2019. augusztus 17., szombat

(#1) Yutani

Yutani
(nagyúr)

Egy HTPC-be kell a Core (2) Duo ereje? Nem gondoltam volna... :F

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#2) _Volkovy_

_Volkovy_
(nagyúr)

Nem jött be Fatal1ty. Nagyon nem.:D

Yutani: nem kell, de ha már ez az Intel top terméke, kötelező hozzá alaplapot építeni.

[Szerkesztve]

(#3) Cs_Laci

Cs_Laci
(senior tag)

Egész meglepő húzás / Portfolio váltás.. De alapvetően eléggé átgondolt és piacképes termék. Szerintem :))

(#4) [HUN]Tyson válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére

[HUN]Tyson
(senior tag)

Azért remélem nem csak ilyen tejbetök lapokat fognak ezentúl gyártani, és lesznek még jó tuningdeszkái a cégnek!
Kár volna értük!

(#5) opr

opr
(addikt)

csatlakoznék az előttem szólóhoz... elég gáz lenne ha az abit csak ilyen lapokat hozna ki ezentúl... nem illene a régi nagy nevükhöz :(
de ha ilyeneket és ultrabrutál tuninglapokat is kihoznak, akkor hamar befuthatnak újra :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) joghurt

joghurt
(őstag)

A cikk címe... :( Azt hittem, valamilyen új hűtési megoldásról vagy tuningolási agymenésről lesz szó. Aztán a cikket olvasva az ugrott be, hogy esetleg olyan forró lesz, hogy pattogatni lehet rajta. (Tényleg, próbált már valaki Prescottal kukoricázni?) Persze leesett, hogy a mozi miatt kell a kukorica, node akkor is.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) Uncool Ben

Uncool Ben
(tag)

Nem csak ilyen lapokat hoznak :)
[link]

(#8) L3zl13 válasza joghurt (#6) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Tojássütést procin mintha már láttam volna.:DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#9) _Volkovy_ válasza Uncool Ben (#7) üzenetére

_Volkovy_
(nagyúr)

hm
akkor viszont nem értem, hogy mi ez a hülyeség, hogy ln2 helyett popcorn

eddig az abit gyártotta mindet?
az abitnak szerintem nem kellett volna fataköcsöggel lepaktálnia, és a mai napig működne..

[Szerkesztve]

(#10) wassermann válasza joghurt (#6) üzenetére

wassermann
(addikt)

Szerintem a cikk címe KIRÁLY! - sokakat már csak ez is ösztönöz arra, hogy oda klikkeljen. Például engem is...
A cím átvitt jelentése,persze csak akkor esik le, ha már beleolvasol.

(#11) Uncool Ben válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére

Uncool Ben
(tag)

Bár most, hogy jobban beleolvastam az Xbitlabs cikkbe, azért az érdekes, hogy most már az Elitegroups gyártja az Abitnak a lapokat. Szóval ezek valójában ECS deszkák, probléma is van a túlhajtással. Úgy tűnik valóban leáldozott a jó kis Abit tuning lapoknak...

[Szerkesztve]

(#12) Male

Male
(veterán)

Azért egy S-video/RCA videokimenetet rápakolhattak volna, ha már HTPC-nek készül... vagy szerintek mindenütt HDTV van már?

Ha ekkorát váltanak, akkor nemtudom mi szükségük volt az Abit névre...

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#13) Renwick válasza Uncool Ben (#7) üzenetére

Renwick
(senior tag)

Nana, az AN8 32X több mint féléves fejlesztés, semmi köze nincs hozzá a USI-nak.
Ettől persze még jöhetnek ilyen lapok is később, majd látjuk... :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#14) rudi

rudi
(nagyúr)

Szerintem éppen ez az az alaplap, ami majd megteremtheti a profitot, amiből a spéci tuningos (kisszériás) lapokat ki lehet majd adni, szóval a tuningosok csak örüljenek neki szépen :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) dabadab válasza Yutani (#1) üzenetére

dabadab
(félisten)

Hat, egy Solo mindenkeppen, ha 1080i-s cuccokat akar lejatszani az ember.

DRM is theft

(#16) dabadab válasza Male (#12) üzenetére

dabadab
(félisten)

Hat, aki ennyit aldoz a HTPC-jere, annak valoszinuleg mar vmi nagyobb laposteveje van.

