2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) Retekegér

Retekegér
(HARDVERAPRÓD)

Na ez azért valamivel praktikusabb, mint az i-RAM.

<< AMD - Advanced Mining Devices >>

(#2) Overlocker

Overlocker
(veterán)

Az aprón van eladó egy I-RAM, akit érdekel!.. :)

(#3) szesa

szesa
(senior tag)

annyit benaznak ezzel mar reg el kellett volna terjeszteni hasonlo megoldasokat minta vinyokkal szarakodni, lassuak hangosak melegednek osdi szarok, nagy ramdisket akarok !
:((

ˇ7ˇ - out of office -

(#4) Balika911 válasza szesa (#3) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Itt van, tessék, lehet szemezgetni! :D

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#5) Sepiroth

Sepiroth
(csendes tag)

az a szívás ha az aku tönkre megy vagy jelentősen meggyengül és mint tudjuk egy idő után így is úgyis bemondja az unalmast

a kedvenc toplistám http://toplista.megaoldal.hu

(#6) Peet

Peet
(senior tag)

Mire lehet ezt igazán használni pl egy átlag felhasználó esetében?

Eleinte úgy gondoltam, hogy ha felnyomok egy XP-t rá hű de gyorsan indul a gép, de erre ott a suspend, illetve, most Vista-nál a sleep. Vista mellesleg fel sem férne 4GB-ra sem, esetleg 16-ra.
Jól lehet még persze, ha valami gyors elérésű ''hely'' kell ahol gyorsan lehet pl. képeket, ''nagyobb'' állományokat kezelni, csak ugye mindig oda kell másolgatni meg minden, ez sok macera.
A lapozófájlt is lehetne pl. erre tenni, de nem hiszem, hogy annyival gyorsulna a rendszer, hogy ez megérje. Egy ilyen I-RAM kb 30rongy + 4GB DDR ram is van vagy 60rongy szóval az egész belekerül kb 100-ba.

Egyéb értelmes felhasználási ötlet?

''gyertyafényes kernelfordítás'' by SZTAKI

(#7) Mal[AC]

Mal[AC]
(csendes tag)

Van ezeknek itthoni forgalmazója?

(#8) Ribi válasza Peet (#6) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

+ olcsobb 2-4 raptor winyo raidbe kotve es meg nagyobb is.

(#9) Fercsa

Fercsa
(senior tag)

ezen egy jot mosolyogtam:D
semmi ujjitas csak kapott egy dobozt.. pff

amugy egy sima xp hasznalat is sokkal ''gordulekenyebben'' megy i-ramrol..
osszehasonlitasi alap a 15k-s szkazi rendszerem volt :)

valaki emlegette az akkut.. ha megis bedoglene kikell cserelni es kesz akar nagyobbra es akkor nem lesz vele gond es tovabb is birja majd;)
egyebkent egy sima visszaghostolas nincs 5 perc:)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#10) ftc válasza Fercsa (#9) üzenetére

ftc
(nagyúr)

ez mind ok,hogy előnyök...de alegnagyobb hátránya a pénz....

pl a ''kütyü'' 30K hozzá 2GB ram 35K ez már 65K és 2GB mostanság kevés mindenhol....olyan 100K-ból khozható lenne csak 4GB tárkapacitás ami vicces azért..

(#11) bambano válasza Peet (#6) üzenetére

bambano
(titán)

fotonoknak földművelő szemébe juttatására.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#12) John_Doe

John_Doe
(senior tag)

Ha valaki igazán csendes PC-t akar akkor winyó helyett ideális megoldás (lenne). A probléma az hogy drága és hogy kicsi. Az emlitett DDR2-es lehetséges verziónak nem sok értelmét látom a sima DDR is elég lenne a SATA2-höz vagy nem?
Amikor ez elkezd érdekelni az az lesz ha az adott kor optikai lemez méretét kb 10x meghaladó méretben kapható lesz legfeljebb egyhavi magyar minimálbér 2/3-ával egyenlő áron.

Shal'kek nem'ron!

