Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    válasz L3zl13 #27 üzenetére

    a lenti csak az én különbejáratú véleményem - és mivel esztétikai dologról van szó, a vita ebben a témában buta dolog lenne, kérlek igy olvasd és ne vedd zokon. köszi

    nem vagyok apple párti - bár több mint 10 éve macintosh gépeken dolgozom - de anno a g4 sorozat is elég jól eltalált volt a g5 pedig - az egyetlen darab optikai meghajtó helyet leszámitva - nagyon jól sikerült (az én véleményem szerint!).
    A brand gépek... pl. a dell xps 700-asnak a háza inkább vicces mint esztétikus, a dimension-ok sem az ipariformatervezés remekei, vagy csak annyira mint pl. a gateway gépek. Az alienware házai pedig nekem szintén a csiri-biri fogalmával társithatóak... A sun asztali gépei a szunyoghálós front oldallal, kicsit a ló másik oldalának tünnek. Képen még aránylag jól is mutatnak, de az életben - nekem - viccesek.

    Az apple hosszú évekkel ezelött (jóval a ppc-re való áttérés elött) elkezdte az optikai driveokat ''elrejteni''. A pc-s ipar csak az utóbbi években kezdte ezt átvenni, amolyan félmegoldásként... Hozzá kell tenni, hogy a házak túlnyomó részét a távoli keleten készitik, és rajzolják az ottani kultura hatása igy ohatatlanul is látszik rajtuk de ez igaz a szórakoztató elektronikai cuccokra alsóbb szegmenenseire is. (az ipod nekik túl puritán) Gondolom emlékezel a ledes-diszkólámpás cipelhetös kétkazettás magnókra? Na az is onnan indult el, pedig én sokáig abban a hitben éltem, hogy ez amolyan balkáni vagy kinai zugüzemi megoldás. De nem...

    Ja a brand gépek esetében szintén ügyelhetnének a tervezésnél a belsö kialakitásra, mert ha megnézel belülröl egy mac-et (akár 4-5 évest!) akkor nem az a dzsungel fogad mint pl a dell gépekben. Az applenél szépen elrejtenek mindent, még a tápkábeleket is, és még aránylag szerelhetö is marad...

Új hozzászólás Aktív témák