Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) GeorgeTerror

GeorgeTerror
(senior tag)

Dejó, hogy most vettem 8500 LE-t :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#2) Skica

Skica
(őstag)

Ezek szerint a héten még nem veszem meg a 9700-asomat.De úgy is DX9-es tesztekben az ATI üdvössége Éppen megmozgat 23-25fps-el dolgokat ,egy erőművel.Kicsit várok még .Lessznek gyorsabbak ,lásd pl:Ati 7000-7500-8500-9100 ...stb Nvidia GF2-GF3-GF4...mindig kitalálnak valamivel jobbat .ATI 9700Pro-ja DX9 első GeForsza....

.: No Comment Grp:.

(#3) pilóta válasza GeorgeTerror (#1) üzenetére

pilóta
(veterán)

De jó, hogy még nem vettem meg :D
Lehet, hogy még várok 1 hónapot, és akkor veszek 9500-ast.
Annyit még kibírok a Radeonnal.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Hege

Hege
(tag)

Hi All!

Ezt nem lehet előre meghatározni, de sejteni lehetett, hogy az uj kártyák megjelenésével egy időben lentebb csuszik majd a régebbi szériák ára. Remélem hamarosan én is megengedhetek majd magamnak egy r9700-et :)

Jah, csak ugy melléekesen ...

a 9700 széria 256 mbit-es memóriabusszal rendelkezeik
a 9500-ös pedig 128-cal. (Másik különbség még a 4 vs. 8 pixel pipeline vagy mi) Ok, hogy meg hackeled és vagy sikerul bekapcsolni mind a nyolcat vagy nem és akkor marad a 4, de a 128 bol sehogy se lesz 256 házibarkácstuningműhely módszerrel.

Szóval nem értem azokat akik azt irják : ''Vegyé 9500-öt meghackeled oszt ha szerencséd van lesz belőle 9700Pro''

Vagy félreértettem valamit? Homályosítson fel valaki mert akkor ha a fenti idézet igaz! Rohanok a boltba!

Üdv.:HEGE

(#5) Hege

Hege
(tag)

Bocs !

nem mbites :) az durva lenne !!!!

BIT !

(#6) utax válasza Hege (#4) üzenetére

utax
(aktív tag)

a 9500pro 128 bites, ha jól tudom
tehát ha azt turbózod, tényleg 9700pro-d lesz

Use the force, Dude !

(#7) szesa válasza Hege (#4) üzenetére

szesa
(senior tag)

A 9500 nem pro, de 128Mbyte-os 9700-es referencia nyakkal rendelekezik, igy 256bites, es joszerencsevel +4pipi megy mint a meszes.

Az ujabb modelleket mar lehet, hogy mas nyakra terveztek igy azoknal ez a modszer mar nem biztos hogy sikerhez vezet.

Pl a 9500Pro-n mar maskepp helyezkednek el a ramok, igy mas a nyakterv is. Nem is mukodik 256biten...

ˇ7ˇ - out of office -

(#8) Egon válasza Hege (#4) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Na akkor megmondom a tutit...:)
R9700Pro: 256 bit memóriabusz, 8 renderelő csatorna.
R9700: ua. mint Pro, csak alacsonyabb órajel (275/540, 325/620 helyett).
R9500Pro: 128 bit memóriabusz, 8 renderelő csatorna (elvileg van 64 és 128 megás verzió is; amik egyéb paramétereikben elvileg megegyeznek).
R9500: itt különbözik a 64 és a 128 megás verzió: előbbi 128, utóbbi 256 bites buszt használ; mindkét esetben 4 renderelő csatorna van engedélyezve. A másik 4 csatorna szoftveresen van letiltva.

Egy esetben lehet R9700-ast csinálni: fogsz egy 128 megás R9500-at, és szoftveresen engedélyezed a letiltott csatornákat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) szesa

szesa
(senior tag)

Ha mar ilyen sima 9500-ot kergetsz meg egy dolgot megjengyeznek:
nem minden arany ami fenylik.

Egy masik forumon elegge jol hajthato es ''turbozott'' 9500-ossel rendelkezo user sajat bevallasa szerint kb 15db hasonlo kozul valasztotta ki...

ˇ7ˇ - out of office -

(#10) szesa

szesa
(senior tag)

A 9500Pro-n mindossze annyit lehet modositani, hogy a biosban memoria es gpu frekvencia lock-ot fel lehet odani es igy a 275/270? -rol magasabb frekvenciakon is hajlando mukodni (pl 340/310).

Ha olyan pro-val rendelkezik valaki ahol a ramok nem egysorba vannak elkepzelehto, hogy 256bites legyen, de ilyet meg nem lattam.

A Pro es nem pro kozt a 9500-as szerieban a 4 pipi a kulonbseg mig a 9700-nal ugyan ez a megjeloles az orajelekben nyilvanul meg csupan.

