Hirdetés

2019. augusztus 21., szerda

(#1) rumos14

rumos14
(nagyúr)

nem rossz ötlet, de a ''napokon át kell tölteni'' eléggé értelmetlenné teszi.

(#2) vili13 válasza rumos14 (#1) üzenetére

vili13
(őstag)

Gyanítom, hogy azért egy lakatlan szigetre te is inkább ilyet vinnél a Sony helyett! :)

(#3) thaler2

thaler2
(senior tag)

''Micro Star International (MSI)'' hehe, mennyien nem tudták ezt, a legutóbbi PH! nyereményjátékban :DDD

(#4) velizare válasza vili13 (#2) üzenetére

velizare
(veterán)

hehe. nem. a homok összekarcolja a kollektor felületét.
mindez arra jó, hogy valaki villogjon vele grínpíszes partykon. csak ne legyen ott a közelben senki, aki tudja, hogy egy m2es panel legyártása mennyi veszélyes hulladékot termel... :DDD

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#5) fasyrt

fasyrt
(őstag)

Nemtudom, én leginkább ezeket a kütyüket a zsebemben hordanám, nem pedig a fejemen lévő basketball sapkára erősíteném. :D

(#6) DM-Fan

DM-Fan
(nagyúr)

Jó nagy hamubansült f*szság ez: ugye többnyire igaz ezekre a cuccokra, hogy ne tegyük ki fény, vagy hőhatásnak, mert könnyen tönkremehetnek. Már látom lelki szemeimmel, amikor kint napozok a tengerparton, ott hever mellettem egy ilyen kütyü és süti ezerrel a nap. Az igaz, hogy töltődik (bár ugye jóval gyorsabban merül, mint ahogy töltődik), de a kijelző meg szépen lassan tönkre is megy a melegtől.

Nem értem, hogy miért nem inkább az üzemanyagcellás, etilénes lejtászókat favorizálják a gyártók. Baromi jól működik (már teljesen kidolgozott technológia, prototípusok is vannak), nem kell hozzá semmi, csak az etil-es flaska, beleöntöd a lejtászóba és hajrá!

Szvsz sokkal több jövő van benne, pláne, ha kihűl a nap. :) Akit érdekel:

[link]

Get Moded!

(#7) Mijo válasza DM-Fan (#6) üzenetére

Mijo
(tag)

Mert az etilt másra is lehet használni!!! :DDD
Meg az ugye ellenállóbb lenne az időnek -> kevesebbet vennének belőle...

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#8) opr

opr
(addikt)

Az ötlet jó, csak jelenlegi formájában szvsz egy marhaság... Ha meg tudnák oldani h kb. 5 óra napozás után 8 óráig fittenfrissen szóljon az már nem lenne olyan nagy hülyeség...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) DM-Fan válasza opr (#8) üzenetére

DM-Fan
(nagyúr)

Igen, csak ahhoz meg akkora felületű napkollektor kéne, mint egy A4-es lap. Viccesen nézne ki egy ekkora lejátszó. De pl. be lehetne éíteni egy pólóba, aminek mondjuk az egész háta napkollektor lenne. Miközben flangálsz az utcán, éri a hátadat a nap és töltődik a lejátszó. Mondjuk lehet, hogy kényelmetlen lenne. Meg hülyén is néznél ki. :D

Alternatív megoldás, arra az esetre, ha nincs nap, hogy mindig van nálad egy zseblámpa, és ha merül a lejátszó, akkor világítod egy kicsit. Probléma viszont, hogy a zseblámpába is elem kell, szal ott vagyunk, ahol a part szakad. :)

Sztem marad az alkáli.

Get Moded!

(#10) opr válasza DM-Fan (#9) üzenetére

opr
(addikt)

Majd új divatot teremt a napkollector-baseball-sapka ''huge edition'' tm. :DDD

P-)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) DM-Fan válasza opr (#10) üzenetére

DM-Fan
(nagyúr)

Inkább sombrero-nak kéne ahhoz lennie. Vagy katonai tányérsapkának. :)

Get Moded!

(#12) Muton

Muton
(addikt)

''...egész hátlapját beborítja a napkollektor, mely...''

ez így nem éppen a legjobb megfoglmazás
a napelem és a napkollektor nem ugyan az.
a napelem elektomos áramot állít elő, míg a napkollektor melegvizet ;)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13) fasyrt válasza DM-Fan (#9) üzenetére

fasyrt
(őstag)

Ha méretes zseblámpádvan, akkor abba jó lesz a góliátelem is. :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.