(#13) robyeger

robyeger
(addikt)

röhög a vakbelem, ezt az agyament megoldást :D Ha 20db SDRAM-t lehetne belepakolni, akkor is iszonyú drága lenne, manapság a 16GB pendrive-ok korában :(

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#14) Zotya84 válasza bambano (#11) üzenetére

Zotya84
(őstag)

ha jól sejtem parasztvakításra gondoltál. :))

Most már én nem látom értelmét ennek, főleg hogy lassacskán jönnek az SSD meghajtók...
Na most abból beficcen mondjuk egy 32G-s, rendszergyorsításra, meg néhány játékra tökéletes lenne. (Bár utóbbira azért jobb lesz majd egy 128as.) És még csak le sem merül az akkuja, kisebb is. Kell még ennél több?

(#15) Hory

Hory
(aktív tag)

Ennek mi ertelme van? Nem egyszerubb a ramot a gepbe rakni, es rendesen operativ tarnak hasznalni? Sokkal gyorsabb a 4GB/s sebessegu ram, mint a 3-400MB/s SATA interface.

A bootido meg a software suspend ota nem lenyeges, es amugy is ki a fenet erdekel? Reggelente megnyomom a space-t es elmegyek borotvalkozni. Vagyis ha 5 perc alatt bebootol, akkor mar tokmindegy, hogy 20 sec vagy 4 perc.

Kinek kellhet egy ilyen?

In nomine patri et filii et spiritus sancti

(#16) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A teszteket nézve a SATA-1 csatoló eléggé lehúzza a teljesítményt. Amivel az a gáz, hogy amikor kiadták, már vangy egy éve piacon volt a SATA-2 :((( 1xerűen lusták voltak beletenni (ill inkább 2x akarták a hüje júzert lenyúlni: 2 év elteltével ''hatalmas újításként'' kihozzák a SATA-2-es verziót...)

SzVSz az SSD-knél jóval gyorsabb azért. Az SSD-nek ugyan nem rossz a véletlen-elérése, de az írási sebesség nem nagy kunszt (annyi vagy tán kevesebb, mint egy 7200as winyóé:()

Másik dolog, hogy ahhoz, h kihasználjuk, kell a 16GB kapacitás (nLite-olt XP + 2-3 gamma is szűkösen fér el) ami ma kb 4-500kHUF lenne. Igaz, hogy pl egy doom3 pálya 25 helyett 2 sec alatt töltődne be, de inkább beteszek 2db 150gb-os raptort raidbe... és akkor még emberi kapacitásom is lesz, kb 120kHUF-ból:))

[Szerkesztve]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#17) Ősember válasza Ribi (#8) üzenetére

Ősember
(őstag)

és szerinted ez az ár/gb arányrol szol? :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#18) waverider

waverider
(senior tag)

nekem volt a Pci-os kártyás IRAM, fantasztikus IRAMmal :DDD
amikor használtam, jó volt. :R

majd eladtam, mert már nem volt jó.
hogy miért?
asszem, már minden elképzelhető negatívumot felsoroltatok itt, hát ezért.

mindenesetre vicces, hogy az újnál egy 5,25'' nagyságú helyre is összesen 4 helyet raktak és azt is max 1GB/DB kapacitással. :(

Na ez biztos nem lesz Vista ready! :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#19) waverider válasza Mal[AC] (#7) üzenetére

waverider
(senior tag)

tts -nél próbáld meg beszerezni, én anno tőle vettem. :R
[link]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#20) mongruz

mongruz
(csendes tag)

Hát egy pöttyet túlpozicionálták az árát, közbe kinőttük a kapacitása korlátait.
Amikor kitalálták jó ötletnek tünhetett, de mára egyre inkább életképtelenné válik.

[Szerkesztve]

(#21) HookR válasza t72killer (#16) üzenetére

HookR
(őstag)

''Ez a forgalomban levő i-RAM-ra épül, vagyis ugyanúgy 1,5 Gbps-os SATA interfésszel rendelkezik, és négy DDR-400 modul ültethető bele legfeljebb 4 GB-os összkapacitással.''

2 eve kellett volna es meg most sem sikerult.

