Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KeptnKirk

    csendes tag

    válasz vati #4 üzenetére

    Szerintem baromijó dolog. Én például, miután 2 miniDV-kamerát is elfogyaszottam, miután tönkrement v megbizhatatlan lett a mechanikájuk, már nagyon szerettem volna egy mozgóalkatrész nélküli modellt.

    Ilyen árkategóriában mozgó miniDV-knek pedig kb 1,5-2 év, amit hiba nélkül szavatolni lehet (rendes használat mellett), aztán valami miatt már lehet is szervízbe vinni. Szerintem a legjobb egy ilyen, meg mellé egy sony HD-XD-Cam (lemezes) vagy egy Z1-es HDV-kamera. Egyik hobbi és spontán célra (a kis Pana), a másik (Sony HDV pedig) komolyabb forgatásra, vagy egyéb filmezésre.

    Ja, és a 150-es CCD-je nagyon jó, veri a merevlemezes új 505-ös JVC Everiot, kisebb felbontása ellenére (a Pana AF-je és műfényes auto-WB-állítása sokkal gyorsabb és pontosabb). A spontán felvételekre meg tényleg tuti, mer picit gyorsabban beáll felvételkész üzemmódba, mint egy kiskompakt fényképezőgép (nem tolja ki az objektívet, csak a védőreteszt húzza el).

    Ja, és a régebbi, szintén 37mm-es szűrőátmérős miniDV-imre passzoló (0.45-ös szorzós) nagylátszögű előtétem is teljesen jól megy rá (tengelybe nincs csúszás, ilyesmik), azzal együtt majdnem olyan mint egy puskaformájú kis s8-as kamera. Szóval fílingje is van, én ezér szeretem.

Új hozzászólás Aktív témák