Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

(#1) Retekegér

Retekegér
(HARDVERAPRÓD)

Határozottan jó hír :R

<< AMD - Advanced Mining Devices >>

(#2) shteer

shteer
(félisten)

Oh, a Microsoft öngyilkos akciója? Vagy valami újabb marketinghúzás?

Szvsz ezzel megadják a kegyelemdöfést a korántsem népszerű új oprendszerüknek, aminek megjelenési időpontja még mindig kérdéses... :F

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#3) t72killer válasza shteer (#2) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

I love u MS :DDD
Fantasztikus, ezek szerint maradhatok a jóöreg XPSP1-emnél:) semmi wintűzfalas sz*rakodás, diver-vírusirtó-tűzfal inkompatibilitás, nem kell dvd-ről telepítenem az oprendszert, totál hepi vagyok :DD :C

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#4) dabadab válasza shteer (#2) üzenetére

dabadab
(félisten)

Hat, kegyelemdofesrol szerintem nincs szo, eros a gyanum, hogy az OS eladasok jo resze OEM meg volume licence, ott meg siman mondhatjak azt, hogy elfogyott az XP, matol Vista van csak (meg hat ezzel parhuzamosan folyamatosan lekapcsoljak a regebbi cuccok supportjat is, az XP SP1 eseteben ez par napja tortent) - abban szerintem ok sem hittek, hogy a megjelenes napjan majd rohannak a nepek a boltba Vistat venni (mint anno a '95-nel).

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#5) L3zl13 válasza shteer (#2) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Ez már egy kicsit ''ha van kalapja azért, ha nincs akkor azért'' elvnek tünik...

Mindenképpen pozitívan érdékelem ezt a lépést.
A Vista meg úgyis el fog terjedni, maximum az lehet a kérdés, hogy mennyire gyorsan.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) moma

moma
(őstag)

Talán amiatt kényszerülnek rá, mert különben nem erőltetnék a dx10-re való szoftver fejlesztést a gyártók. Hisz az elején még sokan ki fognak várni a vista-val. Ha meg esetleg hosszabb ideig kitart a másolás védelme akkor az még inkább elodázhatja az átállást :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#7) adalbert1

adalbert1
(addikt)

Régebben is úgy volt, hogy egy ideig még mentek a régebbi oprendszereken is a játékok, de utána bizonyos idő elteltével már csak az újon, gondolom ez most se lesz másképp, másrészt pár éven belül már úgyse lesz terméktámogatás az xp-hez, szóval ha szép lassan is, de majd váltani kell úgyis annak, aki játszani akar.

(#8) venember83 válasza shteer (#2) üzenetére

venember83
(nagyúr)

megjelenesekor az Xp sem volt nepszeru, megis mi lett belole...

(#9) t72killer válasza dabadab (#4) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

well, lehet h pénzügyileg nem volt 100%osan nekik profitáló döntés, de ki esik ki a piacról:

No. 1. én ;] :DDD aki nem tölti le a frissítéseket, hanem tűzfalat, jó vírusirtót, friss operát használ, ha netezik, ráadásul ugyse fogom kipengetni azt a 300$-t egy telepítőCD-ért
No. 2. egy két über gémer, aki ódzkodik az uj rendszertől - ők meg a piac kb 1-2%-át adják a VGA statisztikák szerint.

A nagyban vásárló cégek és az egyszeri láma felhasználó, aki azt se tudja mi azt hiszi az ip-címről, hogy oda kell címezni a képeslapot :W , meg boltban veszi az előre telepített gépet, azok ugyis megveszik majd az újat. :))

(#10) Gabesz84 válasza t72killer (#3) üzenetére

Gabesz84
(őstag)

nem maradhatsz sp1-nel, mert az mar nem supportalt, sp2-t kell szerintem majd feltenned az uj directX-hez.
De ez csak az en velemenyem.

