Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) atuci

atuci
(őstag)

És mikor jut Mo-ra? Szerintem soha, vagy ha igen, akkor is baromi drágán. Pedig az 1 GHz-es proci már elég lenne multimédiára passzív hűtéssel.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#2) Sanya válasza atuci (#1) üzenetére

Sanya
(veterán)

a másfeles is elmegy szerintem passzív hűtővel

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) tgabi333 válasza atuci (#1) üzenetére

tgabi333
(tag)

egy P3 elmegy passzív hűtővel, nemhogy ezek...

(#4) azbest

azbest
(nagyúr)

hmm hát az árára én is kíváncsi lennék.. mert pár éve nagyon ledöbbentem, amikor láttam árlistán ugyanolyan árban a celeron és via procikat... (p3 foglalatba)

És hát a teljesítmény különbség ég és föld köztük...
Ezek a via procik már vannak olyan gyorsak mint egy közepes p2 cpu ?
Ha még mindig csiga lassúak akkor kb érdemesebb valami régi de combosabb cpu-t előkotorni a szekrény aljából....

[Szerkesztve]

(#5) zsiga667

zsiga667
(addikt)

Ne komolytalankodjunk már, uraim. Az 1Ghz-es akkoris elmegy passzívan ha csak ráteszel egy húszforintost... :D 3,5W? Egy P1 fogyasztott nagyságrendileg ennyit. Hogy azok már aktív hűtésűek voltak? Igen. De milyen aktív hűtés? Fél dekás aluborda, + 2-3cm-es (4cm-es esetleg a tuninghűtőkön...) venti.

Az utóbbi 3 évben nem gyártottak olyan PC-be való hűtést (beleértve az alaplapi chipsethűtőket is) ami ne vinné el passzívan akár az 1,5Ghz-est is.

(#6) nofene

nofene
(aktív tag)

Jelent meg Mo.-n akár még a korábbi VIA C7 procira épülő laptop? Nagyon tetszik elég is volna csak sehol nem láttam.

Amúgy meg Go Via GO!

(#7) Sanya válasza zsiga667 (#5) üzenetére

Sanya
(veterán)

a p1-ek szerintem többet fogyasztottak. 1w a fogyasztása a standby tft-knek. igaz, nagyobb a felülete, de akkorsemsok az a 3,5W. jó drága lesz sajnos

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) dabadab válasza azbest (#4) üzenetére

dabadab
(félisten)

''Ezek a via procik már vannak olyan gyorsak mint egy közepes p2 cpu ?''

Azert ne komolytalankodjunk, a regebbiek is P3 teljesitmenyeket hoztak, az ujak meg vmit javultak meg (a kinai szoveget en sem ertem, a tablazat a lenyeg): [link].

DRM is theft

(#9) t-shirt válasza zsiga667 (#5) üzenetére

t-shirt
(veterán)

Most komolyan, erre kell egyáltalán borda? Nyilván gyárilag raknak rá, de egy kb 1cm2-es felület 3,5W-al melegítve nem hiszem hogy hűtésre szorúlna.

(#10) zsiga667 válasza t-shirt (#9) üzenetére

zsiga667
(addikt)

Én rátennék egy szép kék Zalman RAM-bordát. :D

Nem tudom, szerintem kell, de tényleg csak valami jelképes apróság.

(#11) Panther

Panther
(HÁZIGAZDA)

A táblázat alján a 779-es modell nem 769 akart lenni? Komolyan nem tudom, de a csökkenő teljesítmény és modellszámok alapján logikus lenne. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) nap

nap
(őstag)

Egy 772-es meg is felelne, valami jo kis chrome videoval.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#13) atuci válasza tgabi333 (#3) üzenetére

atuci
(őstag)

persze hogy elmegy, de mekkorával?
Erre lehet, hogy elég lenne a kék Zalman chipsethűtés :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#14) erdoke válasza dabadab (#8) üzenetére

erdoke
(titán)

Jól látszik a lényeg: Nm annyira gyors mint egy 1,1 GHz-es ULV Banias, de elég gyors az adott felhasználásra. Miközben 25 %-kal többet bír akksiról az ezzel szerelt laptop. Netezni, emilezni, szövegszerkeszteni, táblázatokkal molyolni bőven elég ez, utána pedig az akkumulátoros üzemidő a legfontosabb sok subnoti felhasználónál.

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#15) kovy79

kovy79
(őstag)

Fantasztikusak a fogyasztási adatok. Már a P1-ek is többet zabáltak (sőt egy GF5200, vagy R9200 is többet eszik). Tehát ezekre egy P1 passzív borda is doszt elég.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#16) _cirmos_

_cirmos_
(őstag)

hajrá via! remélem az umpc-k kicsit előremozdítják a cég szekerét.

(#17) macilaci78

macilaci78
(Korrektor)

Tetszik a dolog! Bár szerintem hasonló technikát mobilokba, PDA-kban, autókban is be lehetne vállalni!

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.