DRM is theft

(#17) arty válasza dabadab (#15) üzenetére

arty
(addikt)

az első hddvd-k mobil p4re épülnek, és azokon megy az 1080i, aligha indokolt igy ezek alá a DC ... inkább végre rendes GPU gyorsitással bíró codec-ek kellenének ...

a sempronom alá szivesen tennék ilyen lapot, ha nem kerülne egy vagyonba. de abba fog és csak core alá(?) :(

stadion, kisvasút, freemail

(#18) Ivan15

Ivan15
(senior tag)

Ne -ez a szuper irány!. Én biztos vevő leszek egy ilyen lapra, ezek abszolút hangtalanok, és filmekhez vannak fejlesztve -végre! És természetesen jók továbbra is internetre stb. TUTI :C :D

Remove Control

(#19) orbano

orbano
(félisten)

Elsőre felcsillant a szemem, hogy meglesz az új alaplapom. Aztán elkedtem keresgélni a pci-e 16x csatit :( kár érte...

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) Scream007

Scream007
(őstag)

A franc enné meg 1 gyártóval csak kevesebb lesz :O

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#21) atuci

atuci
(őstag)

Jó ez lap, meg nem is.

Hiányolok róla RCA vagy svideó kimenetet, szerintem egy pcie x16 csati elfért volna rajta. A mobilproci drága, tehát a lap sem lesz olcsó, ez nem a 15k-s kategória.
Legalább is az elődök drágák voltak (plAOpen)
HTPChez meg szerintem olcsóbb egy AMD-s konfig, és a kevesebb hő miatt kisebb lesz a hűtési zaj.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#22) Gorneck válasza Scream007 (#20) üzenetére

Gorneck
(titán)

Még a végén kénytelen leszek xar Asus-t venni...:(

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#23) X@b3e

X@b3e
(addikt)

Ha már HTPC, akkor rátolhattak volna S-Videot is meg nem feltétlenül Core cpukra kellett volna gyártani, felesleges bele akkora teljesítmény.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#24) Ivan15 válasza orbano (#19) üzenetére

Ivan15
(senior tag)

Ez csak az én véleményem (?) de sztem a vga-k rövidesen olyan sorsra fognak jutni, mint ma a hangkártyák és a hálókártyák: integráltak lesznek. Nekem ezzel semmi bajom, minek költsek rájuk külön. Legyen benne a lapban azt kész. Az integrált vga/audio nem jelent feltétlen szar-gyenge vga/audio-t... :DD

Remove Control

(#25) _Gudella

_Gudella
(senior tag)

Azért egy ilyen célre készült lapon nagyon kéne DVI...

(#26) fLeSs válasza _Gudella (#25) üzenetére

fLeSs
(nagyúr)

sztem több ember tuningol mint ahány htpc gépet akar építgetni, nem hiszem, hogy ezzel nagyon felfuttatnák magukat.

(#27) _Gudella

_Gudella
(senior tag)

Egyébként meg egy AW8ból is lehet HTPC-t építeni, még jobbat, csak egy kicsit nagyobb lesz :). Meg egy kicsit drágább. Szóval ez HTPC szerintem csak reklámszövegnek való, itt reálisan azzal lehetne jön, hogy kiadott az ABIT egy kisebb, olcsóbb, integrált VGA-s lapot, ami passzív is.

[Szerkesztve]

(#28) Alchemist

Alchemist
(őstag)

Integrált házimozis alaplapnak meg elég böhöm nagy darab...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) orbano válasza Ivan15 (#24) üzenetére

orbano
(félisten)

jelenelg egy x1600xt-m vsan. mutass kérlek egy matx-es, core procikat fogadó alaplapot, amire ilyen van integrálva :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) daa-raa

daa-raa
(titán)

Nekem nem úgy tűnik, hogy eltűnnének a Fatal1ty nevű Abit lapok. [link]

Uncool Ben: Nem tudom milyen tuningproblémákról van szó. Az AN8 széria pont az egyik legjobb s939-es tuninglapszéria.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#31) Ivan15 válasza orbano (#29) üzenetére

Ivan15
(senior tag)

Még nem tudok mutatni, de szerintem a jövő ez lesz...-vagy vmi hasonló :U

Remove Control

(#32) dabadab válasza _Gudella (#25) üzenetére

dabadab
(félisten)

''Azért egy ilyen célre készült lapon nagyon kéne DVI...''

Mi az oreg ordognek? Ha vkinek vmi occso LCD-je van, amin csak DVI van, az vesz egy HDMI-DVI atalakitot, de ez tenyleg retegigeny.