(#11) Jim Tonic válasza shteer (#2) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Ez azért vicces hozzászólás. Gondolod mindenki azért akart Vistat venni, hogy fussanak neki a legújabb játékok?
Hogyan gondolod az ilyeneket?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) Jim Tonic

Jim Tonic
(nagyúr)

Az jobban érdekelne, mikor lesz SP3.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Retekegér válasza venember83 (#8) üzenetére

Retekegér
(HARDVERAPRÓD)

Népszerűbb mint valaha :DDD
Komolyan tetszik az eképzelés, mert nem kell feltétlenül Vistába is beruházni egy DX10-es effekteket támogató játékhoz, elég kiadás lesz szerintem a VGA megvásárlása, ill. ki tudja, lehet, hogy Vistához is kell még SP... :D

<< AMD - Advanced Mining Devices >>

(#14) horvathkrisz

horvathkrisz
(addikt)

nagyon sok ember marad XP-nél, legalábbis jóideig...
Ez az oprendszer rendesen beütött, a szó szaros értelmében! ;]

(#15) horvathkrisz válasza Jim Tonic (#12) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

Tudtommal már van SP3...

(#16) horvathkrisz válasza Jim Tonic (#11) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

miért? ebben az országban szerinted hány ember vett vindózt? ;]

(#17) L3zl13 válasza horvathkrisz (#15) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Bizonyára, csak nem XP-hez.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) t72killer válasza moma (#6) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

No igen :DDD az ember nem @ hogy maga alatt vágja a fát:D
Biztos eljön az idő, amikor cserélem az oprendszeremet, de az nem jövő januárban lesz. 1rész mert nem fogok csak az OS miatt +1G ramot venni a notimba, másrészt a mostani rendszerem jó, gyors, biztonságos és stabil.

Meg nézzük pl a 64 bites xp példáját: kihozták az OS-t több mint 1 éve - nincs alá normális VGA driver, és semmivel se jobb, mint a 32 bites. A vista se hoz igazán hasznos újításokat, csak nagyobb a rendszerigénye.
Ráadásul itt van a kérdés h együttműködik-e majd külsős vírusirtóval-tűzfallal, stb :((( .

Én attól nem fogok elélvezni, h 3D-ben látom ezekután az explorer-ablakokat... :C A DX 10 igen, az egy hasznos feljesztés, de ugy néz ki h csak amiatt nem muszáj váltani :R

(#19) shteer válasza Jim Tonic (#11) üzenetére

shteer
(félisten)

mi ezen a vicces? akivel én eddig beszéltem, az egyik se akar vistát venni, még csak lopni se

és én se, kipróbáltam egy bétát(!) - soha többet, inkább átállok Mac-re

(#20) macilaci78

macilaci78
(Korrektor)

Egész egyszerűen arról van szó, hogy amíg nincs Vista, addig nincs értelme dx10-es játékokat írni és a játékgyártók odakoppintottak a MS-nak, hogy ''Na, ne csesszé má ki velünk.'' És BG meg :''Na jó, meglátom, mit tehetek...''

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#21) shteer válasza L3zl13 (#5) üzenetére

shteer
(félisten)

fogalmazzunk inkább úgy, h mennyire lassan :)

(#22) horvathkrisz válasza shteer (#19) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

Haveromnak van béta vistája, szerinte iszonyat stabil, stb.
1000rel esküszik rá.
nekem nincs vistával tapasztalatom...

(#23) rudi

rudi
(nagyúr)

Határozottan jó hír a DX10 mihamarabbi elterjesztésének szempontjából :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) t72killer válasza Gabesz84 (#10) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

JAAJAj, attól félek igazad van :((( :((( :((( de hátha mégse:) ha bele tudom integrálni a telepítőbe (ahogy az SP1-et és a DX 9.0c-t tettem :C ) akkor nem lesz semmi gond :DDD

(#25) Yutani

Yutani
(nagyúr)

Hosszú ideje az első üdvözölhető és szimpatikus lépés az MS-től. Mert így lehet azt mondani, hogy milyen rendes, mert a szemét húzásukat végülis nem vitték végbe.
Más kérdés, hogy ha eleve így álltak volna a dologhoz, most nem lehetne azt mondani rájuk, hogy ''milyen rendesek''.