ˇ7ˇ - out of office -

(#11) Agyzuzo válasza Hege (#4) üzenetére

Agyzuzo
(addikt)

A 128 megás 9500-as, NEM PRO (jó ritka jószág) kártya 256 bit-es ramcikkal rendelkezik, a PRO pedig 128-assal. Ami nekem van, az egy teljes értékű 9700 PRO-vá alakított 9500-as (8 pipeline, 128 mega 256-os ram), még a Core is fel van tolva 325-re és BÍRJA!!! 40-et meg bőven megért (dobozos ráadásul). :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) Egon válasza Agyzuzo (#11) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Lehet hogy nagy mákod van ?!? :) Lásd #9.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) freya válasza Egon (#12) üzenetére

freya
(aktív tag)

En 3-ból választottam ki ugyanazt... Ja, kis számok törvénye, mák?

(#14) freya válasza freya (#13) üzenetére

freya
(aktív tag)

Az eredeti topichoz hozzászólva:

1 hónap múlva csökkennek az árak, amire Magyaro-ra ér legyen 2.
-15%-al számolva pl.: 9500/128 MB mondjuk 6ezerrel csökken, az napi 100 Ft.

Szóval minden nappal ~100 Ft-al olcsóbb lesz a kártya, vagy minden nap 100 Ft-odba kerül hogy annyit játsz a legújabb játékokkal amennyit nem szégyellsz :)

(#15) marcee válasza Egon (#8) üzenetére

marcee
(addikt)

off:

javítsátok ki Egon hozzászólásában a 65MB-os 9500pro hozzászólást, mielőtt még harakirit követ el, ha híremegy egy pontatlanságnak (félregépelésnek)

:on

\m/

(#16) The Thing

The Thing
(tag)

Huh szuper hogy lennem mennek az árak mert a jelenleg megfizethető vga-kal nem lehetett tul nagy teljesitményeket elérni.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#17) Agyzuzo válasza Egon (#12) üzenetére

Agyzuzo
(addikt)

Nem mákom van, Tompo-tól vettem. ;) Volt neki egy tucat ilyen kártyája. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18) AND1

AND1
(őstag)

Ettől a hirtől egyből jó kedvem lett. :)) Kiváncsi vagyok nálunk mikor érződik majd.
Kéne már valami a 7500 helyett itthonra...

Egy régi PH-s.

(#19) goshawk válasza GeorgeTerror (#1) üzenetére

goshawk
(tag)

Vivát! Vivát!

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#20) Mókus válasza utax (#6) üzenetére

Mókus
(csendes tag)

Ha elég jól bánsz a nyákjavító ceruzával, és behúzigálsz még 128 vezetéket. ;]
Ha minden igaz, akkor vannak (vagy voltak az első szériában) olyan 128 MB memóriával szerelt 9500-asok, amik a 9700 nyákjára épülnek, nem a 9500projéra, és ezekben alapból 256 bites a memóriabusz. Bár szerintem ez is olyan, mint a jeti.

(#21) Mókus válasza Mókus (#20) üzenetére

Mókus
(csendes tag)

Hopsz, a hír alatt néztem, és nem vettem észre az újabb hozzászólásokat.

(#22) Joz76 válasza utax (#6) üzenetére

Joz76
(tag)

Csak azt nem lehet turbózni. Állítólag az első Radeon 9500-ak még 256bites mem interfésszel voltak megáldva, és teljesen a 9700-as nyákjára épültek. Sajnos nekem nem sikerült ilyen darab közelébe kerülnöm, azonban a +4 shdert nekem is sikerült visszakapcsolni.

Joz

(#23) BigBear

BigBear
(aktív tag)

Na ja, oké, hogy most vár az ember, de meddig?
Mert szép ez az árcsökkentés, de ahogy ismerem a helyzetet, mire hozzánk is elér, addigra tán R400 is lesz...

(#24) szesa

szesa
(senior tag)

Vegye most!
Ezen ugyis csak bukhatsz :)) :)) :))
ami a penzt illeti...

ˇ7ˇ - out of office -

(#25) Biaggio válasza freya (#14) üzenetére

Biaggio
(őstag)

Sebaj, én türelmes vagyok :) Bár valaki azt mondta, hogy nem szabad halogatni a hardvervásárlást, mondván: ''ááá, megvárom, míg kijön az új csúcsszuperkártya, majd lenyomja az árakat'' :DD

(#26) Bgs

Bgs
(senior tag)

Tud valaki olyan helyet Bp-en ahol lehet mostanaban 9500/128MB-ot kapni ?
Arlistan tobb helyen is van, de raktaron szinte sehol :(

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#27) colt1 válasza utax (#6) üzenetére

colt1
(tag)

Állítólag az első 9500-asok a 9700-as NYÁKra épültek 256 bittel. Azóta a második körben már csökkentették a paramétereket... Tehát a szerencse arra vonatkozik, hogy kapsz-e olyan kártyát, ami nem túl ropogós. Ezeknek a legszembetűnőbb ismertető jele, hogy a memmodulok nem a VPU fölött egy sorban helyezkednek el, hanem kettő fent, kettő pedig jobbra. A 8 pipeline-t, meg a 256 bitet meg megtudhatod rivatuner segítségével (a boltabn meg kell kérdezni, hogy vajon tesztelik-e neked)

(#28) colt1 válasza colt1 (#27) üzenetére

colt1
(tag)

Na jó, már mindent megírtatok amit mondtam :(((

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.