Mi tobb, mostanra talan mar illett volna megoldani, hogy a vezerlo egyszerre tobb SATA porton is hozzaferjen. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22) FlasH-BacK válasza HookR (#21) üzenetére

FlasH-BacK
(senior tag)

Szerintem a legnagyobbat az dobna a teljesítményén, hogyha sikerülne megoldani hogy pci-expressen, neadjisten többszörös pci-e-n csatlakozzon a rendszerhez. Ugyanis a ddr1 is ugyebár 3.2GB/s, hát még ha egy dual channel vezérlőt varázsolnának az i-ramra, az már 6.4. Plusz ddr2-vel sokkal életképesebb lenne, lévén hogy már lassan csak azt használják a platformok, meg némi +sebesség, ár, stb.
És ha már tényleg elérné a több GB/s sebességet, akkor nagyon jól lehetne használni ''elkülönített RAM'' -ként, persze nem ilyen kis home user dolgokra hogy doom3 meg xp boot, hanem pl videó tömörítés, fileszerver, miegymás. Főleg ha a max kapacitása már megközelítené a scsi vinyókét, például 32gb jól is hangzana.:)

De akinek sima i-ram kell, az nézzen be az apróhirdetésekhez, Fercsa kollégának épp van egy elfekvőben! ;)

(#23) bambano válasza Zotya84 (#14) üzenetére

bambano
(titán)

Én azt nem értem, hogy oké, hogy a kernel lassan jön be, a linux kernel is eléggé döcögősen ér be a ramba. De ez két megabyte, annyira lassú diszk nincs, hogy ezt ne lehessen kivárni. Utána ha inicializálta magát a block system (aminek az ideje nem lemezfüggő), akkor már cacheli a fontosabb dolgokat. Ergo sem az iramnak se a rendes diszkekbe beleszuszakolt flash gyorsítónak sincs semmi értelme szerintem.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#24) bambano válasza John_Doe (#12) üzenetére

bambano
(titán)

Igazán csendes géphez compact flash kártya és ide-cf interfész való. Meg valahol a közelben egy szerver. Vagy remote boot és szerver a sufniban.

(#25) Ste

Ste
(addikt)

emmmost minek is? :F

(#26) orbano válasza Ste (#25) üzenetére

orbano
(félisten)

ha a szerveredben minden slotot telepakoltál a lehető legtöbb memóriával és még mindig akadozik az SQL szervered, akkor veszel egy ilyet aranyárban és rárakod az adatbázist :) aztán kirúg a főnököd, hogy kidobtál faxságra 100e forintot :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#27) Ősember válasza Ste (#25) üzenetére

Ősember
(őstag)

tudod hogy megy ez... amig különleges, addig tökéletes ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#28) Televan

Televan
(veterán)

Van olcsóbb megoldás is.

Kingston 2GB Memory Pen ReadyBoost szolgáltatással
2 GB tárkapacitású Memory Pen drive a Kingstontól.

Adatátviteli sebessége eléri a 480Mb/s ot. Alkalmas adattárolásra, adathordozásra két
USB 2.0 csatolófelülettel rendelkező PC között.
Olvasás: 5 MB/sec.-ig
Írás : 3 MB/sec.-ig

Minőségét, a garancia 5 éves időtartama szavatolja.

A ReadyBoost szolgáltatás a Windows Vista SuperFetch szolgáltatással gyorsítja a gyakran használt alkalmazások betöltését.

Kb. 8000 Ft. És majd lesz belőle 4GB is.

???

(#29) t72killer válasza Televan (#28) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

-''Adatátviteli sebessége eléri a 480Mb/s ot.''

Mégis, hogy érné el a 480MB/s-ot, ha egyszer 5MB/sec-cel ír és 3mmal olvas???

A readyboostnak az az egyetlen előnye, hogy a flashmemók véletlenelérése sokkal gyorsabb, mint a wincsiké. Statikus használatnál Ezeket az értékeket még egy régi 4200rpm-es notiwinyó is lekörözi 3x:)) (tapasztalat)

(#30) PainKiller13 válasza t72killer (#29) üzenetére

PainKiller13
(őstag)

Nem is gondoltam hogy ilyen létezik! Vajon lesz laptophoz is? :D

(#31) t72killer válasza PainKiller13 (#30) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Micsoda :F pendrive van laptophoz is:DDD

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.