Ez arra emlékeztet engem, amikor adott egy alkoholisra lumpenproletár, aki egyszercsak leteszi a poharat, és így ő lesz a megtestesült rendes ember. Mondván, hogy ő milyen rendes, mert nem iszik többet. Mellette meg mondjuk a testvére, aki soha nem ivott, hanem ''konstans rendes ember'', azt meg sem említik, mert azt megszokták, hogy rendes ember.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#26) horvathkrisz válasza macilaci78 (#20) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

Ja, lehet vista majd csak 2008ban jön ki... ;]
Kénytelen lesz microfos kiadni a dx10et XPre, beb@szna, ha a vista miatt nem tudna a nép DX10-zel játszani...
Mégis?! Mit képzel a redmondi órijás?! ;] :W

(#27) rudi válasza horvathkrisz (#22) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Nekem beta 2 és RC1 tapasztalatom van, DX9-ben jó 20% lemaradás van NVIDIA grafikus kártyákkal. Állítólag az RC2 viszont már tényleg jó, ott szinte egál van az XP és Vista között. Mindenesetre az egál is nagyon távol van még attól a legalább 20%-os gyorsulástól, amit a Vista új driverkezelése kapcsán igérgettek. A hivatalos verzió kiadásakor majd kiderül, mi is a helyzet valójában, addig csak bétaspekulációkról van szó, amik nem sokat érnek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) simonzé

simonzé
(addikt)

Úgyis olyan lassan szivárognak majd be a Dx10-et igénylő játékok, hogy sima lassú váltás lesz. Volt már ilyen a Dx9 eljövetelénél, a T&L bevezetésénél, stb. Alig fogjuk észrevenni, és már át is állunk. Nem azért mert kell, hanem azért, mert szép a Vista. Ha még lesz olcsó Home változata is, akkor simán váltani fogok miután a gyerekbetegségeket kinőtte.

I don't fit in. I fit out.

(#29) horvathkrisz válasza simonzé (#28) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

ne beszéljetek már itt az olcsóságról. szerintetek magyarországon hány ember vette meg otthoni használatra az xp-t?

(#30) mr_ricsi válasza horvathkrisz (#16) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''ebben az országban szerinted hány ember vett vindózt?''
Egyik ismerősöm vett, de azt mondja: nem érdemes, mert semmivel nem tud többet az ingyenes verziónál. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) t72killer válasza simonzé (#28) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Igen. Mivel kinyomják most januárban, tuti kell majd neki egy SP ugy egy év mulva, kb akkor már érdemes lesz váltani. lesznek alá driverek, a hardverkínálat is méltóztatik kielégiteni az erőforrásigényt...

(#32) horvathkrisz válasza rudi (#27) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

De ez a 20%-os, javulás nem a vista érdeme, nem is a hozzá írt programoké, tudtommal az nVidia telljesen uj architektúrát fog alkalmazni a dx10es karikban, innentől hogy milyen szoftvert írnak alá, az csak egy dolog...

[Szerkesztve]

(#33) Komplikato

Komplikato
(veterán)

Amúgy se értem a hőbörgést. Akinek van törvényes XP-je és nem akar váltani, ők kevesen vannak. Aki ténylegesen játszani akar az új vassal, az upgradel olcsóért. Aki új vasat vesz, mi a görcsnek venne XP-t? Aki lopja, annak meg tök mindegy ...
Ez azoknak a türelmetlen arcoknak jó, akik megveszik a DX10 vasat Vista elött, hogy legyen min a 3db techdemójukat kipróbálni, amin kívűl fél évig nem látnak DX10 cuccot. ;]
Ha az MS nem kamuzott arról, miért nme lesz DX10 az Xp alá, és annak ellenére megcsinálják, akkor nem kicsit sokkal lasabb lesz, mint Vista alatt.
Szerintem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#34) mr_ricsi válasza t72killer (#18) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''pl a 64 bites xp ... semmivel se jobb, mint a 32 bites. ''

Mitől lenne jobb??? A 64bitnek egy gyakorlati haszna van: a segítségével 4GB-nál több memóriát is lehet használni.