DRM is theft

(#33) X@b3e válasza fLeSs (#26) üzenetére

X@b3e
(addikt)

Na jó, de ezt HTPC-nek szánták, vagy tévedek?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#34) Abu85 válasza Uncool Ben (#11) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Leáldozott ám.
Amióta nem árulunk Abit-ot sokkal kevesebb a dolguk a szervizeseknek, még az ECS tönkremegy és elégedett leszek. ;]
A többi gyártóval nincs nagy probléma. :)

[Szerkesztve]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#35) lapa

lapa
(veterán)

valaki említette az 1080i-t. az még talán okés, de hd-wmv-t is lejátszik a bucimaci grafikával? az 1920 x 1080p, nem? vagy vidizéskor egyszerűen felbúgnak a ventik, elsötétülnek a lámpák a lakásban a duo proci meg vörösen izzik? van az intel grafikában vmi hw támogatás a hd cuccokhoz? vagy máshogy kérdezem: pl. a mediaplayer (wmv codec) a hd wmv-t elosztja rendesen a két procira?

[Szerkesztve]

(#36) _Gudella válasza dabadab (#32) üzenetére

_Gudella
(senior tag)

De ha nem csak filmnézésre használja a gépet, hanem van rajta valami szép nagy kijelző, és mondjuk netezni/dolgozni is akkar rajta néha? Akkor már hiányzik a DVI. Főleg ha még azt is számba vesszük, hogy mivel a HTPC dolog általában nappaliba való, ahol nem árt szépen elvezetni a kábelek, meg ki tudja hogy engedi meg a berendezés, lehet hogy elég hosszú kábel kell a kijelző bekötéséhez, akkor mégjobban kijön az analóg hátránya...

(#37) orbano válasza Ivan15 (#31) üzenetére

orbano
(félisten)

semmui értelme, ilyen nem lesz. vagy kell komoly 3D teljesítmény, vagy nem. a komoly 3D pénz, mindig is az lesz, akinek pedig nem kell, az nem akarja megvenni, tehát nem fogják integrálni.
de még ha így is lenne, ez az az alaplap így sztem egy fabatkát sem ér. Ebben gma950-van és ez így is marad sajnos :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#38) orbano válasza dabadab (#32) üzenetére

orbano
(félisten)

Néttem mútkor nettó 336k-ért 24'' profi monitort, nem vót rajt' csak az óccsó DVI-I :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) Kriza válasza opr (#5) üzenetére

Kriza
(őstag)

Ha a régi nagy nevük nem mentette meg őket a csődtől, akkor valószinüleg indokolt a ''portfólió váltás''. Ebbe meg lehet, hogy nem fér bele már a tuning.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#40) FecaA válasza _Gudella (#25) üzenetére

FecaA
(csendes tag)

Öhöm. A HDMI-DVI átalakító csak 1 kábel...

(#41) Ste válasza orbano (#38) üzenetére

Ste
(addikt)

sokan meg olyan tévét vesznek amelyiken rgb van
azoknak tökéletesen megfelel
a Dvi-hez meg tényleg egy átalakító kell

ettől függetlenül szerintem is gyenge lesz az integrált magocska

(#42) joghurt válasza orbano (#38) üzenetére

joghurt
(őstag)

Mert profi monitoron dolgozni kell, nem filmeket nézni.

A tej élet, erő, egészség.

(#43) orbano válasza joghurt (#42) üzenetére

orbano
(félisten)

ez oké, de nédd meg mire válaszoltam ezt ;)
de szerintem egy 24'' wide tft 1920x1200-as felbontással és S-PVA panellel azért egész jó filmezéshez is :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) dabadab válasza orbano (#43) üzenetére

dabadab
(félisten)

Persze, meg egy John Deere traktorral is el lehet vinni a gyereket iskolaba, de nem arra valo. Egyreszt a 24'' kicsi (foleg 16:9-nel), masreszt a felbontasa sem arrol arulkodik, hogy hazimoziba szantak volna.

DRM is theft

(#45) Latissimus Dorsi válasza Male (#12) üzenetére

Latissimus Dorsi
(senior tag)

Hát ez az. Ehez még mindíg kell(ene) egy olyan vidikari, amin van egy kompozit videó csat, Vagy lehet hogy adnak a laphoz valami átalakítót :F

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#46) Jim Tonic válasza Yutani (#1) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Jah, de DVI az nem kell. ;]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) szicsu válasza daa-raa (#30) üzenetére

szicsu
(őstag)

bízom benne hogy nem csak ilyen kis beszkákat fog gyártani az abit, mert az csúnya lesz....
mert sokak egyik kendvenc alaplapgyártója.... :C

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.