbség, arról nem is beszélve, hogy az ATI nem számolja bele a gyorsítótárak tranzisztorait a 160 millióba az X800-nál, és talán a régebbi GPU-knál sem.

[Szerkesztve]

(#50) Raymond válasza faster (#33) üzenetére

Raymond
(PH! félisten)

Ebbol en azt latom hogy meg a 6800GT is tobbet fogyaszt egy X800XT ''PE''-nel.

Amugy a 9800XT tenyleg kb. 75W-t fogyaszt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] GeForce 6800 GT a POV-tól (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.