(#35) horvathkrisz válasza mr_ricsi (#30) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

hogy tudna többet?
miért is tudna többet?
mert esetleg frissíti magát?

ha szabad, leírom ide hogy tudok magatoknak aktivált vinfost csinálni, ingyé...

(#36) horvathkrisz válasza mr_ricsi (#34) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

''4GB-nál több memóriát is lehet használni.''
Ennyi a 64vs32 bit közt a különbség?

(#37) L3zl13 válasza horvathkrisz (#35) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Az aktiválás mindig is ingyenes volt, tehát nem szükséges leírnod. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#38) horvathkrisz válasza L3zl13 (#37) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

akkor meg?
minek megvenni? ;]

(#39) L3zl13 válasza horvathkrisz (#36) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Nem.

Vannak műveletek, amelyek jelentősen gyorsabbak 64 biten.
Persze ehhez megfelelő (64 bites) szoftver kell.

Aki hülye, haljon meg!

(#40) horvathkrisz válasza L3zl13 (#39) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

Ha jól tudom, nincs is magyar nyelvű 64bites XP, ugye?

(#41) mr_ricsi válasza horvathkrisz (#36) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Ennyi a 64vs32 bit közt a különbség?''
Ha gondolod, a javára írhatod azt is, hogy ezentúl a 2x2 szorzat eredményét nem 20 tizedesjegy pontosságra kapod meg, hanem 48-ra. :)

(#42) horvathkrisz válasza mr_ricsi (#41) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

mi?! :B

(#43) moonman

moonman
(titán)

mondjuk az egy dolog, hogy futtatja a DX10-es programokat, de hogy a DX10 effektek nélkül az is biztos. szóval aki ''safe mode''-ban akar játszani, annak jó lesz.

(#44) mr_ricsi válasza L3zl13 (#39) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Vannak műveletek, amelyek jelentősen gyorsabbak 64 biten.''
Viszont a procik 64 vagy 128 bites buszokkal kapcsolódnak a memóriájuk felé, amelyen egy órajel alatt 2 vagy 4 db 32 bites adat/utasítás tud mozogni. Ugyanez 64biten már csak a fele, tehát a 64bit a s939-es prociból kvázi s754-es egycsatornásat csinál.
Visszahozza nekem ezt a veszteséget, hogy néhány utasítás végrehatása jelentősen gyorsul?

(#45) Komplikato válasza horvathkrisz (#32) üzenetére

Komplikato
(veterán)

A töredékére csökkenő üresjárat mikor a GPU vár a CPU-ra az smafu? Biztos nem lesz 10x gyorsabb, de ha csak 20% teljesítménynövekedéssel jár, már nem piskóta. És abból még a Dx9 vasak is profitálnak normális driverekkel ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#46) horvathkrisz válasza Komplikato (#45) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

Tehát ezzel azt akarod mondani, hogy dx10 jót tesz majd velnünk, 9-esekkel is?

(#47) horvathkrisz válasza Komplikato (#45) üzenetére

horvathkrisz
(addikt)

sry, ez 2X ment el...

[Szerkesztve]

(#48) g4dg3t válasza moonman (#43) üzenetére

g4dg3t
(senior tag)

a hírek szerint ugyanis a DirectX 9.0L funkcióit tekintve teljes mértékben megegyezik majd a 10-es változattal, csupán a verziószámban lesz eltérés.

Ha ez igaz, akkor nem lesz akadalya a DX10-es effekteknek.

(#49) Komplikato válasza horvathkrisz (#40) üzenetére

Komplikato
(veterán)

Magyar nyelvű XP Media Center sincs ;]

(#50) Komplikato válasza horvathkrisz (#46) üzenetére

Komplikato
(veterán)

Inkább a Vista GPU drivermodellje ...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.