Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyangce

    tag

    Sziasztok!

    Feltehetőleg valóban kényelmetlen és nem elegáns a második akku, de ha jövőre összejön a vásárlás, akkor olyat fogok venni (Dell és egy plusz akku a media bay nevezetű valamibe). Ugyanis használható. Az akku kapacitásának fizikai(kémiai) korlátai vannak. Akárhogyan is próbáljuk leszorítani a processzor teljesítményfelvételét, egy bozonyos érték után már a képernyő lesz a ludas. Aztán elterjed az OLED és akkor meg a winchester.
    Akárhogy is nézzük, mindig lesznek olyanok, akiknek hosszabb ideig kell az akkukapacitás. TFH valaki felszáll Frankfurtban egy Los Angeles-i, vagy egy Tokyo-i járatra. Az simán megvan 14 óra**. Szerintem annak, akinek fontos, hogy sokáig bírja az akku, az simán bevállalja a plusz akkus megoldást, főleg mivel az menet közben cserélhető.
    Ugyan nem tervezem sűrűn az ilyen repülőutakon való részvételt, de mondjuk ha vonatozom valahova, akkor is szívesebben viszek egy második akkut. Nyilván kibírom, hogy nincsen benne a DVD olvasó/író, mert úgyis dolgozni fogok (repülőn az optikai eszközt amúgy sem szabad használni valamiért).
    Aki meg valami teljesítményigényesebb dolgot csinál rajta, annak úgyis vágyálom marad a 10 óra.

    A megoldást egyébként szerintem nem itt kell keresni. Ugyan egy tárgyalást végigülni már ma is lehet, a hosszú utakon inkább a vonatban/repülőben kellene a laptop kompatibilitást növelni (aljzat, wlan stb.) Szerintem

    ** Most megnéztem a Lufthansa oldalán. Tokyo-ba nem repülnek, legalábbis nem találtam járatot, ellenben van más légitársaság, az út 12 óra. Los Angeles-ig 11 óra a repülési idő. Csak az érdekesség kedvéért: Frankfurtból Sydney-be sincs járatuk, itt partnerek az Austrian (nem Australian) Airlines-szal, akinek van Bécsből közvetlen járatuk, röpke 22 óráig tart az út!!!! (természetesen leszállás nélkül)

    ''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

Új hozzászólás Aktív témák